Odmor 2016 [Albanija vs. Turska vs. Bugarska]

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
siimee

Odmor 2016 [Albanija vs. Turska vs. Bugarska]

Post by siimee » 04/08/2016 10:57

Pozdrav ljudi.

Ja planiram odmor sa djevojkom od 19. Augusta (7 noćenja max. radi godišnjih) pa me zanima šta bi mi vi preporučili. Odlučili smo se otići negdje gdje nismo bili zajedno, pa je izbor spao na Albaniju, Tursku ili Bugarsku.

Sad za sad, mi smo našli ponude od 480KM za Drač sa prevozom i 7 noćenja (doručak), te 660KM all-inclusive u Kemeru (neki obični hotel 3*).

Aranžmane za Bugarsku smo našli, ali su svi otkazani zbog nedostatka zainteresovanih.

Šta biste nam vi preporučili, šta je bolje od ovoga, te da li imate kakve interesantne ponude (da nisu Hrvatska ili Crna Gora) za 19. August.

Također, i Italija/Španija bi došle u obzir, ukoliko ima kakva interesantna ponuda a da nije preskupa.

Hvala puno i lijep pozdrav.

JoseMujica

Re: Odmor 2016 [Albanija vs. Turska vs. Bugarska]

Post by JoseMujica » 04/08/2016 11:04

za odmor s curom...vazda Italija

Albanija je jeftina...odlična za ubijanja hranom i pićem..npr. piva u kafani na plaži košta 1 euro ili orada 4-5 eura...no Albanija je sa druge strane estetski odron..otprilike isto ko da ljetuješ na gradilištu, tj. u Holivudu na Ilidži...s jedne strane napucano sve u mermeru a dok se okreneš hrpa pijeska i mješalica

Španija i Turska...sve zavisi gdje odeš

vrapcic

Post by vrapcic » 04/08/2016 11:25

Mi bili u Bugarskoj prosle godine, Suncev Breg, u svom aranzmanu i bilo nam je super. Cijene kao u BiH (pice po kaficima od 1 pa do ... maraka, sve po mogucnostima :) i stvarno super provod 24 sata dnevno. Privatni smjestaj je uglavnom u novim zgradama uglavnom sa vanjskim bazenima - to im je skoro pa normala. Mana je sto je podaleko -14-15 sati neprekidne voznje, mi smo spvali u Sofiji. More ok samo nam se cinilo da nije slano kao Jadransko, pjescane plaze (pa ko voli). Da je malo blize isli bi i ove godine sigurno. Ako imate auto, na bookingu rezervisite nesto i necete se pokajati. ako ti bude terbala pomoc pitaj

Za Tursku se sve manje vise zna tako da tu nemam sta da dodam.

Albanija- idemo ovog mjeseca. Ocekivanja nisu previsoka, ali nasli smo fin smjetaj (ove godine malo mirniji ormor :)) 10ak km od Draca pa cemo vidjeti. Htjeli smo u Vloru ali ko ce preko onih serpentina.

Pitanje za one koji su bili u Albaniji- stvarno kakva je cesta (vidim da mi Foca ne gine), koliko ste cekali na granicama i za koliko vremena ste stigli do odredista (i sa koliko pauza hehe). Via Michelin izbacuje 8 sati - da li je to realno sa normalnom voznjom?

vrapcic

Post by vrapcic » 04/08/2016 11:26

A Italija - a Italija je Italija :) samo za nju treba puuuno vise love nego za Bug ili Alb ili Tursku.. :-D

sema911s

Post by sema911s » 04/08/2016 11:39

U bugarskoj su bolje zene, sve jeftinije,

Al posto ides sa djevojkom,, odaberi ova pederska italiju tursku svezi se za sobu, i uprii

siimee

Post by siimee » 04/08/2016 11:41

vrapcic wrote:Mi bili u Bugarskoj prosle godine, Suncev Breg, u svom aranzmanu i bilo nam je super. Cijene kao u BiH (pice po kaficima od 1 pa do ... maraka, sve po mogucnostima :) i stvarno super provod 24 sata dnevno. Privatni smjestaj je uglavnom u novim zgradama uglavnom sa vanjskim bazenima - to im je skoro pa normala. Mana je sto je podaleko -14-15 sati neprekidne voznje, mi smo spvali u Sofiji. More ok samo nam se cinilo da nije slano kao Jadransko, pjescane plaze (pa ko voli). Da je malo blize isli bi i ove godine sigurno. Ako imate auto, na bookingu rezervisite nesto i necete se pokajati. ako ti bude terbala pomoc pitaj

Albanija- idemo ovog mjeseca. Ocekivanja nisu previsoka, ali nasli smo fin smjetaj (ove godine malo mirniji ormor :)) 10ak km od Draca pa cemo vidjeti. Htjeli smo u Vloru ali ko ce preko onih serpentina.

Pitanje za one koji su bili u Albaniji- stvarno kakva je cesta (vidim da mi Foca ne gine), koliko ste cekali na granicama i za koliko vremena ste stigli do odredista (i sa koliko pauza hehe). Via Michelin izbacuje 8 sati - da li je to realno sa normalnom voznjom?

Hvala na odgovoru.

Što se tiče puta preko Šćepan Polja puta, malo su ga proširili ove godine, i prohodan je bez većih problema, čekanja na granici su minimalna osim vikendima, što je i logično. Planirajte barem 9 sati, jer nije idealno baš skroz do dole. Vlora je užas, ceste su jedne od najgorih na Balkanu, sve se trenutno gradi, zato je nama Drač u opticaju.

Što se tiče nas, auto je tu, ali je to stvarno previše vožnje, radije bi se u neki autobus zavalili i odspavali malo nego 30 sati za volanom provesti, a koncentracija puca nakon 7-8 u najboljem slučaju (plus gorivo i vinjeta troškovi su veći nego autobusom da idemo).

siimee

Post by siimee » 04/08/2016 11:48

vrapcic wrote:A Italija - a Italija je Italija :) samo za nju treba puuuno vise love nego za Bug ili Alb ili Tursku.. :-D
Znam, bio sam u istoj, upoznat sam sa cijenama (platio 3 limuna 6 eura u centru Rima), ali opet ako bi bila kakva solidna ponuda, zašto da ne. Samo me čudi to što Italijani ljetuju u Hrvatskoj i drugim zemljama, a ne kod sebe.

JanuaryJones

Post by JanuaryJones » 04/08/2016 12:01

vrapcic wrote:Mi bili u Bugarskoj prosle godine, Suncev Breg, u svom aranzmanu i bilo nam je super. Cijene kao u BiH (pice po kaficima od 1 pa do ... maraka, sve po mogucnostima :) i stvarno super provod 24 sata dnevno. Privatni smjestaj je uglavnom u novim zgradama uglavnom sa vanjskim bazenima - to im je skoro pa normala. Mana je sto je podaleko -14-15 sati neprekidne voznje, mi smo spvali u Sofiji. More ok samo nam se cinilo da nije slano kao Jadransko, pjescane plaze (pa ko voli). Da je malo blize isli bi i ove godine sigurno. Ako imate auto, na bookingu rezervisite nesto i necete se pokajati. ako ti bude terbala pomoc pitaj

Do Vlore je autoput, serpentine su ti ako hoćeš iz Vlore do Sarande starim putem preko Llogare. Ako nećeš, imaš obilaznicu, isto autoput. Ne znam ko ti je rekao da su serpentine do Vlore, al te zezn'o. A Drač, ne znam, bojim se da se ne razočaraš.

I jeste, Crno more je manje slano nego Jadransko ;)

drugtito2011

Post by drugtito2011 » 04/08/2016 12:25

siimee wrote:Pozdrav ljudi.

Ja planiram odmor sa djevojkom od 19. Augusta (7 noćenja max. radi godišnjih) pa me zanima šta bi mi vi preporučili. Odlučili smo se otići negdje gdje nismo bili zajedno, pa je izbor spao na Albaniju, Tursku ili Bugarsku.

Sad za sad, mi smo našli ponude od 480KM za Drač sa prevozom i 7 noćenja (doručak), te 660KM all-inclusive u Kemeru (neki obični hotel 3*).

Aranžmane za Bugarsku smo našli, ali su svi otkazani zbog nedostatka zainteresovanih.

Šta biste nam vi preporučili, šta je bolje od ovoga, te da li imate kakve interesantne ponude (da nisu Hrvatska ili Crna Gora) za 19. August.

Također, i Italija/Španija bi došle u obzir, ukoliko ima kakva interesantna ponuda a da nije preskupa.

Albanija, Drač - vratio se 23.7 nikad više. Hotel San, je vrhunska prevara. Okruženje, KATASTROFA. Plaža je duga 5 km, ima par hotela, ostalo su zgrade. Prljavo je, da bi se okupao moraš pješačiti 300m, a ni tad nije sigurno da je voda dublja od 1,5m. Svakih 20 sec neko ti prilazi i nudi nešto za prodaju. Na plaži ćeš sresti konja, magarca, medvjeda, ljude koji rove po kantama i vade limenke, cigane koji kradu, itd..cijeli dan je vrlo zanimljivo. Restorana je ko u priči, i svi nude picu, tjesteninu, i eventualno kebab, ćevape i pljeskavicu. Ribe nema ni na slici. Cijene su OK, ali kad pogledaš ponudu cijene ništa ne znače- U hotelu San, all inclusive, 8 dana su nam služili istu hranu, koja je očajna. Najgori bircuz u BiH nudi bolju hranu. Kuhari su djeca od 18 godina na praksi. Vode nestaje, a i kad dodje žuta je i smrdi. U okruženju ima 3 bankomata RZB, Procredit i Intesa. Plaćanje karticom ZABORAVI. Kad im spomeneš karticu kao da ih je zmija ujela. Šahtovi su otvoreni i puni smeća, gore nego kod nas. Naveče je vašar, a korida u Čevljanovićima je dodjela Oskara za ovo. Grilovi sa kokošima i nekim mesom su na svakom ćošku. Dva mjesta vrijedna spomena su dvije kafe slastičarne, Sultan baklava i Pelikan. Mogu praviti zgrade, restorane, kafiće, i neznam šta još. ali se nikad neče odmaći od košpica i pekara. Sve je u glavi.

Ako trebaš još informacija, javi se na pp. Imam puno slika kojima mogu potvrditi ovo što sam napisao.

drugtito2011

Post by drugtito2011 » 04/08/2016 12:32

siimee wrote:

Hvala na odgovoru.

Što se tiče puta preko Šćepan Polja puta, malo su ga proširili ove godine, i prohodan je bez većih problema, čekanja na granici su minimalna osim vikendima, što je i logično. Planirajte barem 9 sati, jer nije idealno baš skroz do dole. Vlora je užas, ceste su jedne od najgorih na Balkanu, sve se trenutno gradi, zato je nama Drač u opticaju.

Što se tiče nas, auto je tu, ali je to stvarno previše vožnje, radije bi se u neki autobus zavalili i odspavali malo nego 30 sati za volanom provesti, a koncentracija puca nakon 7-8 u najboljem slučaju (plus gorivo i vinjeta troškovi su veći nego autobusom da idemo).
Išao sam busom upravo iz istih razloga, i računaj 12-15 sati voznje. Nimalo zabavno. U odlasku na granicama smo proveli 4 sata. Ruta Sarajevo-Mostar-Trebinje-GP Klobuk-Gp Hani Hotit - Drač. Najbolji dio za vožnju je kroz CG. Autom, bez forsiranja, se može stići za 6-7 sati.

drugtito2011

Post by drugtito2011 » 04/08/2016 12:42

Ovdje ću postaviti slike i videa, pa bujrum.

https://www.facebook.com/groups/1762977177318267/

JanuaryJones

Post by JanuaryJones » 04/08/2016 12:44

Postavi i ovdje za one koji nemaju FB ;)

vrapcic

Post by vrapcic » 04/08/2016 12:49

Albanija, Drač - vratio se 23.7 nikad više. Hotel San, je vrhunska prevara. Okruženje, KATASTROFA. Plaža je duga 5 km, ima par hotela, ostalo su zgrade. Prljavo je, da bi se okupao moraš pješačiti 300m, a ni tad nije sigurno da je voda dublja od 1,5m. Svakih 20 sec neko ti prilazi i nudi nešto za prodaju. Na plaži ćeš sresti konja, magarca, medvjeda, ljude koji rove po kantama i vade limenke, cigane koji kradu, itd..cijeli dan je vrlo zanimljivo. Restorana je ko u priči, i svi nude picu, tjesteninu, i eventualno kebab, ćevape i pljeskavicu. Ribe nema ni na slici. Cijene su OK, ali kad pogledaš ponudu cijene ništa ne znače- U hotelu San, all inclusive, 8 dana su nam služili istu hranu, koja je očajna. Najgori bircuz u BiH nudi bolju hranu. Kuhari su djeca od 18 godina na praksi. Vode nestaje, a i kad dodje žuta je i smrdi. U okruženju ima 3 bankomata RZB, Procredit i Intesa. Plaćanje karticom ZABORAVI. Kad im spomeneš karticu kao da ih je zmija ujela. Šahtovi su otvoreni i puni smeća, gore nego kod nas. Naveče je vašar, a korida u Čevljanovićima je dodjela Oskara za ovo. Grilovi sa kokošima i nekim mesom su na svakom ćošku. Dva mjesta vrijedna spomena su dvije kafe slastičarne, Sultan baklava i Pelikan. Mogu praviti zgrade, restorane, kafiće, i neznam šta još. ali se nikad neče odmaći od košpica i pekara. Sve je u glavi.

Ako trebaš još informacija, javi se na pp. Imam puno slika kojima mogu potvrditi ovo što sam napisao.[/quote]

Druze Tito ako necemo tebi, onda kome cemo vjerovati :)

Sto se hotela tice vjerujem, nase agencije nalaze valjda najgore (najjeftinije) hotele pa nam ih onda poturaju kao nesto super i povoljno a na kraju ti prisjedne. Omiljeno mi je kada samo napisu 3 ili 4 * ali ne daju i ime hotela.. Pitam se zasto :mrgreen: Zato ih i obilazimo u sirokom luku. Mi smo tako jednom prevareni kada smo isli u Italiju - ne znas jel' bilo prljavije ili starije ili derutnije ili.. samo kada se sjetim- i od tada samo privatni aranzman, mi i Booking.com :D sa barem 30ak komentara ljudi koji su osdsjeli u smjestaju. Pocesto pogledamo i satelitsku kartu - cisto da vidimo jel' neka divljina ili je urbano). Mozda djelujemo kao picajlze ali stvarno zelimo ODMOR i da u tom smilu sve ferecera a ne da se jos dodatno nerviramo za svoju lovu. Ovaj smjestaj smo podugo trazili i mislim da smo uboli nesto fino a sami cemo svakako kuhati.

Mi sve nesto kao bjezimo od tih velikih gradova/luka na moru- tesko da ce tu biti puno cistog mora.. zato smo se obaj put i odlucili za neko seoce 10ak km od Draca.

Za bankomate smo i mi culi hehehe - ali ni Drvenik, Zaostrog Crna Gora nisu bas puno bolji. Zato cemo ponijeti cash i opleti. Hvala za poredjenje sa Cevljanovcima bas se iskreno nasmijah.

drugtito2011

Post by drugtito2011 » 04/08/2016 12:58

JanuaryJones wrote:Postavi i ovdje za one koji nemaju FB ;)
Ima puno slika, probaj se snaći za fb :). Vidjeću da postavim par komada ovdje.

siimee

Post by siimee » 04/08/2016 13:09

Ima li iko iskustvo sa hotelom Ylli Detit u Draču, navodno 4* su u pitanju, valjda je malo bolje od tog Sun hotela sto se gore spominje?

Nadzorna_ploca

Post by Nadzorna_ploca » 04/08/2016 13:12

Bas slusam djevojku koja je bila na bracnom u Dracu i nije mi prenijela ni blizu takve utiske kakve vi spominjete.
Kaze da je sasvim pristojno i da nije zazalila.

JanuaryJones

Post by JanuaryJones » 04/08/2016 13:27

Image

Image

Image

Image

Image

Južno od Vlore :) a morskih specijaliteta kakvih hoćete

Sent from my iPad using Tapatalk

drugtito2011

Post by drugtito2011 » 04/08/2016 13:38

JanuaryJones wrote:Image

Image

Image

Image

Image

Južno od Vlore :) a morskih specijaliteta kakvih hoćete

Sent from my iPad using Tapatalk
Lijepo je vidjeti da ima i ovo. :)

JanuaryJones

Post by JanuaryJones » 04/08/2016 13:40

Imam još slika ali mi je na većini njih dijete a ne volim kačiti slike djece na net :(

swanfilter

Post by swanfilter » 04/08/2016 16:56

Drac je luka + albanski odnos, naravno da nije na nivou ocekivanja. Nit Rijeka u Hr nije za kupanja, sva je isarana i im a svoj miris zbog ali ima i ono nes sto drugi gradovi u regiji nemaju. CG obala je isto poznata po smecu i nije daleko od Draca. Nivo raste prema jugu ...

Melbourne_Australia

Post by Melbourne_Australia » 04/08/2016 18:15

Ni za zivu glavu u Tursku u hotel sa 3 zvjezdice..Ako nemas para za 5 i nemoj ici u Tursku..Fataj se Albanije jer prepostavljam da neces da potrosis vise od 2 milje , a za tebe pare u Tursku ne mozes otici kao covjek..Jug Albanije ti je dobar..

hrle1976

Post by hrle1976 » 05/08/2016 13:07

Prije bi otisao u Tursku nego u ove druge dvije.

Albanija i turizam :skoljka: Prljava drzava da nemoze biti prljavija. Smeca na sve strane. Bugarska isto samo drugo pakovanje. More im je katastrofa. To jedva spasava Photoshop.

adv.K

Post by adv.K » 05/08/2016 16:20

Melbourne_Australia wrote:

Ni za zivu glavu u Tursku u hotel sa 3 zvjezdice..Ako nemas para za 5 i nemoj ici u Tursku..Fataj se Albanije jer prepostavljam da neces da potrosis vise od 2 milje , a za tebe pare u Tursku ne mozes otici kao covjek..Jug Albanije ti je dobar..

Ovo je tacno. U Tursku samo u 5 zvjezdica, all inclusive. Za dvije osobe u drugoj polovini augusta se moze nesto tako naci za nesto vise od 2000KM. Unazad nekoliko godina ljetujem s porodicom u Turskoj, tako da ti ovo govorim iz prve ruke. U svakom slucaju prije rezervacije pogledaj ocjene hotela na TripAdvisoru.

Sto se tice Albanije, nisam bio, ali sam cuo od ljudi koji su biki da je Drac srednja zalost ali je jug, tj.dio uz Grcku prelijep. Posebno Saranda.

Post Reply