Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#1 Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by MrShadow »

Pozdrav svima,

pisem ovo cisto da moje lose iskustvo i steta nanesena meni spasi nekoga drugog, a nije rezultat nicega drugog do naseg bahatog i neodgovornog odnosa firmi koje nisu u stanju da na vrijeme kontrolisu opremu i mjenjaju zastarjele dijelove ( u ovom slucaju cetke za pranje ).

Ovo je rezultat pranja mog auta na benzinskoj pumpi - automatskoj praonici u Barama/Sip u Sarajevu, napominjm da je auto prije manje od 2 mjeseca izaslo iz Salona i novo je:


( Ovo je slika jednog dijela, cca 60% auta je ovakvo )

Slucaj je prijavljen policiji, uradjen je zapisnik, a sada me vjerovatno ceka ganjanje sa upravom kompanije i bjezanje od odgovornosti.
Last edited by MrShadow on 18/11/2020 20:21, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37296
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by bitanga_sa_otesa »

:shock: :( ja se nadam da ce ti namiriti nastalu stetu.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by Bakir1 »

Ja znam da meni ne bi bilo dobro kada bi mi se to desilo.
Automatske praonice sa cetkama treba izbjegavati svakako
User avatar
mk ultra
Posts: 19748
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by mk ultra »

Mislim da ces veliku vecinu ovoga moci ispolirati, a ove sa cetkama izbjegavati uvijek... nema od toga nista
citroen xm
Posts: 18450
Joined: 17/04/2012 22:57

#5 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by citroen xm »

Jebo poliranje i sve, NOVO auto i ovakvo sranje u startu. Ja baš zbog predosjećaja ovoga nikada ne idem na četke.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#6 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by Maraschino »

mk ultra wrote: 22/11/2019 19:35 Mislim da ces veliku vecinu ovoga moci ispolirati, a ove sa cetkama izbjegavati uvijek... nema od toga nista
Meni se slicno desilo u Tuzli(OMV).
Valjda im se program pomijsao i dosle su cetke od tockova na vrata a i sve drugo same ogrebotine.
Vidjeli oni i predlazu mi da idem na poliranje o njihovom trosku. Ja ne pristanem jer nisam siguran u ishod nego dodje policija i napravi zapisnik.
Ja se vratim kuci(vani) i prijavim osiguranju. Dobijem odgovor od njih da je to jako komplikovano jer se desilo van EU. Poslije sam sam polirao i skoro sve je otislo.

Volim protjerati auto kroz cetke ali prvo pogledam stanje istih.
User avatar
Izmedju CVile i DMalte
Posts: 951
Joined: 15/08/2005 08:23

#7 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by Izmedju CVile i DMalte »

Ne zelim pristajati na muku, ali sa novim autom ici na cetke.....na svakom cosku samousluzna praona, za 2,5 km operes i navostis pa za dva minuta posusis jelenskom. Nadam se da ce ti namiriti stetu :thumbup:
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#8 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by UmaX »

Meni je bas cejf oprat auto. Dobro nije po ovom vremenu, al kad je toplije jest. :-D

Zato je i pticama cejf odmah se posrat.
User avatar
Altsa
Posts: 7401
Joined: 19/03/2004 18:31

#9 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by Altsa »

Tesko je sada biti pametan ali nikad u zivotu nisam otisao na cetke, a ni u praonicu da mi peru auto kojekakvvim spuzvama rucno. samo perem auto sam. nadam se da ce raja paziti pogotovo ako se ima novo auto.
Last edited by Altsa on 22/11/2019 22:09, edited 1 time in total.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#10 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by milejovic1971 »

vala ja juce s merakom oprao na cetkama u Beogradu za 3 eura, nevjerovatno 3 zaposlena rade na cetkama, jedan prska prije cetki po autu, jedan ispira pod pritiskom, treci posusuje nakon cetki...sve za 10.
User avatar
Altsa
Posts: 7401
Joined: 19/03/2004 18:31

#11 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by Altsa »

milejovic1971 wrote: 22/11/2019 22:08 vala ja juce s merakom oprao na cetkama u Beogradu za 3 eura, nevjerovatno 3 zaposlena rade na cetkama, jedan prska prije cetki po autu, jedan ispira pod pritiskom, treci posusuje nakon cetki...sve za 10.
Ne kazem da je to pravilo ali neka fala zasto bih riskirao. pogotovo ako je auto novo.
User avatar
mayab
Posts: 27405
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#12 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by mayab »

Sranje.. :twisted:

Samo, zar ne pise na ulasku u praonicu da oni ne odgovaraju za eventualno nanesenu štetu automobilu, i da ulazimo na sopstvenu odgovornost :?:
User avatar
kabal1337
Posts: 8428
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#13 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by kabal1337 »

ako ne zelis takva ostecenja na laku, nemoj prati na automatskim pronicama opcenito
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#14 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by milejovic1971 »

na istoj praonici lik pere auto Masserati Levante nov, tako da...sta sad, trebamo pjevati mu pjesme pred spavanje..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37296
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#15 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by bitanga_sa_otesa »

neka mu je vjecna slava
axe22
Posts: 1877
Joined: 11/03/2013 21:21

#16 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by axe22 »

Mene je nekoliko puta radnik u Tuzli (prijatelj) vratio s praone, jer su znale cetke biti prljave od vozila prije.
User avatar
Optimist
Posts: 13770
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#17 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by Optimist »

Autopraonica Silver u Nedzaricima je automatska, ali prije ulaska pod cetke, jedan radnik sapere auto rucno i tek onda ide dalje.
Prao par puta, meni je to ok.

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#18 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by amar1994 »

Optimist wrote: 25/11/2019 10:04 Autopraonica Silver u Nedzaricima je automatska, ali prije ulaska pod cetke, jedan radnik sapere auto rucno i tek onda ide dalje.
Prao par puta, meni je to ok.

Image
Ima li prskalice ispod auta ? :)
User avatar
Optimist
Posts: 13770
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#19 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by Optimist »

amar1994 wrote: 25/11/2019 10:25 Ima li prskalice ispod auta ? :)
Ima u nekom najskupljem programu, cini mi se 8 KM.
User avatar
johntra
Posts: 11803
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#20 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by johntra »

Eh ovako...ja sam imao neugodno iskustvo sa ovom praonicom, prije haman više od godinu...ušao da operem, gornja četka valjda bila previše spuštena, počupala mi brisač....znači, desni brisač iščupala, tačnije polomila nosač brisača na pola, a to se onda zapetljalo u četku i počelo lupati po autu...najviše po šajbi, malo i po haubi...sreća pa je program bio pri kraju, pa je brzo prestalo...

još sam ja bio sa djetetom unutra, jako,jako neugodan osjećaj kad kontaš kad će ti se slomiti šajba u paramparčad...
naravno, izašao ljut i odmah prijavio štetu...srećom ljudi bili uslužni pa me brzo huja prošla, jedino što mi se dijete prepalo...epilog, izgreban vrh haube, kao i dvije i tri manje linije na šajbi...znači šajba ima tri parnice koje se ne mogu ispolirati....

elem, odmah smo zvali muriju, došli i uradili zapisnik i popunio sam ovaj njihov zapisnik isto...meni stvarno iz Gazproma ponudili odmah da idemo u neki servis da procijene štetu...i to kažu može u ovlašteni...iskreno, onda sam ja spustio loptu radi njih, jer su bili korektni i rekao da nema smisla da idem zbog dvije parnice u servis, jer su tu oni svakako donji onda...a i odužilo bi se to sa procjenama, ko zna kad bi bila i isplata...

i onda sam rekao da ću ja vidjeti u svojoj režiji za polovne dijelove...u međuvremenu pričao sa osiguranjem, to bi se svakako odužilo...odustao od toga...uglavnom, dogovorili smo se da sva šteta bude 250 KM, uključujući poliranje, polovnu šajbu i nosač brisača...iskreno, za moju štetu je i to puno, u svojoj režiji sredio haubu, ionako je čitavo auto zrelo za poliranja, šajbu nisam dirao, parnice svakako samo ja primjetim...

jedino sam uzeo drugi nosač brisača...iskreno, vjerovatno će te spojiti sa jednim likom iz Tuzle i taj čovjek mi je maksimalno izašao u susret oko cifre, hodanja sa mnom kad smo tražili dijelove i tako...jedino što sigurno neću otići više tamo dok ne promijene čitav sistem četki...i zato što je to starija varijanta , zato im se to često dešava, ali očigledno da im je isplativije da ljudima isplaćuju štetu nego da stave novi sistem za pranje....
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by amar1994 »

Optimist wrote: 25/11/2019 10:56
amar1994 wrote: 25/11/2019 10:25 Ima li prskalice ispod auta ? :)
Ima u nekom najskupljem programu, cini mi se 8 KM.
:thumbup:
User avatar
Better Man
Posts: 16847
Joined: 01/10/2006 20:10

#22 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by Better Man »

Nikad ni pod razno ne bih odvukao automobil u praonicu sa četkama. Imam vlastitu spužvu i kad odvučem auto na pranje dadnem da je koriste, a ovdje gdje perem rade na način ti prvo dobro saperu auto, pa ga onda pošpricaju sa deterdžentom (imaju pumpu za to) i saperu bez da moraju koristiti spužvu. Jedino ako kad se pošprica ne skine svu prljavštinu, onda upotrijebe i spužvu. Žao mi je što ti se to dogodilo, posebno što je u pitanju tek nov kupljen automobil. Slabo u nas bilo ko, ko ima ovakav sistem pranja vodi brigu o ispravnosti četki i svega ostalog i da na vrijeme mijenja.
User avatar
Qler
Posts: 23719
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#23 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by Qler »

Jel fakat nosis svoju spuzvu i daje im u praoni? :D
User avatar
Optimist
Posts: 13770
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#24 Re: Oprez! Automatska Praona Gazprom ostecuje vozila

Post by Optimist »

Better Man wrote: 26/11/2019 09:44 Nikad ni pod razno ne bih odvukao automobil u praonicu sa četkama. Imam vlastitu spužvu i kad odvučem auto na pranje dadnem da je koriste, a ovdje gdje perem rade na način ti prvo dobro saperu auto, pa ga onda pošpricaju sa deterdžentom (imaju pumpu za to) i saperu bez da moraju koristiti spužvu. Jedino ako kad se pošprica ne skine svu prljavštinu, onda upotrijebe i spužvu. Žao mi je što ti se to dogodilo, posebno što je u pitanju tek nov kupljen automobil. Slabo u nas bilo ko, ko ima ovakav sistem pranja vodi brigu o ispravnosti četki i svega ostalog i da na vrijeme mijenja.
Sto ce ti jutros zadnje maglenke na autoputu a magle nigdje?
Post Reply