OPEL ASTAR

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
ZEKI-RIKI

OPEL ASTAR

Post by ZEKI-RIKI » 24/12/2006 13:31

-Ulazim u prvu zimu sa mojim novim autom,OPEL ASTRA,17 TD,`99,karavan,pa me interesuje sta mogu ocekivati u toku zime i kakava su vasa iskustva sa ovim vozilima u ZIMSKIM uslovima.
-Ovo auto vozim od marta ove godine i stvarno sam zadovoljan :-) i nisam jos nicim razocaran.Auto je prije mene vozio moj poznanik ,kaze da je akomulator od prosle god.,gume sam stavio,filtere sam promjenio kad sam uzeo auto...
-Gdje je inace najbolje i najispltivije u Sarajevu a i u BIH, odrzavati Opelova vozila,djelove sam kupovao na Otoci kod onog cikice,nisam bas najzadovoljniji.,.....ako imate kakve savjete,vasa iskustva,...
Pozdrav sa Mejtasa

kiki the devil

e

Post by kiki the devil » 25/12/2006 00:29

ma jaranika to ti je to sto se zime tice samo pamet u glavu i bez divljanja zima ce proci kao da nije ni bila.
sto manji gas kad kreces a mozes i bez gasa disel i neces nikad ostat zaglavljen.
samo pametna voznja i gledaj iza sebe kad stojis na semaforima ili negdje gdje se odvija saobracaj.
taj visak opreza ce ti smanjiti sansu od poljubaca s leđa od strane celavih guma koje idu brze od zimskih.
a sto se tice servisa tu ti nemogu puno pomoci jer nisam nikad posjedovao opela al znam za imsira mada nisam cuo pohvale neke na njihov racun.
al opet raspitaj se a i valjda ce se javiti vlasnici opela ili bar oni koji su ga i posjedovali.
sretno!! :evil:

Rajvosa_boy

Post by Rajvosa_boy » 25/12/2006 14:37

Ovako 1.7 dizel opelov je sasvim dobar motor samo dobre grijace moras imati takodje i akumulator ako mislis zimi da dobro upalis ostalo je je sve super.Sto se tice djelova vecinom uzimam djelove na otpadu jer su kvalitetniji nego ovi novi fruserski u radnjama toliko od mene :zzzz:

kiki the devil

e

Post by kiki the devil » 25/12/2006 15:19

i jos nesto sto sam ti zaboravio a to ti je zlatno pravilo disela prije paljenja ugrijes grijace 2 ili 3 puta nema verglanja ni mucenja s paljenjem.nije na odmet a valja i vrijedi i nemucis motor na startu.
provjereno!!!
rajvosa_boy hvala sto me podsjeti!

ZEKI-RIKI

opel astra

Post by ZEKI-RIKI » 25/12/2006 18:13

-hvala na savjetima, do sada sam vozio golf-a i zime su uglavnom bile manje/vise zadovoljavajuce bit ce valjda i sa Astrom :-) ..........
Za djelove sam se vec uvjerio da nisu neki kvalitet,a i Imsira bas ne fale previse,snacicu se vec.
Jos jedno pitanje,Koji valja otpad za Opelova vozila okolini Sarajeva.
HVALA JOS JEDNOM I
Vozdra sa Mejtasa

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 25/12/2006 19:19

Samo nemoj kod Imsira, to je lopov bjelosvjetski. Usluga 0 poena, samo da ti uzmu lovu i stvarno su bezobrazni...Ja sam radio svoju Omegu dole od zatvora BiH prema otoci, prva lijevo pa jedno stotinjak metara naprijed, odlicna raja, jeftini i posteni.
Za dijelove otpad, a ima i onaj preko puta pijace na Otoci, prema Bucha potoku, onda kod Kedasha na Dobrinji.
Zelim ti puno kilometraze i uzivanja u tvojoj Astri!

ZEKI-RIKI

Astra

Post by ZEKI-RIKI » 25/12/2006 20:00

Hvala na brzom odgovoru,to za otpade moram otici bas obici ,a za Imsira sam cuo vec dosta toga lose.
Hvala jos jedno i pozdrav

Post Reply