Novi Svjetski Poredak

Da li ste za Novi Svjetsku Poredak??

Poll ended at 26/09/2005 21:28

Svakako, to je spas za sve ljude
3
43%
Nikako, to su "djavolja posla"
4
57%
 
Total votes: 7

User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#1 Novi Svjetski Poredak

Post by stella_k »

...iliti Novi Svjetovni Poredak...Novus Ordo Seclorum-pise na novcanici od 1$, to ste vjerovatno svi vidjeli...
Posljednjih par godina se jako mnogo govori o ovoj temi. Globalnih je razmjera, tako da ni nas nece zaobici..

Ne znam da li ste upuceni u temu, ali ako ste citali ili culi nesto o ovome molim da svoja "iskustva" podijelite sa ostalima.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#2

Post by danas »

pa sto ga postira triput stella? jel' to neki isaret? :lol: :lol: :lol:
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#3

Post by stella_k »

Jock, samo greska koju ne znam popraviti :lol:
El_Comunista
Posts: 223
Joined: 06/07/2005 16:37

#4

Post by El_Comunista »

danas wrote:pa sto ga postira triput stella? jel' to neki isaret? :lol: :lol: :lol:
triput je prava stvar :D
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#5

Post by stella_k »

El_Comunista wrote:
danas wrote:pa sto ga postira triput stella? jel' to neki isaret? :lol: :lol: :lol:
triput je prava stvar :D
Tako ne mozes fulit :lol:
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#6

Post by gavrilo »

usraste temu na samom pocetku :)
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#7

Post by stella_k »

gavrilo wrote:usraste temu na samom pocetku :)
Jasta vala Gavrilo, necemo vise, sorry... :-)
El_Comunista
Posts: 223
Joined: 06/07/2005 16:37

#8

Post by El_Comunista »

gavrilo wrote:usraste temu na samom pocetku :)
pa hocu da na moju temu odgovarate a ne na njenu :D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#9

Post by gavrilo »

stella_k wrote:
gavrilo wrote:usraste temu na samom pocetku :)
Jasta vala Gavrilo, necemo vise, sorry... :-)
:oops: pa tvoja je tema... :D
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#10

Post by stella_k »

Pa da onda osvjezim malo...
Dakle da li znate i koliko o ovom projektu??
Na celu ovog projekta su najveci svjetski javni mocnici ali i oni u sjeni.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#11

Post by gavrilo »

Image
El_Comunista
Posts: 223
Joined: 06/07/2005 16:37

#12

Post by El_Comunista »

ovo je jednom vec bilo postirano i mislim da si to upravo ti postiro !
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#13

Post by danas »

pa de nas prosvjetlite... :D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#14

Post by gavrilo »

joj stella ne mogu da vjerujem palis se na teorije zavjere... :D

evo ti jedan link

http://www.rotten.com/library/conspiracy/

a te sto ti mislis su ...
Illuminati


In the late 18th century, Adam Weishaupt was a professor at the University of Ingolstadt in Bavaria. He believed in the abolition of both government and organized religion, so much so that on May 1, 1776 he started a little social club to that end. The original group began with five members and was called The Order of Perfectibilists. Later it was renamed the Order of the Illuminati, and this enterprise spread throughout central Europe.

Image

From its inception, the first rule of the Illuminati was DO NOT TALK ABOUT THE ILLUMINATI. Because of its controversial aims, the club had to keep its agenda and even its existence a strict secret. In written correspondence, members used a code to refer to dates, locations, and individual members. Weishaupt's codename was "Spartacus."

Professor Weishaupt joined a German strain of Freemasonry in 1777, being initiated in Munich. He immediately began to poach from the ranks of his fellow Masons to fill out his own clandestine group. This recruitment continued unabated until he was finally caught and expelled from the Freemasons.

Eventually, somebody spilled the beans about Weishaupt's project and the ideals to which it was dedicated. All of a sudden, he become one of the most hated men in Europe. He had simultaneously managed to rile both church and state.

The end result was a crackdown on secret societies across the board. In June 1784, both the Masons and the Illuminati were declared illegal by the King of Bavaria. Weishaupt fled to Gotha, a city in eastern Germany, to escape arrest. There he lived out the rest of his days.

Image

People tend to get uptight when they are forced to look at the back of a dollar bill. And they have good reason to. There it is on the left -- that goddamned pyramid with the freaky eyeball. And what the fuck is that at the bottom? NOVUS ORDO SECLORUM. Obviously some kind of incantation.

According to the official explanation, the phrase is Latin for "a new order of the ages." The designer of the Great Seal, Charles Thomson, claimed that the "new order" he was referring to was that of the American republic. The year on the pyramid is 1776, which is the date of the signing of the Declaration of Independence.

All right, fine. But what about that eyeball? That thing is definitely occult. Nothing says "Big Brother" quite like a hovering eyeball.

Image

Thomson explained away that one by claiming the eyeball belonged to God (or "Providence," as he put it), and that the phrase ANNUIT COEPTIS means "it has favored our undertakings." Taken together, they are intended to communicate the idea that God is rooting for America.
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#15

Post by stella_k »

Pa, postirala sam vec jednom na jednoj drugoj temi, ali evo opet...

Prvobitni iluminati su bili tajno društvo koje je 1776. godine osnovao bavarski profesor Adam Weishaupt. Njegov cilj bio je ukinuti organiziranu religiju i sve svjetske vlade te povesti ljudski rod u Novi svjetski poredak kojim upravlja apsolutni razum. No, njihovu urotu je vrlo skoro otkrila bavarska vlada i iluminati su bili prisiljeni prikriti se i raditi u još većoj tajnosti. O njima se ne zna puno nakon tog progona, ali teoretičari zavjere vjeruju da oni još uvijek postoje i upravljaju svjetskom politikom iza kulisa. Nekim od njihovih najvećih postignuća se smatraju francuska revolucija, svjetski ratovi, komunizam te Ujedinjeni narodi i Europska unija kao sredstvo centraliziranja svijeta pod jednim parlamentom, ustavom i valutom. Sinonim za iluminate danas je Savjet za inozemne veze, veliki think tank koji se sastoji od bogatih bankara, poznatih znanstvenika i utjecajnih političara. Vjeruje se da rade na ostvarenju Novog svjetskog poretka, sekularne svjetske vlade s UN-om kao policijom.

Ključne riječi: iluminati, masoni, tajno društvo, Weishaupt, Rotschild, Savjet za vanjske veze, novi svjetski poredak, teorija zavjere, sekularni poredak, misticizam.

Povijest poznaje mnoga tajna društva. Čak i primitivna plemena unutar sebe imaju zajednicu zatvorenu za ostale članove tog plemena. U najveća tajna društva se ubrajaju Masoni, Templari, Rosenkreuzeri, Asasini, Mau-Mau, Mafija... Prema istraživanjima Normana MacKenzieja, svim tim društvima zajedničke su neke stvari: to su organizacije koje imaju svoju tajnu i ceremonije. Ta društva često izbjegavaju javnost zbog svojih ciljeva i zbog toga da zaštite svoje članove. Kao integrativni čimbenik navode se legenda o njegovom postanku i vrijednosti kojima stremi. (MacKenzie, 2002:5)
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#16

Post by stella_k »

Pa moj Gavrilo, u kojem pravcu stvari idu, to nije teorija, to je praksa...
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#17

Post by gavrilo »

stella_k wrote:Pa moj Gavrilo, u kojem pravcu stvari idu, to nije teorija, to je praksa...
da ti nisi mozda srpkinja :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#18

Post by danas »

stella_k wrote:Pa, postirala sam vec jednom na jednoj drugoj temi, ali evo opet...

Prvobitni iluminati su bili tajno društvo koje je 1776. godine osnovao bavarski profesor Adam Weishaupt. Njegov cilj bio je ukinuti organiziranu religiju i sve svjetske vlade te povesti ljudski rod u Novi svjetski poredak kojim upravlja apsolutni razum. No, njihovu urotu je vrlo skoro otkrila bavarska vlada i iluminati su bili prisiljeni prikriti se i raditi u još većoj tajnosti. O njima se ne zna puno nakon tog progona, ali teoretičari zavjere vjeruju da oni još uvijek postoje i upravljaju svjetskom politikom iza kulisa. Nekim od njihovih najvećih postignuća se smatraju francuska revolucija, svjetski ratovi, komunizam te Ujedinjeni narodi i Europska unija kao sredstvo centraliziranja svijeta pod jednim parlamentom, ustavom i valutom. Sinonim za iluminate danas je Savjet za inozemne veze, veliki think tank koji se sastoji od bogatih bankara, poznatih znanstvenika i utjecajnih političara. Vjeruje se da rade na ostvarenju Novog svjetskog poretka, sekularne svjetske vlade s UN-om kao policijom.
Council for Foreign Relations?
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#19

Post by stella_k »

gavrilo wrote:
stella_k wrote:Pa moj Gavrilo, u kojem pravcu stvari idu, to nije teorija, to je praksa...
da ti nisi mozda srpkinja :D
Nisam moj Gavrilo, pa zar samo srbe ovo moze zanimati?? :sad:
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#20

Post by gavrilo »

danas wrote:Council for Foreign Relations?
imam jarana tamo... hoces da te upoznam 8)
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#21

Post by gavrilo »

stella_k wrote:Nisam moj Gavrilo, pa zar samo srbe ovo moze zanimati?? :sad:
u zadnje vrijeme... da :roll: :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#22

Post by danas »

gavrilo wrote:
danas wrote:Council for Foreign Relations?
imam jarana tamo... hoces da te upoznam 8)
znam ih skoro sve... :D :D :D sinoc smo bili na veceri... :D :D :D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#23

Post by gavrilo »

danas wrote:znam ih skoro sve... :D :D :D sinoc smo bili na veceri... :D :D :D
kako je omanov mali :D nisam ga dugo vidio
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#24

Post by pitt »

Cccccc u sta sve ljudi vjeruju :D:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#25

Post by danas »

gavrilo wrote:
danas wrote:znam ih skoro sve... :D :D :D sinoc smo bili na veceri... :D :D :D
kako je omanov mali :D nisam ga dugo vidio
dobro je, poselamio te maksus... pita, kad ces mu dati one casove letenja sto si mu obeco? :D :D :D
Post Reply