Obilazak BiH

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
sead1
Posts: 39
Joined: 05/12/2012 14:07

#1 Obilazak BiH

Post by sead1 »

Postovanje svima,

Htjeo bih sa porodicom, zena, ja i dvoje male/manje djece od 6 i 8 godina, da malo obidjemo i ostale krajeve nase BiH.

U planu su obilazak:
- Jajce, Plivsko Jezero dan/dva
- Mostar, Blagaj, Buna, Tekija dva/tri dana
- Sarajevo dva/tri dana

i nazad za Brcko.

Jeli ima neko prijedlog za lijep i cist smjestaj u ova 3 grada ? Ili eventualno jos neki prijedlog sta bi se moglo jos posjetiti na tom putu?

Pozz svima i Hvala ;-)
User avatar
mk ultra
Posts: 19712
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2 Re: Obilazak BiH

Post by mk ultra »

1. Probaj u travniku 1 noc, sve dalje gore je supljina apsolutna
2. Kamaria na putu za Nevesinje
3. Samo bjezi od motela i nekih mini hotela u centru. Ne znam koliko hoces da platis
sead1
Posts: 39
Joined: 05/12/2012 14:07

#3 Re: Obilazak BiH

Post by sead1 »

hmmm..neznam, 4ero nas je..neka granica je do 200-250KM po nocenju ..ako je smjestaj u redu..ili ipak gledati ove privatne smjestaje?
Karikaturist
Posts: 3966
Joined: 20/12/2020 10:03

#4 Re: Obilazak BiH

Post by Karikaturist »

Jajce je lijepo, Plivsko jezero mi se ucinilo bez sadrzaja i neke posebne ljepote. Doduse, stali smo samo na sat vremena, nismo previse istrazivali.
User avatar
Filter
Posts: 8101
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#5 Re: Obilazak BiH

Post by Filter »

sad u septembru bio u jajcu, dva dana hodali, pali na nos. prelijep gradic, ljudi nisu nadrkani. jezera lijepa, mostici, vodopadi, vodenice. iduce godine vjerovatno ponavljamo turu. smjestaj ganjali preko bookinga.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12643
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#6 Re: Obilazak BiH

Post by dr_Evil »

sead1 wrote: 03/10/2023 06:47 Postovanje svima,

Htjeo bih sa porodicom, zena, ja i dvoje male/manje djece od 6 i 8 godina, da malo obidjemo i ostale krajeve nase BiH.

U planu su obilazak:
- Jajce, Plivsko Jezero dan/dva
- Mostar, Blagaj, Buna, Tekija dva/tri dana
- Sarajevo dva/tri dana

i nazad za Brcko.

Jeli ima neko prijedlog za lijep i cist smjestaj u ova 3 grada ? Ili eventualno jos neki prijedlog sta bi se moglo jos posjetiti na tom putu?

Pozz svima i Hvala ;-)
Sto se tice obilaska Mostara, Blagaj, Buna, Stolac, Pocitelj, Kravice - to je sve unutar 45 min voznje, uzmi brate kucu sa bazenom u Blagaju, nek se djeca kupaju dok se jos malo moze. Ako ne zahladi dok krenes :), a u tom slucaju ne znam :D
sead1
Posts: 39
Joined: 05/12/2012 14:07

#7 Re: Obilazak BiH

Post by sead1 »

Filter wrote: 03/10/2023 08:39 sad u septembru bio u jajcu, dva dana hodali, pali na nos. prelijep gradic, ljudi nisu nadrkani. jezera lijepa, mostici, vodopadi, vodenice. iduce godine vjerovatno ponavljamo turu. smjestaj ganjali preko bookinga.
Koji smjetaj, ako nije tajna :) :izet:

Putovanje je planirano od 26.-27. okt. --->
Karikaturist
Posts: 3966
Joined: 20/12/2020 10:03

#8 Re: Obilazak BiH

Post by Karikaturist »

Btw u Jajcu se placa ulaz i na tvrdjavu i dole na veliki vodopad, pa racunaj i tu dodatne troskove..
User avatar
Truba
Posts: 82351
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9 Re: Obilazak BiH

Post by Truba »

ja sam projektima poslom itd obisao celu bih osim neuma, novog grada, velike kladuše i cazina
od svih gradova koje preporučam samo ponavljam Trebinje Trebinje Trebinje
ono je zakon

buduci da se doalzi sa sjevera preporučam što je navedeno jajce i mostar/tekija i SA
možda usput malo do konjica :mrgreen:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7540
Joined: 16/01/2007 23:38

#10 Re: Obilazak BiH

Post by banjaluka078 »

Cijene utvrđene za vansezonsko razdoblje (01.01. – 30.04. te 01.10. – 31.12.)

5 KM – Vodopad
2 KM – Tvrđava
2 KM – Katakombe
2 KM – Mitrej
2 KM – Etno zbirka
20 KM – Zip-line

https://www.agencija-jajce.ba/cjenovnik ... ku-sezonu/


Ja sam zadnji put boravila u hotelu Stari grad u samom centru, odlična lokacija. Vidim da su renovirali hotel Plivsko jezero, izgleda fantastično. U Jajcu za obilazak obavezno sve...ali ja volim Jajce, radila sam tamo, pa mi nije nimalo mrsko hodati, od kraljevog groba (nešto su uređivali ove godine) do hrama sv. Mitre (obavezno) i sve između.
User avatar
Filter
Posts: 8101
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#11 Re: Obilazak BiH

Post by Filter »

sead1 wrote: 03/10/2023 09:00
Filter wrote: 03/10/2023 08:39 sad u septembru bio u jajcu, dva dana hodali, pali na nos. prelijep gradic, ljudi nisu nadrkani. jezera lijepa, mostici, vodopadi, vodenice. iduce godine vjerovatno ponavljamo turu. smjestaj ganjali preko bookinga.
Koji smjetaj, ako nije tajna :) :izet:

Putovanje je planirano od 26.-27. okt. --->
zene organizovale smjestaj, posaljem kad iskopam od njih.
kao sto kolega rece, svaka lokacija se placa. 5KM po lokaciji ili 30KM za sve, ako sam dobro procitao i zip line iznad vodopada je u toj cijeni :mrgreen: cijena parkinga uz jezero, starom cestom, je 1KM sat od 11-17h. imas i lijep hotelcic uz jezero,par km iza jajca prema mrkonjicu.

@banjaluka078 :thumbup:
sead1
Posts: 39
Joined: 05/12/2012 14:07

#12 Re: Obilazak BiH

Post by sead1 »

Za sada hvala svima na informacijama..interesantno..

jasno mi je da se ulazi naplacuju :-)

Za Trebinje sam od dosta ljudi cuo da je vrijedno posjete, ali nekako mi nije na ruku ..neznam..mozda se i predomislim.

Konjic ili Jablanica je pod obavezno radi janjetine haha
Post Reply