Oprostiti prevaru

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Locked
fa84

Oprostiti prevaru

Post by fa84 » 21/07/2008 21:43

Unaprijed se izvinjavam ako ponavljam temu
ali kakva vi iskustva imate sa prastanjem nevjere u dugoj vezi
ja oprastam po drugi put, znam mnogi ce reci sa sam budala i sve to
ali jbg kada nekoga volim vise od zivota, mada nisam siguran da se to po drugi put ponavlja,ali na neki nacin svi dokazi upucuju na to.
nakon prvog puta nastavljao sam funkcionisati kao da nista nije bilo,progutao to i potisnuo duboko u sebe
evo ponovo mi se to ponavlja i ne znam sta da radim
ima li neki recept a da iskljucuje prekid
previse sam vezan za tu osobu i ne mogu zamisliti zivot bez nje, znam da je to uzajamno i za to imam milion razloga da je ljubav uzajamna, ali opet ne znam sta da radim......
jbg morao sam se nekome izjadati a slanovi sax foruma su mi najbolji za to jer uvijek pomognete nekome sa konstruktivnim savjetima
btw osoba sam koja vjeruje u ljubav za citav zivot, jer sam dosta toga uradio da se ova veza odrzi i egzistira i danas. ali sada sam tako povrijedjen i sje..n i ne znam sta da radim
naprosto ne mogu da zamislim zivot bez nje......

lolita_xx

Re: Oprostiti prevaru

Post by lolita_xx » 21/07/2008 21:52

hm, razumijem kako ti je i razumijem zasto sada gledas tako na to, ali sta mislis da razmislis jos jednom???

jednom si presao preko toga, i opet se ponovilo??? jesi ti siguran da tu ima ljubavi, i da je ono sto ti osjecas obostrano???
ako opet predjes preko toga, opet ce se ponoviti. i opet ces preci??
zasto sebe zavlacis?? zar ne mislis da zasluzujes nekog ko ce te voljeti i postovati prije svega??

grunt
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.

Post by grunt » 21/07/2008 21:53

fa84 wrote: ...znam da je to uzajamno i za to imam milion razloga da je ljubav uzajamna...

Ovo je možda samo u tvojim snovim,neko da te voli a da te vara,nema šanse.Živiš u zabludi trgni se,poslije će biti kasno,ako već nije!

lolita_xx

Post by lolita_xx » 21/07/2008 22:02

zagazaga wrote:Jesi li razmišljao prvi put zbog čega te prevarila?
Očito da nisi!
Zadovoljni i zadovoljeni u vezi ne varaju.

tacno...
ako si nezadovoljan i nezadovoljen onda prekines vezu.

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 21/07/2008 22:03

fa84 wrote:ali jbg kada nekoga volim vise od zivota,
i ne znam sta da radim
naprosto ne mogu da zamislim zivot bez nje......

ovo podebljano ti je najveca greska :) nikog ali nikog ne treba da volis vise od sebe i svog zivota :) ni mamu koja te rodila, a ne neku djevojku :)
da, ima trenutaka kada druge osobe stavljamo ispred sebe, to je sve sastavni dio zivota, ali usmjeriti sve svoje emocije ka nekom drugom, a ne ostaviti nista sebi je izvor mnostva problema :) i mnogo mnogo bola...kao u tvom slucaju...
pronadji ljubav prema sebi, pronadji postovanje prema sebi....tek onda ces vidjeti u pravom svijetlu i tu djevojku, i vasu vezu, i svoja osjecanja prema njoj...
prevara sama po sebi podrazumjeva laz, kada se ta laz uvuce u korijene odnosa izmedju dvoje ljudi naprosto je nemoguce ocuvati ljubav iskrenom i cistom :)
iz moje perspektive imas 2 opcije - da progutas i ovo, nastavis dalje, lizes svoje rane dok ne zarastu, itd itd...to je tvoj zivot, imas pravo na to...ali isto tako budi spreman na nove poraze iste vrste :) sa velikom sigurnoscu ti mogu reci da ovo nece biti zadnji put...iz jednostavnog razloga sto svaki put kad se to ponovi i ti oprostis ona uci da joj to moze proci :)
druga opcija ti je da na prvo mjesto stavis sebe... :) a ostalo ce ti se samo kazati :)
sretno!

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 21/07/2008 22:05

lolita_xx wrote:
Očito da nisi!

tacno...

ma sta ti je bona lolita, kako ne kontas :D on je kriv sto ga ona vara :D :D :D cuj raskinut vezu :oops: za to treba imat kicmu :-) lakse je lagat i varat :D

Kjajević Majko

Post by Kjajević Majko » 21/07/2008 22:07

Progutaj još jednom i potisni, bolje i nisi zaslužio. :(

lolita_xx

Post by lolita_xx » 21/07/2008 22:09

anais_nin wrote:
lolita_xx wrote:
Očito da nisi!

tacno...

ma sta ti je bona lolita, kako ne kontas :D on je kriv sto ga ona vara :D :D :D cuj raskinut vezu :oops: za to treba imat kicmu :-) lakse je lagat i varat :D

ma ja, kriv je, sto curu nije zadovoljavao, pa ona jadnica okolo morala traziti nekoga...

ludacha

Post by ludacha » 21/07/2008 22:11

rekla ti ona, sta li?
pa ne bih rekla da su prevara (sex -po meni cisto fizicka stvar) i ljubav, odnosno njen manjak, nuzno u uzajamnoj vezi.

iskreno @fa84, tesko mi je povjerovati da zaista na forumu trazis savjet, jer ako sam ne znas sta uciniti - onda si pravi beneverk i nisi bolje ni zasluzio.

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 21/07/2008 22:12

lolita_xx wrote:ma ja, kriv je, sto curu nije zadovoljavao, pa ona jadnica okolo morala traziti nekoga...

jadnica :( bas mi je zao :( jos ce mi i suza pobjeci :D
evo ako i tebi ustreba :D

Image

Benighted

Post by Benighted » 21/07/2008 22:13

Neke veze bas fakat al ono fakat nemaju smisla.

Nevjernost nema veze sa tobom,nemoj pravit krivca od sebe,al nemoj ni zrtvu ,pa gutat...

Ili raskini ili i ti pocni varat.

Uglavnom prvo trtebas da pronadjes muda gdje si ih izgubio,sjeti se unatrag sta si radio... naci ces ih...

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 21/07/2008 22:14

ludacha wrote:pa ne bih rekla da su prevara (sex -po meni cisto fizicka stvar) i ljubav, odnosno njen manjak, nuzno u uzajamnoj vezi.

ma naravno :D stavise sto te vise vara, to te vise voli :D gdje bi varanje imalo ikakve veze s ljubavi :-) mislim orgazam je orgazam, to je fizioloska stvar...to sto mu je cijena bol koju nanosimo osobi koju NAVODNO volimo, ah :oops: za pravo zadovoljstvo ni jedna cijena nije suvise visoka :D

ludacha

Post by ludacha » 21/07/2008 22:16

ma naravno :D stavise sto te vise vara, to te vise voli :D gdje bi varanje imalo ikakve veze s ljubavi :-) mislim orgazam je orgazam, to je fizioloska stvar...to sto mu je cijena bol koju nanosimo osobi koju NAVODNO volimo, ah :oops: za pravo zadovoljstvo ni jedna cijena nije suvise visoka :D[/quote]

hehehe aj prokontaj malo, nadoci ces :)
p.s. ne ostaje svaka prevara neki tmurni dogadjaj (il sjajni) koji drzimo u nekom zapecku duse, na nekoj prasnjavoj polici, bez namjere da je ikad izvadimo i kazemo svijetu (i dragim nam osobama)

sta ono desilo se, naisao neki, sta ja znam apolon bla bla desi se neko vecernje suskanje plahti...desilo se, pa desilo (necu sad iznosit moguca (ne)opravdanja), i sta je veci "grijeh"? presutjeti ili biti iskren?
mogla bih sad navoditi neke primjere (vrlo stvarne) ali iskreno, neda mi se upustiti u tu setnju
Last edited by ludacha on 21/07/2008 22:21, edited 1 time in total.

BarbaDue

Post by BarbaDue » 21/07/2008 22:18

Jesi li ti nju prevario i jednom?.....Garant nisi....Sve mozes da oprostis ali prevaru nemoj. Pa jebo te gdje ti je pamet....u vraga :x
Ma Kralju, batali to, odmah veceras, sutra, sto prije....nije tebi mjesto pored te tvoje ljepotice...
Jednom te prevarila, drugi put.....prijatelju bice i treci,cetvrti,peti.....to ti garantujem!
Ti svoja mu*a grizes, truhne ti jetra....samo sto ti to ne znas. Batali to prijatelju, naci ces sigurno bolju!
Ona ne zasluzuje da bude s tobom, da je princeza ne znam ti koja!

Mina_sa

Post by Mina_sa » 21/07/2008 22:20

ako je dva puta to uradila i treći će ako joj oprostiš...svi smo mi voljeli nekog toliko da bi život dali za tu osobu, ali opet mi nije jasno kako možeš nastaviti kao da ništa nije bilo :? :? :?

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 21/07/2008 22:39

ludacha wrote:hehehe aj prokontaj malo, nadoci ces :)
p.s. ne ostaje svaka prevara neki tmurni dogadjaj (il sjajni) koji drzimo u nekom zapecku duse, na nekoj prasnjavoj polici, bez namjere da je ikad izvadimo i kazemo svijetu (i dragim nam osobama)

sta ono desilo se, naisao neki, sta ja znam apolon bla bla desi se neko vecernje suskanje plahti...desilo se, pa desilo (necu sad iznosit moguca (ne)opravdanja), i sta je veci "grijeh"? presutjeti ili biti iskren?
mogla bih sad navoditi neke primjere (vrlo stvarne) ali iskreno, neda mi se upustiti u tu setnju

ludacho za mene tu nema sta puno da se konta :) nije nuklearna fizika...ZA MENE ljubav podrazumjeva postovanje i iskrenost...bez toga halali huso materi :D dozvoljavam da nije za sve ljude tako...i da ima dosta ljudi koji razmisljaju kao ti...naravno uvijek razmisljaju u onom pravcu u kojem su oni pocinioci prekrsaja :) rijetko kad stanu i zamisle se kako bi se osjecali da je situacija obrnuta...
za mene tu nema nikakvih desavanja...vec sam milion puta napisala, a evo mogu i milion prvi, bas kao i vjernost i prevara je ODLUKA :) elementarne nepogode se dese, prevaru neko mora pociniti...sumnjam da se prevare desavaju tako sto se pokliznes na bananu pa zavrsis na apolonu :)
naravno da mozemo voliti jednu osobu a da nam se druge cine privlacnim...ali jednom je MISLITI da je neko privlacan, a daaaaaaaaaaaaalek je korak do toga da zavrsimo u krevetu s tom osobom... :)
a istina je cudna zvijerka, vrlo cesto sama nadje nacin da ispliva na povrsinu cak i kad ljudi izaberu tu opciju da "presute" :)
ja zaista ne shvatam sta je tu toliko komplikovano....ako je moj poriv da se provrtim po plahtama s nekim likom jaci od moje ljubavi prema nekom, to mi je onda valjda jasna i glasna dijagnoza te moje navodne ljubavi :) kao da ne postoji opcija - izvoli, raskini, pa se onda valjaj po plahtama s kim god zelis :)

Panthera

Post by Panthera » 21/07/2008 22:40

anais ti je sve lijepo objasnila.btw anais trebala bi otvoriti postat kakav profi life advisor...e ako ti to nije dovoljno
onda se zapitaj jednu parvo bitnu stvar, jel se tebi svidja i jeli te paliu to sto te cura vara...nepokusavam da budem bedak, al iz iskustva znam da se neki ljudi pale nato, mislim mozda si prikriveni swinger ili voajer ili nesto tako..a ako nije ni to i ako nerazumjes sto ti je majstorica anais napisala onda je Marko Kjajevic dao pravu dijagnozu...

fa84

Post by fa84 » 21/07/2008 22:46

nisam je nikada prevario niti bi to ikada uradio
nas veze mnogo stvari
imamo super sex, novcano smo okay,manje vise zivimo skupa, ja sam sada pravo sjeban, to mi se desilo veceras, pijem sada i sjebajem se jos vise
znam da vecini je smjesno kada muskarac place, ali ja placem ko godina vec satima
i ne mogu da se smirim

Panthera

Post by Panthera » 21/07/2008 22:48

koliko ti je godina i jel ti ovo prva cura?

fa84

Post by fa84 » 21/07/2008 22:50

fa84 wrote:nisam je nikada prevario niti bi to ikada uradio
nas veze mnogo stvari
imamo super sex, novcano smo okay,manje vise zivimo skupa, ja sam sada pravo sjeban, to mi se desilo veceras, pijem sada i sjebajem se jos vise
znam da vecini je smjesno kada muskarac place, ali ja placem ko godina vec satima
i ne mogu da se smirim

ma kakvi da me pali, nisam neki bolesnik niti se navukao na neke fetishe meni je jedina greska sto volim i previse

GandalfSivi

Post by GandalfSivi » 21/07/2008 22:51

Prevara je precijenjena. Mislim ono, uvijek boli kad se sazna, jer ljudi uvijek misle sta to meni fali, a u sustini je to samo momenat, i u onom trenutku kad predjemo preko vlastite sujete, preci cemo i preko prevare. Mislim da ovoj mojoj ni ne pada na pamet takvo nesto, ali dok god sam u neznanju, nije toliki problem...

fa84

Post by fa84 » 21/07/2008 22:52

Panthera wrote:koliko ti je godina i jel ti ovo prva cura?

imam 25 godina
nije mi prva cura
ali jeste osoba u kojoj sam vidio da zelim provesti zivot pored te osobe

Panthera

Post by Panthera » 21/07/2008 22:53

cuj u svakom slucaju
1. nazovi nekog dobrog frienda ili nekoga kome se mozes povjeriti i isfuraj te emocije iz sistema...za pocetak..
2. necini kakve gluposti..
3. prespavaj
4. budi musko i rijesi to ko musko

Emocije su zajeb...ja se vise ni nesjecam svojih 'velikih ljubavi' a oplako ih :-D
eto

fa84

Post by fa84 » 21/07/2008 22:54

GandalfSivi wrote:Prevara je precijenjena. Mislim ono, uvijek boli kad se sazna, jer ljudi uvijek misle sta to meni fali, a u sustini je to samo momenat, i u onom trenutku kad predjemo preko vlastite sujete, preci cemo i preko prevare. Mislim da ovoj mojoj ni ne pada na pamet takvo nesto, ali dok god sam u neznanju, nije toliki problem...

e najbolje je biti u neznanju
i ja dok sam bio u neznanju nisam o tome razmisljao
ali kada naletis na neke dokaze
sve ti se srusi
ja sada evo pijan , sje..b i ne znam sta da radim vise od sebe

fa84

Post by fa84 » 21/07/2008 22:55

Panthera wrote:cuj u svakom slucaju
1. nazovi nekog dobrog frienda ili nekoga kome se mozes povjeriti i isfuraj te emocije iz sistema...za pocetak..
2. necini kakve gluposti..
3. prespavaj
4. budi musko i rijesi to ko musko

Emocije su zajeb...ja se vise ni nesjecam svojih 'velikih ljubavi' a oplako ih :-D
eto

ma nazvo sam i frenda i sve isprico i sve
al djaba
znas kada ne mozes da se smiris i nije ti dobro
nikako
al doslovno nikako
ubijam se alkoholom al ni to ne pomaze nikako

Locked