Novi trg u Zenici

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#1 Novi trg u Zenici

Post by Eborg »

Ne znam jeste li u kinu vidjeli prezentaciju onog idejnog plana novog trga što hoće da prave. Trg bi trebao da se prostire od bivše robne kuće "Bosanka" do Kamenog mosta. Ima video, možda neko uspije naći.

Trg u suštini i nije loš, koliko sam vidio trebao bi da bude otvoren prostor sa dosta klupa.

No kada sam vidio slavoluk, obelisk i zidine sa satom pao mi je mrak na oči. Pa ono je toliko neukusno i nema nikakve veze sa Zenicom da je to strašno.

Hajde što nam je napravljen onaj odron od "Kamenog spavača" ali zar nam treba još eksperimenata Huse neimara? :roll:
belfy
Posts: 7741
Joined: 06/08/2007 09:00

#2 Re: Novi trg u Zenici

Post by belfy »

koliko sam ja skontao ono uopste nije opstinska ideja. vise mi lici na rad kakvog slobodnog umjetnika koji bi da to progura. slazem se da oni lukovi ne idu nikako onde, ali valjda nisu znali kako da sprijece one kockase glave da autima ulaze u pjesacku zonu :)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3 Re: Novi trg u Zenici

Post by Eborg »

Daj Bože da je tako...
User avatar
Chivas1
Posts: 839
Joined: 06/10/2010 19:32

#4 Re: Novi trg u Zenici

Post by Chivas1 »

O tim lukovima kroz titovu se pricalo prije 4-5 godina
belfy
Posts: 7741
Joined: 06/08/2007 09:00

#5 Re: Novi trg u Zenici

Post by belfy »

ma rijec je samo o dva luka. na ulazu u pjesacku zonu kod robne kuce i jednom na kamenom mostu. onaj na kamenom mostu skoro da bi i imao prolaz, mada se nikako ne uklapa u okolnu arhitekturu, ali onaj kod robne kuce je i izgledom i lokacijom i odabirom drzave pogresan. ja se nadam da se niko nece osmjeliti za ono, mada ostatak trga na onoj animaciji ne izgleda lose. mnogo boljih rjesenja bi se dalo tamo napraviti, pa da ono postane pravi trg, a ne neko kvaziruglo kao kameni spavac. ko god ga odobri dabogda mu kod kuce bio isti onakav. :D
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#6 Re: Novi trg u Zenici

Post by BiH-x »

Slike?
belfy
Posts: 7741
Joined: 06/08/2007 09:00

#7 Re: Novi trg u Zenici

Post by belfy »

slike...hardli. ja sam to do sada samo vidio da se vrti na ekranima kafica/restorana multipleksa ekran. to je ujedno i prvi i jedini put da sam vidio ovu idejnu izvedbu. ne znam da bi iko mogao imati slike osim da uslika sa ekrana ili onaj ko je pravio onu animaciju...
User avatar
Distortion
Posts: 2869
Joined: 08/09/2007 19:56

#8 Re: Novi trg u Zenici

Post by Distortion »

Radio je Edin Lepir, inace momak koji je zavrsio akademiju likovnih umjetnosti ako se ne varam. To je prezentovano na jednoj od sjednica opcinskog vijeca...
User avatar
Chivas1
Posts: 839
Joined: 06/10/2010 19:32

#9 Re: Novi trg u Zenici

Post by Chivas1 »

A samo na krajevima ulica fol da ne mogu auta prolazit ? pa dobre su i one sakasije :lol: :lol: iako ucesto bude razbijena poneka al eto .. ja znam da se pricali da ce bit sa strana kroz cijelu ulicu odnosno od bosanke do kamenog ti lukovi nekakvi..to bi volio vidjet ..bolje i to nego ona muda sto ce uskoro postavit kod akse i one palme :D :lol:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#10 Re: Novi trg u Zenici

Post by Eborg »

Vala ako im se već troše ogromne pare onda neka prestanu izdavati građevinske dozvole za nove objekte i neka poravnaju cijelu Srpsku mahalu i Pišće do temelja, ne idu privatne kuće i ona poluciganija usred grada. :roll:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#11 Re: Novi trg u Zenici

Post by Gandalf »

Međutim ključni elemenat novog trga su one velike ploče koje će se prostirati od slavoluka pa sve do one medievil kapije - ipak jedna ona ploča kada ih Huso kupuje vjerovatno košta 10- ak hiljada eura, al' šta nas briga hoće nam se, može nam se - pretpostavljam da je graditelj tog novog čuda Almy The Magnificent a da će Mister ( Husein ) Štela to sve da podrži sa par miliona iz općinskog budžeta.

P.S. A konjanik na sredini trga je garant ... Jašar ili neki drugi zaslužni građanin, inače dobar prijatelj dinastije Almy :D
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#12 Re: Novi trg u Zenici

Post by trinaesti »

nadam se da ono nikada nece ugledati svjetlo dana
Walthie
Posts: 94
Joined: 19/07/2009 15:56

#13 Re: Novi trg u Zenici

Post by Walthie »

Gandalf wrote:Međutim ključni elemenat novog trga su one velike ploče koje će se prostirati od slavoluka pa sve do one medievil kapije - ipak jedna ona ploča kada ih Huso kupuje vjerovatno košta 10- ak hiljada eura, al' šta nas briga hoće nam se, može nam se - pretpostavljam da je graditelj tog novog čuda Almy The Magnificent a da će Mister ( Husein ) Štela to sve da podrži sa par miliona iz općinskog budžeta.

P.S. A konjanik na sredini trga je garant ... Jašar ili neki drugi zaslužni građanin, inače dobar prijatelj dinastije Almy :D
:thumbup: :lol:
User avatar
Chivas1
Posts: 839
Joined: 06/10/2010 19:32

#14 Re: Novi trg u Zenici

Post by Chivas1 »

Gandalf wrote:Međutim ključni elemenat novog trga su one velike ploče koje će se prostirati od slavoluka pa sve do one medievil kapije - ipak jedna ona ploča kada ih Huso kupuje vjerovatno košta 10- ak hiljada eura, al' šta nas briga hoće nam se, može nam se - pretpostavljam da je graditelj tog novog čuda Almy The Magnificent a da će Mister ( Husein ) Štela to sve da podrži sa par miliona iz općinskog budžeta.

P.S. A konjanik na sredini trga je garant ... Jašar ili neki drugi zaslužni građanin, inače dobar prijatelj dinastije Almy :D
Ma jok konjanik..na motoru :D
User avatar
korijal
Posts: 74
Joined: 12/11/2010 10:49

#15 Re: Novi trg u Zenici

Post by korijal »

Čuo sam za izgradnju tog trga. Da li neko ima sliku kako bi izgledalo?
Konjanik
Posts: 417
Joined: 18/01/2009 11:09

#16 Re: Novi trg u Zenici

Post by Konjanik »

Gandalf wrote:Međutim ključni elemenat novog trga su one velike ploče koje će se prostirati od slavoluka pa sve do one medievil kapije - ipak jedna ona ploča kada ih Huso kupuje vjerovatno košta 10- ak hiljada eura, al' šta nas briga hoće nam se, može nam se - pretpostavljam da je graditelj tog novog čuda Almy The Magnificent a da će Mister ( Husein ) Štela to sve da podrži sa par miliona iz općinskog budžeta.

P.S. A konjanik na sredini trga je garant ... Jašar ili neki drugi zaslužni građanin, inače dobar prijatelj dinastije Almy :D
Hahahahahaha Jasar!!!hahahaha....hej lave ,mozda bude Ramo Isak bwahahaha
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#17 Re: Novi trg u Zenici

Post by prilagodjena »

ja bi radije stavila eku...da ga krene :lol: :lol: :lol:
convict
Posts: 3011
Joined: 10/02/2008 01:20

#18 Re: Novi trg u Zenici

Post by convict »

Sve dok Zenicu vode ljudi rodom iz Puhovca ili Dolipolja ne treba se ni nadati da grad može biti ljepši i život bolji. :x
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#19 Re: Novi trg u Zenici

Post by kamen spoticanja »

convict wrote:Sve dok Zenicu vode ljudi rodom iz Puhovca ili Dolipolja ne treba se ni nadati da grad može biti ljepši i život bolji. :x
velis SDA ili SDP ...a tesko je ocekivati da ce voditi neko drugi :wink:
Post Reply