Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Locked
Rosson3r

#1 Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by Rosson3r » 06/07/2011 23:25

OBZIROM DA MOJI KOMENTARI NIKAKO DA SE OBJAVE IDEMO OVAKO....
http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/ ... /komentari#

Ovdije pokusavam ostavit kometar ali mi ga brisu....neznam zasto???

Ovako najlakse je jebavat mame i sestre preko portala i pravit se da znate o cemu pricate...ljudi misle da su udruzenja trazila ovaj zakon i da su ga izglasala???

pa ovako pametne moje sarajelije i sire, zakon o zastiti zivotinja i ukiranje kafilerija, je bio jedan od preduslova za ukidanje bez viznog rezima, znaci sa njim udruzenja nemaju nista...

udruzenja se bave pretezno kastracijom i sterilizacijom zivotinja....spasavanjem povrijedenih pasa te udomljavanjem istih...i veliki broj je sklonjen sa ulica...

za ovakvo stanje na ulicama krivi su nacelnici opcina, jer je to njihova nadleznost i pitanje po kojima ne rade nista( CAST IZUZETCIMA)....UDRUZENJA KAO NE VLADIN SEKTOR NOVCANE POMOCI OD DRZAVE NEMAJU NIKAKO, I ZIVE OD DONACIJA DOBRIH LJUDI, U VIDU NOVCA ILI STARIH HALJINA, KNJIGA, NAKITA...ITD KOJE SE PRODAJE I SAV NOVAC IDE ZA ZIVOTINJE.....NAJLAKSE JE JEBAVAT MAME I SESTRE...hajte pomozite da se ovo rjesi, nek svaki 5 koji ovo pise uzme po jednog psa i nek odvede na sterilizaciju, kastraciju na Slatinu,Stup, ili vet. fakultet i nek mu pokusa naci dom, za manje od mjesec dana na nasim ulicama nece biti lutalica....ali ne lakse je sjedit pred kompjuterom i tipkat i psovat mame...

Zox
Has thanked: 75 times
Been thanked: 87 times

#2 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by Zox » 06/07/2011 23:54

Rosson3r

#3 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by Rosson3r » 07/07/2011 00:12

Zox wrote:http://www.mfa.ba/konzularne_informacije/vize/?id=8686

nigdje ni rijeci o cukama.
ovo je samo dio, nemas ti ovdije revizija ni trecine zakona koji su morali biti doneseni, revizija policije se takode ne spominje ovdije ali je morala biti uradena...itd..

Zox

#4 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by Zox » 07/07/2011 00:19

super, nemam ja pojma, samo sam ovo nasao. daj ti neki link.

Rosson3r

#5 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by Rosson3r » 07/07/2011 00:33

Zox wrote:super, nemam ja pojma, samo sam ovo nasao. daj ti neki link.
nisam ja napisao da ti nemas pojma...a nemogu ti sad trazit, ali raspitaj se pa ces vidjet...vidis i sam da je ovo sto si naso osnovno samo, da je samo ovo bilo, davno bi nam ukinuli vize...

Zox

#6 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by Zox » 07/07/2011 00:56

Ovo nije osnova, vec mapa puta. ovakva je na sve i jednom sajtu.
Ne moras mi traziti sad. Trazi sutra. Ali dok ne nadjes, ne pricaj svasta-

Rosson3r

#7 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by Rosson3r » 07/07/2011 01:27

Zox wrote:Ovo nije osnova, vec mapa puta. ovakva je na sve i jednom sajtu.
ne pricam svasta nego istinu,pa sta mislis da je zakon o zastiti i dobrobiti zivotinja donesen samo radi ubijanja....pogledaj ga malo i vidjet ces da dosta stvari ima vezano za trasporte zivotinja u zemlje EU itd...sve je to moralo biti doneseno radi ovog...evo ti samo odlomak iz jednog clanka vezano za zakon...

Prijatelji životinja u Bosni i Hercegovini pozdravljaju konačno usvajanje Zakona o zaštiti i dobrobiti životinja koje predstavlja i uvjet iz Europskog partnerstva za BiH, i ovom prilikom izražavaju zadovoljstvo konačnim tekstom zakona koji između ostalog zabranjuje cirkuse sa životinjama, prodaju pasa i mačaka, egzotičnih životinja u trgovinama za prodaju kućnih životinja, borbe životinja, uključujući borbe pasa, bikova, medvjeda, pijetlova, zabranjuje uzgoj životinja u svrhu proizvodnje krzna, uz odgodu primjene za deset godina.

hamza_sa
Been thanked: 3 times

#8 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by hamza_sa » 07/07/2011 01:50

Rosson3r wrote:
ne pricam svasta nego istinu,pa sta mislis da je zakon o zastiti i dobrobiti zivotinja donesen samo radi ubijanja....pogledaj ga malo i vidjet ces da dosta stvari ima vezano za trasporte zivotinja u zemlje EU itd...sve je to moralo biti doneseno radi ovog...evo ti samo odlomak iz jednog clanka vezano za zakon...

Prijatelji životinja u Bosni i Hercegovini pozdravljaju konačno usvajanje Zakona o zaštiti i dobrobiti životinja koje predstavlja i uvjet iz Europskog partnerstva za BiH, i ovom prilikom izražavaju zadovoljstvo konačnim tekstom zakona koji između ostalog zabranjuje cirkuse sa životinjama, prodaju pasa i mačaka, egzotičnih životinja u trgovinama za prodaju kućnih životinja, borbe životinja, uključujući borbe pasa, bikova, medvjeda, pijetlova, zabranjuje uzgoj životinja u svrhu proizvodnje krzna, uz odgodu primjene za deset godina.
Molim te, nemoj me pogresno shvatiti, stvarno nemam nista protiv zivotinja, sto podrazumjeva naravno i pse, ali ovo boldirano i uvecano ti govori o situaciji u kojoj je usvojen taj zakon.

Ovoliki broj pasa, pa kako god ih ti nazvao, ali su lutalice i opasne po zivot ljudi, nije normalna pojava niti u jednom civilizovanom drustvu.

Ovaj se problem mora rijesiti na bilo kakav nacin i to pod hitno.

Nemoj od mene trazit da ti objasnjavam sta mi je prece, pas ili moje dijete.

Podrzavam sve ovo sto govoris o civilizovanom zbrinjavanju pasa, ali tek za 10 godina. Naravno, ako i tada budemo drzava koja ce biti u mogucnosti ovaj problem rijesiti na takav nacin.

Do tada, spasavaj ljude i njihovu imovinu.

Zox

#9 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by Zox » 07/07/2011 09:05

Rosson3r wrote:

Ne znam ima li toga u partnerstvu za bih. vjerovatno ima. u mapi puta za vize ga nema.
Sto se svega ostalog tice, kao sto sam vec napisao na jednoj drugoj temi, u Milanu recimo ISTINSKI vole pse, pa opet nema copora pasa ispred Duoma i nikad nikog nije napao pas lutalica.

fidoremilienko
Been thanked: 1 time

#10 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by fidoremilienko » 07/07/2011 09:19

Najbolje bi bilo da ra udruženja uz pomoć vlade, kastriraju sve lutalice. Mislim da je suludo od građana tražiti neku pomoć vezanu za kastriranje i udomljavanje, uzimajući cjelokupnu situaciju u obzir

zovemsecrveni

#11 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by zovemsecrveni » 07/07/2011 09:31

E taman ću ja ganjat nekog šugavog lutalicu da bi ga odnio na kastriranje...Pa imam pametnijeg posla u životu! Ovaj problem se mora rješavati institucionalno, ali pošto kod nas institucije postoje samo formalno, a tu su ustvari da NIŠTA NE RADE, možemo i dalje nastaviti uživati u napadima čopora na dječicu.

mrtva kokoš

#12 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by mrtva kokoš » 07/07/2011 09:34

bojim se da je kastracija neadekvatno zakasnjelo rjesenje u ovome trenutku...

Rosson3r

#13 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by Rosson3r » 07/07/2011 12:02

Zox wrote:
Rosson3r wrote:

Ne znam ima li toga u partnerstvu za bih. vjerovatno ima. u mapi puta za vize ga nema.
Sto se svega ostalog tice, kao sto sam vec napisao na jednoj drugoj temi, u Milanu recimo ISTINSKI vole pse, pa opet nema copora pasa ispred Duoma i nikad nikog nije napao pas lutalica.
Vidi nema, a zasto...zato sto imaju Azile za napustene zivotinje, sto kod nas nema.

Mali Aga

#14 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by Mali Aga » 07/07/2011 17:26

Ja predlazem da sve ove lutalice pofatamo i odnesemo pred/unutar kucu/e ovih da ne kazem sta za prava pasa. Ovo nije normalno. Oni hoce da psi imaju veca prava od ljudi a ove zivotinje ujedu djete.

MAN-lion's coach
Been thanked: 5 times

#15 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by MAN-lion's coach » 07/07/2011 22:28

Rosson3r wrote:OBZIROM DA MOJI KOMENTARI NIKAKO DA SE OBJAVE IDEMO OVAKO....

Zato što laješ u komentiranju na portalu.

Rosson3r

#16 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by Rosson3r » 08/07/2011 15:45

MAN-lion's coach wrote:
Rosson3r wrote:OBZIROM DA MOJI KOMENTARI NIKAKO DA SE OBJAVE IDEMO OVAKO....

Zato što laješ u komentiranju na portalu.
NE uopste NE LAJEM. nego odgovaram uredno bez i jedne proste rijeci, ali pisem ISTINU, STO NIJE U CILJU PORTALU DA SE ZNA.....SA-X.COM----LAZOVI..

Friesian

#17 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by Friesian » 08/07/2011 17:37

eto vidis da lajes.. cisto sumnjam da sa-x ima ikakve koristi/stete pa da ti ukida teme.. pored milion ovdje besmislenih tema ne znam zasto bi bas tvoju brisali.. ali eto, razlog je upravo lajanje.. postoje pravila ponasanja na forumu koja nose odredjene kazne ukoliko se ne postuju ;)

MAN-lion's coach
Been thanked: 5 times

#18 Re: Obavezno procitati, vezano za LUTALICE!

Post by MAN-lion's coach » 08/07/2011 23:19

Mislila sam da laje na portalu u komentiranju vijesti pa ne izbaci komentar.Uveli su cenzuru na prostote. :D

Locked