Ocni kapak

Sve o zdravlju...
Post Reply
Kinaski

Ocni kapak

Post by Kinaski » 08/06/2011 13:41

Prije dan dva poceo je da me zulja i ne bas zulja ugl da boli slaba bol . Jutros se budim sa polu zatvorenim kapkom , natekao je . O cemu se radi ?
Moguce da me je nesto i ujelo , na vece bude sparno pa otvorim prozor , svasta ulazi unutra od nocnih leptira do musica

Kinaski

Re: Ocni kapak

Post by Kinaski » 08/06/2011 14:41

Stavit cu leda pa sta da Bog :)

lajk

Post by lajk » 08/06/2011 14:45

kamilice malo i to je to ;) nemoje led :(
187 wrote:Stavit cu leda pa sta da Bog :)

Svemirco

Post by Svemirco » 08/06/2011 14:50

Od prehlade, ujeda insekata, herpesa, bakterijskog i alergijskog konjuktivitisa pa do gorih stvari...

Ne glupiraj se i ne čekaj da ti oko ispadne da bi otišao ljekaru. Ne kaže se bez veze čuvaj ga k'o oko u glooovi.

Odi da te pregledaju i vjerovatno će ti dati neke kapi ili mazu da ti se oko smiri.

Sa srećom... :thumbup:

Kinaski

Post by Kinaski » 08/06/2011 15:03

Svemirco wrote:Od prehlade, ujeda insekata, herpesa, bakterijskog i alergijskog konjuktivitisa pa do gorih stvari...

Ne glupiraj se i ne čekaj da ti oko ispadne da bi otišao ljekaru. Ne kaže se bez veze čuvaj ga k'o oko u glooovi.

Odi da te pregledaju i vjerovatno će ti dati neke kapi ili mazu da ti se oko smiri.

Sa srećom... :thumbup:
ma nemam vremena spremam ispit , stavljam obloge sa kamalicim , pa cu sutra posjetiti ljekara ako ne bude promjena

ladyada

Post by ladyada » 08/06/2011 15:08

necu te prepadat ali samo prvojeri da nisi alegican na kamilicu ..........ja tako rekla prijateljici da stavi obloge od kamilice na lice kad je umorna , sutradan dosla ko bundeva natekla, dijagnoza alergicna na kamilicu ............

Kinaski

Post by Kinaski » 08/06/2011 15:51

ladyada wrote:necu te prepadat ali samo prvojeri da nisi alegican na kamilicu ..........ja tako rekla prijateljici da stavi obloge od kamilice na lice kad je umorna , sutradan dosla ko bundeva natekla, dijagnoza alergicna na kamilicu ............
Nisam , stavljao sam obloge ali mi nisu nesto pomogle , odoh sad posjetiti doktora . Malo sam guglao i kazu da stavim hladne obloge .... ipak doktor ce mi najbolje ustanoviti o cemu se radi .

Starlove

Post by Starlove » 08/06/2011 16:12

ja sam bila kod 4 doktora dok nisu otkrili sta je, tad mi je vec oko bilo skroz zatvoreno ni slucajno se ne zezaj, otidi doktoru za ispit ces lako. Ja sam branila diplomski i iz istih stopa otisla doktoru, i sad zato sto sam imala pogresnu dijagnozu pitanje je da li ce mi se vratiti vid na tom oku. Ne razumijem zasto ljudi ne zele ici doktoru i jeste hladne obloge pomazu provjereno.

Kinaski

Post by Kinaski » 08/06/2011 19:30

Starlove wrote:ja sam bila kod 4 doktora dok nisu otkrili sta je, tad mi je vec oko bilo skroz zatvoreno ni slucajno se ne zezaj, otidi doktoru za ispit ces lako. Ja sam branila diplomski i iz istih stopa otisla doktoru, i sad zato sto sam imala pogresnu dijagnozu pitanje je da li ce mi se vratiti vid na tom oku. Ne razumijem zasto ljudi ne zele ici doktoru i jeste hladne obloge pomazu provjereno.
Bio sam kod doktora , dobio sam Chlorophenicol mast (za slucaj ako je uzrok bakterija) , otopinu boratnne kiseline 3% (ako je ubod nekog kukca u pitanju ) i Lostop tablete (ako je u pitanju alergijska reakcija ) , ja mislim da je u pitanju propuh , vidjet cemo javim rezultate .

Pokusat cu i sa hladnom oblogom tj. ledom .

Kad se tebi to desilo ? Jel poznat uzrok ?

Duhovni Vođa

Post by Duhovni Vođa » 08/06/2011 19:33

187 wrote:
Starlove wrote:ja sam bila kod 4 doktora dok nisu otkrili sta je, tad mi je vec oko bilo skroz zatvoreno ni slucajno se ne zezaj, otidi doktoru za ispit ces lako. Ja sam branila diplomski i iz istih stopa otisla doktoru, i sad zato sto sam imala pogresnu dijagnozu pitanje je da li ce mi se vratiti vid na tom oku. Ne razumijem zasto ljudi ne zele ici doktoru i jeste hladne obloge pomazu provjereno.
Bio sam kod doktora , dobio sam Chlorophenicol mast (za slucaj ako je uzrok bakterija) , otopinu boratnne kiseline 3% (ako je ubod nekog kukca u pitanju ) i Lostop tablete (ako je u pitanju alergijska reakcija ) , ja mislim da je u pitanju propuh , vidjet cemo javim rezultate .

klasična bosanska dijagnoza. u nedostatku poznavanja materije, za svaku boljku kriv je propuh. :D

Digla_da_kreci
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post by Digla_da_kreci » 08/06/2011 19:37

Ma propuh sto posto. Mene tako hoce ako stojim na propuhu, ako se vozim i otvorim prozor - osjetljiva do bola :cry: :D i isti simptomi - zulja malo pa boli gornji kapak i nabubri pravo :D Ne diram, stavim toplu kesicu kamilice, drzim neko vrijeme i tako vise puta i prodje me za dva dana.

Kinaski

Post by Kinaski » 08/06/2011 19:39

Duhovni Vođa wrote:
187 wrote:

klasična bosanska dijagnoza. u nedostatku poznavanja materije, za svaku boljku kriv je propuh. :D
:D
U tramvaju se vozim svaki dan , svaki dan sam izlozen propuhu , jer su prozori otvoreni .
A sto se tice materije znam je, jer imam zvanje "medicinski tehnicar" .

Starlove

Post by Starlove » 09/06/2011 09:47

Nažalost, moram te razočarati al nije kod mene ni bakterija a ni propuh :) nego se radi o rijetkom virusu koji se pojavio u Sa nedavno al nazalost podložni su mu oni koji imaju slabiji imunitet. Chloramphenicol sam i ja koristila za vrijeme pogrešne dijagnoze i nije mi pomagao. Ja bih ti preporučila da uradiš bris oka to ti je kod privatnika 30 km ako ti ne budu dali uputnicu, ovo ti preporučujem jer ne bih zeljela da u slucaju da nije bakterija da ti uznapreduje bolest kao sto je meni. Tako naprimjer ja sad na to oko ne vidim samo je magla i najmanje mjesec dana nece se znati da li je to trajno i plus imala sam dug razgovor s doktorom koji me upozorio na to kako je to ozbiljna bolest koja se vraća i nakon nekog vremena moze rezultirati sljepoćom. Zaista nije mi namjera da te prepadam ali bolje sprijeciti nego lijeciti. Zato trazi uputnicu za bris evo meni je 3 sedmica lijecenja i dalje ujutru ne mogu otvoriti oko.
Sretno, javljaj sta se desava, stavljaj obloge i ne izlazi bez suncanih naocala.
Ako zelis tacnu moju dijagnozu poslat cu ti na pp ali ne bih da te prepadam :)

Kinaski

Post by Kinaski » 09/06/2011 14:07

Nakon koristenja ovih medikamenata , samo vidim promjene na gore . Otok je veci danas , ujutro tesko otvaram oko.
Danas cu da odem po uputnicu . Nadam se da nije kasno . Napisi na pp o cemu se radi
Hvala ti na ovim informacijama

Starlove

Post by Starlove » 09/06/2011 16:56

Vidim da si online al ne mogu ti poslati pp ne znam zasto, al tako je i meni bilo zbog pogresne terapije stvarno ti preporucujem taj bris jer meni je sve isto bilo, zato mi je i oslabio vid

Starlove

Post by Starlove » 11/06/2011 18:55

Javljaj sta se desava :)

astrid

Post by astrid » 12/06/2011 02:43

187 wrote:Nakon koristenja ovih medikamenata , samo vidim promjene na gore . Otok je veci danas , ujutro tesko otvaram oko.
Danas cu da odem po uputnicu . Nadam se da nije kasno . Napisi na pp o cemu se radi
Hvala ti na ovim informacijama
Možda je ječmir :-) ili stručnije rečeno HORDEOLUM(stafilokokna infekcija) akutna upala kapka....
U tom slučaju lijekovi tj.antibioici ne pomažu već mlake obloge u trajanju od 10 minuta nekoliko puta dnevno. Toplina pomaže ječmiru da sazrije, pukne i iscijedi se .

Kinaski

Post by Kinaski » 12/06/2011 10:31

Otok mi je prosao , ostala je mala grudvica na lijevoj strani kapka. Nisam siguran o cemu se radilo , mislim da je insekt neki u pitanju , ali eto dobro je proslo . Tretirao sam otok sa acidi borici 3 % . :thumbup:

Post Reply