Obijanje vikendica

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#1 Obijanje vikendica

Post by Amy82 »

...
Last edited by Amy82 on 14/11/2013 15:39, edited 1 time in total.
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#2

Post by daduli_sa »

.... i covjek se samo tu pita koga i sta policija zaista stiti?
Mada, oni nisu u stanju da zastite ljude u gradu, kako ce tek onda imovinu negdje na periferiji?! :oops:
porCelaiN
Posts: 67
Joined: 19/03/2006 19:17

#3

Post by porCelaiN »

u većini slučajeva obijanja, murija samo uslika, uzme par podataka i to je to sto se tice njih i njihove istrage, bilo da se radi o obijanju vikendice ili poslovnog prostora.. zato kupis nekog velikog peseka da šeta oko kuće, pa ti vidi hoće li smjeti prići, bar smo mi tako riješili taj problem :)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#4 Re: Obijanje vikendica

Post by chuchumbamayumbe »

Amy82 wrote:Svako ljeto isto sranje, juce otisli na vikendicu i imali sta vidjet, komplet ulica u vikend naselju (Gornje Vlakovo) opljackana, obili su barem 20tak kuca za 1 noc, dosli drotovi s Ilidze, malo se provrtili, fol uslikali, izvrsili uvidjaj i naravno kao i svake godine nista se nece uradit po tom pitanju...
Znam da to nije nista posebno niti neuobicajeno, ali eto to naselje nije daleko od grada, a ima i ljudi koji tu zive, nikad nema nikakvih patrola, nikakve zastite...

Ma eto ljuta sam, jer znam da niko opet nece odgovarat za ovo sranje...
:( :( :( :x
Ja imam vikendicu na Misevicima, sigurn znas gdje je to. Ko ne zna, orijentaciono prije bivseg Centra Jugoslavije, pa na lijevu stranu uzbrdo. Ista situacija...godisnje minimalno jedanput obiju.
Najtuznije je sto nema nista vreijedno da se odnese, nego, eto, obiju i premecu...odnesu litar rakije, ako ima sta u frizideru, skoro uvijek se poseru nasred sobe i desavalo se da promijene carape (uzmu ciste a ostave svoje prljave). Napominjem da imam gore TV, frizider, namjestaja...Nikada ne nedostaje nista vrijedno nego eto...kontam da su to uglavnom narkomancici jer smo jednom nasli u pepeljari ostatke od dzoje.
I sta da im covjek uradi? Da im podmetnem kasikaru ili da mu namontiram da ga opali struja, najdebace on a onda i ja i nisam nista dobio. NE isplati mi se mechati blindirana vrata jer bi bila skuplja pita od tepsije, jbjga. Ovako svaki put kada idem strepim sta ce me docekati. Policiju vise i ne zovem.
A jos da napomenem da je vikendica uz samu cestu sto prolazi kroz Misevice, a pripada opstini Hadzici.
Pricao ja sa policajcima, uhvate ih, namaraju ih, ovi izadju iz hapsane za mjesec-dva, i opet po starom.
Sta reci...
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#5

Post by Amy82 »

Ma
Last edited by Amy82 on 14/11/2013 15:40, edited 1 time in total.
Papanka
Posts: 113
Joined: 25/06/2007 01:46
Location: Sarajevo

#6

Post by Papanka »

meni nikad nisu opljackali sve do ovog proljeca...a onda u hefti dva puta...odnjeli su samo tatin alat...koji, eto i nije bas jeftin...aparat za varenje...2.000 KM itd...vikendica ima puno prozora...pa eto...hvala im...nisu razbili...nisu ni razvalili nista osim ulaznih vrata i podrumskog stakla...
Najgore je sto znamo ko je opljackao...a zna i policija...ali stvari nisu vracene...
schnjufko
Posts: 252
Joined: 26/01/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#7

Post by schnjufko »

Pa jel iko od vas cuo za alarme i za alarmne centrale sa dojavom. To vam je 200 = 300 maraka radi na bateriju treba vam neka jeftina GSM kartica koja dugo traje i imate komplet zastitu vikendice kuce i slicno.
Ja neznam ni jednu bravu da je sprecila lopove. Pa svaki lopov koj ima dovoljno vremena da se iga s bravom ce se igrati.
Pola njih ce otjerati reflektor sa senzorom i zicanom zastitom s prednje strane da ga se nemoze razbit.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#8

Post by chuchumbamayumbe »

schnjufko wrote:Pa jel iko od vas cuo za alarme i za alarmne centrale sa dojavom. To vam je 200 = 300 maraka radi na bateriju treba vam neka jeftina GSM kartica koja dugo traje i imate komplet zastitu vikendice kuce i slicno.
Ja neznam ni jednu bravu da je sprecila lopove. Pa svaki lopov koj ima dovoljno vremena da se iga s bravom ce se igrati.
Pola njih ce otjerati reflektor sa senzorom i zicanom zastitom s prednje strane da ga se nemoze razbit.
Gdje ima alarm sa dojavom za 200-300km?
pudlica
Posts: 764
Joined: 04/06/2006 22:03
Location: sarajevo

#9

Post by pudlica »

zato fino kao ja uzmete negdje pored nekog mupovca i niko prici ne smije :D :D
belay_djecko
Posts: 90
Joined: 31/07/2006 07:46

#10

Post by belay_djecko »

Joj jest' belaj sa tim vikendicama... uvijek moraš strahovati da ko ne obije... zato mi ne'amo tu vikendicu :D
Post Reply