ODE JOS NASIH SPORTISTA..

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
emac

ODE JOS NASIH SPORTISTA..

Post by emac » 22/10/2006 14:27

Evo citam nesto na site jadranske lige i nabasam nesto na geoplin slovan. Kad tamo Mirza Begic, rod. u Bijeljini Nationality Slovenian. Emir Prelidzic nationality BIH doduse iz Zenice ali igra za njihove juniore.
Dajte ljudi pa ako u fudbalu nemamo pretpostavke onda imamo u kosarci. Zasto samo da KK Bosna bude jedina destinacija. Siroki nemoze da napravi igraca kad ima populaciju od 50 zajedno sa fudbalskim i kosarkaskim ekipama i ako napravi da valja nesto odeu hrvatsku. Evo onaj mali iz kengura ode u cibonu Dino nesto ja mislim, zavrsica ko Damir Omerhodzic ili da kazem Damir Markota hrvatski reprezentativac a nama se mrtvi Ovcina ne odaziva i bez centra smo u ovom barazu hebenom...
Poenta price fuj smo, kad je ovako u sportu znaci da smo u svemu drugom jos gori....

Frutek

Re: ODE JOS NASIH SPORTISTA..

Post by Frutek » 22/10/2006 14:36

emac wrote:Poenta price fuj smo, kad je ovako u sportu znaci da smo u svemu drugom jos gori....

Poenta priče ti ne bi trebala da bude da kriviš sportiste nego državu generalno koju zaboli neka stvar za svojim talentima. Mnogi su bili idealisti i ništa dobro nisu izvukli iz toga, igrali godinama za BiH, nikad marke nisu dobili, sami sebe finansirali itd. Ovakvih slučajeva znam tonu i to iz prve ruke. Znači, jednostavno je došao kraj idealima i sportisti idu tamo gdje će im bit bolje i gdje će ih neko cijenit za ono što rade. Moj komentar - sa srećom, nadam se da uspiju!

zzzzz

Post by zzzzz » 22/10/2006 15:13

Frutek wrote:
emac wrote:Poenta price fuj smo, kad je ovako u sportu znaci da smo u svemu drugom jos gori....

Poenta priče ti ne bi trebala da bude da kriviš sportiste nego državu generalno koju zaboli neka stvar za svojim talentima. Mnogi su bili idealisti i ništa dobro nisu izvukli iz toga, igrali godinama za BiH, nikad marke nisu dobili, sami sebe finansirali itd. Ovakvih slučajeva znam tonu i to iz prve ruke. Znači, jednostavno je došao kraj idealima i sportisti idu tamo gdje će im bit bolje i gdje će ih neko cijenit za ono što rade. Moj komentar - sa srećom, nadam se da uspiju!

Mislis da su ljudi branili drzavu radi kutije cigara dnevno, koju su dobivali umjesto plate. Trebali su onda svi otici tamo gdje je bolje ako cemo opravdavati ovakve poteze. Valjda se za reprezentaciju ne igra iskljucivo radi para.....

Frutek

Post by Frutek » 22/10/2006 15:18

zzzzz wrote:Mislis da su ljudi branili drzavu radi kutije cigara dnevno, koju su dobivali umjesto plate. Trebali su onda svi otici tamo gdje je bolje ako cemo opravdavati ovakve poteze. Valjda se za reprezentaciju ne igra iskljucivo radi para.....

Glupo je miješat politiku i u ovakve teme. Na kraju krajeva, dosta ljudi je ratovalo čisto da spasi živu glavu jer bi inače fasovo za 5 minuta. Al kako rekoh, pusti se politike...Sad što se teme tiče -- pa imaš puno naše raje koji nisu ovde u reprezentaciji a koji treniraju vani i koji su uzeli tudje pasoše. Pa vi sve gledate kroz onu jadnu A Fudbalsku reprezentaciju, eto čak je i Barbarez otišo, čovjek je i patriota i gospodin al čak ni on nema živaca da se zajebava s kretenima i seljačinama!

King Kikapu

Post by King Kikapu » 22/10/2006 15:29

zzzzz wrote:
Frutek wrote:

Mislis da su ljudi branili drzavu radi kutije cigara dnevno, koju su dobivali umjesto plate. Trebali su onda svi otici tamo gdje je bolje ako cemo opravdavati ovakve poteze. Valjda se za reprezentaciju ne igra iskljucivo radi para.....

glupo ti je poredjenje. vidi se da si ga naucio od frustriranih kriptopatriota.

zzzzz

Post by zzzzz » 22/10/2006 15:50

Frutek wrote:
zzzzz wrote:Mislis da su ljudi branili drzavu radi kutije cigara dnevno, koju su dobivali umjesto plate. Trebali su onda svi otici tamo gdje je bolje ako cemo opravdavati ovakve poteze. Valjda se za reprezentaciju ne igra iskljucivo radi para.....

Glupo je miješat politiku i u ovakve teme. Na kraju krajeva, dosta ljudi je ratovalo čisto da spasi živu glavu jer bi inače fasovo za 5 minuta. Al kako rekoh, pusti se politike...Sad što se teme tiče -- pa imaš puno naše raje koji nisu ovde u reprezentaciji a koji treniraju vani i koji su uzeli tudje pasoše. Pa vi sve gledate kroz onu jadnu A Fudbalsku reprezentaciju, eto čak je i Barbarez otišo, čovjek je i patriota i gospodin al čak ni on nema živaca da se zajebava s kretenima i seljačinama!

Ovdje se ne radi o politici vec o patriotizmu, jedna je stvar igrati za Hamburg a sasvim druga za njemacku reprezentaciju.

Za King Kapua - ja patriotizam nisam ni od koga ucio, govorim ono sto osjecam i iza cega stojim. Meni poredjenje nije ni malo glupo

Frutek

Post by Frutek » 22/10/2006 17:35

emac wrote:Evo citam nesto na site jadranske lige i nabasam nesto na geoplin slovan. Kad tamo Mirza Begic, rod. u Bijeljini Nationality Slovenian. Emir Prelidzic nationality BIH doduse iz Zenice ali igra za njihove juniore.

@zzzzzz
Kolko vidim čovjek je počeo temu o tome kako vidi našu raju po stranim klubovima u državama bivše Juge. Znači on je izrevoltiran što naši talenti igraju po stranim klubovima, što ne trunu po našim, po Bosni i što ne igraju za 500 maraka mjesečno (ako im daju platu na vrijeme). Interesantno je kako se sportisti odma osude za ovakve poteze oko promjene državljanstva a naše raja što rilja po dijaspori godinama a jedan od glavnih ciljeva im da uzmu američko ili EU državljanstvo -- to nikom ništa...

Vjerovatno nisi znao da u mnogim državama u pojedinim sportovima moraš imat državljanstvo te zemlje da bi mogao dobit lovu od firmi (čitaj - sponzorstvo), tako da i oni idealisti koji bi se držali BH državljanstva, na kraju skontaju da im se ipak više isplati uzet drugo državljanstvo, potpisat sponzorstvo i pokušat nešto za sebe napravit.

zzzzz

Post by zzzzz » 22/10/2006 18:03

Frutek wrote:
emac wrote:Evo citam nesto na site jadranske lige i nabasam nesto na geoplin slovan. Kad tamo Mirza Begic, rod. u Bijeljini Nationality Slovenian. Emir Prelidzic nationality BIH doduse iz Zenice ali igra za njihove juniore.

@zzzzzz
Kolko vidim čovjek je počeo temu o tome kako vidi našu raju po stranim klubovima u državama bivše Juge. Znači on je izrevoltiran što naši talenti igraju po stranim klubovima, što ne trunu po našim, po Bosni i što ne igraju za 500 maraka mjesečno (ako im daju platu na vrijeme). Interesantno je kako se sportisti odma osude za ovakve poteze oko promjene državljanstva a naše raja što rilja po dijaspori godinama a jedan od glavnih ciljeva im da uzmu američko ili EU državljanstvo -- to nikom ništa...

Vjerovatno nisi znao da u mnogim državama u pojedinim sportovima moraš imat državljanstvo te zemlje da bi mogao dobit lovu od firmi (čitaj - sponzorstvo), tako da i oni idealisti koji bi se držali BH državljanstva, na kraju skontaju da im se ipak više isplati uzet drugo državljanstvo, potpisat sponzorstvo i pokušat nešto za sebe napravit.

Pogrijesio si, njemu je zasmetalo sto ta djeca kad odu u njihove klubove pocnu igrati i za njihove reprezentacije...zato je i spomenuo Damira Omerhodzica koji je sem reprezentacije promijenio i prezime (mada su u ovom slucaju druge stvari bile presudne)

GandalfSivi

Post by GandalfSivi » 22/10/2006 19:13

Patriotizam je jedna jako lijepa stvar.
Ali, s druge strane, imas primjer onog mladog tenisera iz Hercegovine (ne mogu mu se sjetiti imena). Decko super igra, talenat, etc etc. I zvao on nas teniski savez da ga malo poguraju, barem treninge da mu obezbijede. Oni mu rekli nema para. Nazove lik hrvatski teniski savez.
Sad ima stan u Zagrebu na svoje ime, sve mu je u zivotu placeno, moze birati koji college da upise (i to mu je placeno), najbolje svjetske uslove ima.
Koliki god ja bosanski nacionalista bio (a jesam), ne mogu tom klincu nista prigovoriti. Tako ti je i u svim ostalim sportovima.

emac

Post by emac » 22/10/2006 19:59

Sa sportskim drustvom Bosna se desavaju pozitivne stvari i nadam se da ce se prenijeti isto na Tuzlu, Zenicu, Mostar i da ce ovi sportovi koji zahtjevaju manje para od fudbala razviti.
Iskreno SRETNO IM BILO kad se radi o Hrvatu i Srbinu njih i razumjem hebadi ga ljudi imaju rezervnu domovinu, ali k se radi o Bosancu onda mu se nahebem mamice, jer to poput Damira Markote za mene nisu ljudi vec sline koje mogu samo da propadnu jer su se odrekli sebe a kad se odreknes sebe propao si primjerice Mirza Terzic koji je htio da igra za hrvatsku pa je skontao koliko je sati ili Haris Brkic, dijete Bosne rodeni Sarajlija igrao za SRJ i Partizan pa kako je zavrsio sa metkom u celu ispred Pionira jer je za njih i pored svega bio HARIS BRKIC. Samo u Bosni si svoj na svome i samo u Bosni nisi stranac.
Spomenu bih i Hasana Salihamidzica nas najaci igrac mogao je da postane osam puta popularniji od Barbe samo da je imao srca i igrao za zemlju kao on. Hvala njemu na svemu dobar je on, gotivim ga ja, zelim mu sve najbolje ali morao je vise za BIH uraditi.
Moramo se oslobodit mediokritetstva ja nemogu ovako da zivim, imam 20 godina i od kad znam za sebe samo sranja i samo prica o hebenoj Jugoslaviji i hebenom Titu. Nije nerealno trazit vise kako inace u zivotu u Bosni tako i u sportu, jer ovo je i poredenju sa ostalim zemljama bivse juge DNO!

Šandor

Post by Šandor » 22/10/2006 20:08

GandalfSivi wrote:Patriotizam je jedna jako lijepa stvar.
Ali, s druge strane, imas primjer onog mladog tenisera iz Hercegovine (ne mogu mu se sjetiti imena). Decko super igra, talenat, etc etc. I zvao on nas teniski savez da ga malo poguraju, barem treninge da mu obezbijede. Oni mu rekli nema para. Nazove lik hrvatski teniski savez.
Sad ima stan u Zagrebu na svoje ime, sve mu je u zivotu placeno, moze birati koji college da upise (i to mu je placeno), najbolje svjetske uslove ima.
Koliki god ja bosanski nacionalista bio (a jesam), ne mogu tom klincu nista prigovoriti. Tako ti je i u svim ostalim sportovima.

Sve je to u redu. Mada se to najčešće poteže samo kad kao argument odgovara. Često kad kroz tu priču pokušavam obrazložiti zašto Hrvatska ostvaruje rezultate taj argument se ne priznaje.

A argument je činjenica da je Hrvatska sređena država u čijem parlamentu većina radi u korist te države. Imaju čvrstu centralizovanu državu u kojoj ih niko ne može jebat. To je osnovni preduslov za sve.

Al to ne vrijedi pričat. Jer oni koji se s tim ne slažu(ili se slažu samo kad im odgovara)....njima su oni anamo biznismeni gastarbajteri....a ovi tude :D lopovi (zna se na šta mislim :wink: ).

Velika većina onih koji zaigraju za Hrvatsku i Srbiju ipak to rade jer ih srce vuče. A ne iz egzistencijalnih razloga. Jedan od najsvježijih primjera je Ivan Klasnić kojem su starci rekli da bude fin i da igra za Hrvatsku. Ovo je Blaž javno rekao. :oops: :D

zzzzz

Post by zzzzz » 22/10/2006 20:11

GandalfSivi wrote:Patriotizam je jedna jako lijepa stvar.

Uopste nije tako sa drugim sportistima, pogotovo kad su u pitanju ekipni sportovi, tu si neovisan o reprezentaciji jer ti klub daje sve sto je neophodno.

emac

Post by emac » 22/10/2006 20:13

Jarane neposrednu ovo znaci da je Bosanac kao nacija i Bosna kao drzava tariguz. Svi skoro imamo nekog ko je poginuo u ratu nemoj da i to bude tariguz.

emac

Post by emac » 22/10/2006 20:29

Jos jedan primjer promjene drzave tri sarajevska simbola
- Bregovic - on je kurva bez zemlje hoce da je Jugosloven, nije propao ali da je ostao u Bosni bio bi u udzbenicima ovako, neki se nece sloziti ali kad se desi nek me se sjete oni koji nevjeruju, propasce samo zbog toga sto hoce da sjedi na deset stolica i sto je saren
- Nele Karajlic - izbjegavaju ljudi zohara, nikome se ne hebe dva posto za njega novinari kad ga pitaju nesto pitaju ga o Sarajevu a u Bg niko i nista
- Emir Kusturica - posebna prica, covjek koji je izdao nema izgovor za izdaju svoga naroda, ovi su drugi mogli reci bjezimo od muslimana, cuga u nekoj vukojebini i druzi se sa jos jednim propalitetom Neletom...

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 22/10/2006 20:47

mi mozemo ovdje gluposti pisati i prozivati neke "bh-igrace" koji igraju pod tudjom zastavom.ti strani savezi su obezbijedili sve sa njih i njihove familije,da bi pristali.a,vjerujem da bi svako od od nas isto postupio kada bi mu se prilika pruzila.upirati u nekoga prstom i govoriti da nije patriota ili da je izdajnik svoje nacije nije lijepo.

kucukovic

momak je proveo svoje najljepse dana u njemakoj. u njemackoj je naucio loptati ,skoluje se.nijemci su mu obezbijedili sve moguce uslove za bolji napredak u karijeri i dali njemu i njegovoj porodici papire .
i zaasto od da igra za nas??? zasto mi to od njega ocekujemo?
sta mu je bh savez dao ???sta ce mu bh savez dati???
neka ide ko god moze, jer dok u bosni lopovi glavnu rijec vode za njih nema mjesta..

ZorZ

Post by ZorZ » 23/10/2006 13:12

Murat Sabanovic wrote:"i zaasto od da igra za nas??? zasto mi to od njega ocekujemo?
neka ide ko god moze, jer dok u bosni lopovi glavnu rijec vode za njih nema mjesta..."

Ovo potpisujem!!! I prije nego bilo ko kaze nesto protiv, neka prvo dobro promisli kako ljudi s dobrim namjerama bivaju tretirani kad zele nastupati za nasu reprezentaciju. Posebno bih prozvao sve one koji pljuju po Hasi Salihamidzicu i kosarkasima, poput Mujezinovica i Ovcine ... oni apsolutno nemaju nikakve potrebe da se bilo kome dokazuju, dodju da pomognu a bivaju ismijani i ispsovani zato sto se nekima cini da se oni ne zalazu dovoljno ... smirimo strasti ... kao sto kaze Murat, sta ce oni u bosanskom sportu, dok ga vode ljudi koji veze sa sportom nemaju (osim sto ga mozda citaju u avazu :) ... )

uozo

Post by uozo » 23/10/2006 13:15

ZorZ wrote:
Murat Sabanovic wrote:"i zaasto od da igra za nas??? zasto mi to od njega ocekujemo?
neka ide ko god moze, jer dok u bosni lopovi glavnu rijec vode za njih nema mjesta..."

Ovo potpisujem!!! I prije nego bilo ko kaze nesto protiv, neka prvo dobro promisli kako ljudi s dobrim namjerama bivaju tretirani kad zele nastupati za nasu reprezentaciju. Posebno bih prozvao sve one koji pljuju po Hasi Salihamidzicu i kosarkasima, poput Mujezinovica i Ovcine ... oni apsolutno nemaju nikakve potrebe da se bilo kome dokazuju, dodju da pomognu a bivaju ismijani i ispsovani zato sto se nekima cini da se oni ne zalazu dovoljno ... smirimo strasti ... kao sto kaze Murat, sta ce oni u bosanskom sportu, dok ga vode ljudi koji veze sa sportom nemaju (osim sto ga mozda citaju u avazu :) ... )

Zorze! Sta's ti ovdje!!!
Imas mahanje od jednog druga!!! Kod Micka se hlade pive!!!

:D

babanovac

Post by babanovac » 23/10/2006 15:11

Mirza Begic je bio veliki talenat Slobode.
Ali,dosli Slovenci,tacnije ljudi iz Olimpije,obecali mu drzavljanstvo,stan u Ljubljani,posao za starce i ode mali (217 cm?)...

BackSeatDriver81

Post by BackSeatDriver81 » 27/10/2006 01:01

Tema je glupa da ne može biti gluplja. Svako ide tamo gdje mu je bolje uglavnom zbog boljih uslova ali i osjećanja. To je normalno.

Post Reply