Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: ExNihilo

Haris033

#1 Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by Haris033 » 08/08/2008 09:04

Orlando Blum i Bil Karter sutra stižu u Sarajevo

Zajedno sa zvijezdama dolazi i reditelj Andruša Vedington. "Fools Rush In" govori o ratnom Sarajevu...
08.08.2008. 07:30

Slavni holivudski glumac Orlando Blum (Bloom), reditelji Bil Karter (Bill Carter) i Andruša Vedington (Andrucha Waddington) doputovat će, kako saznaje "Dnevni avaz", sutra u Sarajevo!

Ovu informaciju potvrdio nam je Adnan Hadžić, koji bi se zajedno s Borisom Šiberom, Vladom Kajevićem i Senadom Zaimovićem trebao sastati s njima. Povod dolaska je snimanje filma prema Karterovoj knjizi "Fools Rush In", koja govori o ratnom Sarajevu, a u kojoj su neki od likova upravo Šiber, Kajević, Zaimović i Hadžić.

- Karter je naš dugogodišnji prijatelj i družili smo se u Sarajevu tokom rata. On je o svome iskustvu u ratnom Sarajevu napisao knjigu, na osnovu koje će i nastati ovaj film. Dolazi s Blumom, rediteljem i producentskim timom kako bi pronašli lokacije za snimanje, ali i lokalne glumce i koproducente - pojasnio nam je Hadžić, inače producent na FTV.

Knjiga "Fools Rush In" nastala je na osnovu dokumentarnog filma "Miss Sarajevo", čiji je reditelj Karter, a producent Bono Voks (Vox).

Sedmočlana ekipa, predvođena Karterom i Blumom, trenutno je u Splitu, a prije toga boravili su u Zagrebu, gdje su također obilazili lokacije za snimanje filma.

U Sarajevu će ostati nekoliko dana i susresti se s mnogim prijateljima, ali i potencijalnim saradnicima na filmu. Blum bi, navodno, trebao igrati glavnu ulogu u filmu, a bit će i njegov izvršni producent.

Image

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/kult ... u-sarajevo

Umjetnik a

#2 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by Umjetnik a » 08/08/2008 13:06

Orlando Blum u Sarajevu, dame u akciju :mrgreen:

p.s.
još bi nešto rekao, ali ne bi da se banujem

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by ladyblue18 » 08/08/2008 13:27

IJaoooo :shock: :-) :D
sta ovo u zadnje vrijeme, Colin, sad Orli :-) :mrgreen:
jos da mi imamo sta od njih, pa et ne kazem :mrgreen:
nego jesam li ja jedina kojoj idu na zivce vise silni filmovi o Sarajevu u ratu :roll:
Skoro svaki nas film koji se snimi ima ratnu tematiku, a sada i stranci poceli...imamol mi sta drugo ponuditi svijetu :cry:

girl

#4 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by girl » 08/08/2008 14:12

I meni su dodijali pravo. Vec ih odavno ne gledam. Stvarno je to ruzno reci, i slazem se da se nista ne treba zaboraviti itd. Ali zar nema ama bas nijedna druga tema osim prezivljavanja poslije rata u prvoj godini ili prezivljavanja i tuge u ratu? Razumijem da je grozno, i da je prezivljavanje i danas velikom broju ljudi osnovni j edini cilj, puno "gole sirotinje". Ali Boze dragi, mozemo li makar na ekranu pogledati nekad nesto drugi, slazem se da i to treba da ima svoje mjesto, ali eto- makar nesto. Pa nije ni cudo da ima pravo puno stranaca koji su ubijedjeni da je u Bosni i dan danas rat. cccc Iako generalno, Bosna ima pravo dobrih filmova :thumbup:

vedderedi

#5 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by vedderedi » 08/08/2008 15:16

S obzirom na to kako brzo zaboravljamo kroz koja smo sranja prosli, trebali bismo snimati bar jedan ratni film godisnje. Sto se tice ovog filma, iskreno se nadam da ce biti bar pribliznog kvaliteta kao knjiga "Fools Rush In". Ako je niste procitali, imate je kupiti u Buybooku, sto toplo preporucujem.

in33sa

#6 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by in33sa » 10/08/2008 14:59

A niko da primjeti da smo "popularni" samo zbog krvavog rata.

Ja bi brate da nam nikada nijedna holivudska zvjezdica ne dodje, da nas svi zaobilaze u sirokom luku, jer smo taaaaaakooooo dosadna i monotona sredina, gdje se zivi lagano, bez pritiska, uljukani u solidan standard.

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#7 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by Chmoljo » 10/08/2008 15:14

ma šta ba vi hoćete? da se snima SF film, jel'? naslov filma: "Kulturni revizori", ili "Ekološki svjesno društvo 2" ili neki historijski spektakl "Oslobođenje Bosne 1463." ili možda komediju "Penzioneri rove po kontejnerima" ili možemo horor: "Operacija u KC Koševo" ili opet, recimo, avanturistički: "Put cestom M-17"...

danas sam vidio sliku u Avazu: do pasa go Gruzijac drži leš poznanika, člana rodbine, ne znam... i plače nad njim... mislite da mi je krst oko njegovog vrata spriječio knedlu u grlu??? shvatate li? nas je rat obilježio. možemo mi imati turističku ponudu kao Bali, ali ako čovjek dođe sa strane i zagrebe ispod površine... pogađate li šta će otkriti?

zato nek' se snima. samo da ne bude promašaj ko sa Girom. neka nas ljudi negdje tamo daleko pokušaju razumiti.
Last edited by Chmoljo on 10/08/2008 23:23, edited 1 time in total.

klixober

#8 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by klixober » 10/08/2008 22:03

Sto me nerviraju komentari "sta ce nam filmovi o ratu"...DA SE NE ZABORAVI! Jos nijedan film o ratu u BiH nije snimljen da pokazuje stvarno stanje,a kamoli o najduzoj opsadi grada u istoriji-opsadi Sarajeva.Kada pomislis na stradanje Jevreja,sjetis se uvijek Schindlerove liste.Koji film nas biljezi? Koji film govori o 4 godine opsade,12 000 mrtvih i deset puta vise povrijedenih Sarajljija?
I ja bih volio da se rat nikad nije desio,da smo normalno nastavili zivjeti i da se nikad nijedan film ne snimi o ratu,da se za Sarajevo zna po lijepim stvarima kao sto ej Olimpijada,ali ne po najduzoj opsadi.Ali to se desilo i sta sada mozemo...mozemo uciniti da se ne zaboravi,da neka nova djeca znaju sta se ovdje desilo,makar iz filmova.

dugacki

#9 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by dugacki » 10/08/2008 23:17

Da Bog da , da mi imamo onoliko filmova o ratu koliko Ameri Western-a(bez namjere da poredim BiH sa divljim zapadom).

grunt
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.

#10 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by grunt » 10/08/2008 23:56

Ja jos cekam da neko dovede Monicu Bellucci :D,odmah bi se prijavio za statistu :D
Image

Neelix

#11 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by Neelix » 11/08/2008 02:15

cek, ako sam dobro shvatio, film se snima po knjizi koja je napisana po filmu... :D

zimomor

#12 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by zimomor » 11/08/2008 10:53

Jok.ba
knjiga je o boravku Cartera u Sarajevu koji ukljucuje i snimanje dokumentarca Miss Sarajevo

Evo pogledaj sve petice od reviewa na amazonu za ovu knjigu

karanana

#13 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by karanana » 11/08/2008 11:12

komeba wrote:Sto me nerviraju komentari "sta ce nam filmovi o ratu"...DA SE NE ZABORAVI! Jos nijedan film o ratu u BiH nije snimljen da pokazuje stvarno stanje,a kamoli o najduzoj opsadi grada u istoriji-opsadi Sarajeva.Kada pomislis na stradanje Jevreja,sjetis se uvijek Schindlerove liste.Koji film nas biljezi? Koji film govori o 4 godine opsade,12 000 mrtvih i deset puta vise povrijedenih Sarajljija?
I ja bih volio da se rat nikad nije desio,da smo normalno nastavili zivjeti i da se nikad nijedan film ne snimi o ratu,da se za Sarajevo zna po lijepim stvarima kao sto ej Olimpijada,ali ne po najduzoj opsadi.Ali to se desilo i sta sada mozemo...mozemo uciniti da se ne zaboravi,da neka nova djeca znaju sta se ovdje desilo,makar iz filmova.
slazem se komeba sa konstatacijom da nam bas i treba film o ratu, ali pravi film tipa schindlerove liste koji ce prikazati pogrom u srebrenici, a nasi oskarovci se ne usudjuju to uraditi jer se boje kako ce ih istok gledati nakon toga...
naravno da i mene nerviraju filmovi o ratu tipa nafaka ili nesto slicno, ali savrseni krug, naprimjer, je fenomenalan.

grunt
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.

#14 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by grunt » 11/08/2008 11:17

karanana wrote:
komeba wrote:Sto me nerviraju komentari "sta ce nam filmovi o ratu"...DA SE NE ZABORAVI! Jos nijedan film o ratu u BiH nije snimljen da pokazuje stvarno stanje,a kamoli o najduzoj opsadi grada u istoriji-opsadi Sarajeva.Kada pomislis na stradanje Jevreja,sjetis se uvijek Schindlerove liste.Koji film nas biljezi? Koji film govori o 4 godine opsade,12 000 mrtvih i deset puta vise povrijedenih Sarajljija?
slazem se komeba sa konstatacijom da nam bas i treba film o ratu, ali pravi film tipa schindlerove liste koji ce prikazati pogrom u srebrenici, a nasi oskarovci se ne usudjuju to uraditi jer se boje kako ce ih istok gledati nakon toga...
naravno da i mene nerviraju filmovi o ratu tipa nafaka ili nesto slicno, ali savrseni krug, naprimjer, je fenomenalan.
Apsolutno se slazem,zivim za dan kada ce neko napraviti neki kvalitetan film o nasem stradanju!Za mene je jos uvijek najbolji poslijeratni film Savrseni krug.

Mahalac

#15 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by Mahalac » 11/08/2008 11:24

grunt wrote:
karanana wrote:
Apsolutno se slazem,zivim za dan kada ce neko napraviti neki kvalitetan film o nasem stradanju!Za mene je jos uvijek najbolji poslijeratni film Savrseni krug.
upravo tako

KPNCTNJAH

#16 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by KPNCTNJAH » 11/08/2008 12:01

Za mene je jos uvijek najbolji poslijeratni film Savrseni krug.
upravo tako
definitivno i to je jedini koji mogu pogledati vise puta i mozda jos remake ...

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#17 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by Chmoljo » 11/08/2008 13:35

samo da se složim sa vama. Mustafa Nadarević je bio fenomenalan, kao i uvijek. ali i ona dvojica malaca :thumbup:

i odličan i grozan film... :(

Richard Peti

Post by Richard Peti » 11/08/2008 19:48

.
Last edited by Richard Peti on 28/05/2015 07:37, edited 2 times in total.

LAIBACH KUNST

#19 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by LAIBACH KUNST » 11/08/2008 20:01

Hoćemo Monicu Belluci!!! :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

lolita_xx

#20 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by lolita_xx » 11/08/2008 21:56

ja vidjela orlanda :D

klixober

#21 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by klixober » 11/08/2008 22:04

lolita_xx wrote:ja vidjela orlanda :D
To ti je nista u poredenju kada vidis Rizzu.

lolita_xx

#22 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by lolita_xx » 11/08/2008 22:06

komeba wrote:
a rizzu nikad uzivo nisam vidjela :( :D

klixober

#23 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by klixober » 11/08/2008 22:08

lolita_xx wrote:
komeba wrote:
a rizzu nikad uzivo nisam vidjela :( :D
Znam da nisi,jer da si vidjela,ne bi mogla pisati od slijepila :D

lolita_xx

#24 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by lolita_xx » 11/08/2008 22:09

komeba wrote:
Znam da nisi,jer da si vidjela,ne bi mogla pisati od slijepila :D
:lol:
znaci da ga ni ti nisi vidio :D hajd nisam jedina :D

Layne

#25 Re: Orlando Blum glumi gl. ulogu u filmu o Sarajevu!

Post by Layne » 11/08/2008 22:22

Jel im'o torbu na leđima?

Post Reply