Oriđiđi

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Frooteky
Posts: 443
Joined: 20/09/2010 19:39

#1 Oriđiđi

Post by Frooteky »

Koliko često kupujete or´ginal albume, barem od domaćih muzičara, bandova itd... pitanje je prvenstveno upućeno rokerima, metalcima, reperima itd...
mia!
Posts: 51
Joined: 31/03/2010 14:28

#2 Re: Oriđiđi

Post by mia! »

ja bi sad ovo odgovorila al mislim da nisam ni metalac ni roker, a ni reper. :D kupujem cd-ove ovisi koliko para skupim al to vecinom od distribucija. evo ovdje klik http://www.myspace.com/pmkrecords za 10e sam dobila panaceju, fxpxox, dyspneu, jemenfous i jos hrpu nekih zinova. ima i cjenik tu.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3 Re: Oriđiđi

Post by So What! »

Frooteky wrote:Koliko često kupujete or´ginal albume, barem od domaćih muzičara, bandova itd... pitanje je prvenstveno upućeno rokerima, metalcima, reperima itd...
Daj ja otvorio temu mislio neka zafrkancija, a ono ozbiljna tmea. De malo brate primjeni naziv. Inače nažalsot nisam u mogućnosti da kupujem originale. Ne zato što nemam para nego nema gdje. TOga ima u većim gradovima, ali pošto sam ja iz Tešnja to je već malo zafrkano jer u Tešnju nema gdje stvarno. Inače što se toga tiče najveći protivnik ilegalnog downloada Lars Ulrich koji je htio srušiti cijeli internet kako bi zaustavio ilegalan download prije dvije ogdine je dao izjavu da apsolutno odobrava takav download, ali tmao gdje raja nema gdje kupit i gdje će to pomoć da se priveče što više ljudi u metal muziku. Eto čovjek lično odobrio, ja odmah cijelu diskografiju sa ThePirateBay.Org.
User avatar
Ultravox
Posts: 1209
Joined: 18/05/2011 13:02

#4 Re: Oriđiđi

Post by Ultravox »

So What! wrote:
Frooteky wrote:Koliko često kupujete or´ginal albume, barem od domaćih muzičara, bandova itd... pitanje je prvenstveno upućeno rokerima, metalcima, reperima itd...
Daj ja otvorio temu mislio neka zafrkancija, a ono ozbiljna tmea. De malo brate primjeni naziv. Inače nažalsot nisam u mogućnosti da kupujem originale. Ne zato što nemam para nego nema gdje. TOga ima u većim gradovima, ali pošto sam ja iz Tešnja to je već malo zafrkano jer u Tešnju nema gdje stvarno. Inače što se toga tiče najveći protivnik ilegalnog downloada Lars Ulrich koji je htio srušiti cijeli internet kako bi zaustavio ilegalan download prije dvije ogdine je dao izjavu da apsolutno odobrava takav download, ali tmao gdje raja nema gdje kupit i gdje će to pomoć da se priveče što više ljudi u metal muziku. Eto čovjek lično odobrio, ja odmah cijelu diskografiju sa ThePirateBay.Org.
Image

Tako je! :thumbup: U komšiluku je isto.
Serenity
Posts: 201
Joined: 25/02/2006 21:33

#5 Re: Oriđiđi

Post by Serenity »

Mislim da je nestao kult slusanja HQ muzike na HQ stroju, sada je PC zamjenio sve, a stime i download. Rijetko ko kupuje orginale, jer nema smisla. Na Zapadu je slicno, samo sto raja kupuje pjesme u mp3 koje im se svidjaju online. Nekako samo freakovi kupuju orginale, a tehnicki razlog bas i nema.
Frooteky
Posts: 443
Joined: 20/09/2010 19:39

#6 Re: Oriđiđi

Post by Frooteky »

ma i za pankere je :oops:

Da se razumijemo ni ja ne kupujem originale stranih bendova (imam 3-4 cd-a) al trudim se makar od lokalnih bendova da kupim cd jer ih tako poguram (kurac ih poguram 2,2 su ulozili u cd i kutiju a ja dam 3 :D ) i njima drago što neko to kupi :-D
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#7 Re: Oriđiđi

Post by So What! »

Frooteky wrote:ma i za pankere je :oops:

Da se razumijemo ni ja ne kupujem originale stranih bendova (imam 3-4 cd-a) al trudim se makar od lokalnih bendova da kupim cd jer ih tako poguram (kurac ih poguram 2,2 su ulozili u cd i kutiju a ja dam 3 :D ) i njima drago što neko to kupi :-D
100% se slažem, ozbiljnije prodavnice sa muzikom nam nisu potrebne, a iTunes je malo preskup. A sve u svemu tu je YouTube, a svakako da treba podržat ljudi koji ovdje pokušavaju prodat neki album. Mislim ja bi prvi uzeo album nekog rock/metla benda jer su to momci uglavnom koji na vlastitu inicijativu kreću, a muzika je slabo zastupljena i podržana kod nas tako da svakako treba podržat vrijedne momke (a Bogami i cure) iz bendova koji žele da naprave nešto.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#8 Re: Oriđiđi

Post by ExNihilo »

Kupovanje originala ima smisao u smislu podrške izvođaču kojeg volimo, cijenimo, slušamo i želimo nastaviti slušati.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#9 Re: Oriđiđi

Post by Ma.Le.Na »

ja kontala Oridjidji nestao :-? :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#10 Re: Oriđiđi

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 21:57, edited 1 time in total.
Frooteky
Posts: 443
Joined: 20/09/2010 19:39

#11 Re: Oriđiđi

Post by Frooteky »

CVIKERASH wrote:Zivio AMAzon.co.uk


CD ovi nisu skupi koji se narucuju preko Amazona.Npr. album with teeth od Nine Inch Nailsa u Magazi kod merlina kosta negdje oko 35-40 maraka a ja ga narucio za 15 maraka...

Novi dvd od Prodigy - worlds on fire kupljen za 25 maraka.A da se kod nas prodaje ,garant bi bio 50 maraka najmanje.
Jarane org Dio, Iron Maiden, Sabbath, i Metal Marquee su me izašli 20 KM sa poštarinom preko Ebaya i stvarno zna se naletjeti na dobru ponudu :-D
Post Reply