Ode Salihamidzic...

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Ode Salihamidzic...

Post by mIRCerka » 18/08/2006 17:32

rovim po vijestima...i boom!!
Salihamidžić se oprašta od reprezentacije

Sport Nakon deset godina i 41 nastupa u reprezentativnom dresu, a uslijed ozljeda, zbog kojih je često izbivao, kako s utakmica Bayerna tako i reprezentativnih akcija, Hasan Salihamidžić je, kako se čini ...

...odlučio reći "zbogom" reprezentaciji Bosne i Hercegovine. "Nakon nebrojenih ozljeda i deset operacija, nakon savjetovanja sa liječnicima u Njemačkoj i SAD-u odlučio sam da bi bilo najbolje da se oprostim od nastupa u reprezentaciji." - kazao je Salihamidžić za Dnevni Avaz, te dodao:

"Namjeravam igrati još par godina, ovisno o mom zdravstvenom stanju. Želim se koncentrirati na nastupe u Bayernu i s njim osvojiti još jednu Ligu prvaka i produžiti ugovor koji mi istječe narednog ljeta", zaključio je.

dripac

Post by dripac » 18/08/2006 17:42

s obzirom na njegov odnos prema reprezentaciji to je možda mogo i prije uraditi

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 18/08/2006 17:45

dripac wrote:s obzirom na njegov odnos prema reprezentaciji to je možda mogo i prije uraditi

pa dobro, necemo mu sad krv piti sto je svako malo povrijedjen, sto zbo povrede ne moze trcati bla bla...
ja mislm da je ovo ok potez, em se upraznilo mjesto za nekog mladjeg jaceg brzeg, em Salih Amidzic :lol: moze rahat zavrsit karijeru u svom klubu...

Igman

Post by Igman » 18/08/2006 17:51

Opste je poznato da Baka Srackovic nikada nije simpatisao Hasana. Smetao mu je njegov uspjeh i uvjek bi ga osporavao i oznacavao kao glavnog krivca kad bi repka dozivjela neuspjeh.
Hasan je nazalost bio osporavan i kod dijela nase publike, koja je nasjedala na Srackoviceve price i na price kojekakvih placenih novinara. Nikad se nesmije zaboraviti da je Hasan pronio ime Bosne sirom svijeta nastupajuci za Bayern. I dan danas ga komentatori oslovljavaju sa "Der Bosnische National spieler Hasan Brazzo Salihamidzic".
Nikada se nesmije zaboraviti koliko nam je samo donio radosti nastupajuci za Bayern u lizi sampiona i njegovi cuveni dueli sa Robertom Carlosom.
Nikad, nikad nesmijemo zaboraviti da je nastupio za reprezentaciju Bosne i Hercegovine sa 18 godina, a u to vrijeme su Srackovic i njegovi radili Bosni o glavi i umisljali da ce Mostar i Hercegovina biti dio Hrvatske. A da nepitamo gdje su tada bili i kako su tada razmisljali kojekakvi Grujici, Bajici, Jelici, Dominkovici ....

ProS

Post by ProS » 18/08/2006 17:57

lizi :P jesam ti sukno :P

dripac

Post by dripac » 18/08/2006 18:01

Igman wrote:Opste je poznato da Baka Srackovic nikada nije simpatisao Hasana. Smetao mu je njegov uspjeh i uvjek bi ga osporavao i oznacavao kao glavnog krivca kad bi repka dozivjela neuspjeh.
Hasan je nazalost bio osporavan i kod dijela nase publike, koja je nasjedala na Srackoviceve price i na price kojekakvih placenih novinara. Nikad se nesmije zaboraviti da je Hasan pronio ime Bosne sirom svijeta nastupajuci za Bayern. I dan danas ga komentatori oslovljavaju sa "Der Bosnische National spieler Hasan Brazzo Salihamidzic".
Nikada se nesmije zaboraviti koliko nam je samo donio radosti nastupajuci za Bayern u lizi sampiona i njegovi cuveni dueli sa Robertom Carlosom.
Nikad, nikad nesmijemo zaboraviti da je nastupio za reprezentaciju Bosne i Hercegovine sa 18 godina, a u to vrijeme su Srackovic i njegovi radili Bosni o glavi i umisljali da ce Mostar i Hercegovina biti dio Hrvatske. A da nepitamo gdje su tada bili i kako su tada razmisljali kojekakvi Grujici, Bajici, Jelici, Dominkovici ....

Ma nemoj pametnjakoviću. Ja možda malo duže pratim fudbal i u Bosni i Hercegovini pa se eto sjecam kako je znao dobijati namjerne crvene kartone i kad nije bilo Blaza. J... li te i ustasa i balija i cetnik, znas ti dobro gdje.

car-x

Post by car-x » 18/08/2006 18:08

iskreno govoreci, osim one jedne tekme kad je izvozo sergija na kosevu, hasan je na svim ostalim bio prosjecno los.. ne losiji od ostalih, ali ni sekundu bolji, a sto se od njega uvijek ocekivalo..

da li je problem, to sto je u bajernu uvijek bio vodonosa, a u repki se ocekuje da on bude vucni konj ili sta li vec, u svakom slucaju, barem sto se prikazanog tice, reprezentacija BiH samo na papiru gubi jednog velikkog igraca.. u praksi, taj veliki igrac nikad nije znacio pojacanje..

bc_chupo

Post by bc_chupo » 18/08/2006 18:20

Steta....
Haj doc ce neko !?

Krigla_Sa

Post by Krigla_Sa » 18/08/2006 18:34

bc_chupo wrote:Steta....
Haj doc ce neko !?

Odmah Marinka Mackica zovnuti :D

milepitar

Post by milepitar » 18/08/2006 18:38

Hasan S. je jedan od najboljih igraca koje je ova nasa napacena majka Bosna izrodila..to je fakat koji niko ne treba niti moze argumentovano poreci..moze se reci daje glumio zvijezdu,da je trazio poseban tretman i sl.,ali mu se ne moze reci da je radio protiv uspjeha nase repke,da nije zelio najbolje za svoj narod i sl...pa ljudi on je covjek koji je svojim radom u sportu postigao skoro sve i zasluzio je da ga se pazi i postuje daleko vise od onoga koliko se to u biti cinilo..nije njemu jednostavno pomiriti se sa cinjenicom da trener zrinjskog gradi trenersko ime u svijetu tako sto na Hasinim ledjima trenira strogocu..puno stvari se desilo za koje se nikada nece slovo u medijima napisati,a ticu se diskriminacije ljudske u bh. sportu..znamo da je Hasan otjeran iz Medjugorja od strane Sliskovica sa priprema..mozda je to i zasluzio,ali kao nasa najveca zvijezda i ljudska velicina je zasluzio da mu se neke stvari i halale,a radi dobrobiti nase repke..bio je i kapiten,bio je i borac na terenu koji je ginuo za nase ljiljane,za BiH..imao je i losih nastupa,ali nikada nisam sumnjao u njegov kvalitet i patriotizam,jer je vise puta pokazao da voli nasu Bosnu..a nije lako zadovoljiti istok KOseva,jug B.polja,patriote koji od tebe ocekuju da sam rijesis tekmu,da pruzis bolju igru nego u klubu,u kojem igras uz same zvijezde,a u repki igras sa nekim anonimusima koje trebe savez da preko tebe da proda(desavalo se,zar ne)...postujem njegovu odluku,hvala mu za sve lose i dobro,i on je samo covijek...izvinite zbog duzine posta

dr.iver

Post by dr.iver » 18/08/2006 18:51

Svaka cast i Hasanu i Salihu i Amidzicu....samo sam ja uvijek imao utisak da on ne igra punom snagom za repku...sad je li to zbog ozljeda, zbog naređenja iz Bayerna ne znam..ali bolji utisak ostavlja recimo jedan Barbarez, puno bolji.

ibrik

Post by ibrik » 18/08/2006 18:53

nadasve respektabilan svjetski igrac koji je pi... i dusi i koji je rijetko kada davao 100% svojih mogucnosti na utakmicama reprezentacije...zato nije mi ni sekunde zao sto je otisao iz reprezentacije i smatram da njegov odlazak nece ni sekunde poremetiti odnose i igru nasih momaka...da je bio covjek imao bi castan oprostaj kao Konjic i neki drugi igraci, a ne ovako ko pizda poslije utakmice izjaviti da se oprasta...

fczeljo

Post by fczeljo » 18/08/2006 18:59

brazzi svaka cast! hvala mu, kad mnogi nisu htjeli on je jos u ratu igro za bih!
mnogi su selekori(sliskovic mozda najvise), pa i drugi funkcioneri u nsbih trenirali strogocu na njemu i gradili svoje pozicije preko njegovih ledja. bas sam u startu(ima na netu potrazite) cito intervju sa enverom maricem. covjek je reko neke stvari koje su se desavale oko braze i repke, tipa nasi posalju poziv u fc bayern da hasan mora doci da igra neku bezze prijateljsku sa nakvim "prijateljskim" zemljama(katar, tunis, makedonije i slicne gluposti), na to bayern zamoli da ga postedimo jer imaju za par dana vaznu utakmicu u bundesligi a 2 dana nakon toga ligu prvaka, i to cisto radi hasanovog zdravlja jer tesko ko da bi mogo izdrzat taj napor. nasi se odma pocnu pravit englezi, ko biva "dje ce nas bayern nesta molit, ko su oni?", i naravno hasan mora doci. poslije je i bayern zaj. svaki poziv hasanu i tako da se taj sukob bayerna i nsbih lomio preko hasanovih ledja.
da ne govorim o tome kako hasan u repci ustvari sluzi da dize rejting pojedinim anonimnim babinim sinovima, kako sluzi da nas savez uzme vise para na raznim turnirskim kalvarijama po indiji, sahari i slicnim vukojebinama.
protiv francuza se moglo vidjeti kako ga pojedini igraci bojkotuju. izuzev barbareza u ovoj repki mu niko nije ni do koljena!

jbga, kad gigs moze preskakat utakmice i igrat samo najvaznije, sto li mi nismo nikako to mogli svarit hasanu? nije isto igrat premijer ligu i bundesligu+ligu sampiona(jedini nas igrac koji redovno nastupa u cl).

brazo majstore zelim ti sve najbolje!
Last edited by fczeljo on 18/08/2006 19:13, edited 1 time in total.

virus935

izgubili smo velikog igrača

Post by virus935 » 18/08/2006 19:12

Svima koji prate fudbal je jasno da je reprezentacija izgubila velikog čovjeka i igrača.Igrač koji zbog načina na koji igra nije pokazivao naoko lijepu igru zbog koje mi dolazimo na stadione ali je bio itekako koristan.Jednostavno nije tip igrača koji pravi velike poteze o kojima se priča ali igra konstantno dobro.
A da je ljudska veličina pokazao je dosta puta u humanitarnim akcijama.
Velika hvala na doprinosu u promociji Bosne i Hercegovine,više je učinio od svih poslijeratnih predsjednika i političara.

jusuff

Post by jusuff » 18/08/2006 19:19

fczeljo wrote:brazzi svaka cast! hvala mu, kad mnogi nisu htjeli on je jos u ratu igro za bih!
mnogi su selekori(sliskovic mozda najvise), pa i drugi funkcioneri u nsbih trenirali strogocu na njemu i gradili svoje pozicije preko njegovih ledja. bas sam u startu(ima na netu potrazite) cito intervju sa enverom maricem. covjek je reko neke stvari koje su se desavale oko braze i repke, tipa nasi posalju poziv u fc bayern da hasan mora doci da igra neku bezze prijateljsku sa nakvim "prijateljskim" zemljama(katar, tunis, makedonije i slicne gluposti), na to bayern zamoli da ga postedimo jer imaju za par dana vaznu utakmicu u bundesligi a 2 dana nakon toga ligu prvaka, i to cisto radi hasanovog zdravlja jer tesko ko da bi mogo izdrzat taj napor. nasi se odma pocnu pravit englezi, ko biva "dje ce nas bayern nesta molit, ko su oni?", i naravno hasan mora doci. poslije je i bayern zaj. svaki poziv hasanu i tako da se taj sukob bayerna i nsbih lomio preko hasanovih ledja.
da ne govorim o tome kako hasan u repci ustvari sluzi da dize rejting pojedinim anonimnim babinim sinovima, kako sluzi da nas savez uzme vise para na raznim turnirskim kalvarijama po indiji, sahari i slicnim vukojebinama.
protiv francuza se moglo vidjeti kako ga pojedini igraci bojkotuju. izuzev barbareza u ovoj repki mu niko nije ni do koljena!

jbga, kad gigs moze preskakat utakmice i igrat samo najvaznije, sto li mi nismo nikako to mogli svarit hasanu? nije isto igrat premijer ligu i bundesligu+ligu sampiona(jedini nas igrac koji redovno nastupa u cl).

u potpunosti se slazem... braco, ziv bio i hvala ti majstore... a mogao si jos mnogo dati...

mostarac

Post by mostarac » 18/08/2006 20:15

U trenutku kada je bio najveca njemacka nadolazeca zvijezda i imao izglede da za 2-3 godine obuche dres Njemacke, za razliku od mnogih svojih kolega u to vrijeme i poslije, on se odlucio za siromasni dres sa 6 ljiljana i mafijaski savez i mislim da je njegovu ljubav prema ovoj zemlji bespotrebno dokazivati. Imao je on dosta dobrih tekmi za repku, a i namjernih crvenih kartona, ali svako ko malo bolje pogleda i pogleda iz njegove perspektive bio je skroz upravu. hasanove noge izrazeno suhoparnim ciframa vrijede vise nego ostalih 15 pari zajedno u nasoj repki a onda neko trazi od Hasana da dodje na nekakvu tekmu izgori za repku, neki mesar mu slomi nogu, a u sastavu nije najboljih 11 nego Baka, Munib, Iljo ili neko deseti prodaje komsijinog malog preko Hasanovih ledja. Iskreno i ja bi rekao - gospodo odjebite u troskoku.

DONY

Post by DONY » 18/08/2006 20:21

MOSTARAC(CITAT):
U trenutku kada je bio najveca njemacka nadolazeca zvijezda i imao izglede da za 2-3 godine obuche dres Njemacke, za razliku od mnogih svojih kolega u to vrijeme i poslije, on se odlucio za siromasni dres sa 6 ljiljana i mafijaski savez i mislim da je njegovu ljubav prema ovoj zemlji bespotrebno dokazivati. Imao je on dosta dobrih tekmi za repku, a i namjernih crvenih kartona, ali svako ko malo bolje pogleda i pogleda iz njegove perspektive bio je skroz upravu. hasanove noge izrazeno suhoparnim ciframa vrijede vise nego ostalih 15 pari zajedno u nasoj repki a onda neko trazi od Hasana da dodje na nekakvu tekmu izgori za repku, neki mesar mu slomi nogu, a u sastavu nije najboljih 11 nego Baka, Munib, Iljo ili neko deseti prodaje komsijinog malog preko Hasanovih ledja. Iskreno i ja bi rekao - gospodo odjebite u trosko.

Potpisujem sve,samo mostarac iskreno priznaj bili bio isti komentar da Hasan nije Hercegovac? :)

mostarac

Post by mostarac » 18/08/2006 20:25

DONY wrote:MOSTARAC(CITAT):
U trenutku kada je bio najveca njemacka nadolazeca zvijezda i imao izglede da za 2-3 godine obuche dres Njemacke, za razliku od mnogih svojih kolega u to vrijeme i poslije, on se odlucio za siromasni dres sa 6 ljiljana i mafijaski savez i mislim da je njegovu ljubav prema ovoj zemlji bespotrebno dokazivati. Imao je on dosta dobrih tekmi za repku, a i namjernih crvenih kartona, ali svako ko malo bolje pogleda i pogleda iz njegove perspektive bio je skroz upravu. hasanove noge izrazeno suhoparnim ciframa vrijede vise nego ostalih 15 pari zajedno u nasoj repki a onda neko trazi od Hasana da dodje na nekakvu tekmu izgori za repku, neki mesar mu slomi nogu, a u sastavu nije najboljih 11 nego Baka, Munib, Iljo ili neko deseti prodaje komsijinog malog preko Hasanovih ledja. Iskreno i ja bi rekao - gospodo odjebite u trosko.

Potpisujem sve,samo mostarac iskreno priznaj bili bio isti komentar da Hasan nije Hercegovac? :)

Zasto ne? Mislim naprimjer da Bolic treba dobiti veliku oprostajnu utakmicu pred punim kosevom. Mislim da nije vise za repke, ali da ga ne treba pljuvati kad igra lose jer ga je pregazilo vrijeme. Nema nikakve veze odakle je, Bolic je to zasluzio. Music za koju godinu isto tako, Hibic je otisao tiho, Konjic se oprostio na najbolji nacin, Kodro je nestao preko noci, a svi su zasluzili jedan veliki oprostaj. Dali su mnogo za nas i igrali srcem. Svi smo mi Bosanci drug moj, a Hercegovci su samo regionalna odrednica.

DONY

Post by DONY » 18/08/2006 20:50

To Mostarac,takvog te volim :thumbup: :bih:

Zux

Post by Zux » 18/08/2006 20:53

Covjek je odigrao dosta dobrih utakmica za reprezentaciju, a to sto mozda nije bio na nivou kao u Bayernu, niste mozda razmisljali da nije isto igrati sa Scholom, Elberom, Kahnom, Lizarazuom, Makaayom, Ze Robertom i slicnim klasama od igraca s jedne strane, a s druge strane u reprezentaciji ima maximalno 3-4 igraca tog nivoa. I na ovoj zadnjoj tekmi na njemu je napravljen faul za slobodan udarac, i na utakmici sa Danskom na Kosevu on je pogodio Bolica u glavu itd. U tekmi sa Francuskom gledam niko nije sposoban sa desne na lijevu stranu prebacit igru gdje Hasan skoro sam cijelo vrijeme bio. Glupo je poredit Barbareza i Hasana kad su totalno dva razlicita tipa i igraca i covjeka, isto kao poredit Gattusa i Zidanea, oba su klase na svojim pozicijama i korisni svojim ekipama. Kako god steta sto nece vise igrat, s obzirom da osim Beslije nema niko ni blizu ko ga moze zamijenit i kad najgore igra.

vatana

Post by vatana » 18/08/2006 21:28

Neka je otiso. Da su pametni i ovi ostali da napuste tu farsu dok ne dodju normalni ljudi na kljucne pozicije u savezu.

Gledam dnevnik na BHT1 i onaj konj Baho ga blati. On se naso da blati Salihamidzica. Jedna parodija od novinara, maloumnik, ratni profiter, da mu nije bilo rata i SDA sjedio bi sad negdje na Hridu iza tezge nekod smrdljivog granapa.

Dok je Hasan kao dijete otisao u Njemacku i probio se na sam vrh, a da je ovdje osto to mu nebi poslo za rukom, upravo zbog bilmeza kao sto je Baho.

Sto da jedan Hasan koji zivi u Minhenu i igra za jedan najveci klub na svijetu dopusta sebi da ga iskoristavaju i zaradjuju na njemu tutkuni tipa Usanovic, Jelic, i onaj glavonja, taksista...

Da je pametan i Barba bi reko NE, al on suti i trpi. Kopa sebi mjesto za buducnost...

DONY

Post by DONY » 18/08/2006 21:39

Vatana,Barba je sebi davno obezbjedio buducnost(ako mislis na selektor.poziciju),Barba je vise nego patriota. Barbu za Predsjednika(ne FS),nego drzave.

alaga

Post by alaga » 18/08/2006 23:14

fczeljo wrote:brazzi svaka cast! hvala mu, kad mnogi nisu htjeli on je jos u ratu igro za bih!

super text .
hocu samo da ovo dodam ,
proticace miljacka jos vijekovima dok stasa neko novi koji ce moci slagirati svog cuvara kao sto je to mogao hasan.
tu kvadraturu kruga kad bi iznenadnim dugim forom ostavio svog protivnika bez i jednog treptaja oka a kamoli noge praktilkovao je hasan vise u reprezentaciji nego u svom klubu.
ti njegovo cugovi podsjecali su me na cugove velikana svjetske kosarke , mirza delibasica .
a takva fudbalska velicina nastupajuci za svoju domovinu morala se gurati u redu za rucak sa razno-raznim takozvanim funkcionerima fs i njihovim pickama .
da je mene pitao vec odavno bi se on oprostio od reprezetnacije koju vode razno-razni hostopleri i fukare .

yopa

Post by yopa » 19/08/2006 00:10

alaga wrote:

super text .
hocu samo da ovo dodam ,
proticace miljacka jos vijekovima dok stasa neko novi koji ce moci slagirati svog cuvara kao sto je to mogao hasan.
tu kvadraturu kruga kad bi iznenadnim dugim forom ostavio svog protivnika bez i jednog treptaja oka a kamoli noge praktilkovao je hasan vise u reprezentaciji nego u svom klubu.
ti njegovo cugovi podsjecali su me na cugove velikana svjetske kosarke , mirza delibasica .
a takva fudbalska velicina nastupajuci za svoju domovinu morala se gurati u redu za rucak sa razno-raznim takozvanim funkcionerima fs i njihovim pickama .
da je mene pitao vec odavno bi se on oprostio od reprezetnacije koju vode razno-razni hostopleri i fukare .

Odličan tekst.
Sramotno je bilo gledati kako mu suigrači ne daju loptu. Cijelo vrijeme je širio ruke...
Ova zemlja je dala mnogo vrhunskih fudbalera, ali Hasan ubjedljivo ima najveću karijeru. Igrati godinama u Bayernu mogu samo fudbalski velikani.
Sad je svanulo Baki i ostalim mafijašima. Mogu uzimati lovu od svojih "pulena".
Plakaćemo mi za Hasanom :(

shadow

Post by shadow » 19/08/2006 00:44

yopa wrote: Plakaćemo mi za Hasanom :(

evo sve mi suze niz ledja, ko ga jebe ba..ponio se ko prava pickica nekoliko puta, gledas ga u nedjelju u bundes ligi kako trci milion na sat a onda par dana kasnije dodje na kosevo i ne moze meda s kasike :x previse je kalkuliso, nek odjebe..njegov kvalitet nije sporan ali je picka u dushi, papuchar i ljigavac.
I kakve veze ima to ko sjedi u foteljama ns-a, pa valjda treba da igra za nas navijace i za grb ove jadne drzave a ne za njih jebo im ja mater lopovsku. I nas dodje 40 milja na kosevo da gledamo repku, znaci li to da se slazemo sa onim sto rade ovi iz ns-a, jel to njima dajemo podrsku svojim dolaskom na tekmu ili jednostavno bodrimo reprezentaciju??
uglavnom, nek je otisho, sad vise nece biti hocu-necu, zna se da ga nema i vozdra.

Post Reply