Novi vecernjakov nazi pamflet!

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
almassy

Novi vecernjakov nazi pamflet!

Post by almassy » 14/07/2007 13:34

"Stedljive Cehe zamijenili Bosanci!"
Naime, u jeku turisticke sezone u CRO, drzavljani BIH prljaju i upropastavaju cro turisticku ponudu na makarskoj rivijeri, ostavljajuci iza sebe smece i kutije od pasteta!
Ali, kako kaze doticna "novinarka" Vera Soldo, to nije slucaj sa Hercegovcima :lol: i ponekim Bosancima, koji po rijecima gradonacelnika :lol: Gradca nigdje ne putuje bez novca i taj isti potrose po silnim restoranima, za razliku od "paradajz turista"!
Ima li iko stati u kraj ovoj rasisitickoj redakciji sa sjedistem u Mostaru?
Pa dokle vise dopustati ovakvim smradovima da neometano bljuju cisti rasizam i to jos iz nase zemlje?!
Postoji li ikakav pravni mehanizam kod RAK-a, da ovakve budalastine vec jednom prestanu?
Nokia, mozda si ti upoznat sa pravnim mehanizmima doticnog autoriteta?
Svaka zemlja koja drzi do sebe bi ovakvoj redakciji davno zabranila rad...
Ostajem bez rijeci, na svakodnevnu nazzi propagandnu ovog ozloglasenog glasila!

Tesssa

Post by Tesssa » 14/07/2007 14:18

a u tome, kao, nema istine?

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 14/07/2007 14:25

fino se stavi link da zainteresovani mogu procitati i sami donijeti zakljucak o cemu se radi:
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/bi ... 0/index.do

eh, sad. ja mislim da se susjedi malo preseravaju, jedino sto stoji je da kretenima koji iza sebe ostavljaju hrpe smeca treba jasno dati do znanja da to ne rade, pa ih i kaznjavati. a malo mi je smijesno kritikovanje bosanaca sto ne trose dovoljno love. boze moj, ako im smetaju siromasni turisti neka uvedu pravilo koliko novca moras ponijeti sa sobom da bi mogao uci u zemlju i mirna bosna, ovaj hrvatska. zanimljivo bi bilo vidjeti sta bi se desilo hrvatskom turizmu kad bi bosanci iz bosne i dijaspore odlucili da tamo ne idu.

almassy

Post by almassy » 14/07/2007 14:27

Ima u tome istine, ali to nije poenta!
Nacin na kojem se doticni problemi opisuju je nista drugo do ocrnjavanje jedne skupine s ciljem razvijanja etnicke netrpeljivosti!
Ako je tebi to u redu, onda... :-)

Hendrix

Post by Hendrix » 14/07/2007 14:31

Evo baš sam mislio sve pare što zaradim dati fukarama dalmatinskim :lol:
Šta oni misle , sjede po čitavu godinu i onda da mi dođemo da im napunimo budžet za mjesec dana ? Ali eto nek hercegovci uvijek idu sa parama , e ovo je smiješno , vjerovatno oni iz "zapadnog" dijela.

Shoshana

Post by Shoshana » 14/07/2007 14:39

Ovdje su 'na udaru' uglavnom dnevni turisti, a ne Bosanci opcenito.

Za prljanje - vjerujem da je tacno, a ostalo je preseravanje.

A za prljanje - nek uposle 50 ljudi da naplacuju kazne za svaki ostavljeni papiric na ulici/plazi. Ako je tako kako pricaju - plate ce im se isplatiti od kazni samih.

A sta ce turisti jesti i koliko ce para morati potrositi za vrijeme svog boravka u Hrvatskoj... :-)

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 14/07/2007 14:39

almassy wrote:Ima u tome istine, ali to nije poenta!
Nacin na kojem se doticni problemi opisuju je nista drugo do ocrnjavanje jedne skupine s ciljem razvijanja etnicke netrpeljivosti!

ma nema tu ocrnjavanje skupine, izuzeti su imucniji bosanci i hercegovci :D shvatam sta hoces da kazes, ali ne mozes ni u svakom clanku vecernjaka traziti dokaza o ocrnjavanju. :-D

Tesssa

Post by Tesssa » 14/07/2007 14:41

callmethebreeeze wrote:fino se stavi link da zainteresovani mogu procitati i sami donijeti zakljucak o cemu se radi:

eh, sad. ja mislim da se susjedi malo preseravaju, jedino sto stoji je da kretenima koji iza sebe ostavljaju hrpe smeca treba jasno dati do znanja da to ne rade, pa ih i kaznjavati. a malo mi je smijesno kritikovanje bosanaca sto ne trose dovoljno love. boze moj, ako im smetaju siromasni turisti neka uvedu pravilo koliko novca moras ponijeti sa sobom da bi mogao uci u zemlju i mirna bosna, ovaj hrvatska. zanimljivo bi bilo vidjeti sta bi se desilo hrvatskom turizmu kad bi bosanci iz bosne i dijaspore odlucili da tamo ne idu.

ne bi se desilo apsolutno nista.Zasto zivite u zabludi da hrvati zive od bosanaca u turistickoj sezoni? Mozda na Makarskoj rivijeri, ali kad odes malo dalje bosanaca skoro pa i nema.

A pravilo sa novcem je odavno uvedeno.

Bosanac30

Post by Bosanac30 » 14/07/2007 14:42

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 14/07/2007 14:46

dinchy84 wrote:
callmethebreeeze wrote:fino se stavi link da zainteresovani mogu procitati i sami donijeti zakljucak o cemu se radi:

ne bi se desilo apsolutno nista.Zasto zivite u zabludi da hrvati zive od bosanaca u turistickoj sezoni? Mozda na Makarskoj rivijeri, ali kad odes malo dalje bosanaca skoro pa i nema.

A pravilo sa novcem je odavno uvedeno.

ja ne zivim u zabludi jer nemam pojma koliko bosanaca posjeti hrvatsku. samo znam da mnogo poznanika i prijatelja ide dole preko ljeta, pa kontam vjerovatno cine bitan postotak. ali, opet ponavljam ne znam, samo znam da cu ja ove godine u spaniju i maroko, insallah :D

saki

Post by saki » 14/07/2007 14:47

Pa valjda se plaze ciste, nezavisno od toga ko ih posjecuje.

almassy

Post by almassy » 14/07/2007 14:48

callmethebreeeze wrote:

ma nema tu ocrnjavanje skupine, izuzeti su imucniji bosanci i hercegovci :D shvatam sta hoces da kazes, ali ne mozes ni u svakom clanku vecernjaka traziti dokaza o ocrnjavanju. :-D

:D "Poznato je da Hercegovci, kao i mi Dalmatinci, nece negdje poci ako nemaju novca"...
tema nije gdje ljetovati, nego sta uciniti da bi se vecernji urazumio!

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 14/07/2007 14:52

almassy wrote:
callmethebreeeze wrote:

:D "Poznato je da Hercegovci, kao i mi Dalmatinci, nece negdje poci ako nemaju novca"...

nemoj ga kupovati. posalji pismo urednistvu, nazovi novinarku. pitaj je sto se nije udostojila da ode do plaze i prica sa tim skrtim, siromansnim, peksinim bosancima i pita ih sto prljaju "lijepu nasu". :D
p.s upravo sam nesto slicno napisao u komentarima o clanku. :D

Edin H.

Post by Edin H. » 14/07/2007 15:16

Ovo ti je ono na perfidan nacin "Bosance u lance"

Pazite ovu recenicu:

Poznato je da Hercegovci, kao i mi Dalmatinci, neće negdje poći ako nemaju novca kaže načelnik Gradca. :shock:

Ili ova:

Ručak ili piće i dalje će biti samo pusta želja - i domaćinima, ali i siromašnim kupačima iz BiH koji žele okusiti slanost Jadranskog mora.

Koji je ovo rasizam :x

Trebalo bi traziti smjenu Ivana Kosovca - nacelnika opcine Gradac

Ma ne treba marke ostaviti na Makarskoj rivijeri :x

Ko bas hoce u Hrvatsku hvatajte se Istre, a uglavnom nas gotive i u Dubrovniku i okolini.

razbijač_magle

Post by razbijač_magle » 14/07/2007 15:18

callmethebreeeze wrote:
almassy wrote:
callmethebreeeze wrote:

nemoj ga kupovati. posalji pismo urednistvu, nazovi novinarku. pitaj je sto se nije udostojila da ode do plaze i prica sa tim skrtim, siromansnim, peksinim bosancima i pita ih sto prljaju "lijepu nasu". :D
p.s upravo sam nesto slicno napisao u komentarima o clanku. :D

:thumbup: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Will Nix

Post by Will Nix » 14/07/2007 15:43

Joj Tito sto im napravi obalu,trebali su jos ovce uzgajat i ribu prodavat....

Ilija_Cvorovic

Post by Ilija_Cvorovic » 14/07/2007 15:46

Kakav shupacki tekst. :shock:

razbijač_magle

Post by razbijač_magle » 14/07/2007 15:46

Will Nix wrote:Joj Tito sto im napravi obalu,trebali su jos ovce uzgajat i ribu prodavat....

c, c, c, sine,samo bogovi prave obale........ joj jarane, Tiiiiiito - boog! :lol:

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 14/07/2007 15:56

Edin H. wrote:Ovo ti je ono na perfidan nacin "Bosance u lance"

Pazite ovu recenicu:

Poznato je da Hercegovci, kao i mi Dalmatinci, neće negdje poći ako nemaju novca kaže načelnik Gradca. :shock:

Ili ova:

Ručak ili piće i dalje će biti samo pusta želja - i domaćinima, ali i siromašnim kupačima iz BiH koji žele okusiti slanost Jadranskog mora.

Koji je ovo rasizam :x

Trebalo bi traziti smjenu Ivana Kosovca - nacelnika opcine Gradac

Ma ne treba marke ostaviti na Makarskoj rivijeri :x

Ko bas hoce u Hrvatsku hvatajte se Istre, a uglavnom nas gotive i u Dubrovniku i okolini.

samo sto je u dubrovniku samo spavanje 25-30 eura po osobi...i nema sanse da nas svijet to moze priustiti.

Da se razumijemo,. vecernjak je poznat po ovakvim "tekstovima"i te se novine ne smiju uzimati ni za sta drugo nego za hale, mislim za poslije....jel.

Al, s druge strane, kad se odvade gluposti tipa "hercegovci i dalmatinci uvijek nose pare i bla bla bla", dodje se do informacije - koja je - da zaista svaki dan dolaze mase ljudi busevima na jedan dan. I oni zaista su oni koji su predstavljeni na slici.

E sad, jel to lose sto oni dolaze? Ne mislim da jeste samo po sebi. Mislim, ljudi dolaze da se okupaju i malo vide mora. Znam da je medju njima puno ljudi koji mora nisu vidjeli godinama.

Medjutim ono je vjerovatno istina, znajuci nas narod, i sto mene strasno nervira jeste to sto aspolutno vjerujem da ostavljaju smece iza sebe. Tu smo glavni, kad treba bacati. Nazalost.

Tako da ima, kad se izvuku budalastine iz teksta, i nesto istine u tome. Nismo mi bas sjajni. Ali, opet kazem - tekst je pretenciozan i ne vrijedi nicemu. Jer, ti ljudi, samo po sebi mogu (jednom kad udju u drzavu) doci i sjediti na plazi koja je javna i jesti sendvice i kupati se. Drugi je problem to sto to domacinima smeta pa ne mogu od njih uzeti marke. Ali to nije problem ovih koji dolaze.

Sarafcina

Post by Sarafcina » 17/07/2007 11:07

Ma ovo je samo za ismijavanje ... i podjebavanje ... Bosanci ne zele da trose novac jer protestvuju zbog rasistickih :roll: izjava pojedinih politicara i hrvatskih agencija koje turiste dovode u Mostar, ali ih savjetuju da nista ne kupuju. U restoranima ne jedu zbog nivoa higijene :roll: , a hranu sa sobom ponesu iz istog razloga zbog kojeg makarani i ostalo domicilno stanovnistvo dolazi u Neum da istu kupi.

i bye bye glupim tekstovima i jos glupljim novinarima :).... a doticnu gospodju Soldo ... uzmemo i prozivamo :) .... kad dodje u Sarajevo... da kaze gdje je jela i sta. I koliko joj je para ostalo...Pobogu, hercegovka je... pa da vidimo tu lovu s kojom se putuje :). Nazalost, gospodin iz Gradca ocito nigdje ne putuje, a nase ingerencije za podjebavanje ne sezu da granica veleljepnog gradca i siroke makarske rivijere iz kojih gradonacelnik nema sposobnosti ni autobusom da izadje. Inace, treba da se zali na Dalmatinsku i Hercegovacku dijasporu, jer jarane...koju su oni lovu morali odnijeti sa sobom... na daleke puteve do Juzne Amerike i Australije...

i umalo da zaboravim smece po plazi.... ako vec hrvatska drzava i vlada nece da vode racuna o svojoj sirotinji i njihovom socijalnom statusu... tu su merhametli bosanci koji ce obezbjediti dovoljno posla, pa cak poslati i pomoc .. u radnoj snazi :D.
a da su im samo Cesi... jbg... ja svaki dan na plazi vidim posebno organizovan tim ceske reprezentacije sa plaze, koji prvo pocisti, a onda i bosnjo dodje na istu plazu... pa nevece sa zenskim dijelom iste reprezentacije napravi kontrolni pregled plaze... jah ... sagoljica pa hajd...

Thyl

Post by Thyl » 17/07/2007 11:18

A Makarska rivijera je inace jedan tako delikatan ekoloski sistem... 8-)
Mozda bi se mi bosanski paradajz-vandali fakat trebali suzdrzat od remecenja te njezne prirodne ravnoteze betona i otvorene kanalizacije... 8-)

The Nightwatchman

Post by The Nightwatchman » 17/07/2007 11:53

stochar wrote:ljudi, koji vam je qratz? fakt je da je ovaj gradonachelnik nakurchen, ali ni jedna neistinita informacija nije napisana u tekstu. to sto se nama ne svidja da ljudi pisu o ovoj pojavi, to je druga stvar.

fakt je da su nam rijeke zatrpane smecem, da su nam ulice zatrpane smecem, da nam su nam ceste pune 'hrakotina' i fakt je da se vecina na moru ponasaju onako kako se ponasaju i kod kuce - grozno.

umjesto da se upitamo ko su ljudi koji su nas doveli u situaciju da nas je 90 posto na ivici siromastva i da ljudi idu na dan-dva kako bi okusili slanost Jadrana, mi seremo u pogresnom pravcu. umjesto da pogledamo na nase rijeke prepune smeca, odbacenih karoserija i ves masina i upitamo se moramo li te navike nositi sa sobom i u inostranstvo, mi krivimo ljude zato sto nas opisu onakvim kakvi trenutno jesmo.

ma ja, najlakse je srati po komsijama (kao sto i oni rade u ovom tekstu pokusavajuci okriviti paradajz turiste za losu sezonu) i za sve kriviti anamo one.

a glavni fakt je - dopustili smo debilima da od nas naprave sirotinju i paradajz turiste i dopustacemo im jos godinama jer smo previse lijeni da napravimo revulociju ili ih barem rasceramo na izborima!

znam ja nas - jebo ti nas!!!

:thumbup:

mi smo tolika govna kad je u pitanju odnos prema okolišu da je to treba zavest u wikipediju kao fakt. prljavi smo da to nije normalno.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 17/07/2007 11:53

stochar wrote:ljudi, koji vam je qratz? fakt je da je ovaj gradonachelnik nakurchen, ali ni jedna neistinita informacija nije napisana u tekstu. to sto se nama ne svidja da ljudi pisu o ovoj pojavi, to je druga stvar.

fakt je da su nam rijeke zatrpane smecem, da su nam ulice zatrpane smecem, da nam su nam ceste pune 'hrakotina' i fakt je da se vecina na moru ponasaju onako kako se ponasaju i kod kuce - grozno.

umjesto da se upitamo ko su ljudi koji su nas doveli u situaciju da nas je 90 posto na ivici siromastva i da ljudi idu na dan-dva kako bi okusili slanost Jadrana, mi seremo u pogresnom pravcu. umjesto da pogledamo na nase rijeke prepune smeca, odbacenih karoserija i ves masina i upitamo se moramo li te navike nositi sa sobom i u inostranstvo, mi krivimo ljude zato sto nas opisu onakvim kakvi trenutno jesmo.

ma ja, najlakse je srati po komsijama (kao sto i oni rade u ovom tekstu pokusavajuci okriviti paradajz turiste za losu sezonu) i za sve kriviti anamo one.

a glavni fakt je - dopustili smo debilima da od nas naprave sirotinju i paradajz turiste i dopustacemo im jos godinama jer smo previse lijeni da napravimo revulociju ili ih barem rasceramo na izborima!

znam ja nas - jebo ti nas!!!

ako to napravimo, na koga cemo srat?

PS Ljetujte u neumu..

nokia6170

Post by nokia6170 » 17/07/2007 11:58

ja kolko vidim, ovaj text je objavio vecernji list iz hrvatske, ne bh. izdanje tog lista. ili mozda grijesim. u svakom slucaju objavljen je na web site koji je u vlasnistvu vecernjeg lista u hrvatskoj sa sjedistem u hrvatskoj.

da su kojim slucajem mene uslikali kako "copam hljeb na plazi" a sto bi upucivalo da to znaci i da sam ostavio smece za sobom, ne ocistivsi prethodno....ko sto su uslikali i postirali ovu sliku izvjesnih osoba (pretpostavljam bosanaca, mada uopste ne moraju biti bosanci) uz ovaj text, a bez mog znanja, ja bi definitivno trazio demant i ispravku, a potom podnio tuzbu za naknadu nematerijalne stete kod nadleznog suda protiv Vecernjeg lista zbog objavljivanja moje slike bez mog odobrenja i neovlasteg koristenja moje slike u svrhe teksta koji siri na tendecionazan nacin etnicku netrpljevost putem generaliziranja drzavljana Bosne i Hercegovine, na nacin da sama slika ni na koji nacin ne upucuje na zakljucak iz samog texta koji se zeli prikazati u njemu, vec iskljucivo da na uvrijedljiv i pogrdan nacin zloupotrebljava.

Pravni osnov je Zakon o medijima u Republici Hrvatskoj ("NN, broj 59/04) u slijedecim odredbama:

6. Odgovornost za štetu

Članak 21.

(1) Nakladnik koji informacijom objavljenom u mediju prouzroči drugome štetu dužan ju je naknaditi, izuzev u slučajevima propisanim ovim Zakonom.

(2) Šteta je umanjenje nečije imovine ili sprječavanje njezina povećanja (materijalna šteta) te nanošenje drugom fizičkog ili psihičkog bola ili straha (nematerijalna šteta).

(3) Na utvrđivanje odgovornosti za naknadu štete primjenjuju se propisi o obveznim odnosima, osim ako ovim Zakonom nije drugačije određeno.

(4) Nakladnik ne odgovara za štetu ako je informacija kojom je šteta učinjena:

– vjerno izvješće s rasprave na sjednici tijela zakonodavne, izvršne ili sudbene vlasti, te tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave ili na javnom skupu ili je prenesena iz akta tijela zakonodavne, izvršne ili sudbene vlasti ili tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, a njezin smisao nije promijenjen uredničkom obradom,

– objavljena unutar autoriziranog intervjua,

– utemeljena na točnim činjenicama ili na činjenicama za koje je autor imao osnovani razlog povjerovati da su točne i poduzeo je sve potrebne mjere za provjeru njihove točnosti, a postojalo je opravdano zanimanje javnosti za objavu te informacije i ako je postupano u dobroj vjeri,

fotografija oštećenika snimljena na javnome mjestu ili je fotografija oštećenika snimljena uz njegovo znanje i pristanak radi objavljivanja, a oštećenik nije zabranio objavljivanje, odnosno ograničio pravo autora fotografije na iskorištavanje djela,

– točna, a iz okolnosti slučaja proizlazi da je novinar u dobroj vjeri zaključio da se oštećenik slaže s njezinim objavljivanjem,

– proizašla iz vrijednosnih sudova autora čije je objavljivanje bilo u javnom interesu i ako je ta informacija dana u dobroj vjeri.

(5) Stavak 4. ovoga članka ne odnosi se na osobne podatke kojih je tajnost propisana zakonom, na informacije o maloljetnim osobama, te informacije prikupljene na nezakonit način.

(6) Postojanje pretpostavki odgovornosti za štetu dokazuje tužitelj, dok postojanje pretpostavki za oslobođenje od odgovornosti za štetu iz stavka 4. ovoga članka dokazuje tuženik.

(7) Ako je informacija autorizirana, a pojedini dijelovi sadrže očevidne uvrede ili klevete, autorizacija ne isključuje i solidarnu odgovornost nakladnika i glavnog urednika, ukoliko nisu postupali u dobroj vjeri.

Članak 22.

(1) Nematerijalna šteta u pravilu se naknađuje objavljivanjem ispravka informacije i isprikom nakladnika, te isplatom naknade sukladno općim propisima obveznog prava.

(2) Pravo na tužbu za naknadu nematerijalne štete sukladno općim propisima obveznog prava ima osoba koja je prethodno zatražila od nakladnika objavljivanje ispravka sporne informacije odnosno isprike nakladnika kada ispravak nije moguć.

Članak 23.

Tužba za naknadu štete može se podnijeti najkasnije u roku od tri mjeseca od dana saznanja za objavu informacije kojom je šteta prouzročena.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 17/07/2007 12:06

dinchy84 wrote:a u tome, kao, nema istine?

Sad htjedoh upitati...

Post Reply