Obijanje kola u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Da li treba mijenjati nešto u zakonskoj regulativi???

Da
36
97%
Ne
1
3%

Total votes: 37

komentar

Obijanje kola u Sarajevu

Post by komentar » 11/12/2010 21:16

Zasigurno vas ima mnogo koji ste imali iskustva sa obijenim kolima ili ste bili svjedok da prođete pokraj svježe obijenih kola.
Otvaram ovu temu jer počinjem misliti da je stvar već odavno izmakla kontroli.
Postoje čitavi kvartovi gdje se dobra znaju grupice koje teroriziraju cijeli kvart. :x :x
A policija nista ne radi. :?: :?:
Last edited by komentar on 13/12/2010 12:27, edited 1 time in total.

arman1

Re: Obijanje kola u Sarajevu

Post by arman1 » 11/12/2010 22:54

Meni su usred bijela dan u Ferde Hauftmana(valjda se tako zove ulica kod KLASA) obili auto i nov akumulator ispraznili verglajući. Raje okolo koliko hočeš, žuti taksi ima štand blizu, ljetja bašta u kojoj uvijek kafeniše min 1 patrola.
Otvarali haubu i na kraju pokupili sve što nije zašarafljeno i zbrisali.

Comrad

Post by Comrad » 12/12/2010 14:24

Ma to su oni isti likovi po crnim hronikama sto su policiji "poznati od ranije". Dakle, njih policija uhapsi, ali ih sud pusti. Ili ceka da se nakupi jedno 50-ak kradja i onda im daju jedinstvenu kaznu nekih 3-4 mjeseca. A i tada ja mislim da su slobodni vikendom, i jos im dobro dodje, ko godisnji odmor i to je to. Nema kraja tome, a vlasti nista ne rade.

@arman1, ne mozes ocekivati od ljudi da skontaju da tvoje auto neko obija. Jos otvarali haubu i verglali, pa ko ce pomisliti da to radi bilo ko osim vlasnika tog auta, i to u sred bijela dana. Druga je stvar da su vidjeli kako ti razbijaju staklo ili sta ja znam, siguran sam da bi neko vec zovnuo policiju.

Omerovim_Koracima

Post by Omerovim_Koracima » 12/12/2010 17:48

Comrad wrote:Ma to su oni isti likovi po crnim hronikama sto su policiji "poznati od ranije". Dakle, njih policija uhapsi, ali ih sud pusti. Ili ceka da se nakupi jedno 50-ak kradja i onda im daju jedinstvenu kaznu nekih 3-4 mjeseca. A i tada ja mislim da su slobodni vikendom, i jos im dobro dodje, ko godisnji odmor i to je to. Nema kraja tome, a vlasti nista ne rade.

@arman1, ne mozes ocekivati od ljudi da skontaju da tvoje auto neko obija. Jos otvarali haubu i verglali, pa ko ce pomisliti da to radi bilo ko osim vlasnika tog auta, i to u sred bijela dana. Druga je stvar da su vidjeli kako ti razbijaju staklo ili sta ja znam, siguran sam da bi neko vec zovnuo policiju.

Mom su starom obili auto tako,doduse,gledo imal kastofona,u pola 1 popodne,alarm pisto,ljudi okolo,niko nista,prstom pomako nije. Dok je moj stari siso,da ga ganja,pobjego,sreca nije odnio nista.

Black swan

Post by Black swan » 13/12/2010 08:51

žao mi je
ali danas se ne isplati biti zboden i upucan zbog nečijeg stakla ili kasetofona
žao mi je ali tako je

arman1

Post by arman1 » 13/12/2010 10:58

Ne očekujem da neko bude zboden ni zbog cijelog auta, a ne pišljivog kasetofona.
Ali ako znaš da je neko krimos i vidi ga da vergla do iznemoglosti auto koje je broj 1 na listi kradenih, pa kakvi su to drotovi da bar ne prošetaju do auta i vide šta se dešava.

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 13/12/2010 11:07

gledala sam jednom kako lik obija auto... sve je trajalo toliko kratko da je to nevjerovatno, sa prozora sam nest blejala, i vidim lika kako prilazi autu, i par sekundi mi je trebalo da skontam da obija auto, i dok sam ja broj murije i nazovem sa mob-a, on je zavrsio, da telefon nije uspio okrenuti broj :-) u nekih 20-30 sekundi lik zavrsio i pobjegao. onda mi krivo bi sto ga bar nisam gadjala saksijom ili necim, ako nisam uspjela sa murijom

braca

Post by braca » 13/12/2010 11:42

Pa zasto ne bi obijali aute? Kakav im je rizik? To je odlican posao.

Pa zasto ne bi otimali nakit, zlatne lancice, mobitele djeci i starijim zenama u Ferhadiji u sred bijela dana, kada je na ulici najvise setaca? Kakav im je rizik? Pa i to je odlican i profitabilan posao.

Pa zasto ne bi upadali u stanove metodom odgurivanja stare zene koja im otvori, a zatim ulaska u stan? Po danu, naravno? Kakav im je rizik? Pa i ovo je odican i prifitabilan posao.

Policiju ovo ne intersuje, a ako bi policija i naisla BAS u tom trenutku izvrsenja kaznenog djela, sta ce im policija uraditi? Pa nece u Zenicu radi razbijanja stakla na autu.

Ja sam licno bio svjedokom razbojnistva na zenu u Ferhadiji, odmah sam prijavio policiji, zajedno sa imenom gangstera (rekli mi prodavaci iz Ferhadije, znaju ga) no ODJEBALI su me iako sam rekao svoje ime, iako sam rekao da znam da se razgovor snima, sve to ali, nista, jos su poceli galamiti na mene sto trazim intervenciju i jos mi je na kraju DZUKELA POLICAJAC rekao "Pa dodji ti ovamo da radis moj posao". Jebem li mu sve po spisku i njemu i svoj policiji.

Lijepa Amerika: ukantas bandita Magnumom po sred cela, a kada serif dodje na uvidjaj, naruzi te kaziprstom da ubuduce ne potezes tako brzo i olako revolver i jos ti na kraju kaze "Ugodan dan vam zelim".

kokuz_sa
Been thanked: 5 times

Post by kokuz_sa » 13/12/2010 11:48

braca wrote:Pa zasto ne bi obijali aute? Kakav im je rizik? To je odlican posao.

Pa zasto ne bi otimali nakit, zlatne lancice, mobitele djeci i starijim zenama u Ferhadiji u sred bijela dana, kada je na ulici najvise setaca? Kakav im je rizik? Pa i to je odlican i profitabilan posao.

Pa zasto ne bi upadali u stanove metodom odgurivanja stare zene koja im otvori, a zatim ulaska u stan? Po danu, naravno? Kakav im je rizik? Pa i ovo je odican i prifitabilan posao.

Policiju ovo ne intersuje, a ako bi policija i naisla BAS u tom trenutku izvrsenja kaznenog djela, sta ce im policija uraditi? Pa nece u Zenicu radi razbijanja stakla na autu.

Ja sam licno bio svjedokom razbojnistva na zenu u Ferhadiji, odmah sam prijavio policiji, zajedno sa imenom gangstera (rekli mi prodavaci iz Ferhadije, znaju ga) no ODJEBALI su me iako sam rekao svoje ime, iako sam rekao da znam da se razgovor snima, sve to ali, nista, jos su poceli galamiti na mene sto trazim intervenciju i jos mi je na kraju DZUKELA POLICAJAC rekao "Pa dodji ti ovamo da radis moj posao". Jebem li mu sve po spisku i njemu i svoj policiji.

Lijepa Amerika: ukantas bandita Magnumom po sred cela, a kada serif dodje na uvidjaj, naruzi te kaziprstom da ubuduce ne potezes tako brzo i olako revolver i jos ti na kraju kaze "Ugodan dan vam zelim".

bolan nije policija kriva..
drot dodje ufati nekog nalema ga
sutra potpise papir u kojem je dobio otkaz..
pa na TV-u glavni nacelnik kantonalne policije kaze
"ljudi dragi mi smo jednog momka hapsili ravno 90 puta za obijanje auta,stanova,kradju i ostala dijela..dodje lik kod sudije on ga istog momenta pusti jer ga zakonski ne moze zadrzat jer dijelo nije jako tesko..i kad bude osuda on dobije 3-4mjeseca uvjetno

nije sve ni u drotovima

stochar

Post by stochar » 13/12/2010 11:54

slazhem se sa dva prethodnika: cinjenica da nema nikakvog rizika cini da se svaka shusha bez imalo straha mozhe baviti kriminalom, a, policija je umorna hvatajuci jedne te iste tipove (sto ih opet ne amnestira dijela odgovornosti)

u biti, svaki kriminalac procjenjuje koliko vrijedi neko djelo. znaci, ako je u pitanju kasetofon za koji moze dobiti 50 maraka ili 5 godina murije, dobro, dobro bi razmislio. ovako, zna da ga nece uhvatiti ni nakon 20 kradja, ako ga uhvate bice pusten odmah jer nema mjesta u zatvoru da odsluzi svoja tri mjeseca, i svako iole sklon kriminalu uci ce u taj "poso".

da u Juznoj Africi pred prvenstvo prvom liku koji je ukr'o novcanik nisu odrezali 12 godina murije, bilo bi i mrtvih, i silovanih, i popljachkanih... ukratko: kriminalci idu do granice koju im sistem postavi. kad samo pomislim kolika je frka bila kad je Kečo ubio ženu, film se snimio. danas svaki dan tri takva ubistva u novinama, i niko nista...

palamuda

Post by palamuda » 13/12/2010 11:57

braca wrote:Pa zasto ne bi obijali aute? Kakav im je rizik? To je odlican posao.

Zadnja rečenica lijepo opisuje kako treba da bude, ako ne može država da nas zaštiti treba dati ljudima pravo da se sami brane i tačka, amerika da nema takve zakone ne bi mogla na kraj sa raznim bandama, klinac će ti neko upast u kuću ako je siguran da imaš sačmaricu pod krevetom. Fakat je postalo neizdrživo sa narkomančinama koji su većinom ovi obijači iz teme.

komentar

Post by komentar » 13/12/2010 12:16

Bune se građani, trebala bi da se pobuni i turistička zajednica i svi koji žive od turizma, osiguravajuća društva jer ovo je direktan udar na njihove prihode zbog nerada nekih u državnoj strukturi.

Da ne govorim da svaka mahala/kvart ima grupicu koja obijanjem teroriše cijelu oblast. :!: :!:

Kojim slučajem da je u Sarajevu more i da normalno dođem i parkram automobil na Obali Kulina bana u rasponu od Delikatesnog kafića do osnovne škole Safet-beg Bašagić i da za pola sata nađem razbijen bočni prozor, obijena i pokradena kola, dobro bi razmislio da li bi ikad više došao u Sarajevu.

Čudi me kako nema nikakve građanske akcije i kako ljudi ovo tolerišu jer je doseglo do toga da više ne znam osobu u ovom gradu ko noje bio žrtva obijanja kola!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x :x :x

:shock: :shock: :shock:

Admir_1984
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

Post by Admir_1984 » 13/12/2010 15:07

stochar wrote:slazhem se sa dva prethodnika: cinjenica da nema nikakvog rizika cini da se svaka shusha bez imalo straha mozhe baviti kriminalom, a, policija je umorna hvatajuci jedne te iste tipove (sto ih opet ne amnestira dijela odgovornosti)

u biti, svaki kriminalac procjenjuje koliko vrijedi neko djelo. znaci, ako je u pitanju kasetofon za koji moze dobiti 50 maraka ili 5 godina murije, dobro, dobro bi razmislio. ovako, zna da ga nece uhvatiti ni nakon 20 kradja, ako ga uhvate bice pusten odmah jer nema mjesta u zatvoru da odsluzi svoja tri mjeseca, i svako iole sklon kriminalu uci ce u taj "poso".

da u Juznoj Africi pred prvenstvo prvom liku koji je ukr'o novcanik nisu odrezali 12 godina murije, bilo bi i mrtvih, i silovanih, i popljachkanih... ukratko: kriminalci idu do granice koju im sistem postavi. kad samo pomislim kolika je frka bila kad je Kečo ubio ženu, film se snimio. danas svaki dan tri takva ubistva u novinama, i niko nista...

pa ko treba da donese zakon da se u slucaju kradje kastofona dobija automatski kazna od 2 godine zatvora npr?? Jel se to moze donijeti na niovu federacije?? Ne kontam ove politicare sekunde, pa ko obeca i napravi zatvore, poostri dobro zakon pa taj ce dobiti extra dobru podrsku na izborima, pa minimum 10 godina.

Jel se ikad u tim skupstinama i parlamentu povuklo pitanje o poostravanju zakona i izgradnji novih zatvora??

Pa samo za izborne kampanje potrosi se para koliko bi bilo dovoljno za izgradnju 10 zatvora :-)

Omerovim_Koracima

Post by Omerovim_Koracima » 14/12/2010 08:48

A kako osude onog brzo sto se brani? Vise dobijes,kad se branis,nego da si poznati krimos. Tako da to pada u vodu. Vjerovatno nekome odgovara ovakva situacija.

komentar

Post by komentar » 15/12/2010 14:23

Čudno je to da ne znam nikog kome je policija vratila ukradenu robu

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 16/12/2010 11:02

komentar wrote:Čudno je to da ne znam nikog kome je policija vratila ukradenu robu

ja sam jedino jednom dobila presudu da se oslobadja lik :lol: i to neku godinu i pol poslije prijavljivanja... trebalo mi jedno dobrih 2-3 sata da se uopste sjetim zasto sam to dobila :D

holowey

Post by holowey » 16/12/2010 11:23

komentar wrote:Čudno je to da ne znam nikog kome je policija vratila ukradenu robu

meni je 2004. obijeno auto na parkingu holiday inn-a... osim mog auta, to vece je obijeno jos par auta... otisao do policije da prijavim, oni mi rekli da dovezem auto pred stanicu... dao izjavu i otisao kuci... dva dana kasnije su me zvali jer su uhvatili neke balavce i vratili mi dio otudjenih stvari... ostalo ko zna gdje je zavrsilo...

nakon toga auto mi je obijano u prosjeku jedanput mjesecno... nisam vise prijavljivao jer mi se nije dalo vise peglati sa odlascima do stanice i davanja izjave... kako sam iskusio da se krade sve (ukrali i bocu sa jedva tri dece motornog ulja :-) ), naucio da ne ostavljam nista iole vrijedno u autu... cak ni obaveznu opremu koja mi je dva puta kradena...

i skontao sam da novija auta obijaju samo ako uprate nesto u autu sto bi se moglo brzo prodati, a starija otvaraju lako tako da njih obiju cisto da vide ima li sta unutra...

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 16/12/2010 11:25

holowey wrote:kako sam iskusio da se krade sve (ukrali i bocu sa jedva tri dece motornog ulja :-) ), naucio da ne ostavljam nista iole vrijedno u autu... cak ni obaveznu opremu koja mi je dva puta kradena...

meni su ukrali kremu i cetku za cipele, krema do pola potrosena bila :lol: gdje ces dalje... :lol: :lol: :lol:

mzungu

Post by mzungu » 16/12/2010 12:09

Obijali mi novo auto vise puta u zadnjih 6 mjeseci...i to razbijali staklo.
Skontao nema pomoci...maksuz kupio golfa 2-cu, ugradio malu ali sigurnu zastitu, vadim sve sto se moze maznuti iz njega i ostavljam ga otkljucanog!

Miran spavam :D

Averus
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Post by Averus » 16/12/2010 12:18

.
Last edited by Averus on 03/04/2018 20:56, edited 1 time in total.

arman1

Post by arman1 » 16/12/2010 21:58

Nenji_Avero wrote:Kako je moguće obiti kola? :?
Ukradeš bič? Odvežeš konja? xD

Šalu na stranu, svi smo svjesni da je u Sarajevu obijanje auta veliki problem. Nažalost imamo stanje države u kojem se odgovorni ne kažnjavaju (ili premalo kažnjavaju), a oni koji bi nas trebali štititi sjede u ćevabdžincama i slastičarnama i žderu.

Jedino što obični smrtnici poput prosječnih sarajevskih građana mogu učiniti je dobro odabrati auto.
Ako čovjek ima išta pameti u ovoj velikoj posudi između ramena, davno je skontao da se najviše kradu VW, Audi, Yugo (vjerovali ili ne! provjeren podatak).

Razlog tome je što ta auta najbolje "idu" na tržištima.

Eh sad, što se tiče obijanja (ne krađe auta) i otimanja radija - tu ne možemo ništa. Meni su iz auta ukrali radio, a ostavili j****u masku!!! To izgleda ljudi rade 'nako malo - rekreativno... ccc

Uzmeš kineza i niko ga neće da ga konkurencija ne bi zajebavala.
I mirno spavaš. Oproban recept. Prije par dana na parkingu wise zaboravio zaključat auto. Kad sam se vratio našao nekog malog kako spava unutra. Sav promrzo otvorio da vidi šta ima unutra. Od toplote se obaljestio.
Dadoh mu 2 KM da sebi kupi kifle.
:thumbup:
Zvući ludo ali dijete je izgladnjelo i promrzlo i uvjeren sam da ga je nevolja natjerala. Smijem se zaklet da nije narkoman 10 -12 g.

komentar

Post by komentar » 17/12/2010 09:16

arman1 wrote:
Nenji_Avero wrote:Kako je moguće obiti kola? :?
Ukradeš bič? Odvežeš konja? xD

Šalu na stranu, svi smo svjesni da je u Sarajevu obijanje auta veliki problem. Nažalost imamo stanje države u kojem se odgovorni ne kažnjavaju (ili premalo kažnjavaju), a oni koji bi nas trebali štititi sjede u ćevabdžincama i slastičarnama i žderu.

Jedino što obični smrtnici poput prosječnih sarajevskih građana mogu učiniti je dobro odabrati auto.
Ako čovjek ima išta pameti u ovoj velikoj posudi između ramena, davno je skontao da se najviše kradu VW, Audi, Yugo (vjerovali ili ne! provjeren podatak).

Razlog tome je što ta auta najbolje "idu" na tržištima.

Eh sad, što se tiče obijanja (ne krađe auta) i otimanja radija - tu ne možemo ništa. Meni su iz auta ukrali radio, a ostavili j****u masku!!! To izgleda ljudi rade 'nako malo - rekreativno... ccc

Uzmeš kineza i niko ga neće da ga konkurencija ne bi zajebavala.
I mirno spavaš. Oproban recept. Prije par dana na parkingu wise zaboravio zaključat auto. Kad sam se vratio našao nekog malog kako spava unutra. Sav promrzo otvorio da vidi šta ima unutra. Od toplote se obaljestio.
Dadoh mu 2 KM da sebi kupi kifle.
:thumbup:
Zvući ludo ali dijete je izgladnjelo i promrzlo i uvjeren sam da ga je nevolja natjerala. Smijem se zaklet da nije narkoman 10 -12 g.

Ma takvi ne obijaju.
Obijaju sitni narkomančići, travari, koji rade za dilere - princip roba za drogu.

nova_korisnica

Post by nova_korisnica » 17/12/2010 10:04

meni su 4 x obijali auto...3 puta sam zvala policiju i sva tri puta su mi rekli: znamo mi ko je ali mu ne mozemo nista...i to su nam isto rekli kad su nam 2x stan obili...itd...kad sam pitala hoce li uzeti otiske, slatko su se nasmijali....vise i ne zovem policiju...kakave fajde....
jednom su mi odnijeli vrecu krompira :D drugi put patike...bile u gepeku...a treci put nisu imali nista...ali bas nista....
sad placam garazu i mirno spavam..jer mi je dosta price: znamo mi ko je ali mu ne mozemo nista....

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 17/11/2011 17:05

nesto listam PIK i jedan mi korisnik zapade za oci tj. njegovi artikli. u pitanju je...

Code: Select all

http://www.pik.ba/profil/Adnan_ZE_

lik prodaje ne znam ni sam koliko razlicitih vrsta kastofona, vecinom su orginalni, razlicitih marki automobila...
zatim prodaje, cd playere bez plocica. a isto tako se moze vidjeti da medju kupljenim artiklima su mu razliciti tipovi plocica...

lik sam licno krade kastofone ili ih kupuje od nekoga ko ih krade. nema druge. u pitanju je ZENICA, pa eto ako kojem zenicaninu zafali cd payer, pojacalo ili nesto sl. mogu pokusati na ovome profilu...

Radar71
Has thanked: 6 times

Post by Radar71 » 17/11/2011 17:37

šime.sparina wrote:nesto listam PIK i jedan mi korisnik zapade za oci tj. njegovi artikli. u pitanju je...

Code: Select all

http://www.pik.ba/profil/Adnan_ZE_

lik prodaje ne znam ni sam koliko razlicitih vrsta kastofona, vecinom su orginalni, razlicitih marki automobila...
zatim prodaje, cd playere bez plocica. a isto tako se moze vidjeti da medju kupljenim artiklima su mu razliciti tipovi plocica...

lik sam licno krade kastofone ili ih kupuje od nekoga ko ih krade. nema druge. u pitanju je ZENICA, pa eto ako kojem zenicaninu zafali cd payer, pojacalo ili nesto sl. mogu pokusati na ovome profilu...

Izmedju onoliko cd playera i plocica toplomjer za bebe :lol: :lol:

Post Reply