On meni nema Bosne... Josip Pejaković

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply

Slažem se sa Josipom

Da
26
63%
Ne
15
37%

Total votes: 41

dječak sa šibicama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: On meni nema Bosne... Josip Pejaković

Post by dječak sa šibicama » 05/03/2016 10:40

Josip demagog, supljira na sve strane, glumata kosatog umjetnika neko bi rekao jadnicak nema sta jesti, a vozaju se najnoviji SUV-ovi i ne izlazi se iz kancelarija Markovicevih jarana i poslovnih saradnika, svi teski ko tanker a sa nekima se i orodio.

Meni iz ponizenja raspravljati o necemu sto ova lopuza kaze.

Idriz

Post by Idriz » 05/03/2016 10:54

dječak sa šibicama wrote:Josip demagog, supljira na sve strane, glumata kosatog umjetnika neko bi rekao jadnicak nema sta jesti, a vozaju se najnoviji SUV-ovi i ne izlazi se iz kancelarija Markovicevih jarana i poslovnih saradnika, svi teski ko tanker a sa nekima se i orodio.

Meni iz ponizenja raspravljati o necemu sto ova lopuza kaze.
Znqci ako si kosat nemas sta jesti, kratko potsisan znaci bogat?

GeeTnT

Post by GeeTnT » 05/03/2016 11:11

Ko brani Josipa...bude mi ga zao, na sta je spao.

goodbar

Post by goodbar » 05/03/2016 13:53

Ne znam što je toliko bitan ovaj ex umjetnik? Možda dok je bio mlađi i nešto je vrijedio,ali sada...Sada je jedna matora komunjara koja više nema što reći,već želi,eto,ostati u igri,makar kao dodavač lopte.Njegov brat,rođeni čini mi se,Zlatko,za razliku od Josipa,bio je blizak HSP-u.Mene je iznanadio Josip,kada je otišao na otvaranje Andrićgrada,na poklonjenje Nemanji i poslije gajbe Sarajevskog piva(izgleda da u Andrićgradu ima i Sarajevskog),počeo hvalospjeve Kusti,Andrićgradu i Višegradu.Možda je umislio da "sjedi na Bikavcuuuuu".Inače ga Kusta nije ni slušao,imao sam taj dojam.

Ludzak
Been thanked: 2 times

Post by Ludzak » 05/03/2016 15:09

Čim nije on Bošnjo odmah od tih istih Bošnja bude popljuvan. Inače mi smo narod koji smo svu pamet ovog svijeta pokupili, niko pametniji od nas nema. Svi mi prštimo od pameti. A ovaj Pejaković je veći bh patriota, nego većina vas koja ovdje palamudi.

Ali, bitno je biti Bošnjak ...

radostan dan

Post by radostan dan » 05/03/2016 15:27

u proizvodnji domacih i stranih placenika, bosnjaci pretekli srbe...aferim, ucili su od najboljih... :mrgreen:

od patriota M92, jos samo tifa ostO...

Ommadawn

Post by Ommadawn » 05/03/2016 15:53

Patriotizam je zadnje utočište hulja - rekao je neki pisac ali zaboravih koji.

trocadero
Been thanked: 1 time

Post by trocadero » 05/03/2016 16:27

radostan dan wrote:u proizvodnji domacih i stranih placenika, bosnjaci pretekli srbe...aferim, ucili su od najboljih... :mrgreen:

Nije bas mi Tifa "cist".
Brat mu sredinom rata prebjegao na Grbavicu i bio u VRS/cetnicima. :mrgreen:

goodbar

Post by goodbar » 05/03/2016 17:12

Ma ja,samo Bošnjo nek' se ne trza.Šta on ima tu nešto? Nije on Srbin,niti 'rvat,čim se on uFati politike,tu je nešto sumnjivo.Il' je HanĐar divizija,jal fundamentalizam,jal Đamahirija,a mož' bit' MuĐahedini nAki.Sjedi Bošnjo,ne mrdaj,možda te tako niko i ne primjeti,pa ćeš nekako opstati na ovom vaktu i dunjaluku.Nema više Turaka,a ni druga Tite da te brani,prebrojani i tebi dani.Zato psssst.

Ali Kemal

Post by Ali Kemal » 05/03/2016 17:29

Kakvih sve gluposti se može ovde pročitati od strane patriJota :-)

Ommadawn

Post by Ommadawn » 05/03/2016 17:32

Kako li je tek nama Bosancima kad se počnemo baviti politikom... Ustaju dušebrižnici odmah da nas podsjete kako smo izdali vjeru, kako će nas nestati ukoliko se ne svrstamo u tor, o žrtvama rata, hodočašćima i gradovima gdje trebamo biti većina.
Nekim konkretnim i konstruktivnijim stvarima se niko živ ne bavi. Država tone a stanovništvo odlazi...

goodbar

Post by goodbar » 05/03/2016 18:46

Kakvih sve lažnih imena ima ovdje.Uvjek mi je bilo fascinantno to što neočetnici i neomačekovci vole(du) da se pretstavljaju turskim imenima.Geni su čudo.

radostan dan

Post by radostan dan » 05/03/2016 19:44

Ommadawn wrote:Kako li je tek nama Bosancima kad se počnemo baviti politikom... Ustaju dušebrižnici odmah da nas podsjete kako smo izdali vjeru, kako će nas nestati ukoliko se ne svrstamo u tor, o žrtvama rata, hodočašćima i gradovima gdje trebamo biti većina.
Nekim konkretnim i konstruktivnijim stvarima se niko živ ne bavi. Država tone a stanovništvo odlazi...
Mene bi -Obrazlije- streljale, koliko sam vremena ovdje proveo i sta sam pisao...
Sad se -perem- na -sisama-,...
Jbg, glava je glava. :mrgreen:

radostan dan

Post by radostan dan » 05/03/2016 19:46

Ali Kemal wrote:Kakvih sve gluposti se može ovde pročitati od strane patriJota :-)
Ima jedna zakonitost, vazi i za muja i za stevu...sto veci patriota, to veca masa gluposti se valja.
Mislim, nije do mene, statistika tako kaze...meni svejedno.

insomnia78

Post by insomnia78 » 05/03/2016 19:55

Ommadawn wrote:Patriotizam je zadnje utočište hulja - rekao je neki pisac ali zaboravih koji.
Dobrica Ćosić, nema ko drugi biti

radostan dan

Post by radostan dan » 05/03/2016 19:59

Dobrica Erić...

ABH017

Post by ABH017 » 05/03/2016 20:07

tututuuuu wrote: Pa nisam ni je optercen hrvatstvom, al evo nas opet, razgovaramo. :D

Kazes izjasnjavali ste se kako su vam drugi sugerirali? Pa dobro, sto bi se vi izjasnjavali kako vam drugi sugeriraju? I da su vrseni pritsci, sto je po meni upitno, vrseni su i na druge pa su se opirali. Eto imas odmah za primjer RH koju su nastojali i germanizirati i madjarizirati i talijanizirati a da ne kazem da su i nju nastojali srbizirati, al nisu. Tita se non stop krivi kako nije dao da se izjasnjavate kako zelite, a Tito je zapravo najomiljeniji medju Bosnjacima.

Imas ti pravo pisati sta god zelis, samo se ja ne slazem s tim.

Nisu Turci nastojali pripojiti dio BiH Turskoj, oni su samo pripojili citavu zemlju, skinuli joj svaki trag identiteta 500 godina, izmjesali stanovnistvo, izmjesali religije i onda takvu zemlju ostavili. Jos su AU nastojali nakon njihovog odlaska uspostaviti jedinstveni BH identitet al nije islo, RH i Srbija s tim su imale najmanje veze, dakle, to je uzork. Sve ovo poslije je posljedica. Turci jesu doveli Srbe u BiH i Vlahe... Naseljavali ih na opustosenu zemlju.

Shvacam ja o cemu ti pricas, al meni se stvarno ne ulazi u ove teme jer tome nema kraja i rekao sam sebi da vise u ovakve diskusije necu ulaziti. Da skratim jer sam umoran. Stanje je takvo kakvo je, promijeniti se sigurno nece ali ja sigurno mogu reci da Bosnjake niko nije tjerao da se izjasne tako niko drugi osim njih samih, osobito od '91 pa do ovog zadnjeg popisa. Samo nam ostaje da sad iz ove situacije ucinimo najvise sto mozemo, jer povratka vise nema, sve je ostalo sta bi bilo kad bi bilo...
Kani se popisa '91. Tad su Bošnjaci tek počeli da se oslobađaju okova. Svi dobro znamo koliko ih je to koštalo. Ja sam mislio na izjašnjavanje od '45-'74. Nemoj namjerno preskakat bit i lafo naivno pitati "što bi se izjašnjavali kako drugi sugerišu?" Zašto je naziv bosanski jezik ukinut za vrijeme AU, i umjesto njega nametnut kompromisni naziv SH-HS jezik? Pa iz istog razloga, a to je višedecenijski apetit obe susjedne/komšijske države.
Još jedan turkofilni post. Kakve veze ima stanje koje su Turci (tačnije Osmanlije) ostavili iza sebe. Zašto, poslije odlaska Turaka, Srbija nije povukla svoje ljude nazad u Srbiju, nego je još i prije odlaska Turaka počela planirati kako pripojiti taj dio tuđe države?
Argument za turke ti je na nivou Mladićeve izjave, poslije osvajanja Srebrenice: "Došao je dan da se Turcima osvetimo poslije 500 godina i bune protiv dahija, na ovim prostorima". Kakve, bola', Turci veze imaju sa ubijanjem i klanjem komšija, kumova, školskih drugova.
Opet ti ponavljam, komšijske države su slale svoje vojske i tako se svrstale uz Osmansku i AustroUgarsku imperiju, koje su ovdje bile agresori. Danas ni Osmanlije ni AU, nemaju apetita prema BiH, dok komšije, još uvijek imaju.

Ommadawn

Post by Ommadawn » 05/03/2016 21:24

insomnia78 wrote:
Ommadawn wrote:Patriotizam je zadnje utočište hulja - rekao je neki pisac ali zaboravih koji.
Dobrica Ćosić, nema ko drugi biti
Samuel Johnson. Vidiš da ima. Jebo Ćosića, 'ta će on...

Ommadawn

Post by Ommadawn » 05/03/2016 21:25

radostan dan wrote:Dobrica Erić...
Uh i to je dilajla po pitanju patriotizma...

Ali Kemal

Post by Ali Kemal » 05/03/2016 21:27

goodbar wrote:Kakvih sve lažnih imena ima ovdje.
Pa sva su imena ovde lažna :lol:
goodbar wrote:Uvjek mi je bilo fascinantno to što neočetnici i neomačekovci vole(du) da se pretstavljaju turskim imenima.Geni su čudo.
Za koga su rezervirana turska imena :oops:
Možda se i Besim Spahić lažno predstavlja :izet:
http://ba.n1info.com/a29347/Vijesti/Vij ... na-N1.html

Danguba

Post by Danguba » 05/03/2016 21:35

Ludzak wrote:Čim nije on Bošnjo odmah od tih istih Bošnja bude popljuvan. Inače mi smo narod koji smo svu pamet ovog svijeta pokupili, niko pametniji od nas nema. Svi mi prštimo od pameti. A ovaj Pejaković je veći bh patriota, nego većina vas koja ovdje palamudi.

Ali, bitno je biti Bošnjak ...
:D

Ako iko ima pljuvacke onda su to Bosnjaci. Ne gledaju ko je i sta je, redom pljuju za razliku od nekih. :wink:

BHCluster
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times

Post by BHCluster » 05/03/2016 22:54

Ali Kemal wrote:
BHCluster wrote:Josip Pejaković :thumbup:
-> Intervju iz septembra 2010. godine on temu otvara danas?
#đikani
Prvo ti, kao i ostali sa ovim haštagovima pokazujete svoj nacionalizam u punom smislu, a svako ko se fura na nacionalizam u BiH je neprijatelj prije svega budućnosti ove djece koja žive u Bosni, a i svih ostalih.
Ja sam Bosanac i Hercegovac 100%, u punom smislu te riječi, bez ikakvih korjena van BiH i sa Srbijom nemam nikakve veze. Izgleda da je moj grijeh što ne volim SDA, ne podržavam klerikalizam i vjerske propise, ne radujem se Arapima, i ne mislim da je rahat patnja prava stvar.
Korupcija i nepotizam kao najveći problemi društva je nemoguće rješiti dok je prisutan nacionalizam u ovakvom obliku.
Vjerovatno ti misliš da si patriota :lol: ali nisi, ti si u stvari patriJota :oops:
Drugo, intervju je friško ponovo objavljen na portalu Buka, i ako se upitaš zašto i malo razmisliš, shvatićeš da se za ovih 6 godina nije ništa promijenilo, nema nikakvog napretka i ako ne gledaš datum kada je objavljen, ne bi nikada pomislio da je to sve izrečeno prije 6 godina, sve je aktuelno, sve je isto.
To je najgora činjenica u svoj toj priči.
Hajd što ima problema, ali što se ništa ne rješava sada već decenijama je najporaznije od svega, a mogu slobodno reći da je to najviše posljedica već pomenute rahat patnje.
#SrceMojeNapacheno :lol:
#Zavera

goodbar

Post by goodbar » 06/03/2016 00:47

radostan dan wrote:
Ali Kemal wrote:Kakvih sve gluposti se može ovde pročitati od strane patriJota :-)
Ima jedna zakonitost, vazi i za muja i za stevu...sto veci patriota, to veca masa gluposti se valja.
Mislim, nije do mene, statistika tako kaze...meni svejedno.
'ajde MARŠ NA DRINU.

chupacabra

Post by chupacabra » 06/03/2016 07:06

Josip je svoje o Bosni rekao kada je na pitanje šta misli o Dodikovom šovinizmu i izljevima mržnje rekao da mu sve oprašta zato sto se Anti Markoviću pojavio na sahrani. Koja je to budaletina. I onda Kusturici na Andrićgrad, a ovaj ga ne jebe ni dva posto. Ne može jadan ni u guzicu da im se uvuče kako treba.
Ali razumijem ga. Sarajevski minderaši su ga izbacili iz svih šema iz ko zna kojih razloga pa je krenula uvlakuša raji iz PiSi-ja promjenom priče o Bosni. Nebi li se kako nakačilo na Dodikovu sisu. Zajeban je život umjetnika. :) Eno i Sidran viri iz Fahrine guzice. Preživiti se mora. Principi i moral su davno umrli i kod njih.

LBVIEW
Has thanked: 12 times
Been thanked: 12 times

Post by LBVIEW » 06/03/2016 13:57

radostan dan wrote:u proizvodnji domacih i stranih placenika, bosnjaci pretekli srbe...aferim, ucili su od najboljih... :mrgreen:

Tesko,jer su jedni tek poceli dok drugi isto upraznjavaju,uz gusle naravno,jos od 1389-e. :D
A doticni nije nikakav placenik vec nevideni dupeuvlakac onom ko da bolju ponudu,od Ante Markovica pa do Mile Dodika i onog wanabee vejikog Serbina :D.

Post Reply