Online poker, savjeti i misljenja ?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
brad90
Location: DVASPORTA.BA DALEKO NAJOZBILJNIJI FORUM NA NEBU INTERNETA

Online poker, savjeti i misljenja ?

Post by brad90 » 06/06/2011 14:29

Eh ovako zanima me igra li neko od forumasa online poker, ako igra na kojoj stranici i kako mu ide?
Ja sam student i pare od stipendije ulazem na bwin, igram poker, a samo ponekad i sport iskljucivo live na velike uloge, a sigurne koeficijente i moram istaci da to radim vec 6 mjeseci i da je moj dzeparac iskljucivo zbog pokera veci do 200 eura mjesecno, igram cash igru na blindove 0.10/0.20 svaki dan, sada razmisljam o prelasku i na neke druge stranice pa ako neko igra, a da zna za neki bonus i za bogate americke tinejdzere kojima je to zabava, a ne vid dodatnog finansiranja neka samo kaze. :D

Takodje koristite li neke strategije, kako igrate i sta mislite uopste o ovom online igranju ?

miki.ba

Re: Online poker, savjeti i misljenja ?

Post by miki.ba » 06/06/2011 17:51

Igrao sam ja dugo i ozbiljno (bilans na pokeru mi je možda mali plusić).
Najćešće sam igrao na partypokeru i pokerstarsu.
Za strategiju ti mogu reći samo da ne ulaziš na cash ili turnir sa većim ulogom od 10 % tvog ukupnog stanja na računu.
Što znaći da lako možeš podnjeti eventualni poraz.
S obzirom da sam to igrao 3-4 godine znam o ćemu ti prićam.
Prestao sam radi nedostatka vremen, jer realno moraš dnevno minimalno 4h ozbiljno (ne kockati) igrati da bi osjetio neki profit.
Sretno :D

brad90
Location: DVASPORTA.BA DALEKO NAJOZBILJNIJI FORUM NA NEBU INTERNETA

Post by brad90 » 07/06/2011 05:14

miki.ba wrote:Igrao sam ja dugo i ozbiljno (bilans na pokeru mi je možda mali plusić).
Najćešće sam igrao na partypokeru i pokerstarsu.
Za strategiju ti mogu reći samo da ne ulaziš na cash ili turnir sa većim ulogom od 10 % tvog ukupnog stanja na računu.
Što znaći da lako možeš podnjeti eventualni poraz.
S obzirom da sam to igrao 3-4 godine znam o ćemu ti prićam.
Prestao sam radi nedostatka vremen, jer realno moraš dnevno minimalno 4h ozbiljno (ne kockati) igrati da bi osjetio neki profit.
Sretno :D

Upravo tako i ja to dozivljavam, umjesto bezrazloznog gubljenja vremena na fejsu bolje se igrat malo, a za sada ide sasvim dobro, jednostavno ne mogu da vjerujem koliko ljudi iz imucnih zemalja tu trosi 50-ak maraka na zabavu i koliko igraju neozbiljno, zanima me ne na ovim pomenutim stranicama moze li uplata preko Visa kartice i isplata na istu, te znas li mozda ima li neki pocetni bonus i tvoje misljenje jer si igrao dugo online da li su neke ruke predodredjene za pobjedu ili poraz, igram samo na najjace karte i dobro sam u plusu u cash igrama sa malim blindovima, ali sam primjetio da nekada ljudi cesce uzmu pot na bezveze ruke i da je nekako koncipirano tako da je zanimljivo da izlaze jake karte na flopu, nerijetko 3-4 igraca imaju jake karte i slicne pojave :bih:

miki.ba

Post by miki.ba » 08/06/2011 20:32

http://www.pokernews.com/ na toj stranici imaš bonuse.
Uglavnom ruke nisu predodređene, što znaći da se partije ne ponavljaju.
Na igrama u živo su karte predodređene tako što ih krupje promješa i stavi u špil, dok u online pokeru svaka karta izlazi pojedinačno po nekom numeričkom sistemu.
Ja sam 99% siguran da nije namješteno, jer se njima više isplati uzimati proviziju nego varati nekoga za 20 $.
Što se tiće uplate i isplate možeš na svim stranicama sa visom.

fuji_finepix

Post by fuji_finepix » 13/01/2012 11:19

Pozdrav,

Budi siguran da se nista ne stima, poznajem covjeka koji ima svoju poker stranicu.
U pravu si kad govoris za buyinn-ove, ali nije 10% nego 5% od svoj bankrolla se prporucuje unijeti na stol.
Imas i programe tkz. bankroll manager-e, koji te upucuju na koje limite igrati.
Ovo sto kazes da uzimaju potove sa losim kartama, e to je strategija...
Tvoja obaveza je da procijenis igraca i njegovu igru, sa kojim kartama kako igra. to je osnovno pravilo da ne gledas samo u svoje karte, nego da razmisljas o protivnikovom hand range-u.

Ma, ima tu mnogo stvari koje bih preporucio prije nego sto pocnete ulagati novac.
Igram poker vec duze vrijeme, dok nisam procitao neke stvari i pogledao trening videa, igra mi je bila ocajna iako sam ponekad znao i dobiti koju paru dugorocno se nije isplatilo.

Volio bih da me neki od igraca ukoliko zele razgovarati o strategiji, odigranim rukama i svemu vezanom za poker kontaktiraju.
najbolje je putem skype-a a moze i ovdje na temi.
skype name: ruslandich

hurmasica

Post by hurmasica » 13/01/2012 14:56

ovo nije nista drugo nego klasicna reklama i nagovaranje mladog i najivnog svijeta na jednu veliku glupost!

Imam u porodice primjer da je jedan covjek izgubio apsolutno sve radi kocke, a u pocetku je dobivao!

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Post by plain vanilla » 13/01/2012 15:01

hurmasica wrote:ovo nije nista drugo nego klasicna reklama i nagovaranje mladog i najivnog svijeta na jednu veliku glupost!

Imam u porodice primjer da je jedan covjek izgubio apsolutno sve radi kocke, a u pocetku je dobivao!
pa tako se i uvuce u kocku..par dobitaka, pomislis da mozes..i uvuces se

kocka je veliko zlo...

hurmasica

Post by hurmasica » 13/01/2012 15:26

plain vanilla wrote:
hurmasica wrote:ovo nije nista drugo nego klasicna reklama i nagovaranje mladog i najivnog svijeta na jednu veliku glupost!

kocka je veliko zlo...
upravo tako! jos kad sam procitala da decko ulaze svoj stipendiju...uh nadam se samo da ce izaci na hajr i na dobro.

Hemel

Post by Hemel » 13/01/2012 16:10

plain vanilla wrote:

kocka je veliko zlo...
:D

Ajatolah_
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Post by Ajatolah_ » 13/01/2012 16:45

Ništa ne mora biti problem kad imaš samokontrolu. Postoje dva pravila za ovo, jedno je - ne ulaži koliko nisi spreman izgubiti, a drugo - redovno pravi pauze. :-D

fuji_finepix

Post by fuji_finepix » 14/01/2012 19:41

Za poker kazu da je igra strpljenja, a odmah nakon toga igra pozicije.
Last edited by fuji_finepix on 15/01/2012 15:31, edited 1 time in total.

groove

Post by groove » 14/01/2012 21:38

-
Last edited by groove on 01/05/2013 07:13, edited 1 time in total.

zavrzlama
Been thanked: 1 time

Post by zavrzlama » 14/01/2012 22:33

igrao 6-7 godina....prestao i nikad vise necu igrati jer se na kraju sve svede na gubljenje vremena,zapostavljanjem porodice i zajebani Visa racuni :D

sve ide OK dok igras male uloge,nesto te ide i naopako i onda se posilis i krenes ono frajerski na vece uloge i onda obicno fasung..

savjeti:
a) check je najbolja stategija u pokeru pogotovo kad imas dobre karte...
b) ne zurit sa dizanjem nego sacekati mudro otvaranje i river karte i sa sigurnim kartama sa malim dizanjem navuci druge da idu all in ili jos vise dizu..
c) ne igrati za jednim stolom dugo
d) ako foldas ,foldaj na startu nikad u pola dijeljenja jer izvlaci pare i gubi se samopouzdanje.
e) ne koristiti cesto all-in jer posegnuti za istim je bolje nakon flop-a.
f) cesto praviti cashout
g)ne ulaziti u all in situaciju ako su vec dva igraca isla all in,sanse su da neko sa bezveznim kartama od te dvojice te dobije...ima toga jos.. :D
Last edited by zavrzlama on 14/01/2012 23:03, edited 1 time in total.

ek0

Post by ek0 » 14/01/2012 22:58

-
Last edited by ek0 on 09/11/2016 13:29, edited 1 time in total.

fuji_finepix

Post by fuji_finepix » 15/01/2012 15:47

Evo jedan koristan clanak za sve koji igraju pokera i zele unaprijediti svoju igru.
Poker po meni nije igra na srecu vec igra znanja i iskustva, i zavisi od puno faktora. jedan od bitnijih faktora svakako je i analiziranje igre.

ANALIZA IGRE

Mnogi igrači se često pitaju zašto jedni napreduju u pokeru i igraju sve kvalitetnije dok drugi stagniraju i igra im se ne poboljšava. Talent je vjerojatno prva stvar koja svima padne na pamet, no osim te očite razlike za poboljšanje kvalitete vlastite igre možda je bitnija analiza vlastite i tuđe igre. Rasčlanjivanje odluka koje smo donijeli, ruka koje smo odigrali mi, ali i naši protivnici bitno pridonosi razvoju vještine igranja pokera.

Zadatak nam je uvelike olakšan otkad postoje progami poput Poker Trackera i Hold'em Managera koji rade velik dio posla za nas. Stariji igrači često kažu da su memorirali i zapisivali sve interesantne ruke koje su odigrali ili vidjeli, no teško je zapamtiti sve što nas zanima. Tu uskaču poker programi koji ne samo da pamte karte nego i broj žetona, pozicije svih igrača - ukratko sve što je potrebno za kvalitetnu analizu. Kako na internetu mnogi od nas igraju istodobno velik broj stolova, jasno je da mnoge ruke možemo analizirati tek uz pomoć programa. Naravno programi daju samo brojke koje samo po sebi ništa ne znače, pa ćemo u jednom od slijedećih članaka ćemo temeljito objasniti funkcije poker programa. No za sada ćemo se zadržati na teoriji.

Kada sam tek započinjao svoju karijeru provodio sam puno vremena pokušavajući analizirati izgubljene partije i situacije kada sam platio i bio slabiji. Usredotočavao sam se uglavnom na sebe bez namjere da analiziram protivnike. Posebno me smetalo kad sam krivo plaćao sa slabijim kartama. Sada mi je jasno da sam gubio vrijeme ne shvaćajući osnovne pretpostavke pokera. Tek nakon nekog vremena sam shvatio da treba podjednako vremena posvetiti percipiranju drugih igrača kao i pokušaju uviđanja njihovog percipiranja nas samih. Svaki potez naših protivnika je odgovor na našu igru, tako da što bolje uvidimo kako protivnik vidi nas, moći ćemo objasniti njegove poteze i pročitati njegove karte. No da bismo mogli analizirati protivnika prvo moramo analizirati sebe i svoje poteze. Na prvi pogled se čini kao začaran krug, no stvar je mnogo jednostavnija no što se čini. Sve što nam treba je zanimljiva poker ruka koju smo odigrali, malo vremena i volja za napretkom.

Uzmimo za primjer all in na turnu koji smo krivo platili prošlu subotu na turniru. Prvo što moramo napraviti je analizirati šanse (oddove) da bi se lakše snašli u partiji. Staviti protivnika na određen raspon (range) karata i analizirati kako naša ruka prolazi protiv tog raspona. Kada to napravimo možemo vidjeti je li je naš potez bio opravdan i zašto. U tu kalkulaciju ulaze prošle partije, psihološko stanje igrača (nedavno izgubljen veliki pot, tilt, alkohol...) naši prijašnji susreti, blefovi i slično. Naravno ništa od ovog ne možemo točno izračunati, ali možemo okvirno profilirati protivnika. Pošto za ovakvu analizu za vrijeme partije nema vremena, činimo to naknadno da slijedeći put u sličnoj situaciji budemo pripremljeni. Nakon prvog djela posla trebamo razmisliti o tome kako protivnik u određenom trenutku vidi nas, jer sve ovo što smo mi analizirali na njemu može i on na nama. I tu se ne može biti točan i egzaktan, ali možemo s vremenom dobiti osjećaj o vlastitioj igri, potezima i reakcijama drugih na našu igru.

Ovakve analize ne radimo s mišlju da ćemo ih uspjeti uvijek u brzini i opširno napraviti, već da možemo okvirno i brzo u igri donijeti kvalitetne odluke na temelju prijašnjih sličnih iskustava. Upravo donošenje odluka u graničnim situacijama kada se greške lako rade čini razliku između običnih i vrhunskih igrača. Neki takve odluke donose bolje od drugih, imaju više "osjećaja", ali su svi vrhunski igrači morali proći brojne analize prije nego su došli do vrha jer se osjećaj za igru razvija zajedno s iskustvom, a iskustvo s brojom odigranih i analiziranih partija.

Post Reply