Odlazi li i Barbarez?

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
dripac

Odlazi li i Barbarez?

Post by dripac » 10/10/2006 10:25

Sergej Barbarez je u Moldaviji odigrao posljednju utakmicu za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, vijest je koja se jučer proširila velikom brzinom po sportskim i navijačkim internet stranama.

Zasad je to samo glasina, pošto je niko u reprezentaciji ne želi javno potvrditi, ali glasina koja, realno sagledavajući stanje unutar tima, ima vrlo snažna uporišta.

Dres za oproštaj?

Kako smo čuli iz nekoliko različitih i međusobno neovisnih izvora, na sastanku prije meča u Moldaviji Barbarez je nasamo selektoru Blažu Sliškoviću i direktoru Ahmetu Pašaliću rekao da će dueli sa Moldavcima i Grcima, bez obzira na rezultate, označiti kraj njegovog angažmana u dresu reprezentacije BiH.

Priča se potom proširila i među Barbarezovim saigračima. Kada je postalo jasno da, zbog parnih žutih kartona, neće moći igrati protiv Grčke, oni su mu, prema riječima jednog člana delegacije NSBiH koji je svjedočio događaju, na Sarajevskom aerodromu u nedjelju poklonili državni dres sa svojim potpisima. Valjda za oproštaj.

Da je stanje u timu kao što nije, a rezultati onakvi kakvih imamo još samo u sjećanjima iz nekih ranijih kvalifikacionih ciklusa, Sergej po povratku iz Moldavije ne bi ni otišao u Njemačku nego bi u srijedu, vjerovatno, bio na tribinama Bilinog polja i srcem navijao za svoje kolege protiv Grčke. Ovako - neće.

Šta se, zapravo, dešava?

Prema nekoliko izvora sa kojima smo razgovarali, plamen sukoba između Barbareza i vodeće dvije osobe reprezentacije Blaža Sliškovića i Ahmeta Pašalića tinja već duže vrijeme.

Sve je, navodno, počelo nakon što je Sergej njemačkim medijima izjavio da nije nezainteresiran da u budućnosti preuzme poziciju bh. selektora, što je imalo vrlo negativan odjek kod Sliškovića i Pašalića. Naši izvori, dalje, tvrde da se Sergejevo mišljenje o njegovim nadređenima konačno prelomilo kada su Slišković i Pašalić odlučili ostati na kormilu bh. tima, uprkos ostavkama koje su podnijeli poslije poraza od Mađarske.

Kobno saopštenje

Barbarez među navijačima ima status moralnog uzora, a u javnosti uživa veliki autoritet i karizmu. Stoga je saopštenje koje je, nakon ostavki, objavio na svojoj web-stranici shvaćeno dosta ozbiljnije nego što, zaista, jeste. Njegov stav da igra za državu, a ne za selektore dvojac u ostavkama protumačio je kao novi atak.

Još je niz sitnih primjera ili detalja koji upućuju na to da ljubavi između kapitena sa jedne te selektora i direktora sa druge strane više nema.

Da li će Sergej, zaista, odlučiti da ode, vidjet ćemo u narednom periodu. Možda je to samo glasina sa zlim namjerama, koju neki koriste da naruše ono malo dobre atmosfere u timu pred važan meč, a možda i istina koju neki ne žele u javnosti.

Više raskola nego saradnje

Javna je tajna da se Barbarezovo mišljenje često nije podudaralo sa Sliškovićevim, ali da se i njihova dosadašnja, relativno miroljubiva koegzistencija, zasnivala na popuštanju nekog od njih dvojice.

Odnosi među njima više su se temeljili na ignorisanju nego na saradnji. Iz izjava pred meč sa Moldavijom vidjelo se da Barbarez misli jedno, a Slišković drugo. Tako je bilo i onda kada selektor uoči meča sa Francuzima nije pozvao Bešliju, dok je Sergej zastupao suprotan stav.

Slična situacija, ali u praksi, desila se pred meč na Malti, kada Sergej na treningu nije želio ispoštovati Bakina uputstva, misleći da tako ne treba raditi.

Barbarez: Ne treba o tome prije meča

Barbarez na ove glasine ne kaže ništa.

"Ne treba prije utakmice pričati o takvim stvarima. Treba momcima dati šansu da postignu dobre rezultate", bilo je sve što smo jučer čuli od Barbareza.

Preneseno sa http://www.24sata.info

bice_bice

Post by bice_bice » 10/10/2006 10:36

meni bi zao bilo.. ne znam kad bi opet imali tolikog patriotu i protivnika korupcije tj. govana iz saveza kao igraca bosne i hercegovine..

jedan je, fakat.. i svaka mu cast, tako i hvala za sve ovo do sad..

Teufik iz Los Angelesa

Post by Teufik iz Los Angelesa » 10/10/2006 11:04

meni nije. i treba da bjezi od gamadi. i ne treba da bude selektor, kad tad bi morao popustit pod pritiskom idiota s vrha, ili to ili bi dao ostavku. a ja ne zelim da mi i on jos pocne padat u ocima.
Samo mi je zao sto se nije za predsjednika kandidovao. Od patriote kao sto je Barbarez sigurno ne bi nista lose doslo !

Btw, koji bi on narod predstavljao :?

dripac

Post by dripac » 10/10/2006 11:37

Ostale, naravno.

MO

Post by MO » 10/10/2006 14:46

Pobogu ljudi šta nam uradiše ova bagra u savezu. Slišković, Pašalić, Ušanović, Dominković i Jelić su u crno zavili naš fudbal. Pa ljudi moji oni našu najveću poslijeratnu legendu otjeraše. Jeli ovo više normalno. I nije zar da ćemo opet biti pasivni i šutke prelaziti preko svega. I treba nam ovo kad smo nijemi. ZATVOR ZA SAVEZ !!!!!!!!!!

Sad je svima jasnije zašto je onako postupio Salihamidžić ili npr. Topić. Zašto se ne zovu Čustović ili Rahimić. Zar više i javnost u BiH nije progledala, zar nije otvorila oči. Mislim da je sljedeći na redu za odstrel iz repke Grlić i Bajramović, te Spahić. Njih će ovi kriminalci otjerati da mogu prodavati neke nove Smajiće, Vidiće, Kerkeze, Damjanoviće ili još nekog igrača Hajduka ili Zrinjskog.

manijak1
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Post by manijak1 » 10/10/2006 14:49

:oops: Zaslužio je da se vrati kao selektor .

vryzas
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Post by vryzas » 10/10/2006 15:02

manijak1 wrote::oops: Zaslužio je da se vrati kao selektor .

jedan je SERGEJ 8)

PAOK 8)

zanzibar

Post by zanzibar » 10/10/2006 15:04

Evo sa bh.fanaticosa...nove informacije i izjave Sliškovića:

"Za razliku od Saša Papca koji se oporavio i spreman je za okršaj s aktuelnim europskim prvakom i dalje je neizvjestan nastup ozlijeđenih Zvjezdana Misimovića, Kenana Hasagića i Ivice Grlića.

"Sastav ću odrediti neposredno pred utakmicu. Njegov izgled zavisi od zdravstvenog biltena. Ekipi se priključio Senijad Ibričić koji bi mogao biti zamjena za Misimovića, dok sam odustao od naknadnog poziva Emiru Obući, s obzirom na to da na raspolaganju imamo Alena Škoru koji bi mogao zaigrati u vrhu napada", izjavio je Slišković. "

Kakve ozljede Hasagića, Grlića i Misimovića... Sve ih Baka, slavni strateg rastjera,... Ima li iko da lupi šakom od sto i kaže: Ne može više ovako!!!!

Altsa

Post by Altsa » 10/10/2006 15:08

zanzibar wrote:Evo sa bh.fanaticosa...nove informacije i izjave Sliškovića:

"Za razliku od Saša Papca koji se oporavio i spreman je za okršaj s aktuelnim europskim prvakom i dalje je neizvjestan nastup ozlijeđenih Zvjezdana Misimovića, Kenana Hasagića i Ivice Grlića.

"Sastav ću odrediti neposredno pred utakmicu. Njegov izgled zavisi od zdravstvenog biltena. Ekipi se priključio Senijad Ibričić koji bi mogao biti zamjena za Misimovića, dok sam odustao od naknadnog poziva Emiru Obući, s obzirom na to da na raspolaganju imamo Alena Škoru koji bi mogao zaigrati u vrhu napada", izjavio je Slišković. "

Kakve ozljede Hasagića, Grlića i Misimovića... Sve ih Baka, slavni strateg rastjera,... Ima li iko da lupi šakom od sto i kaže: Ne može više ovako!!!!

glupi sliskovic. a sta ako mu se u prvoj minuti povrijedi skoro ko ce igrati u napadu. ja konja majko moja

car-x

Post by car-x » 10/10/2006 16:19

zanzibar wrote:Evo sa bh.fanaticosa...nove informacije i izjave Sliškovića:

a tek sto je skoro igracina.. kad GAK vodi 2-3 razlike ubace ga zadnjih 10 minuta da malo protegne noge.. i da, GAK igra u prvoj austrijskoj ligi, koja je mozda na nivou hrvatske ili jos slabija.. barem sto se fudbala tice..

vatana

Post by vatana » 10/10/2006 16:35

Sta se je dzaba vraco nazad, kad je ljetos vec jednom odusto bio?

ibrik

Post by ibrik » 11/10/2006 08:25

Bila bi katastrofa da BARBAREZ (ovo namjerno velikim slovima i molim ko ude citao neka ustane kad spomene njegovo ime;) ) ode u ovom trenutku, ali sta cemo kada nije do njega...ja sam svim snagama napadao Brazzu kad je otisao, ali sada sam poceo sumnjati da on to nije bas uradio svojom voljom...a sto se bake tice i njega sam branio kad je ko fol dao ostavku i bio sam za to da ostane do kraja kvalifikacija pa nek onda ide, ali sam se definitivno predomislio i definitivno mislim da treba ici...poceo je pomalo praviti jednonacionalni tim, bez obziora na to kako pojedini igraci igraju...cuj Music i Beslija nisu u formi...e neka su Damjanovic i kompanija koju je pozvao u formi...

Bombarder73

Post by Bombarder73 » 11/10/2006 09:16

vatana wrote:Sta se je dzaba vraco nazad, kad je ljetos vec jednom odusto bio?

Treba se ponovo proadti negdje.

mehopuzic

Post by mehopuzic » 11/10/2006 09:38

Ko god neće da igra 100% srcem, ne mora ni da igra... meni je barbarez jako drag igrač i tuga mi ga je bilo gledati kako igra stopera i libera, ali bolje da ne igra nego da igra kao protiv moldavije

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 12/10/2006 13:52

I to su uspjeli... otjerali su tolikog čovjeka....

Ko je slabe pameti želim da ga podsjetim da je Sergej bio prvi igrač koji je sa teritorija koje nisu bile u nadležnosti ArBiH ... te davne godine istom tom čovjeku su prijetili raznorazni likovi kao i njegovoj porodici, nisu ga uspjeli otjerati... , a jesu ove linje u savezu... ma nisu otjerali samo njega... otjerali su milion ljudi iz države a da im problem bude jedan igrač...
Koliko još treba da nas ode da bi seljačinama bilo fino, dole savez, dole mafija...

Kapitenov oprostaj!

Evo da vam se javim povodom moje odluke da prestanem da igram za reprezentaciju BiH.Kao sto ste vjerovatno saznali iz medija o mojoj odluci koju sam donijeo prije utakmice sa Moldavijom.Odluku sam saopstio rukovodstvu dan prije utakmice, a suigracima nakon utakmice u Moldaviji. Nisam htio da vam se prije javljam jer nisam zelio da kvarim raspolozenje uoci utakmice sa Grckom u Zenici. Donijeti ovakvu odluku nije mi bilo lako, ali mislim da je donesena u pravom momentu.Nisam ostavio suigrace na cijedilu jer ja sam sa ovom ekipom dozivio mnoge radosne trenutke u mojoj karijeri.
Radosne, ali i tuzne momente dijelili smo uvijek sa vama koji ste nas uvijek podrzavali bez obzira gdje smo igrali. Ja sam prema nasoj reprezentaciji uvijek imao profesionalni odnos, igrao sam i kad nisam mogao da igram ne zeleci da bilo koju utakmicu propustim.Prema nasem savezu imao sam takodje profesionalni odnos, ali sam shvatio i vidio da se samo mnogo prica, a da se nista ne mijenja.Prilikom donosenja odluke razmisljao sam da je sada pravi trenutak da neki mladji igraci preuzmu odgovornost na sebe i trebalo bi im dati sansu da, ako ne u ovim kvalifikacijama, onda u narednim da se napokon kvalifikuju na neko veliko takmicenje.
Najvise cu zaliti sto sa ovom ekipom nisam uspio da se kvalifikujem na svijetsko prvenstvo iako smo po kvalitetu to zasluzili i bili blizu cilja. Na donosenje odluke je uticalo i to da je u mojim godinama ipak veliko opterecenje igranje za klub i za reprezentaciju.Zalim sto se nisam mogao oprostiti od vas u Zenici protiv Grka, ali znate da zbog drugog zutog kartona nisam imao pravo nastupa na ovoj utakmici. Ovo nije razlaz od vas jer cu sada da se preselim kad god budem imao vremena kod vas u gledaliste pa da sa vama dam podrsku nasoj ekipi bez obzira ko je bude vodio i igrao za nju.Mi smo ipak u zadnjih nekoliko godina postigli veliki napredak i sada se nalazimo medju prvih 60 ekipa u svijetu.
Jos jedanput se srdacno zahvaljujem vama svima koji ste mi uvijek pruzali podrsku.
VELIKO HVALA
Svima mnogo pozdrava od Vasega SERGEJA !!!!!!!!

Preuzeto sa kapitenove web stranice.
12 Oct 2006 by vučko
(http://www.bhfanaticos.com/)

Vrijeme je da se krene !!!!

ne-dam-na-sebe

Post by ne-dam-na-sebe » 12/10/2006 20:13

Veliki covjek u Javnoj tajni

Odisej

Post by Odisej » 12/10/2006 20:16

SERGEJ - HVALA ZA SVE I SRETNO !

:-D

NSBIH : USRANOVIĆU I OSTALI LOPOVI : MARŠ U PM!

vryzas
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Post by vryzas » 13/10/2006 10:36

mehopuzic wrote:Ko god neće da igra 100% srcem, ne mora ni da igra... meni je barbarez jako drag igrač i tuga mi ga je bilo gledati kako igra stopera i libera, ali bolje da ne igra nego da igra kao protiv moldavije

Odmori Rehagel :x

Justin Time

Post by Justin Time » 13/10/2006 12:21

manijak1 wrote::oops: Zaslužio je da se vrati kao selektor .

Zaslužio jeste, al nedajbože da se to obistini. Šta treba, da zbog one bagre UŠanovića&Co. za tri utakmice prokocka sav autoritet i karizmu koju je godinama imo? Ko i Baka uostalom... ko i neno marković... njemu doduše nije savez kriv...

Post Reply