Odnosi sa porodicom supružnika?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#101 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by WildRedRose »

alkalna_baterija wrote:
WildRedRose wrote:pa treba i nju shvatiti. sumnjam da to radi namjerno i iz pakosti. jednostavno joj je drago sto je dobila unuce, a niko od vas dvoje joj nije rekao da pretjeruje sa posjetama.
moja rosita, kako ćeš ti da najebeš :D

ja sam svoju čula kako se hvali prijateljici... naime, izašli smo naveče i ona zove oko 11 da vidi gdje smo, ne smije ona zaspat sama u kući... :-) da bih je čula kako priča da nas je zajebala, kako ne valja da mi toliko vremena provodimo sami jer ko zna čime ja punim njemu glavu pa se on sad sve sa mnom dogovara, a ne pita nju za mišljenje i sl. :D :lol:

i onda ja fino sjedem i objasnim joj neke stvari, da smo nas troje ti koji dijelimo jedan krov, da ne treba niko sa strane da zna šta se ovdje dešava, pogotovo neko ko će vrlo vjerovatno to širiti dalje po mahali koja je ionako mala... da smo jedni drugima najpreči i da se tako i ponašamo, jer nama će biti bolje u tom slučaju. Ključna rečenica je da višak ovdje ne postoji, niti sam ja višak u ovom odnosu, niti je ona, ali neće se on s njom dogovarati oko boje zidova na našem spratu, niti sa mnom oko nekih stvari koje se tiču njih dvoje. Postala je kao malo, ali zlobno i na sve spremno dijete, kako samo djeca inače znaju biti, :D pa sam se tako i postavila prema njoj.
Sad je situacija ok, a do kada, vidjećemo. :D
Zasto cu ja najebati voltice ?

zao mi je sto tvoja svekrva tako razmislja, ali ja vjerujem da ima i normalnih ljudi, pa tako i normalnih svekrvi. Ok, svima nama zasmeta ponesto kod nekoga, ali to nas ne mora okarakterisati kao losu osobu. bas sam suprotnog misljenja, najebat cu ako pocnem razmisljati da su svi losi, i da svi o svima lose pricaju i imaju najlosije namjere. Najebat jer onda cu stvoriti oko sebe ogromne zidove, i necu vidjeti dobre ljude oko sebe.

Zao mi je sto je tvoja svekrva tako pricala o tebi, ali po mom misljenju, tvoj muz je trebao da poprica sa njom oko toga, a ne ti, cak i prije nego te doveo u njenu kucu , kao njegovu suprugu. Nadam se da shvatas sta hocu da ti kazem. :kiss:
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#102 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by alkalna_baterija »

Nije ona los insan, samo ljubomora, neke druge frustracije sa strane, kako je bez muza sad ima osjecaj da je ostala potpuno sama... Ma niko se nije nadao ovakvim ispadima jer je bila i vise nego ok dok smo bili u vezi, a i na pocetku braka. I onda je pocelo pomalo. Ne ocekujem ja najgore od nje, cak ni te neke kriticne poteze ne mogu osudjivati u potpunosti, ali na sebe ne dam. I lakse je da joj ja kazem da neke stvari nisu u redu, svejedno mi je sta ce mislit o meni, realno :D ali bi joj tesko palo da joj sin kaze, osjetljiva je do zla Boga, a ne zelim biti razlog bilo cije svadje. Sve dok ja imam s njegove strane podrsku da to rjesavam na svoj nacin, ne treba mi njegova zastita.
:kiss:
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#103 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by berenice »

ilkbahar wrote:Mene intersuje slijedeće: kakvo je vaše stajalište o tome kako i kojoj mjeri je snaha dužna da pomaže i ugađa porodici svog dupruga. Pod tim podrazumjevam ne samo svekra i svekrvu, nego i dajdje, amidje, nane i dede.
Često čujem kako je snaha dužna da bolje pazi rodbinu svog moža nego svoju, jer eto njena joj neče zamjeriti a njegova hoče. Pod tim se podrazumjeva da se snahi ledja oderu od rada i pomaganja pokući i služanja na sve moguće načine, i ako se ne živi pod istim krovom.

E sad, objektivno gledano, na koji način je snaha dužna da pazi i pomaže porodicu svoga muža?
Ni na koji. :zoka:
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#104 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by WildRedRose »

Ne rece ti meni kako cu ja da najebem, al' hajd.. dok se ne vucete za kosu, dobro je :mrgreen:
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#105 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by alkalna_baterija »

WildRedRose wrote:Ne rece ti meni kako cu ja da najebem, al' hajd.. dok se ne vucete za kosu, dobro je :mrgreen:
ma u svakome vidiš i tražiš nešto dobro, svako po tebi ima dobre namjere... :D
ma i da hoću, nemam za šta uhvatit :lol:
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#106 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by WildRedRose »

joj groozna si :lol:

ma moze bit' istina, ali ne zavrsi dobro ako se ispostavi drugacije :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#107 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by insomnia78 »

Tacno vidis da tu nema njene krivice sekunde


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
madner
Posts: 56825
Joined: 09/08/2004 16:35

#108 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by madner »

Generalno, problem nastaje ako stariji ljudi ne vode ispunjen zivot.

Tako da odmah mozete ocjeniti.
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#109 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by alkalna_baterija »

insomnia78 wrote:Tacno vidis da tu nema njene krivice sekunde


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
čije bolan
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#110 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by WildRedRose »

madner wrote:Generalno, problem nastaje ako stariji ljudi ne vode ispunjen zivot.

Tako da odmah mozete ocjeniti.
problem moze nastati zbog hiljadu razloga, ali prije da je razlog losa komunikacija izmedju svekrve i snahe, nezainteresovanost za istu dal' sa obje strane, dal' samo od jedne, sto je takodjer dovoljno da nastane problem.

Voltice, pricam generalno, ne pricam o tvojoj svekrvi :mrgreen: :kiss:
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#111 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by alkalna_baterija »

WildRedRose wrote:
madner wrote:Generalno, problem nastaje ako stariji ljudi ne vode ispunjen zivot.

Tako da odmah mozete ocjeniti.
problem moze nastati zbog hiljadu razloga, ali prije da je razlog losa komunikacija izmedju svekrve i snahe, nezainteresovanost za istu dal' sa obje strane, dal' samo od jedne, sto je takodjer dovoljno da nastane problem.

Voltice, pricam generalno, ne pricam o tvojoj svekrvi :mrgreen: :kiss:
Loša komunikacija može biti razlog konflikta koji se vrlo brzo riješi i niko nikome ništa ne zamjera. Realno, sa svojom majkom se desi da se zakačim nekad, a kamoli s tuđom.
Problem je kad osobe sa dvije strane imaju loše osobine tipa sebičnosti, bezobrazluka, ponašaju se kao da je Bog sve stvorio samo radi njih, a na sve to su ljubomorne i prezaju ni od čega. Dešava se na obje strane.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11994
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#112 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by Ma.Le.Na »

motorna_pila wrote:Zanima me par stvari, ali prvenstveno kako žene balansiraju odnose sa roditeljima i bliskim srodnicima svog muža, odnosno kako podnose eventualne pritiske i očekivanja nametnute od strane roditelja koji se manifestiraju na način da bi svaki vaš postupak potencijalno mogao biti okarakterisan kao manjkav i kao takav podložan raznim vrstama "inspekcije" od strane "kontrolora"?

Svjedoci smo da na današnjem vremenu dosta pretežno mladih osoba doslovno hrli u brak, bez obezbjeđivanja osnovnih životnih potreba kao što bi bio vlastiti stambeni prostor, rentani za početak, pa nije nimalo čudno da dvije ili tri generacije žive pod istim krovom. =/

Tačno je da ima izuzetaka, ali novopečeni mladenci većinom nisu u mogućnosti da obezbjede vlastiti stambeni prostor, pa se pribjegava nužnim mjerama.

Barem je tako ovdje, u Bosni. Što bi se inače pravile 2 - spratnice, ili 3-4 spratnice? :(

Valjda da sin/ovi ima gdje mladu dovesti. :S

Nego, pitanje za žene. U slučaju da morate ili ste se zadesili u situaciji da često budete u kontaktu sa suprugovim roditeljima, ili da zivite sa njima, da li vam teško pada spoznaja da ste poprilično često na "look out-u" njegovih, kako biste se nosili s tim?

Da li bi Vam smetalo što je vas izabranik još uvijek "tipični mamin sin", podložan njenim uticajima manipulacijama (ovdje se misli na floskulu da mama zna najbolje za svog sina, ili roditelji. I da je sin uvijek kategorički na strani svojih.)

Ako bi se kojim slučajem okomili na vas, što nije rijedak i izoliran slučaj, kako biste se ponašali tada? Da li biste se osjećali kao CAGED ANIMAL gdje bi svi vaši uticaji bili pod konstantnom suspresijom i bili biste minorni i neprimjetni u donošenju odluka, ili bi iste bile preispitivane.

DA LI BI TO POVRIJEDILO VAS EGO?

Znači, život pod konstantnim pritiskom, pogledima, ispitivanjima, generalno imate osobu koja se stavlja u poziciju nadzornika u cilju zaštite svog potomstva.

Nemojte samo reći da ovakvih stvari nema, to je danas relativno čest slučaj.

Barem po iskustvima mnogih mojih prijatelja, mnogi se žale na prekomjerno uplitanje roditelja, a ne mogu im se suprostaviti. Ili ne žele.

Nije sve crno ni bijelo, naravno, ali isključiti ćemo ostale moguće scenarije, znači život gdje bi svaki vaš korak bio pomno praćen i ispitivan, DA LI BI VAM TO SMETALO i na koji način bi se nosili s tim teretom i kako biste se istog riješili?

Ili ste se već riješili, ako ste se ikad nalazili u navedenoj situaciji?

Sva podijeljena iskustva su dobrodosla. :):):)

Mogu i muški odgovarati, naravno.

Kako biste se riješili uticaja vaših roditelja i kako biste postavili granicu ako biste se našli u situaciji da vaša supruga bude nezadovoljna zbog odnosa vaših roditelja prema njoj?

Ko je važniji? Kako balansirati ove odnose? :):):)
Sent from my LT18i using Tapatalk 2
ne smatram da sam pod ikakvom inspekcijom
ukoliko jesam, ja to stvarno ne primjecujem a vala i ignorisem ako mi nesto smeta
suprug je taj koji treba da se "obracunava" sa svojim roditerljima, ja sa svojim
veci je ters od mene pa vise on tersa nego sto bih ja natersala, samim tim nista mi jos nije konfliktno :D
ne kazem da danas sutra nece biti, ali ako smiris strasti i gurnes coeka da se izbori, sve se moze :D
granica je tamo gdje je ti postavis
ja sam svojoj mami rekla da ako me nazove ujutro vikendom ...a zna se sta njeno ujutro podrazumijeva :D ...ja cu joj serbes slusalicu spustiti
i ne zove ujutro :D
postujem roditelje, pokusavam zaista biti fer i ispuniti sve obaveze ..a ima ih cini mi se cak i vise otkako sam udata :-) ...ali ne dam na sebe i na svoju malu porodicu
ako pustis, rodjeni roditelj ce te gaziti
ne zato sto ti zeli nauditi nego jednostavno jer moze i jer mu dozvoljavas..

mislim da je kljuc slaganja sa roditeljima, njegovim ili njenim, zajednistvo, sloga i snaga bracnog para
da rzite jedno drugom ledja, da se slazete pred njima :D makar se poslije u svoja 4 zida poklali...i definitivno da ne govorite sve roditeljima :roll:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#113 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by Ridjobrki »

Ma.Le.Na wrote: ...veci je ters od mene...

:shock:

Image


:mrgreen: :run:
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#114 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by Bambi_na_kofeinu »

Na kraju se svede na to da nikada nemaš problem sa partnerovim roditeljima, samo s partnerom.
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#115 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by alkalna_baterija »

Bambi_na_kofeinu wrote:Na kraju se svede na to da nikada nemaš problem sa partnerovim roditeljima, samo s partnerom.
Ja bih prije rekla da imamo problem sa samim sobom, i jedna i druga strana :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59134
Joined: 03/08/2010 19:04

#116 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Bambi_na_kofeinu wrote:Na kraju se svede na to da nikada nemaš problem sa partnerovim roditeljima, samo s partnerom.


tačno
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#117 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by motorna_pila »

BItno je samo biti veci ters od njih i nemas brige. Pokazati zube i sve ce se samo srediti. :)
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#118 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by maybelline »

Zasad su ok. Jest da sam trudna pa me znaju nervirati i moji, a i njegovi ponekad. Valjda su samo trudnicki hormoni :D

P.S. Jel ikoga drugog nervira kad vas mama ili svekrva zove svaki dan? Mene pocinje debelo nervirati :-x
sedma_7
Posts: 735
Joined: 03/04/2007 18:24

#119 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by sedma_7 »

alkalna_baterija wrote: 06/06/2014 11:07
insomnia78 wrote:Tacno vidis da tu nema njene krivice sekunde


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
čije bolan
:lol:
bitangeIprinceze
Posts: 4442
Joined: 29/01/2018 22:14

#120 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by bitangeIprinceze »

sedma_7 wrote: 20/06/2020 15:20
alkalna_baterija wrote: 06/06/2014 11:07
insomnia78 wrote:Tacno vidis da tu nema njene krivice sekunde


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
čije bolan
:lol:
:lol:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#121 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by sadie_forever »

tema iz 2014 sad vidim :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#122 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by moonca »

.. vecina -.... :hm: i nema vishe taj problem.. :oops: :-D
r_faruk
Posts: 4690
Joined: 20/01/2003 00:00

#123 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by r_faruk »

Ramzess Veliki wrote: 14/03/2014 12:48 Rukovodeći se bogatim iskustvom koje sam još i dopunio i nadogradio, kada me je Dhalai Lama pitao za savjet kao mudrijeg, zdušno sam mu dao svoje mišljenje da kad budem tražio novu partnericu moraće porijeklom biti rođena u laboratoriji. Samo se tako možeš riješiti punicinog uplitanja ... :oops:
kao da je pisao Broj 1 osobno :) ....slucajno naletih na ovaj davni komentrar :D
Post Reply