Odgojen sa ovako!!

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

JEDRILICA
Posts: 401
Joined: 07/06/2007 00:39

#1 Odgojen sa ovako!!

Post by JEDRILICA »

Nakon dijetinstva gdje sam bio razmazen ovakvim partijama i ovakvim sportom ne mogu nikako da prihvatim standarde koje nam namecu sada u BiH. Nakon ovakvih partija niko me ne moze ubijediti da smo toliko losi u sportu.

Zato dajem mladjim generacijama uvid u ono u cemu smo mi uzivali!

Izvolite

http://www.youtube.com/watch?v=mvEyuP0wJ6k
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#2

Post by BHG »

svaka cast za ovo...zlatno doba kosarke
JEDRILICA
Posts: 401
Joined: 07/06/2007 00:39

#3

Post by JEDRILICA »

Koliko je moguce da se na ovakav nacin napravi uvid sta je dobro i sta su visoki standardi?
Koliko to moze uticati na omladinu i kako sprijeciti da im tipovi poput npr. Berberovica u fudbalu budu idoli!

Koliko nisko mozemo pasti? A koliko visoko mozemo letiti?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14838
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4 Re: Odgojen sa ovako!!

Post by DaysleepeR »

JEDRILICA wrote:Nakon dijetinstva gdje sam bio razmazen ovakvim partijama i ovakvim sportom ne mogu nikako da prihvatim standarde koje nam namecu sada u BiH. Nakon ovakvih partija niko me ne moze ubijediti da smo toliko losi u sportu.

Zato dajem mladjim generacijama uvid u ono u cemu smo mi uzivali!

Izvolite

http://www.youtube.com/watch?v=mvEyuP0wJ6k
svaka ti dala za ovaj video

imao sam ovu utakmicu snimljenu na VHS i gledao sam je milion puta
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#5

Post by BHG »

JEDRILICA wrote:Koliko je moguce da se na ovakav nacin napravi uvid sta je dobro i sta su visoki standardi?
Koliko to moze uticati na omladinu i kako sprijeciti da im tipovi poput npr. Berberovica u fudbalu budu idoli!

Koliko nisko mozemo pasti? A koliko visoko mozemo letiti?
nazalost u trenutnom okruzenju nije moguce nikako...ipak je celo jos uvjek mnogima idol...to ti govori sve
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#6

Post by sulesavic »

Ljudi, ja veæ godinama u zatvoren u kuæi ¾ivim, ne ¾elim pokvariti sjeæanja, ¾elim ostati u ubjeðenju da je takvo ne¹to zaista postojalo...
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#7

Post by cico x »

ja mislim da je to sve do sportske opreme i sudija koji su nekad bili ljudi u sivom!
User avatar
jazzer
Posts: 7247
Joined: 20/12/2004 14:44

#8

Post by jazzer »

Svaka cast na snimku, sjetio sam se vremena kada bi zurio iz škole da stignem gledati Cibonu (iako navijam za Bosnu) protiv Scavolinia, Reala, Arisa, Barce, Macabia, CSKA i uzivao u Drazenovim potezima. A posle utakmice na igraliste pa pokusavam ''odigrati'' sve ono sto je pokojni Drazen radio.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#9

Post by fixer »

eh stvarno tad smo bili najbolji.... ova kosarka je bila mnogo lijepa. stvarno uzivat si samo mogao... al danas se igra neka druga. pitanje je koliko bi ovi igraci na ovom nivou mogli da igraju ovu kosarku.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#10

Post by atko »

Lijepa sjecanja treba propisno odloziti na neko suho tamno i hladno mjesto... pdgrijavanje nikako nije dobro :(

Al hajde da se ne sjebes poslije ovakvih linkova ... i taman se ja tako sjebo kad jos uleti EKV u 6-oj minuti :(

Bilo je tako stvarno a tako se rasprsilo kao balon od sapunoce :?
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#11

Post by Umjetnik a »

a gdje je igrano ovo finale
JEDRILICA
Posts: 401
Joined: 07/06/2007 00:39

#12

Post by JEDRILICA »

atko wrote:Lijepa sjecanja treba propisno odloziti na neko suho tamno i hladno mjesto... pdgrijavanje nikako nije dobro :(

Al hajde da se ne sjebes poslije ovakvih linkova ... i taman se ja tako sjebo kad jos uleti EKV u 6-oj minuti :(

Bilo je tako stvarno a tako se rasprsilo kao balon od sapunoce :?

Uhhh izvini ali morao sam podijeliti sa nekim!

EP se igralo u Zagrebu!
LSD
Posts: 27431
Joined: 24/07/2007 08:26

#13

Post by LSD »

Nakon dijetinstva gdje sam bio razmazen ovakvim partijama i ovakvim sportom ne mogu nikako da prihvatim standarde koje nam namecu sada u BiH. Nakon ovakvih partija niko me ne moze ubijediti da smo toliko losi u sportu.

Zato dajem mladjim generacijama uvid u ono u cemu smo mi uzivali!

Izvolite

http://www.youtube.com/watch?v=mvEyuP0wJ6k
E svaka cast sto si postavio ovo :thumbup: ,da se malo prisjetimo velikana kosarke...aaa kako smo grke poderali to je nevjerovatno...egzibicije u finalu tokom citave utakmice 8-) ...ovo je odbrojavanje najboljih poteza u NBA action,samo 10 godina ispred svog vremena.
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#14

Post by sesalmir »

Ne znam sta ovime hoces da kzes, pa to je reprezentacija ex yu, sastavi i sad tim sa prostora bivse yu imao bi ekipu od minimalno 9 nba igraca (krstic, milicic, stojakovic, giricek, nesterovic, nahbar, pavlovic, radmanovic, udrih) + vrhunski igraci po cijeloj evropi, pekovic, popovic, lakovic, becirevic ... Tada su svi bili zadovoljni sa onim sto mogu da gledaju u svojoj avlij, a danas samo okrenes kanal i gledas sta god hoces. Naravno da je danas fudbal smijesan, kad pogledas 2 tekme lige prvaka svake sedmice, 3tekme engleske lige itd. Zalosno je da ljudi samo nalaze razloge da ne bodre svoj tim, te slaba se kosarka igra, te ima na tv, sto cu davat 5km i sl. Zalosno. Igramo uleb cup borimo se za prolaz i u gradu od 400 000 ljudi dodje 2000, tuga, nismo ni zasluzili nista bolje.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#15

Post by fixer »

sesalmir wrote:Ne znam sta ovime hoces da kzes, pa to je reprezentacija ex yu, sastavi i sad tim sa prostora bivse yu imao bi ekipu od minimalno 9 nba igraca (krstic, milicic, stojakovic, giricek, nesterovic, nahbar, pavlovic, radmanovic, udrih) + vrhunski igraci po cijeloj evropi, pekovic, popovic, lakovic, becirevic ... Tada su svi bili zadovoljni sa onim sto mogu da gledaju u svojoj avlij, a danas samo okrenes kanal i gledas sta god hoces. Naravno da je danas fudbal smijesan, kad pogledas 2 tekme lige prvaka svake sedmice, 3tekme engleske lige itd. Zalosno je da ljudi samo nalaze razloge da ne bodre svoj tim, te slaba se kosarka igra, te ima na tv, sto cu davat 5km i sl. Zalosno. Igramo uleb cup borimo se za prolaz i u gradu od 400 000 ljudi dodje 2000, tuga, nismo ni zasluzili nista bolje.
mozda nisu oni nista bolje zasluzili. sa se dokazala kao kosarkaska publika. onog trenutka kad ljudi shvate da bosna ne stoji u mjestu vec ide naprijed publika se vraca
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#16

Post by sesalmir »

fixer wrote:
sesalmir wrote:Ne znam sta ovime hoces da kzes, pa to je reprezentacija ex yu, sastavi i sad tim sa prostora bivse yu imao bi ekipu od minimalno 9 nba igraca (krstic, milicic, stojakovic, giricek, nesterovic, nahbar, pavlovic, radmanovic, udrih) + vrhunski igraci po cijeloj evropi, pekovic, popovic, lakovic, becirevic ... Tada su svi bili zadovoljni sa onim sto mogu da gledaju u svojoj avlij, a danas samo okrenes kanal i gledas sta god hoces. Naravno da je danas fudbal smijesan, kad pogledas 2 tekme lige prvaka svake sedmice, 3tekme engleske lige itd. Zalosno je da ljudi samo nalaze razloge da ne bodre svoj tim, te slaba se kosarka igra, te ima na tv, sto cu davat 5km i sl. Zalosno. Igramo uleb cup borimo se za prolaz i u gradu od 400 000 ljudi dodje 2000, tuga, nismo ni zasluzili nista bolje.
mozda nisu oni nista bolje zasluzili. sa se dokazala kao kosarkaska publika. onog trenutka kad ljudi shvate da bosna ne stoji u mjestu vec ide naprijed publika se vraca
:lol: Koja kosarkaska publika, kakva suplja fraza, sminkeraj obicni eto sta je sa. Kad je to 'in' svi dolaze, sad imamo duplo jacih tekmi ne mozemo salu napuniti. Moramo biti svjesni svojih limita, danas se sve vrti oko para, i ne mozemo ocekivati da i ako eventualno nastane neki novi delibasic na ovim prostorima da ga zadrzimo. Cim se pojavi neki veci talenat odmah ce otici u veci klub, nema kao prije zakona da ne moze sportista dok ne napuni 26 godina napustiti zemlju. Sponzore ne mozemo nikada imati toliko jake kao klubovi iz beograda, zagreba, da ne govorim ostalih velikih euro gradova. Znaci jednostavno svaki manji klub u evropi ne moze ni na koji nacin dospjeti na vrhunski nivo i 79' se nikada vise nece ponoviti.
Pa prije 4 godine smo imali punu skenderiju sa 5000 ljudi protiv ekipa kao sto je leotar, danas dodje isti taj leotar i bude 200 ljudi. Najlakse je ocekivati samo napredak, cim ekipa dozivi neku stagnaciju kao sto je sada slucaj, nikoga to ne interesuje. Ne znam evo ti mi konkretno reci dokle ti to ocekujes da Bosna kao tim iz Sarajeva moze napredovat i na koji nacin ako nema interesa publike, odmah je manji i interes sponzora, a pare su danas sve? Svi bi htjeli da instant preko noci vide bosnu u euroligi iako je to nemoguce. Jedan zadar ili zvezda vec 10 godina pokusavaju svim silama u euroligu da udju imaju jace sponzore, vise publike, pa ne mogu. Ali ne nama nije dovoljan uleb, koga briga sto se igraju utakmice protiv 3. ekipe iz jake turske lige, 1. ekipe iz najjace lige spanije, 1. ekipe iz njemacke..
Ma najbolje je svi daljinski u ruke i uzivanje i pricati okolo kako je sve to bezveze.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#17

Post by pirmin »

Ja na ovom snimku vidim:

-10 genijalaca jedne generacije
-fantasticnu evropsku kosarku koju danas znaju odigrati Rusi(i njihova raja da ih ne nabrajam) ,Spanci ,ponekad Grci,Francuzi,Slovenci...
-10 stranaca za moj pojam

Ja na ovom snimku ne vidim:
-Bosanca(Hercegovca) -slicna situacija sa svim ostalim sportovima tog doba

Licno sam odrastao lozeci se na gospodina nenadjebivog - Mr Air-a ...dalje Pipena,Rodmana,Stocktona,Thomasa,Melona ... tako da me bas i ne pogadja ovo djelo na emotivnoj osnovi.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#18

Post by Comrad »

LSD wrote:
Nakon dijetinstva gdje sam bio razmazen ovakvim partijama i ovakvim sportom ne mogu nikako da prihvatim standarde koje nam namecu sada u BiH. Nakon ovakvih partija niko me ne moze ubijediti da smo toliko losi u sportu.

Zato dajem mladjim generacijama uvid u ono u cemu smo mi uzivali!

Izvolite

http://www.youtube.com/watch?v=mvEyuP0wJ6k
E svaka cast sto si postavio ovo :thumbup: ,da se malo prisjetimo velikana kosarke...aaa kako smo grke poderali to je nevjerovatno...egzibicije u finalu tokom citave utakmice 8-) ...ovo je odbrojavanje najboljih poteza u NBA action,samo 10 godina ispred svog vremena.
Da je 10 godina ispred svog vremena - nije, pogledaj malo starije snimke malo boljih NBA poteza.
http://www.youtube.com/watch?v=lcfxROc_ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=88n_YvjQzpo
Stick!
Posts: 32
Joined: 21/01/2008 06:43
Location: Negdje
Contact:

#19

Post by Stick! »

pirmin wrote:Ja na ovom snimku vidim:

-10 genijalaca jedne generacije
-fantasticnu evropsku kosarku koju danas znaju odigrati Rusi(i njihova raja da ih ne nabrajam) ,Spanci ,ponekad Grci,Francuzi,Slovenci...
-10 stranaca za moj pojam

Ja na ovom snimku ne vidim:
-Bosanca(Hercegovca) -slicna situacija sa svim ostalim sportovima tog doba

Licno sam odrastao lozeci se na gospodina nenadjebivog - Mr Air-a ...dalje Pipena,Rodmana,Stocktona,Thomasa,Melona ... tako da me bas i ne pogadja ovo djelo na emotivnoj osnovi.
Dobro si to rekao. Samo bih na ovaj spisak dodao još i Olajuwona i Ewinga, Johnsona i Ervinga :-D
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#20

Post by Brisbane »

Koji beton od reprezentacije !
Znal' neko ko je komentator ?
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#21

Post by taxi_driver »

Stick! wrote:
pirmin wrote:Ja na ovom snimku vidim:

-10 genijalaca jedne generacije
-fantasticnu evropsku kosarku koju danas znaju odigrati Rusi(i njihova raja da ih ne nabrajam) ,Spanci ,ponekad Grci,Francuzi,Slovenci...
-10 stranaca za moj pojam

Ja na ovom snimku ne vidim:
-Bosanca(Hercegovca) -slicna situacija sa svim ostalim sportovima tog doba

Licno sam odrastao lozeci se na gospodina nenadjebivog - Mr Air-a ...dalje Pipena,Rodmana,Stocktona,Thomasa,Melona ... tako da me bas i ne pogadja ovo djelo na emotivnoj osnovi.
Dobro si to rekao. Samo bih na ovaj spisak dodao još i Olajuwona i Ewinga, Johnsona i Ervinga :-D

samo s tim da ovih 10 stranaca(za tebe) bili dobra prijetnja dream team-u 1992 u barseloni.cak mislim da bi ih i dobili.
a u to vrijeme ipak oni nisu bili stranci za mene, a cak ih i sada dozivljavam kao svoje.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14838
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#22

Post by DaysleepeR »

pirmin wrote:Ja na ovom snimku vidim:

-10 genijalaca jedne generacije
-fantasticnu evropsku kosarku koju danas znaju odigrati Rusi(i njihova raja da ih ne nabrajam) ,Spanci ,ponekad Grci,Francuzi,Slovenci...
-10 stranaca za moj pojam

Ja na ovom snimku ne vidim:
-Bosanca(Hercegovca) -slicna situacija sa svim ostalim sportovima tog doba

Licno sam odrastao lozeci se na gospodina nenadjebivog - Mr Air-a ...dalje Pipena,Rodmana,Stocktona,Thomasa,Melona ... tako da me bas i ne pogadja ovo djelo na emotivnoj osnovi.
koji idiotluk, nema nade za nas

buraz, to je bilo normalno vrijeme kad su u reprezentaciji igrali najbolji i kad nije bilo nacionalnog kljuca

mogao si biti 100 puta slovenac ili srbijanac, ako nisi bio dobar nisi bio u reprezentaciji

i u ovom sastavu iako ne bosanac, ali na klupi je sjedio i na kraju usao jedan igrac sarajevske Bosne - Zdravko Radulovic

dakle definitivno je sva besmislenost nacionalizma u ovoj drzavi pocela da se kod ljudi dozivljava kao normalna
User avatar
Korisnicko ime
Posts: 826
Joined: 20/01/2006 16:38
Location: Sarajevo

#23

Post by Korisnicko ime »

pirmin wrote:Ja na ovom snimku ne vidim:
-Bosanca(Hercegovca) -slicna situacija sa svim ostalim sportovima tog doba
Koja glupost...pa u reprezentaciji Juge u fudbalu na SP 1990. u Italiji je bilo najvise igraca iz BiH...Jozic, Pape, Sabanadzovic...trener Osim...a igrao bi i Mesa da nije zaradio suspenziju bas pred SP, bio je standardni clan repke...

DaysleepeR ti je objasnio par stvari...
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2768
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#24

Post by alphonse kauders »

Eto, nema Bosanaca - kako nema, a rođeni Sarajlija Predrag Danilović?;)
Ko će se progurati u onu početnu postavu, pa sve NBA igrači, Kukoč rezerva čovječe... Nema, meni slike ovih prvenstava onako pomalo pristižu jer sam tada imao 9-10 godina, a divno se prisjetiti tog osjećaja nadmoći kao kad si Brazilac u fudbalu - em si najbolji, em najljepše igraš.
Hvala im na sretnom (sportskom) djetinjstvu!
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#25

Post by callmethebreeeze »

DaysleepeR wrote:
pirmin wrote:Ja na ovom snimku vidim:

-10 genijalaca jedne generacije
-fantasticnu evropsku kosarku koju danas znaju odigrati Rusi(i njihova raja da ih ne nabrajam) ,Spanci ,ponekad Grci,Francuzi,Slovenci...
-10 stranaca za moj pojam

Ja na ovom snimku ne vidim:
-Bosanca(Hercegovca) -slicna situacija sa svim ostalim sportovima tog doba

Licno sam odrastao lozeci se na gospodina nenadjebivog - Mr Air-a ...dalje Pipena,Rodmana,Stocktona,Thomasa,Melona ... tako da me bas i ne pogadja ovo djelo na emotivnoj osnovi.
koji idiotluk, nema nade za nas

buraz, to je bilo normalno vrijeme kad su u reprezentaciji igrali najbolji i kad nije bilo nacionalnog kljuca

mogao si biti 100 puta slovenac ili srbijanac, ako nisi bio dobar nisi bio u reprezentaciji

i u ovom sastavu iako ne bosanac, ali na klupi je sjedio i na kraju usao jedan igrac sarajevske Bosne - Zdravko Radulovic

dakle definitivno je sva besmislenost nacionalizma u ovoj drzavi pocela da se kod ljudi dozivljava kao normalna
:thumbup:
Post Reply