Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
mO k3
Has thanked: 359 times
Been thanked: 194 times

#1 Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by mO k3 » 09/04/2011 13:38

Pitam se ....
Da je se desio genocid nad srbima BiH razmjera Srebrenice znaci 1 na 1 kako bi na nas gledala svijet/Evropa ??

Priorat
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#2 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by Priorat » 09/04/2011 13:41

:zzzz:

mO k3
Has thanked: 359 times
Been thanked: 194 times

#3 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by mO k3 » 09/04/2011 13:47

zagazaga wrote:
Ženski Dr.Med wrote:Pitam se ....
Da je se desio genocid nad srbima BiH razmjera Srebrenice znaci 1 na 1 kako bi na nas gledala svijet/Evropa ??
šbb-kbb :-)
da :) zaboravih na sbb-kbb

michio

#4 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by michio » 10/04/2011 19:44

Ja sam zadovoljan. Nemam nekih primjedbi. Moram reci da me pomalo vec zabrinjava odnos Bosnjaka prema zapadnim zemljama a sve zbog prica o tome da "oni nas ne vole".

neretvanac

#5 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by neretvanac » 10/04/2011 22:50

Sljedeci dan bi Bosnjaci bili vraceni u srednji vijek.
DObro je da su i nakon Srebrenice intervenisali kakvu su kurvanjsku politiku prema BiH i Bosnjacima imali...
Sjecal se ko Miterrandove posjete Sarajevu... ?

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 287 times
Been thanked: 551 times

#6 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by plain vanilla » 10/04/2011 22:54

Mene brine odnos Bosanaca prema Bosnjacima :D

casobuke

#7 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by casobuke » 11/04/2011 00:57

Tema kao tema nije bezazlena i zaslužuje ozbiljnu diskusiju, no kad je uvod ovako površno i bezidejno postavljen tu se onda gubi i želja za ozbiljnom diskusijom. Mislim da bi moderatori ozbiljnije teme koje u uvodu nisu obrazložene i analizirane trebali brisati.

1pajdo
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

#8 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by 1pajdo » 12/04/2011 17:08

U svijetu naravno ne prevladava mišljenje da su Srbi genocidan narod, da su Hrvati vječiti agresori kao što to vlada u BiH kod nekih Bošnjaka i članova ovo foruma u svrhu dnevnopolitičkih prepucavanja. :-) Dok Hrvati imaju recimo turizam, šport, kravatu i još neke stvari po kojima postaju poznati u svijetu i sve ono negativno što se događalo uspijevaju sprati poput NDH isto tako vrijedi sa Srbima, pa će tako obični čovjek u svijetu kad mu netko spomene Srbiju prvo se sjetiti Novaka Đokovića, pa onda same Jugoslavije kao države. Što se tiče Bošnjaka i općenito BiH ona neke druge poznate stvari nema pa će tako neki Amerikanac na spomen Bosne će pomisliti da tamo vlada opća glad, da nemamo demokraciju (nije daleko) i sva ona događanja u ratu i da i sad vlada neki rat. :mrgreen:

Tako da je svijetu više manje isto spomeneš li mu prosvjede u Libiji i događanja u Srebrenici.
Sam sebe upitaj koliko razmišljaš o događajima u Japanu, o nesreći na Haitiju, a koliko ćeš na to misliti za 10-15 godina. Pa evo već su Haićani zaboravljeni.
Ako si na to mislio evo ti odgovor. :wink:

BiH-x

#9 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by BiH-x » 12/04/2011 17:21

1pajdo wrote:tako vrijedi sa Srbima, pa će tako obični čovjek u svijetu kad mu netko spomene Srbiju prvo se sjetiti Novaka Đokovića, pa onda same Jugoslavije kao države.
Da li ozbiljno mislis da zapadnjaci povezuju samo BiH sa ratom? Istina; kada kazem strancima da sam iz BiH, vecina spominje rat (ili cak pita da li se jos puca ovamo :-) ) ali to je slucaj i sa Srbijom...Novak Djokovic nije uopste poznatiji od Slobodana Milosevica u zapadnom svijetu

1pajdo
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

#10 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by 1pajdo » 12/04/2011 17:35

BiH-x wrote:
1pajdo wrote:tako vrijedi sa Srbima, pa će tako obični čovjek u svijetu kad mu netko spomene Srbiju prvo se sjetiti Novaka Đokovića, pa onda same Jugoslavije kao države.
Da li ozbiljno mislis da zapadnjaci povezuju samo BiH sa ratom? Istina; kada kazem strancima da sam iz BiH, vecina spominje rat (ili cak pita da li se jos puca ovamo :-) ) ali to je slucaj i sa Srbijom...Novak Djokovic uopste nije poznatiji od Slobodana Milosevica u zapadnom svijetu
Gledaj, Bošnjaci su dobro odigrali na kartu žrtve (iskoristili su žalosnu situaciju) za Srebrenicu, ali sve je to izblijedilo u svijetu (evo svi o Japanu s desecima tisuća žrtava u par dana sve manje izvještavaju, kako neće za BiH nakon 15 godina), samo predrasude ostaju. Danas se recimo Srbija propagira u drugim sferama života pa tako i u športu pa će stranac prije povezati Bosnu s ratnim stanjem nego Srbiju s Miloševićem, a i taj proces će se nastaviti. Realno Srbi su veća nacija i takvo što mogu lakše progutati.

Mali_Vuk

#11 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by Mali_Vuk » 12/04/2011 17:35

1pajdo wrote:U svijetu naravno ne prevladava mišljenje da su Srbi genocidan narod, da su Hrvati vječiti agresori kao što to vlada u BiH kod nekih Bošnjaka i članova ovo foruma u svrhu dnevnopolitičkih prepucavanja. :-) Dok Hrvati imaju recimo turizam, šport, kravatu i još neke stvari po kojima postaju poznati u svijetu i sve ono negativno što se događalo uspijevaju sprati poput NDH isto tako vrijedi sa Srbima, pa će tako obični čovjek u svijetu kad mu netko spomene Srbiju prvo se sjetiti Novaka Đokovića, pa onda same Jugoslavije kao države. Što se tiče Bošnjaka i općenito BiH ona neke druge poznate stvari nema pa će tako neki Amerikanac na spomen Bosne će pomisliti da tamo vlada opća glad, da nemamo demokraciju (nije daleko) i sva ona događanja u ratu i da i sad vlada neki rat. :mrgreen:

Tako da je svijetu više manje isto spomeneš li mu prosvjede u Libiji i događanja u Srebrenici.
Sam sebe upitaj koliko razmišljaš o događajima u Japanu, o nesreći na Haitiju, a koliko ćeš na to misliti za 10-15 godina. Pa evo već su Haićani zaboravljeni.
Pa ne znam, meni recimo kad spomeneš Zagreb, nikad neće pasti na pamet krvata. Prvo čega se sjetim to su nogometni huligani koji putuju Evropom i pokazuju svoj primitivizam. Onako neopterećeno. Isto tako vjerujem da je to neka slična asocijacija i prosječnom građaninu Bukurešta, npr. Sumnjam da će iko razmišljati o kravati :D

I pusti te šuplje, "uspjevaju oprati NDH" Malo morgen, upitaj malo Izrael što misli o tome, i načinu na koji se ona lafo sapire :dance: . Jedno su želje, a drugo pozdravi" :lol:

Genocid i etničko čišćenje u BiH sigurno neće biti toliki predmet zanimanja običnog Engleza, Amerikanca, Turčina, Italijana... Ali će zato biti predmetom zanimanja njihovih vlada, jebiga pajdo. To pokazuje i usvajanje rezolucije o genocidu u Srebrenici širom svijeta. Takve rezolucije možda nisu obavezujuće za nekog frustriranog pajdu kao građanina, ali su obavezujuće za ljude koji provode vanjsku politiku spomenutih zemalja ;-)

U suprotnom bi poruka glasila: Vršite etničko čišćenje, ubijajte, progonite, na kraju će vam se isplatititi jer će biti zaboravljeno.

I don't think so...

Mali_Vuk

#12 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by Mali_Vuk » 12/04/2011 17:42

I čuj Đoković, jebote :lol:

Znači dovoljno je da nekome spomeneš Obalu Slonovače i siguran si da taj automatski već Obalu zamišlja kao nepresušni izvor malih Drogbi kako veselo trče kroz travu :lol: Garant im je to budući zabetonirani stav glede Obale Slonovače, ništa drugo :)

michio

#13 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by michio » 12/04/2011 17:43

Najbolje mi je ovo kad se stariji tinejdzeri poistovjecuju sa sportistima :D

1pajdo

#14 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by 1pajdo » 12/04/2011 17:53

Mali_Vuk wrote:
1pajdo wrote:U svijetu naravno ne prevladava mišljenje da su Srbi genocidan narod, da su Hrvati vječiti agresori kao što to vlada u BiH kod nekih Bošnjaka i članova ovo foruma u svrhu dnevnopolitičkih prepucavanja. :-) Dok Hrvati imaju recimo turizam, šport, kravatu i još neke stvari po kojima postaju poznati u svijetu i sve ono negativno što se događalo uspijevaju sprati poput NDH isto tako vrijedi sa Srbima, pa će tako obični čovjek u svijetu kad mu netko spomene Srbiju prvo se sjetiti Novaka Đokovića, pa onda same Jugoslavije kao države. Što se tiče Bošnjaka i općenito BiH ona neke druge poznate stvari nema pa će tako neki Amerikanac na spomen Bosne će pomisliti da tamo vlada opća glad, da nemamo demokraciju (nije daleko) i sva ona događanja u ratu i da i sad vlada neki rat. :mrgreen:

Pa ne znam, meni recimo kad spomeneš Zagreb, nikad neće pasti na pamet krvata. Prvo čega se sjetim to su nogometni huligani koji putuju Evropom i pokazuju svoj primitivizam. Onako neopterećeno. Isto tako vjerujem da je to neka slična asocijacija i prosječnom građaninu Bukurešta, npr. Sumnjam da će iko razmišljati o kravati :D

I pusti te šuplje, "uspjevaju oprati NDH" Malo morgen, upitaj malo Izrael što misli o tome, i načinu na koji se ona lafo sapire :dance: . Jedno su želje, a drugo pozdravi" :lol:

Genocid i etničko čišćenje u BiH sigurno neće biti toliki predmet zanimanja običnog Engleza, Amerikanca, Turčina, Italijana... Ali će zato biti predmetom zanimanja njihovih vlada, jebiga pajdo. To pokazuje i usvajanje rezolucije o genocidu u Srebrenici širom svijeta. Takve rezolucije možda nisu obavezujuće za nekog frustriranog pajdu kao građanina, ali su obavezujuće za ljude koji provode vanjsku politiku spomenutih zemalja ;-)

U suprotnom bi poruka glasila: Vršite etničko čišćenje, ubijajte, progonite, na kraju će vam se isplatititi jer će biti zaboravljeno.

I don't think so...
Gledaj, mani se tog tvog patriotizma i pogledaj iz kuta nekog Šveđana. Opet ostaje da su Hrvati poznatiji po huliganima nego po NDH u očima običnog čovjeka. Ne opravdavam zločinački NDH, ali je to činjenica.
Koliko se same vlade tih zemalja zanimaju za samu rezoluciju? Svaka čast za to ali su to su uveli poslije pauze za ručak u svojim parlamentima i dan kasnije ne razmišljaju na to svako jutro kao neki Bošnjak kojemu je otac, brat, rođak nastradao u Srebrenici. Ne pišem o zaboravljanju etničkog čišćenja i progonjenju samo o viđenju nekog stranca.

Pa kad tebi spomenu Tursku je li se prvo sjetiš genocida 2 m Armenaca ili Bešiktaša, Hasagića, Osmanlija i ljetovanja u Antaliji?

Mali_Vuk

#15 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by Mali_Vuk » 12/04/2011 18:01

1pajdo wrote: Gledaj, mani se tog tvog patriotizma i pogledaj iz kuta nekog Šveđana. Opet ostaje da su Hrvati poznatiji po huliganima nego po NDH u očima običnog čovjeka. Ne opravdavam zločinački NDH, ali je to činjenica.
Koliko se same vlade tih zemalja zanimaju za samu rezoluciju? Svaka čast za to ali su to su uveli poslije pauze za ručak u svojim parlamentima i dan kasnije ne razmišljaju na to svako jutro kao neki Bošnjak kojemu je otac, brat, rođak nastradao u Srebrenici. Ne pišem o zaboravljanju etničkog čišćenja i progonjenju samo o viđenju nekog stranca.

Pa kad tebi spomenu Tursku je li se prvo sjetiš genocida 2 m Armenaca ili Bešiktaša, Hasagića, Osmanlija i ljetovanja u Antaliji?
Ja ti dam odgovor, a ti opet postavljaš isto pitanje :lol: Ja se svog patriotizma neću odreći dok ne odapnem, to prvo :) A drugo, uzmimo npr. da sam ja onaj frustrirani pajdo, a ne ti. To opet ništa ne mijenja na stvari. Ja ne pričam o tome kakav će stav u vezi sa ovim o čemu naprđivamo uzeti neka frizerka u Beču. Kontaš? Ljudi o kojima govoriš uglavnom nemaju i neće imati nikakav jasan i ozbiljan stav, ni u pogledu BiH, ni u pogledu Srbije, ni Hrvatske.

1pajdo

#16 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by 1pajdo » 12/04/2011 18:15

Mali_Vuk wrote:
1pajdo wrote: Gledaj, mani se tog tvog patriotizma i pogledaj iz kuta nekog Šveđana. Opet ostaje da su Hrvati poznatiji po huliganima nego po NDH u očima običnog čovjeka. Ne opravdavam zločinački NDH, ali je to činjenica.

Ja ti dam odgovor, a ti opet postavljaš isto pitanje :lol: Ja se svog patriotizma neću odreći dok ne odapnem, to prvo :) A drugo, uzmimo npr. da sam ja onaj frustrirani pajdo, a ne ti. To opet ništa ne mijenja na stvari. Ja ne pričam o tome kakav će stav u vezi sa ovim o čemu naprđivamo uzeti neka frizerka u Beču. Kontaš? Ljudi o kojima govoriš uglavnom nemaju i neće imati nikakav jasan i ozbiljan stav, ni u pogledu BiH, ni u pogledu Srbije, ni Hrvatske.
Možda te patriotizam sprječava da sagledaš širu sliku? Možda me upravo zbog tog patriotizma nazivaš isfrustriranim? :mrgreen: Ili je to samo zato što sam Hrvat i nemam isto mišljenje kao ti? U nedostatku argumenata...
Prvo navodiš zanimanje nekih vlada o rezulociji što je pozitivno, ali te iste ljude više zanima hoće li danas ručati sarmu ili burek, a ti onda prebacuješ lopticu na Bečanku.
Ali ta ista frizerka iz Beča će reći da želi na Jadran na ljetovanje zbog plaže, neću joj u glavi biti NDH ili huligani, dok će za Bosnu reći da je tamo sve srušeno i da tamo neće ići. Znam, previše generaliziram sad. Ali o to me sam ja prvotno i govorio. Sinko, sve ti je u reklami.

Dok o nekom stavu u vezi politike u hr, sr, bih Bečanka nema pojma kao i ti za koga bi glasovao od austrijskih stranaka jer nisi upoznat s tim. Dok za europsku birokraciju svi mi smo ista govna. :mrgreen:

1pajdo

#17 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by 1pajdo » 12/04/2011 18:19

1pajdo wrote:
Mali_Vuk wrote:

Možda te patriotizam sprječava da sagledaš širu sliku? Možda me upravo zbog tog patriotizma nazivaš isfrustriranim? :mrgreen: I zbog toga što sam Hrvat i nemam isto mišljenje kao ti? U nedostatku argumenata...
Prvo navodiš zanimanje nekih vlada o rezulociji što je pozitivno, ali te iste ljude više zanima hoće li danas ručati sarmu ili burek, a ti onda prebacuješ lopticu na Bečanku.
Ali ta ista frizerka iz Beča će reći da želi na Jadran na ljetovanje zbog plaže, neću joj u glavi biti NDH ili huligani, dok će za Bosnu reći da je tamo sve srušeno i da tamo neće ići. Znam, previše generaliziram sad. Ali o to me sam ja prvotno i govorio. Sinko, sve ti je u reklami.

Dok o nekom stavu u vezi politike u hr, sr, bih Bečanka nema pojma kao i ti za koga bi glasovao od austrijskih stranaka jer nisi upoznat s tim. Dok za europsku birokraciju svi mi smo ista govna. :mrgreen:

Mali_Vuk

#18 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by Mali_Vuk » 12/04/2011 18:19

:-) Dobro.

Pajdo... fakat ti je nick za 10 :thumbup: :D

1pajdo

#19 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by 1pajdo » 12/04/2011 18:33

Mali_Vuk wrote::-) Dobro.

Pajdo... fakat ti je nick za 10 :thumbup: :D
Slažem se.

:mrgreen:

detroit-mercy
Been thanked: 56 times

#20 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by detroit-mercy » 12/04/2011 18:50

Uzmi globus, onaj malo manji pa pokusaj naci Bosnu :mrgreen: . Uzmi drzave svijeta i koliko koja ima ljudi pa ce ti se sve reci. Uzmi doprinos Bosnjaka na trenutne svjetske prilike u ekonomiji, nauci, sportu, bilo cemu. Pa ces vidjeti kakav je odnos svijeta prema Bosnjacima.
Na kraju bih postavio pitanje, kakav je odnos Bosnjaka prema Tutsijima ili Hmong narodu :mrgreen: , ono generalno.
Joj sto mi patimo od neke velicine majko mila :mrgreen:, pa pola svijeta vjerovatno i ne zna ko su Bosnjaci :lol: .

jarancuga

#21 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by jarancuga » 12/04/2011 19:01

evropa bi za dva sahata postavila ultimatum sarajvu..il povlacite snage oko enklave ili vas nema ...

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 287 times
Been thanked: 551 times

#22 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by plain vanilla » 12/04/2011 20:19

1pajdo wrote: Gledaj, Bošnjaci su dobro odigrali na kartu žrtve (iskoristili su žalosnu situaciju) za Srebrenicu, ali sve je to izblijedilo u svijetu (evo svi o Japanu s desecima tisuća žrtava u par dana sve manje izvještavaju, kako neće za BiH nakon 15 godina), samo predrasude ostaju. Danas se recimo Srbija propagira u drugim sferama života pa tako i u športu pa će stranac prije povezati Bosnu s ratnim stanjem nego Srbiju s Miloševićem, a i taj proces će se nastaviti. Realno Srbi su veća nacija i takvo što mogu lakše progutati.
Da sam bezosjecajna i bezobrazna, sad bih ti rekla steta sto i ostali nisu imali svoje Srebrenice, pa da se malo okoriste, ali posto nisam, necu ti nista reci.

Marilyn

#23 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by Marilyn » 12/04/2011 21:47

odigrali na kartu žrtve (iskoristili su žalosnu situaciju) za Srebrenicu
A kako bi se osjećao da tebi neko pobije svu porodicu i onda ti kaže da koristiš svoju ulogu žrtve?

Fuj.

Bosnolog

#24 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by Bosnolog » 12/04/2011 21:54

Marilyn wrote:
odigrali na kartu žrtve (iskoristili su žalosnu situaciju) za Srebrenicu
A kako bi se osjećao da tebi neko pobije svu porodicu i onda ti kaže da koristiš svoju ulogu žrtve?

Fuj.
Covicev juisnik sa herceg Poskoka nam postira svoje niske porive i postove na duple forume,.......Samo su licimjeri i oni koji idu toliko nisko gore hulje i hijene od dokazanih koljaca i zlikovaca,....

star(i)mo

#25 Re: Odnos svijeta/evrope prema Bosnjacima??

Post by star(i)mo » 12/04/2011 23:33

E Pajdo, Pajdo :-)
Jes', evo ovdje na zapadu cim spomenes komsije i susjede svi prvo pomisle na turizam, kravate, kulturu, Nikolu Teslu, Novaka Djokovica... :-) :-) :-)
Bosna je naravno sinonim za jad, tugu, siromastvo, zloupotrebu genocida u politicke svrhe,... :-)
Pajdo, prijatelju, iskreno me zaboli sta misle ovi na "zapadu" i "istoku" o nama, vama, njima. Vazno je da mi znamo kakvo je stanje na terenu i kakvo misljenje "prevladava". :wink:

Post Reply