ono s Gadafijem

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
svojnasvom

ono s Gadafijem

Post by svojnasvom » 21/10/2011 03:35

Gadafi nije zlato. To svako zna. kada su tek krenule arapske revolucije suosjecao sam se sa sve ijednom, ali mic po mic, svaki dan otkriju se neki novi detalji koji nam šalju tužnu sliku o tim revolucijama.
kada su u pitanju Gadafijeve ubice, ružno su me asocirali na neka stara sjecanja. Bog koji se na njihovim usnama prolama nije nikako Milostivi Samilosni. On se obracunava sa sa svojim neprijateljima nemilosrdno i svirepo...
Al hajd sad, na ovim bradatim likovima i nema tragova demokracije i ljudskih prava niti Boga Samilosnog, živi bili pa vidili, daj Bože.
Poslanik a.s. na kojeg se pozivaju i sam je rekao: "Smilujete se ponosnom čovjeku kada zapadne u poniženje." ' u smislu nemojte ga ponižavati više nego što ga je snašlo. U bitkama koje je vodio a.s. stradavalo se u ratu, a eventualni zlocinci o kojima govori istorija po osvojenju Meke ili su bili pošteđeni ili su uklonjeni ali opet ne tako što su bili ponižavani. Dovoljno je poniženja u porazu.

Ma šta da pricam... ne valja
evo pogledajte i sami
prije smrti na momente
http://www.youtube.com/watch?v=-YJpRbn0 ... re=related

Sarajmen

Re: ono s Gadafijem

Post by Sarajmen » 21/10/2011 09:11

Zaslužio je on ''ono'' budi siguran, naredno vrijeme će izbaciti na površinu stvari koje će pokazati da ni Muamer nije imao milosti ka drugim, a mogao je...
Čisto sumnjam da je u zadnjoj fazi oružanog sukoba predvodio sebi preostale lojalne ljude, čak sam siguran da nije ubijen u borbi. A naftu i dalje zovu ''crno zlato'' zar ne?

P.S.
Većina ''revolucija'' koje su se dešavale i čiji smo tok imali prilike da pratimo su korisne i štetne istovremeno.Korisne jer je narod mahom iskazao nezadovoljstvo tadašnjim stanjem i pokrenuo proces promjena kako bi mu bilo bolje u budućnosti. Ja ne znam jesu li sada ili hoće li sa promjenama biti zadovoljni u skorijoj budućnosti. Ali znam sigurno da su u tim procesima pale mnoge ljudske glave i pričinjena ogromna materijalna šteta.
Bojim se da će jednog diktatora , samo zamijeniti drugi -novi diktator. Ili će se kao alternativa prigrliti šerijat.

Da im Bog da pameti....

ladyada

Post by ladyada » 21/10/2011 09:19

nisu htjeli da mu sude , bila bi to farsa , kao i kod sadama ..........

jazzer
Been thanked: 2 times

Post by jazzer » 21/10/2011 09:28

Sada ce demokratija na americki i britanski nacin doci u Libiju kao sto je dosla u Irak i
Avganistan. Neka im je Bog na pomoci u narednom periodu.

Pojaviti ce se plemena, frakcije koja zele svoj dio kolaca od nafte, a pravo na istu ce imati
saveznici koji su pomogli da se svrgne Gadafi. Malo po malo, eto novih sukoba, ovaj put
izmedju muslimana.

A Gadafi nije ni zasluzio nista bolje, da ne bude da ga branim.

krompir i riza

Post by krompir i riza » 21/10/2011 11:10

jazzer wrote:Sada ce demokratija na americki i britanski nacin doci u Libiju kao sto je dosla u Irak i

Pojaviti ce se plemena, frakcije koja zele svoj dio kolaca od nafte, a pravo na istu ce imati
saveznici koji su pomogli da se svrgne Gadafi. Malo po malo, eto novih sukoba, ovaj put
izmedju muslimana.

upravo tako..

a ovi snimci Gadafija prije smrti,pa snimci šutanja i razvlačenja njegovog tijela po zemlji su mi ogavni..
pa koji su ono divljaci, to je da ne povjeruješ , ni po čemu nisu bolji od onoga za što optužuju Gadafija, naprotiv..
a medijske kuće, pa fuj!

GAU8

Post by GAU8 » 21/10/2011 11:18

krompir i riza wrote:
jazzer wrote:Sada ce demokratija na americki i britanski nacin doci u Libiju kao sto je dosla u Irak i

izmedju muslimana.

upravo tako..

a ovi snimci Gadafija prije smrti,pa snimci šutanja i razvlačenja njegovog tijela po zemlji su mi ogavni..
pa koji su ono divljaci, to je da ne povjeruješ , ni po čemu nisu bolji od onoga za što optužuju Gadafija, naprotiv..
a medijske kuće, pa fuj!

Stoka.

antimobbing
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

Post by antimobbing » 21/10/2011 11:29

svojnasvom wrote:Gadafi nije zlato. To svako zna. kada su tek krenule arapske revolucije suosjecao sam se sa sve ijednom, ali mic po mic, svaki dan otkriju se neki novi detalji koji nam šalju tužnu sliku o tim revolucijama.
kada su u pitanju Gadafijeve ubice, ružno su me asocirali na neka stara sjecanja. Bog koji se na njihovim usnama prolama nije nikako Milostivi Samilosni. On se obracunava sa sa svojim neprijateljima nemilosrdno i svirepo...
Al hajd sad, na ovim bradatim likovima i nema tragova demokracije i ljudskih prava niti Boga Samilosnog, živi bili pa vidili, daj Bože.
Poslanik a.s. na kojeg se pozivaju i sam je rekao: "Smilujete se ponosnom čovjeku kada zapadne u poniženje." ' u smislu nemojte ga ponižavati više nego što ga je snašlo. U bitkama koje je vodio a.s. stradavalo se u ratu, a eventualni zlocinci o kojima govori istorija po osvojenju Meke ili su bili pošteđeni ili su uklonjeni ali opet ne tako što su bili ponižavani. Dovoljno je poniženja u porazu.

Ma šta da pricam... ne valja
evo pogledajte i sami
prije smrti na momente
http://www.youtube.com/watch?v=-YJpRbn0 ... re=related

Dobro je da ove slike obilaze čitav svijet i neka moderni faraoni koji širom svijeta nemilosrdno izrabljuju druge ljude vide kakav će nemilosrdan kraj doživjeti, dok poslije toga na onom svijetu ih čeka vječna pravda koja je puno teža od ovoga što smo vidjeli …

Ne samo njih već sviju nas pojedinačno, jer kako živimo tako ćemo na kraju završiti a sve ide u krug i u određenom vremenskom periodu se vrati nazad pa tako i naša djela/nedjela.

Kako je Gadafi živio i imao odnos prema drugim ljudima tako je i završio – nasilno.

Pravda postoji i na ovom svijetu, samo što mnogi od nas toga uopće nisu svjesni ...

theTruePath

Post by theTruePath » 21/10/2011 11:54

sad ce arapi i berberi u sukob

enko 1964

Post by enko 1964 » 21/10/2011 12:00

Ništa novo u tzv novom i demokratskom svijetu. Davno je rečeno da revolucija jedu svoju djecu.
Ne znam kakve su okolnosti bile u Libiji kada je Gadafi došao na čelo države ali sada, 42 godine kasnije, možemo vidjeti kako je završio. Ne smijem se zakleti ali sam skoro siguran, da su nalogodavci i režiseri ovakvog kraja dojučerašnjeg Libijskog vođe, naravno pored onih koji konce vuku iz udaljenijih krajeva svijeta, ljudi koji su mu sve do juče bili bliski i koji su se obilato koristili privilegijama koje im je isti omogućio.
Nijedna revolucija i nijedna buna nisu došle iz onog najsiromašnijeg i najugnjetavanijeg dijela društva. Ti su obično izvršioci koji u svemu pa i u ratu izvuku najdeblji kraj i rijetko koji uspiju da se primaknu blizu vatre a samo oni najsnalažljiviji se i ogriju.
Sjećam se kada su u Rumuniji, nakon pobune smakli Čaušeskog i suprugu mu Elenu. Mada je bilo na brzaka i bez šanse da se "otac nacije" odbrani, ipak je bilo nekog dostojanstva i skoro humano u usporedbi sa ovim slikama iz Libije.
Šta može očekivati običan narod, ona bezlična masa koja slijepo slijedi svakoga ko mu se postavi na čelo?
Neka svako od nas pomisli da li bi stao iza onih koji su u stanju raditi ovo što ovi rade pa makar se radilo i o Gadafiju.
Ni sam ne znam kome i šta da vjerujem. Često ne vjerujem ni u ono što vlastitim očima vidim a kako vjerovati vijestima o događajima koji su vjerovatno pripremljeni, finansirani i izvedeni za račun bogatih trgovaca naftom, oružjem i ostalim ovosvjetskim "dobrima".
Znam samo da me hvataju i muka i strah od onoga što nam svijet, ovakav kakav je, sprema.

Edin 24,5

Post by Edin 24,5 » 21/10/2011 12:28

Ko god da je u pitanju, prikazivati javno cin necijeg krajnjeg ponizavanja, u situaciji kad je taj neko slab, ranjen, nemocan, pa taman i da je najveci monstrum na ovom svijetu, NEMA VEZE S ELEMENTARNOM LJUDSKOSCU.

Frapiran sam cinjenicom da ovoliki broj portala bez imalo skrupula pokazuje ovakve snimke posljednjih trenutaka Gaddafija.

Kakav god monstrum on bio, je li iko pomislio da i on ima porodicu, djecu, ljude koje to pogadja ??!!

Bicu iskren do kraja : Meni se gadi svako onaj ko ima zelju gledati onakve snimke.

Ponavljam, nebitno je ko je u pitanju. Taman i da se radi o zivotinji.

Chmoljo
Forum administrator
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times

Post by Chmoljo » 21/10/2011 12:34

nema potrebe za još jednom temom.

Locked