Opasne materije: Di-Di-Ti u hrani

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Opasne materije: Di-Di-Ti u hrani

Post by PipiDugaDevetka » 21/10/2006 04:07

http://www.vecernji-list.hr wrote:SKANDALOZNO U BiH se koristi opasni pesticid WHO zabranila prije 30 godina
Otrovni DDT bez nadzora u vodi i hrani

Iako je Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) zbog katastrofalnog učinka na životinjski, biljni svijet i zdravlje ljudi prije 30 godina zabranila njegovu uporabu, pesticidi za uništavanje kukaca i ostalih nametnika poznati pod skraćenicom DDT (dihlor-difenil-trihlormetil-metan) i dalje se bez ikakvog nadzora upotrebljavaju u BiH.

Institucije šute

Ovu skandaloznu informaciju u razgovoru za naš list otkrio nam je prof. dr. Amir Pleho, umirovljeni profesor Medicinskog fakulteta u Sarajevu i nekadašnji član Komisije Saveznog izvršnog vijeća bivše Jugoslavije koja se bavila nadzorom uporabe bojnih otrova i naoružanja. Uporaba iznimno opasnog praha u dezinfekciji, prostora, ljudi, zaštiti poljoprivrednih površina od različitih nametnika na prostoru BiH prema tvrdnjama našeg sugovornika, dugogodišnja je tajna o kojoj mjerodavne institucije i zdravstvene službe nikad nisu provele primjerenu istragu.

„To je razlog“ tvrdi prof. dr. Amir Pleho „ što stanovnici BiH obolijevaju od bolesti koje su atipične za ostatak Europe“.

Bez zaštite zdravlja

Kao dugogodišnji profesor medicine i član komisije koja se u vrijeme Jugoslavije bavila nadzorom bojnih otrova i oružja on tvrdi da se opasni pesticid u BiH koristi isključivo zbog neučinkovitosti nadzornih zdravstvenih službi koje minimalno ili nikako ne rade na zaštiti zdravlja ljudi i njihove okoline.

- Mi smo jedina država na prostoru bivše Jugoslavije u kojoj ne postoji učinkovit nadzor u korištenju opasnih tvari poput DDT-ja koji je zabranjen u svijetu zbog štetnosti. Jedina smo država koja uopće ne kontrolira zdravlje ljudi i okoline - tvrdi prof. dr. Amir Pleho. Kao dugogodišnji medicinski stručnjak prof. dr. Pleho tvrdi da se samo na svjetskom tržištu nalazi oko 70.000 kemijskih spojeva, od kojih se godišnje pojavi 1500.

- Više od 30.000 takvih spojeva nikada nije stručno ispitano kako bi se utvrdila njihova štetnost po ljudsko zdravlje, biljni i životinjski svijet, ako država nema nadzora nad uvozom i korištenjem tih proizvoda možete misliti s čime se sve eksperimentira u BiH - upozorava prof. dr. Pleho.

Image
Dr. Amir S. Pleho

Vijest bila i na NTV Hayat 18.10.2006.g. na Dnevniku u 7.

Jara

Post by Jara » 21/10/2006 04:18

:shock: :( :x

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 21/10/2006 04:37

Barem znamo zbog čega vlada morija u BiH.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 04/11/2006 12:21

Niko neće moći reći da nije znao od čega Bosanci obolijevaju. Političari bi najradije da niko ne talasa, a i sami obolijevaju. Nema kontrole opasnih materija u BiH! To kaže dr. Amir S. Pleho i bez obzira na njegovu komunističku prošlost, on zna znanje. Ova starina je imao i sina jedinca, Nermina, koji je jurišao na četnički tenk sa pištoljem u ruci, negdje kod Vranjača iznad Sarajeva. Svoju tugu "liječi" slikanjem akvarela.

Post Reply