Objesio se zbog korupcije...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Black swan

Objesio se zbog korupcije...

Post by Black swan » 28/05/2007 10:54

Japanski ministar poljoprivrede se objesio zbog korupcijskog skandala

TOSHIKAZU MATSUOKA, 62-godišnji ministar poljoprivrede u kabinetu japanskog premijera Shinzoa Abea, preminuo je u bolnici gdje je odvezen nakon što je njegovo obješeno tijelo pronađeno u zgradi japanskog parlamenta.

Matsuoku su liječnici pokušali reanimirati, javlja agencija Kyodo.

Vjeruje se kako je ministar počinio samoubojstvo nakon što je izbio skandal vezan uz ogromne i nedovoljno dobro objašnjene troškove vezane uiz njegov ured.

Matsuoka je prije toga odbio objasniti troškove posebnom parlamentarnom odboru koji je istraživao slučaj, Međutim, premijer Shinzo Abe je čvrsto stao u njegovu obranu.

Abe, koji je nedavno stao na čelo japanske vlade, posljednjih je dana suočen s cijelim nizom korupcijskih i inih skandala zbog koje mu je, prema anketama, popularnost pala na rekordno nisku razinu.

D.A.

:shock: :shock: :shock:

kod nas ne bi slobodnog drveta za vješanje bilo kad bi mi samo jedan dan bili kao japanci

kod njih je korupcija za stub srama a jedino se kod nas ljudi hvale da
potplaćuju ili da primaju mito...

:( :( :( užas

BHG

Post by BHG » 28/05/2007 10:56

sto me trznu...obradovah se da nije savjest proradila kod nas....trebo sam znat da je japan :D

Black swan

Post by Black swan » 28/05/2007 10:57

BHG wrote:sto me trznu...obradovah se da nije savjest proradila kod nas....trebo sam znat da je japan :D

ma nije korupcija što sam zaposlio majku njenu sestru i 3 rođaka u ambasadi iako ne znaju strani jezik...

:(

zena21

Post by zena21 » 28/05/2007 10:57

Kod nas bi trebalo zazasidi jednu oooogromnu aleju, samo za ovakve slucajeve :roll: :lol: :lol: :lol:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 28/05/2007 10:58

BHG wrote:sto me trznu...obradovah se da nije savjest proradila kod nas....trebo sam znat da je japan :D

:lol: :lol: :lol: :D

Vertigo

Post by Vertigo » 28/05/2007 11:05

:lol: :D
To sam i ja pomislio, neki nas ministar :D

Black swan

Post by Black swan » 28/05/2007 11:09

u nas ako te optuže za korupciju onda odgovoriš da ugrožavaš nacionalna prava konst. naroda i slobodan si čovjek... i opet ćeš dobiti na izborima jer bolje je da krade moj nego tuđi političar

dobar komentar na indexu

To se on obisija zato jer je u Japanu sramota bit lopov i kriminalac.

A na balkanu to nije sramota, kriminalce sivi vole i postuje, narocito ako su na nekom polozaju. Cure ih smatraju hot i zestokima, decki navecer prije nego izadju vani vjezbaju lopovske for prid ogledalnom i tak.

Japanci si u kurcu.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 28/05/2007 11:19

Direktor-bivši predionice u Livnu... ubio se zbog sličnih stvari mislim nekad u četvrtak il petak... glavni razlog je bio stanje u firmi odnosno blokada računa zbog nepovoljnih kredita koje je uzelo prošlo rukovodstvo... a zbog svega radnicima se nisu mogle isplatiti plate.....

E to je pravi primjer.......

Ali nama je svejedno pričati....mi svoje pa svoje....mi junad pa junad..

Black swan

Post by Black swan » 28/05/2007 11:43

uvjek dobar gost wrote:Direktor-bivši predionice u Livnu... ubio se zbog sličnih stvari mislim nekad u četvrtak il petak... glavni razlog je bio stanje u firmi odnosno blokada računa zbog nepovoljnih kredita koje je uzelo prošlo rukovodstvo... a zbog svega radnicima se nisu mogle isplatiti plate.....

Ali nama je svejedno pričati....mi svoje pa svoje....mi junad pa junad..

iako nema veze s nama ....split

ubio se neki radnik kada je nakon 20 godina staža u firmi postao vandredni direktor firme... kada je vidio što je radilo prošlo rukovodstvo
ubio se nakon kraćeg vremena direktovanja

:(

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 28/05/2007 11:54

... Mi smo postali toliko naopaki da to nema smisla... banalan primjer... ljudi ne primaju platu po dvije godine, od rata im staž nije uvezan, imaju djecu koju školuju... imaju neovjerenu zdravstvenu knjižicu.... , tačno znaju ko je odnio mašine iz firme, znaju ko je pokrao firmu...., ali oni opet glasaju za mafiju, za lopove iako im je iz godine u godinu sve gore-..... oni ko junad-......

Nekad fakat se čudim kako smo plitki, banalni i površni i kakve nas parole vode kroz život.....

No jedan je život nije ih pet... ,a mi ga traćimo na lopove na i oko vlasti.. i na mahalske priče i ko je sa kim i kako poćio....

Svi na ulicu koliko je danas to bi bilo rješenje... ili svi pred fudbalski-nogometni savez....i počnimo od njih pa krenimo dalje... ovako kako smo krenuli... u BiH će za koju godinu živjeti samo familije političara i ovi koji hajruju od ove i ovakve situacije......

EliasVeskot

Post by EliasVeskot » 28/05/2007 12:10

Najlakše se ubiti :D
:roll:

Vertex_bh

Post by Vertex_bh » 28/05/2007 12:22

[quote="komi"][quote="uvjek dobar gost"]Direktor-bivši predionice u Livnu... ubio se zbog sličnih stvari mislim nekad u četvrtak il petak... glavni razlog je bio stanje u firmi odnosno blokada računa zbog nepovoljnih kredita koje je uzelo prošlo rukovodstvo... a zbog svega radnicima se nisu mogle isplatiti plate.....

Ali nama je svejedno pričati....mi svoje pa svoje....mi junad pa junad..[/quote]

iako nema veze s nama ....split

ubio se neki radnik kada je nakon 20 godina staža u firmi postao vandredni direktor firme... kada je vidio što je radilo prošlo rukovodstvo
ubio se nakon kraćeg vremena direktovanja

:([/quote]

Najvjerovatnije... ne znam detalje, ali sam cuo na vijestima da je prethodno rukovodstvo uzelo kredit sa nemoralno visokom kamatom.
Ljudi su ovdje strasno mastoviti kad treba maznuti pare. Sto se tice morala - to je vec druga prica.
Zao mi covjeka sto se ubio, a drugi u svemu tome pokupili kajmak... kako rekoh, ne znam detalje, ali sve je to vec vise puta vidjena prica.

Glasnogovornik MUP-a (Kanton 10) je kralj: nismo mogao vjerovat svojim usima, kaze on: ..." pored tijela je pronadjen samokrijes..."
WTF, pa to neces tako lako cuti ni u sred Zagreba !
Znaci, covjek se "samokresno" zbog korupcije... :?

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 28/05/2007 15:10

Upravo tako...., ali nas to ne zanima, imamo mi svojih problema.... sve dok nas nehotice ne otruju, dok nas ne otpuste zbog stečaja u firmi, dok nam djecu ne navuku na žuto, dok nas na raskrsnici ne udari zatamljeni automobil, dok nam kuću ne odnese klizište, dok ne dobijemo zdravstvene komplikacije zbog pogrešne dijagnoze, sve je dobro dok komšiji cekava krava.....

Sve osobine one pozitivne su u nama duboko potisnute zbok krvopija koje vidimo oko sebe... pitanje je hoće li te osobine ikad više izaći na površinu, jer ovolika količina nepravde na tako maloj teritoriji..... je ubitačno....

Kad zadnji put bio sam u Nezucima..... plakao sam i šutao sam poslije toga dva dana..... poslije toga sam bio u nekim selima oko Vareša i došlo mi je isto da plačem kao malo djete kad upoznao sam bivšeg logoraša .... koji zna, sve zna i svašta je preko glave pregurao..... ali jeste on je ostao čovjek...... , a šta samo mi postali ?????

ALi nema veze stavimo svi svoje nove naočale na lice i nabacimo osmjeh .... jer to sve nisu naši problemi....i naša nafaka........

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 28/05/2007 18:37

ma u nas je sramota bit posten cojk.
gluho bilo, ne bit lopov...

sulesavic

Post by sulesavic » 28/05/2007 18:39

uvjek dobar gost wrote:Direktor-biv¹i predionice u Livnu... ubio se zbog sliènih stvari mislim nekad u èetvrtak il petak... glavni razlog je bio stanje u firmi odnosno blokada raèuna zbog nepovoljnih kredita koje je uzelo pro¹lo rukovodstvo... a zbog svega radnicima se nisu mogle isplatiti plate.....

Ali nama je svejedno prièati....mi svoje pa svoje....mi junad pa junad..

Proèitao sam o jadnom èovjeku... Sledio sam se...

pitt

Post by pitt » 28/05/2007 18:40

pogledaj letters from iwo jima......da vidis sta je cast i obraz :)

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 28/05/2007 18:41

pitt wrote:pogledaj letters from iwo jima......da vidis sta je cast i obraz :)

jel i kod njih ko u djetitja u CG? :D

cyprus
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 28/05/2007 18:45

Bosanac sa dna kace wrote:ma u nas je sramota bit posten cojk.

100% tačno. Znam koliko su se meni smijali kad sam polago vozački, al ne zato što sam prošo iz 6-tog puta, nego što nisam htjeo dat nikakve pare komisiji. :roll:

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 28/05/2007 18:51

cyprus wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:ma u nas je sramota bit posten cojk.

100% tačno. Znam koliko su se meni smijali kad sam polago vozački, al ne zato što sam prošo iz 6-tog puta, nego što nisam htjeo dat nikakve pare komisiji. :roll:

ma u mene je buraz birvaktile men se cini o 9 il 12 put, super vozio, ionako nije placo nista jer je otac RVI.

Simplay

Post by Simplay » 28/05/2007 18:52

R.I.P.

Sto se on objesio?
Zato sto je moralan tip?
Zasto je krao ako je moralan tip?
Nije moralno objesiti se...
Zasto se objesio ako nije moralno objesiti se, a on kofol neki moralac?
Zasto nije obavjestio tog lika "Abe-a" ako je znao da je kriv...
Zasto je njega zavaljivao, ako je moralan?

Ako je kriv za korupciju, onda je samo nastavio pogresnim putemi vjesanjem samo pokazao koliki je slabic...

Ako nije kriv, onda se nije ubio, vec su ga ubili...

Nasi politicari su barem moralni - kradu, ali ti kazu da kradu. Ubjede te da je to normalno i da to svi rade, odnosno moraju da rade...

daduli_sa

Post by daduli_sa » 29/05/2007 12:37

Vertex_bh wrote:Glasnogovornik MUP-a (Kanton 10) je kralj: nismo mogao vjerovat svojim usima, kaze on: ..." pored tijela je pronadjen samokrijes..."
WTF, pa to neces tako lako cuti ni u sred Zagreba !
Znaci, covjek se "samokresno" zbog korupcije... :?

E da, to je definitivno bila provala postdejtonske Bosne i od kako je uvedena ravnopravnost jezika. :oops:
Idiotarija na kvadrat.

Zavatoni
Has thanked: 1 time

Post by Zavatoni » 29/05/2007 12:43

Pazi sad. Osudili ga na smrt zbog korupcije.

Objavljeno 29.05.2007.
Bivši visoki kineski dužnosnik osuđen na smrt zbog primanja mita

Kina je osudila višeg direktora državne administracije za hranu i lijekove na smrtnu kaznu, nakon što je u suđenju dokazano kako je upetljan u korupciju, objavili su državni mediji, a prenosi BBC.

Zheng Xiaoyu je osuđen nakon što je proglašen krivim za uzimanje mita i zanemarivanje dužnosti, javila je državna novinska agencija Xinhua. Zheng (62) je otpušten 2005. godine nakon sedam godina rada na toj poziciji. Smrtna kazna bi mogla biti reducirana nakon žalbe na koju ima pravo. Zheng Xiaoyu je ranije ove godine izbačen iz Komunističke partije.

Smrtna kazna je neobično stroga za ovako istaknutu ličnost. Prošlog mjeseca je Zheng optužen za primanje više od pet miliona juana (650.000 dolara), kao mito za odobravanje stotine lijekova.

Kineska kompanija Kongliyuan Group mu je navodno platila ovaj iznos, a zauzvrat je Zheng odobrio upotrebu 277 njihovih lijekova, uglavnom antibiotika.

Još 31 osoba je navodno uključena u ovaj skandal, uključujući i Zhengovu ženu Liu Naixue i sina Zhenga Haironga. Ovakva kazna je određena usred skandala sa sigurnošću hrane koja je pogodila kineske proizvođače.

Menadžeri dvije kompanije su uhapšeni pod sumnjom za dodavanje melamina u aditive za hranu. Američki inspektori sumnjaju da je ovo dovelo do smrti većeg broja mačaka i pasa, koje su se hranile kontaminiranom hranom.

U 2006. godini, jedan kineski antibiotik Xinfu, koji nije bio propisno steriliziran doveo je do smrti 11 ljudi.

Interesantno je kako je u februaru jedan proizvođač lijekova u Kini, svojoj paleti pesticida i otrova za pacove dao ime Zheng. To je učinio jer je 1999. godine Zheng odbio verificirati neke lijekove te kompanije.

(Sarajevo-x.com)

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 29/05/2007 13:20

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

BugsBunny

Post by BugsBunny » 29/05/2007 17:13

SARAJEVO: Haris Silajdzic izvrsio je samubistvo zbog optuzbi za korupciju, utaju visemilionskih donacija i blokadu reformi. Clan Predsjednistva BiH tragicno je preminuo u Klinickom centru Kosevo nakon sto je popio 20 delcilitara varikine, prerezao vene i objesio se u svom kabinetu impregniranim uzetom za susenje vesa. U kabinetu je pronadjena prazna boca u kojoj je bio benzin i pored nje samokrijes, pa se sumnja da se nije uspio samokrijesnuti nakon sto si je izmakao stolicu.
Glavni revizor u Predsjednistvu izjavio je kako ne zna zasto je Silajdzic pocinio samoubistvo, jerbo su i ostali clanovi Predsjednistva skromno upitani da ako mogu objasne zasto su potrosili toliko, a ako ne mogu, Boze moj... pare su da se trose.
U Parlamentu BiH su najavili mjere protiv ovakvog skandaloznog ponasanja. Djelatnicima ce na ulazu biti oduzimani kaisevi, pojasevi, pertle i kravate, kao i svi ostri predmeti i otrovi. Prozori na zgradi Parlamenta ne smiju se otvarati za radnog vremena, a usluzni radnici ce jedini imati licencu za nosenje samokrijesa.

(Onansa)

_BosanaC

Post by _BosanaC » 29/05/2007 23:30

BugsBunny wrote:SARAJEVO: Haris Silajdzic izvrsio je samubistvo zbog optuzbi za korupciju, utaju visemilionskih donacija i blokadu reformi. Clan Predsjednistva BiH tragicno je preminuo u Klinickom centru Kosevo nakon sto je popio 20 delcilitara varikine, prerezao vene i objesio se u svom kabinetu impregniranim uzetom za susenje vesa. U kabinetu je pronadjena prazna boca u kojoj je bio benzin i pored nje samokrijes, pa se sumnja da se nije uspio samokrijesnuti nakon sto si je izmakao stolicu.
Glavni revizor u Predsjednistvu izjavio je kako ne zna zasto je Silajdzic pocinio samoubistvo, jerbo su i ostali clanovi Predsjednistva skromno upitani da ako mogu objasne zasto su potrosili toliko, a ako ne mogu, Boze moj... pare su da se trose.
U Parlamentu BiH su najavili mjere protiv ovakvog skandaloznog ponasanja. Djelatnicima ce na ulazu biti oduzimani kaisevi, pojasevi, pertle i kravate, kao i svi ostri predmeti i otrovi. Prozori na zgradi Parlamenta ne smiju se otvarati za radnog vremena, a usluzni radnici ce jedini imati licencu za nosenje samokrijesa.

(Onansa)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:

Post Reply