Đojstik?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#26 Re: Đojstik?

Post by arnes_king »

Sanjarko wrote: 23/05/2023 13:03
Cupavo wrote: 23/05/2023 10:27

Steam ima podršku, ali za non-steam (piratizirane) igre komplikacija je podesiti. @Sanjarko, uzmi nešto drugo.
Hvala, hvala svima. Ma ja s njima igram WoT blitz preko emulatora. Jer sam na starom laptopu igrao tako. Nije mogao sa preformansama da izgura PC verziju te igre, a ovaj sadašnji možda može ali nisam siguran. A onda bi trebao i igricu tu početi ispočetka da igram. Šta ne bi baš.

Nemam ni Steam račun i ne znam kako bi ga naštimao, otvorio i ostalo.

Nisam informatički uopšte pismen. Samo zbog toga šta znam Engleski jezik, znam i oko kompjutera i ostalog onako, malo.
Ako si se znao ovdje na forum registrovati onda ces i to sve znati, sve jednostavno i skoro isto. Jos ako znas engleski onda koristi google i yt :) save game igre sigurno mozes prebaciti na drugi racunar.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#27 Re: Đojstik?

Post by Sanjarko »

arnes_king wrote: 23/05/2023 16:01
Sanjarko wrote: 23/05/2023 13:03

Hvala, hvala svima. Ma ja s njima igram WoT blitz preko emulatora. Jer sam na starom laptopu igrao tako. Nije mogao sa preformansama da izgura PC verziju te igre, a ovaj sadašnji možda može ali nisam siguran. A onda bi trebao i igricu tu početi ispočetka da igram. Šta ne bi baš.

Nemam ni Steam račun i ne znam kako bi ga naštimao, otvorio i ostalo.

Nisam informatički uopšte pismen. Samo zbog toga šta znam Engleski jezik, znam i oko kompjutera i ostalog onako, malo.
Ako si se znao ovdje na forum registrovati onda ces i to sve znati, sve jednostavno i skoro isto. Jos ako znas engleski onda koristi google i yt :) save game igre sigurno mozes prebaciti na drugi racunar.
Nemam drugi kompjuter i nemoze se WoT blitz prebaciti, morao bi ispocetka sve krenuti. Vidim s njima iz prodavnice sta, kako, hoce li moci itd. WoT blitz PC i Mobile nisu isti sta se tice racuna i verzija, tako nekako. A na forum sam se davno registrirao ni ja ne znam najbolje kako.

Sve mi teze tehnologiju pratit, ici u korak s njom. Probam, ponesem i laptop u prodavnicu pa nek vide moze li se prikljuciti itd. Trebalo bi moci valjda. A imam i softver neki za stimanje dzojstika. Neki ?stick naziva softver. Nije los, s njim isprogramiram opcije sebi za kontrolu.

Hvala. +1
Cupavo
Posts: 65
Joined: 05/03/2022 14:49

#28 Re: Đojstik?

Post by Cupavo »

arnes_king wrote: 23/05/2023 15:59
Cupavo wrote: 23/05/2023 10:27

Steam ima podršku, ali za non-steam (piratizirane) igre komplikacija je podesiti. @Sanjarko, uzmi nešto drugo.
Otkud ti to da je komplikacija van steama? Instaliras ds4windows i apsolutno sve igre rade bez problema, za mnoge ni to nije potrebno cak i piratizirane kad su.
Za osobu koja nije tech-savvy, DS4 podešavanje nije posve user friendly. Uz to, imao sam iskustvo i sa sistemima gdje isti nije uopće radio.

Uostalom, zašto da brlja po podešavanjima, ako može uzeti kontroler koji je nativno podržan, za manje para.
User avatar
ferratilis
Posts: 7394
Joined: 25/11/2013 16:48

#29 Re: Đojstik?

Post by ferratilis »

Dope_Man wrote: 23/05/2023 09:21
korisnik_ca wrote: 22/05/2023 19:22 pogleda 8bitdo opcije.
Jesu malo skupi, al definitino odlicni.. ja uzeo jedan nedavno za pucat emulator na TVu, izletilo neko snizenje 37 eura, al sad je cini mi se 55-60 opet
Na kojem sajtu si narucio? :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#30 Re: Đojstik?

Post by arnes_king »

Cupavo wrote: 23/05/2023 19:08
arnes_king wrote: 23/05/2023 15:59

Otkud ti to da je komplikacija van steama? Instaliras ds4windows i apsolutno sve igre rade bez problema, za mnoge ni to nije potrebno cak i piratizirane kad su.
Za osobu koja nije tech-savvy, DS4 podešavanje nije posve user friendly. Uz to, imao sam iskustvo i sa sistemima gdje isti nije uopće radio.

Uostalom, zašto da brlja po podešavanjima, ako može uzeti kontroler koji je nativno podržan, za manje para.
Ds4windows sam doslovno instalirao i nikada vise pogledao nisam niti sta podesavao, zato se i cudim.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7804
Joined: 03/06/2016 16:31

#31 Re: Đojstik?

Post by Dope_Man »

ferratilis wrote: 23/05/2023 19:19
Dope_Man wrote: 23/05/2023 09:21

Jesu malo skupi, al definitino odlicni.. ja uzeo jedan nedavno za pucat emulator na TVu, izletilo neko snizenje 37 eura, al sad je cini mi se 55-60 opet
Na kojem sajtu si narucio? :)
Amazon
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#32 Re: Đojstik?

Post by Sanjarko »

Isplati li se uzeti PS 4 đojstik? Po 90tak KM su oni ovdje, a PS 5 su po 130-140.

Danas smo reklamirali od 20 KM đojstik i za 7 do 10 dana možda i više će nam reći da li su ga popravili ili će nam reklamirati za neki drugi.

Našli smo od 30 KM đojstik šta sam imao prošle godine i koji mi je trajao 5 ili 6 mjeseci, pa ćemo ga uzeti tako da ću imati jedno vrijeme đojstike ali bi kad otkažu uzeo možda PS 4 đojstik ili odmah da uzmem njega umjesto ovog od 30 KM.

Čitam nije neka razlika između dva ta PS đojstika.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#33 Re: Đojstik?

Post by arnes_king »

Sanjarko wrote: 27/05/2023 16:20 Isplati li se uzeti PS 4 đojstik? Po 90tak KM su oni ovdje, a PS 5 su po 130-140.

Danas smo reklamirali od 20 KM đojstik i za 7 do 10 dana možda i više će nam reći da li su ga popravili ili će nam reklamirati za neki drugi.

Našli smo od 30 KM đojstik šta sam imao prošle godine i koji mi je trajao 5 ili 6 mjeseci, pa ćemo ga uzeti tako da ću imati jedno vrijeme đojstike ali bi kad otkažu uzeo možda PS 4 đojstik ili odmah da uzmem njega umjesto ovog od 30 KM.

Čitam nije neka razlika između dva ta PS đojstika.
Isplati, dualshock 4 je odlican kontroler. Ako budes uzimao dualsense, ovaj za PS5, obavezno gledaj da je novija revizija zbog problema sa driftom na prvoj.

PS5 kontroler jeste dosta drugaciji od PS4, dizajnom ali najvise funkcijama. Ima adaptive triggere i hapticke vibracije ali ako ces na PC koristiti onda ti to nista ne znaci jer na prste jedne ruke mozes nabrojati igre koje te funkcije nativno na PC podrzavaju.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23691
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#34 Re: Đojstik?

Post by Sanjarko »

arnes_king wrote: 28/05/2023 22:40
Sanjarko wrote: 27/05/2023 16:20 Isplati li se uzeti PS 4 đojstik? Po 90tak KM su oni ovdje, a PS 5 su po 130-140.

Danas smo reklamirali od 20 KM đojstik i za 7 do 10 dana možda i više će nam reći da li su ga popravili ili će nam reklamirati za neki drugi.

Našli smo od 30 KM đojstik šta sam imao prošle godine i koji mi je trajao 5 ili 6 mjeseci, pa ćemo ga uzeti tako da ću imati jedno vrijeme đojstike ali bi kad otkažu uzeo možda PS 4 đojstik ili odmah da uzmem njega umjesto ovog od 30 KM.

Čitam nije neka razlika između dva ta PS đojstika.
Isplati, dualshock 4 je odlican kontroler. Ako budes uzimao dualsense, ovaj za PS5, obavezno gledaj da je novija revizija zbog problema sa driftom na prvoj.

PS5 kontroler jeste dosta drugaciji od PS4, dizajnom ali najvise funkcijama. Ima adaptive triggere i hapticke vibracije ali ako ces na PC koristiti onda ti to nista ne znaci jer na prste jedne ruke mozes nabrojati igre koje te funkcije nativno na PC podrzavaju.
Hvala, vidim sa starom, mozda uzmem PS4 kontroler.
Post Reply