Obrazovanje i veze

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Muhamed Đakmić

Re: Obrazovanje i veze

Post by Muhamed Đakmić » 26/01/2013 20:25

drugacetvrtina wrote:
ladyblue18 wrote:
drugacetvrtina wrote:
Ali i stelu ili vezu lakse je naci kada imas fakultet :) Lakse je doci do stele kada bar nesto prilozis :)
Jasta je :lol:
Ja sam davno rekla, covjek kad cita forum pomisli da zivimo u bajci. :D[/quot

:D Mislis da neko sa srednjom skolom moze predati na konkurs npr. u nekoj drzavnoj instituciji, e da, odlican primjer, prosvjeti? A da ne pricam o tome da bude primljen :)??? Razumijem ja da je rijec o nasoj BiH, ali ni mi nismo pali toliko nisko :) Bajka, ni slucajno ;)
A s fakultetom kao može predati :lol: :lol:

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

Post by ladyblue18 » 26/01/2013 20:26

drugacetvrtina wrote:
:D Mislis da neko sa srednjom skolom moze predati na konkurs npr. u nekoj drzavnoj instituciji, e da, odlican primjer, prosvjeti? A da ne pricam o tome da bude primljen :)??? Razumijem ja da je rijec o nasoj BiH, ali ni mi nismo pali toliko nisko :) Bajka, ni slucajno ;)
Kakav ba konkurs ako pricamo o stelama? :-) Ovdje jedino ti o bajkama.

Jeste, znam ljude koji sa SSS rade u drzavnim firmama, gle cuda, a nisu ni dali kovertu, nit je bilo konkursa, samo su imali nekoga na pozicijama u pravo vrijeme. :D

insomnia78

Post by insomnia78 » 26/01/2013 20:27

ladyblue18 wrote:
plain vanilla wrote:
i sta sad? ne mozes se seksat s njim ako nema diplomu?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
prosjek ocjena pomnoziti sa dva za duzinu :skoljka: :mrgreen:
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

s' moje sokocalo

ladyblue18

Post by ladyblue18 » 26/01/2013 20:28

Sarajevo1946 wrote:
:mrgreen:

insomnia78

Post by insomnia78 » 26/01/2013 20:28

Sarajevo1946 wrote:
drugacetvrtina wrote:
ladyblue18 wrote:

Pa moze on predati ali...
Prije ce oni primiti onog sa srednjom i stelom pa ce on to vanredno zavrsiti

s' moje sokocalo

didžej

Post by didžej » 26/01/2013 20:28

insomnia78 wrote: Mislis da je fakultet garant sirine u razmisljanju, truda i zelje za usavrsavanjem?
Znas kolko danas ljudi studira samo sto ne znaju sta bi drugo, zbog pritiska staraca i jos sto razoga?
Znaci ako neko ima SSS on automatski nema opste znanje, ne cita, ne usavrsava se?
I znas kako kazu nije bitno kakve si karte dobio nego kako odigras sa njima.
Dzaba mu ili njoj tri diplome ako je nesnalazljiv/a, sjedi kod kuce jer nema posla/stelu..

s' moje sokocalo
Danas svako može da studira, to je činjenica. I oni koji to mogu a neće to su za mene lijenčine. I šta takvi onda mogu da čitaju? Možda neku beletristiku ili Alan Ford. Ozbiljno čitanje počinje tek kad završiš fakultet a pričati o nekom ko želi da se usavršava a ima SSS u današnjim uslovima kad je faks kao nekad SSS je najblaže rečeno smiješno. On može da se usavršava u nekom zanatu za koji se eventualno opredijelio i to poštujem ali svaki zanat se može relativno brzo naučiti, za 6 mjeseci ćeš ovladati bilo kojim vještinama zanata a zanatlija će teško završiti fakultet.

insomnia78

Post by insomnia78 » 26/01/2013 20:30

drugacetvrtina wrote:
ladyblue18 wrote:
drugacetvrtina wrote:
Ali i stelu ili vezu lakse je naci kada imas fakultet :) Lakse je doci do stele kada bar nesto prilozis :)

A sta mislis ako je taj sa srednjom skolom npr. odlican informaticar ono otimaju se za njega?
Toliko generalizujes u svojim postovima da je to nevjerovatno

s' moje sokocalo

drugacetvrtina

Post by drugacetvrtina » 26/01/2013 20:32

ladyblue18 wrote:
Sarajevo1946 wrote:
:mrgreen:

Vas dvoje pokusajte, pa obavezno javite ;)

Muhamed Đakmić

Post by Muhamed Đakmić » 26/01/2013 20:32

Valjda je emocionalna inteligencija mnogo bitnija za ove stvari nego obrazovanje, ili ja fulam. To je ono kakav je ko k'o čovjek, kako ti paše i je li dobar insan za sjesti i popiti kafu sa njim, podijeliti životnu muku i problem, nasmijati se. I ja sam se znao naći u društvu i sa stolarima i sa tesarima i s kim sve ne, i da mi bude puno ljepše nego u društvu s nekakvim intelektualcima i da više o životu od njih naučim.

I ne, uopšte ne impliciram da su ovi po automatizmu bolji ljudi, gluho bilo, nego samo da je preglupo međuljudske odnose posmatrati ili čak graditi kroz nivo obrazovanja, ili bilo koju pizdariju sličnu toj.

drugacetvrtina

Post by drugacetvrtina » 26/01/2013 20:35

:D Mislis da neko sa srednjom skolom moze predati na konkurs npr. u nekoj drzavnoj instituciji, e da, odlican primjer, prosvjeti? A da ne pricam o tome da bude primljen :)??? Razumijem ja da je rijec o nasoj BiH, ali ni mi nismo pali toliko nisko :) Bajka, ni slucajno ;)[/quote]
A sta mislis ako je taj sa srednjom skolom npr. odlican informaticar ono otimaju se za njega?
Toliko generalizujes u svojim postovima da je to nevjerovatno

s' moje sokocalo[/quote]

Ne mislim da se otimaju, nimalo :) Ne generaliziram, jer moje pitanje nije bilo " recite molim vas da su momci i djevojke sa fakultetom privlacniji" - To bi bilo generaliziranje, a ovako nije. Bolje procitaj te moje postove.

Tequila

Post by Tequila » 26/01/2013 20:35

Dobro je da ima diplomu al nije sve u diplomi. Necu se u diplomu zaljubit, nego u nju.

insomnia78

Post by insomnia78 » 26/01/2013 20:36

didžej wrote:
insomnia78 wrote: Mislis da je fakultet garant sirine u razmisljanju, truda i zelje za usavrsavanjem?
Znas kolko danas ljudi studira samo sto ne znaju sta bi drugo, zbog pritiska staraca i jos sto razoga?
Znaci ako neko ima SSS on automatski nema opste znanje, ne cita, ne usavrsava se?
I znas kako kazu nije bitno kakve si karte dobio nego kako odigras sa njima.
Dzaba mu ili njoj tri diplome ako je nesnalazljiv/a, sjedi kod kuce jer nema posla/stelu..

s' moje sokocalo
Danas svako može da studira, to je činjenica. I oni koji to mogu a neće to su za mene lijenčine. I šta takvi onda mogu da čitaju? Možda neku beletristiku ili Alan Ford. Ozbiljno čitanje počinje tek kad završiš fakultet a pričati o nekom ko želi da se usavršava a ima SSS u današnjim uslovima kad je faks kao nekad SSS je najblaže rečeno smiješno. On može da se usavršava u nekom zanatu za koji se eventualno opredijelio i to poštujem ali svaki zanat se može relativno brzo naučiti, za 6 mjeseci ćeš ovladati bilo kojim vještinama zanata a zanatlija će teško završiti fakultet.
Kako ne shvatate, diploma nije garant nicega, posebno u BiH.
Mozda taj sa SSS nije imo uslova da se skoluje, moro raditi.
I dok je ovaj studiro on usavrsio zanat, sad radi privatno i dobro mu ide a student na birou
Al nije to tema, tema je veza i diploma.
Znaci par vas je toliko iskljucivo da npr. ne dolazi u ozbiljno razmatranje niko bez VSS.
Isto da je diploma garant toga da on nije neodgojena seljacina, koja veze nema ni o cemu osim o svojoj struci, da je nece tuci, varati i da ce sa njim moci pricati u rasponu tema od nuklearne fizike do seks i grada

s' moje sokocalo

blugirl

Post by blugirl » 26/01/2013 20:36

Ocito prevladava SSS na forumu :lol: :lol:
Svi nesto uvrijedjeni.
Pa sta, meni je vazno, vama nije. Ili bar vecini
Vidjala sam raspade brakova nakon godina jer se jedna osoba razvija, usavrsava, cita, siri vidike a druga samo ima dobar posao. Siguran. Pametan je. "Zavrsio sam skolu zivota" i slicne otrcane fraze. "Nemam skolu ali imam znanje" E ja bih to okacila macku o rep.
Pametan je neko ko zna prepoznat vaznost obrazovanja danas

ladyblue18

Post by ladyblue18 » 26/01/2013 20:37

drugacetvrtina wrote: Bolje procitaj te moje postove.
Ne ce mo.
blugirl wrote:Ocito prevladava SSS na forumu :lol: :lol:
Tipican zakljucak jednog velikog uma.

insomnia78

Post by insomnia78 » 26/01/2013 20:37

Sarajevo1946 wrote:Valjda je emocionalna inteligencija mnogo bitnija za ove stvari nego obrazovanje, ili ja fulam. To je ono kakav je ko k'o čovjek, kako ti paše i je li dobar insan za sjesti i popiti kafu sa njim, podijeliti životnu muku i problem, nasmijati se. I ja sam se znao naći u društvu i sa stolarima i sa tesarima i s kim sve ne, i da mi bude puno ljepše nego u društvu s nekakvim intelektualcima i da više o životu od njih naučim.

I ne, uopšte ne impliciram da su ovi po automatizmu bolji ljudi, gluho bilo, nego samo da je preglupo međuljudske odnose posmatrati ili čak graditi kroz nivo obrazovanja, ili bilo koju pizdariju sličnu toj.
Pa upravo to.
Pojedinci misle da je diploma garant toga

s' moje sokocalo

Velkoski
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Post by Velkoski » 26/01/2013 20:38

JA IMADEM SAMO OSNOVNU ŠKOLU I PISMEN SAM K'O PELIKAN; DA LI ĆU JA IKADA NAĆI LJUBAV SVOG NEPISMENOG ŽIVOTA ? POMAGAJTE FORUMSKA BRAĆO I FORUMSKE SESTRE !!

Muhamed Đakmić

Post by Muhamed Đakmić » 26/01/2013 20:38

Svi nesto uvrijedjeni.
Vidjala sam raspade brakova nakon godina jer se jedna osoba razvija, usavrsava, cita, siri vidike a druga samo ima dobar posao. Siguran. Pametan je. "Zavrsio sam skolu zivota" i slicne otrcane fraze. "Nemam skolu ali imam znanje" E ja bih to okacila macku o rep.
Vidi fakat, prevladava srednja škola na forumu :lol: :lol:

Kako je forum samo jadan i neobrazovan :lol: :lol:

Drugoj čevrtini, pardon, prvoj polovini nećemo zamjeriti. Ona se još usavršava, nije još kompletna.

Oko, javi mi se kad budeš jedno cijelo :wink:

ladyblue18

Post by ladyblue18 » 26/01/2013 20:40

leet wrote:JA IMADEM SAMO OSNOVNU ŠKOLU I PISMEN SAM K'O PELIKAN; DA LI ĆU JA IKADA NAĆI LJUBAV SVOG NEPISMENOG ŽIVOTA ? POMAGAJTE FORUMSKA BRAĆO I FORUMSKE SESTRE !!
Boli te briga, imas mishiche. :mrgreen:

drugacetvrtina

Post by drugacetvrtina » 26/01/2013 20:41

Sarajevo1946 wrote:
Svi nesto uvrijedjeni.

Drugoj čevrtini, pardon, prvoj polovini nećemo zamjeriti. Ona se još usavršava, nije još kompletna.

Kada prilozis diplomu, javljam se, tek tada cu biti jedno cijelo. ;)

Velkoski
Has thanked: 19 times
Been thanked: 8 times

Post by Velkoski » 26/01/2013 20:42

ladyblue18 wrote:
leet wrote:JA IMADEM SAMO OSNOVNU ŠKOLU I PISMEN SAM K'O PELIKAN; DA LI ĆU JA IKADA NAĆI LJUBAV SVOG NEPISMENOG ŽIVOTA ? POMAGAJTE FORUMSKA BRAĆO I FORUMSKE SESTRE !!
NEMAM MIŠIĆE; POJELA MI IH MAČKA.

blugirl

Post by blugirl » 26/01/2013 20:44

I dalje mi nije jasno zasto pojedinci licno shvataju moje misljenje. Valjda karakteristika SSS. Da se moras objasnjavat za svaku rijec. Sve neki nesporazumi

Perspektiva

Post by Perspektiva » 26/01/2013 20:44

Hajd ljudi zavrsavaju i u 50oj kad zatreba, to je najmanji problem.
Jeste nepravdna i smeta covjeku, sto se neko debelo namuci i sve na pistenjaka, neko se provlaci, neko kupi itd... :)

U pravu je lik da treba diploma za uslove, a zar je to problem pored ovoliko privatnih

Sent from my Phone using Jelly Bean 4.2.1

insomnia78

Post by insomnia78 » 26/01/2013 20:44

leet wrote:
ladyblue18 wrote:
NEMAM MIŠIĆE; POJELA MI IH MAČKA.
Ostale su samo crte, neke bele, neke zute:mrgreen:

s' moje sokocalo

Muhamed Đakmić

Post by Muhamed Đakmić » 26/01/2013 20:45

drugacetvrtina wrote:
Sarajevo1946 wrote:
Svi nesto uvrijedjeni.

Kada prilozis diplomu, javljam se, tek tada cu biti jedno cijelo. ;)
Ma je l'? Može li diploma informatičkog kursa za osnovce, Word, Excel i PowerPoint, moji intelektualni kapaciteti i nisu za više domete :roll:

JThomas
Been thanked: 45 times

Post by JThomas » 26/01/2013 20:45

vala kad bi birao bez diplome ili sa diplomom iz viteza ili kiseljaka, ili ratnom diplomom...izabrao bi ovo prvo. diploma sama po sebi kod nas sve manje znači i sve će manje i značiti.

Post Reply