Novi selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
bice_bice

Post by bice_bice » 19/12/2007 14:36

amin, amen, kako god

Crvena Tifoza

#2 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza » 19/12/2007 15:19

boki071 wrote:S obzirom da sam do sada ranije "predvidio" odnosno najavio mnoge stvari vezane za repku pa i odlazak Muzurovića nakon utakmice protiv Turske, želim da vam još nešto iznesem...

Vaha dolazi na razgovore i ako sve bude po planu i programu u sljedeći petak će biti postavljen za selektora...

Živi i zdravi bili ;)
I ćorava kokoš nađe zrno, pa i ti pogodi nešto. :lol:

funaki

Post by funaki » 19/12/2007 15:24

bice_bice wrote:amin, amen, kako god
+ 1

adisio

Post by adisio » 19/12/2007 16:00

Boki ako se obistini ovo, od mene imas sta zazelis bez zeze.

fantom slobode

Post by fantom slobode » 19/12/2007 16:47

neka nama naseg Vahe, samo da dodje!!!!

Evo jednog turskog linka za legendu naseg fudbala:
http://www.youtube.com/watch?v=OvmN8KiTMQU

Dado dijasporitus

Post by Dado dijasporitus » 19/12/2007 16:56

Evo da vam malo kvarim koncepciju :D

Čeko želi Amara Osima ili Sušića

Nakon istorijskih odluka, kako ih je nazvao član Predsjedništva N/FS BiH Sulejman Čolaković, Izvršnog odbora bh. kuće nogometa naša nogometna selekcija ostala je bez selektora A tima, zatim U21 i U19 selekcije, te malonogometne reprezentacije. Također, ostalo je upražnjeno mjesto direktora reprezentativnih selekcija.

Dosadašnji direktor Ahmet Pašalić je nakon devet godina ponudio ostavku, koja je jednoglasno prihvaćena. Nakon njega, saznajemo, ova funkcija vjerovatno više neće ni postojati u N/FS BiH, što će se, pak, naknadno odlučiti.

Prijedlozi kandidata
Ipak, ono što je u ovom trenutku važnije je izbor selektora, koji se ovaj put neće birati konkursom, već će članovi Predsjedništva Iljo Dominković, Bogdan Čeko i Sulejman Čolaković predložiti nekoliko kandidata Izvršnom odboru, koji će na sjednici zakazanoj za 28. decembar odlučiti o nasljednicima Muzurovića, Nikića, Kneževića i Ćorluke.

Sad ćemo razgovarati sa svim kandidatima koji žele biti selektori, pa ćemo izaći sa imenima kandidata pred IO, kaže Čolaković, koji nema svoj prijedlog za selektora BiH, ali je želio nešto reći o sjednici IO.

Do sada smo tek neke periferne odluke donosili jednoglasno, a ovo je prvi put da se o ovako bitnim stvarima svi složimo. Moram reći, Pašalić je načinio veliko djelo svojom ostavkom. To je u tom trenutku bilo zaista jedino afirmativno. Podnio je ostavku na mjesto direktora i ona je jednoglasno prihvaćena, ako će biti selektor, tek ćemo vidjeti. Mora se raditi transparentno, mnogi se nude, ali neće onda da rade za bosansku platu, već traže 100.000 eura. Vidjećemo, kaže Čolaković.

Za razliku od njega, Bogdan Čeko je bio malo otvoreniji:

Sjednica je bila izuzetno teška, kao uostalom i svaka kada se raspravlja o sudbini ljudi. Kandidati? Moja želja je da Izvršnom odboru ponudimo desetak imena, a ja lično preferiram nekog mlađeg kandidata, koji ima profi licencu i koji će biti rješenje na duže staze. Nešto slično što Hrvatska ima u Slavenu Biliću, kaže Čeko i nastavlja: Neću insistirati da se selektor zove ovako ili onako. Sasvim je nebitno iz kojeg će naroda biti, ali mora biti najbolje rješenje. Bitan je kvalitet, a mi imamo dovoljno momaka koji mogu biti selektori. Postoje i neke varijante da na kormilo dođe stranac, ali ja nisam za to. Mi smo siromašan savez i ne bismo mogli podnijeti financijski taj izazov. Naravno, volio bih da imamo više vremena za razgovore i donošenje odluke, ali za dva tri dana ćemo imati malo jasniju situaciju.

Mladi i perspektivni
Čeki smo nabrojali nekoliko kandidata koji spadaju u njegovo viđenje mlađih i perspektivnih: Plišek, Baždarević, Hadžibegić, Osim...

Plišek nije moj izbor i mislim da on ne bi bio dobar selektor. Pratio sam njegov rad u Željezničaru i ne bih glasao za njega. Mana Mehmeda Baždarevića je što se stalno nalazi u krugu kandidata za selektora, baš kao i Faruk Hadžibegić. Ima tu i Safet Sušić, zašto ne bi bio on!? Ne eksponira se previše, a sjajan je stručnjak ili, recimo, Amar Osim. On je tip mog trenera, kazao je za Oslobođenje Bogdan Čeko, član Predsjedništva N/FS BiH.

Kranjčar: BiH ima dobru reprezentaciju

Bivši izbornik hrvatske reprezentacije, 51-godišnji Zlatko Kranjčar spominje se kao kandidat za novoga šefa selekcije BiH.

Cicu gura hrvatski lobi u N/FS BiH na čelu s predsjednikom Iljom Dominkovićem.

Sa mnom nitko iz NS BiH nije razgovarao, - kazao je Zlatko Kranjčar za Večernji list, No, počašćen sam što se moje ime spominje u tim kombinacijama. To je priznanje mojim dosadašnjim rezultatima.

Na pitanje privlačili ga posao u Sarajevu odgovara…

BiH ima odličnu reprezentaciju, koja je mogla i bolje proći u kvalifikacijama za Euro 2008. Ona ima potencijal za veliko natjecanje i mogla bi biti iznenađenje sljedećeg ciklusa. Španjolska je favorit te skupine, a ni Turcima, ni Belgijcima ne bih priznao da su bolji, zaključio je Kranjčar.

district-beg

Post by district-beg » 19/12/2007 16:59

kome ba sad vjerovat: onaj kaze kranjcar 100%, ovaj kaze Vaha 100%... :?
nece oni njemu dat kolko bude trazio, skup je on!
sve mi se cini da ce Bazdarevic sjest..

district-beg

Post by district-beg » 19/12/2007 17:04

opa, vidi ovog Ceke, haman pozitivac...masallah, bolji dani BH fudbala se naziru :) :) :)
jos samo onog bilmeza da strpaju u buksu, i idemo u Afriku! :-D

Crvena Tifoza

Post by Crvena Tifoza » 19/12/2007 17:17

Jedan je Vaha.

Sama pomisao da ce se opet tribine prolamat "vahiiideeee, vahiiideee"...uhhh...hajde Boze budi drug!!! :thumbup:

max_power

#10 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by max_power » 19/12/2007 18:41

boki071 wrote:S obzirom da sam do sada ranije "predvidio" odnosno najavio mnoge stvari vezane za repku pa i odlazak Muzurovića nakon utakmice protiv Turske, želim da vam još nešto iznesem...

Vaha dolazi na razgovore i ako sve bude po planu i programu u sljedeći petak će biti postavljen za selektora...

Živi i zdravi bili ;)
Nadam se da ces pogoditi i ovaj put :D
Poslije svih ovih desavanja oko reprezentacije, preprodavanja igraca preko drzavne selekcije, tulumarenja na okupljanjima, senilnog Muzura - sad nam treba neko kod koga nema milosti. Treba nam jaka licnost, treba nam legenda bh fudbala. Kad bi doveli stranca ili nekog mekusca bojim se da bi se sve nastavilo kao i dosad. Zato je Vaha prava osoba za selektora.

fantom slobode

#11 Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post by fantom slobode » 19/12/2007 19:03

max_power wrote:

Živi i zdravi bili ;)
Nadam se da ces pogoditi i ovaj put :D
Poslije svih ovih desavanja oko reprezentacije, preprodavanja igraca preko drzavne selekcije, tulumarenja na okupljanjima, senilnog Muzura - sad nam treba neko kod koga nema milosti. Treba nam jaka licnost, treba nam legenda bh fudbala. Kad bi doveli stranca ili nekog mekusca bojim se da bi se sve nastavilo kao i dosad. Zato je Vaha prava osoba za selektora.
VAHIIIDEEEEEEEEEE, VAHIIIIIIIDEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!

Image

Vahid Halilhodzic
Jablanica, 15. oktobra 1952.

Fudbalsku karijeru poceo je u Jablanici u pionirskoj ekipi Turbine. Godine 1967. odlazi u Mostar i postaje clan juniora Veleza. Godine 1970. odlazi u Neretvu iz Metkovica i tamo igra sest mjeseci. U Velez se vraca 1971. godine. U prvom time Veleza debitovao je 1972. godine u kupu sa OFK Beogradom. Za Velez je odigrao 400 utakmica i postigao 250 golova. Poslije Veleza fudbalsku karijeru nastavio u francuskom prvoligasu Nantu. U prvenstvu Jugoslavije debitovao na Prvenstvu Evrope 1976. godine u Zagrebu sa Holandijom. Tu utakmicu izgubili smo sa 2:3! Za mladu reprezentaciju odigrao je 12 utakmica i postigao 13 golova. Igrao u mladoj reprezentaciji koja je 1978. bila prvak Evrope. Za najboljeg fudbalera u Jugoslaviji proglasen 1978. godine. Dva puta igrao u reprezentaciji Evrope.

OTVORIO VRATA MUNDIJALA
Tajac je zavladao na tribinama, kao da je sve propalo u zemlju! Grci su vodili sa 1:0! Kocoperni Mavros trcao je prema svom golu visoko uzdignute ruke, kao da je zelio kazati da ce reprezentacija Grcke poslije cetrdeset godina cekanja pobjediti nasu ekipu. Bio je 15. novembar 1978. godine. U Skoplju je Jugoslavija igrala posljednju utakmicu te godine; svi koji su tog popdneva dosli na stadion ocekivali su pobjedu "plavih" momaka i nastavak uspjesne tradicije u susretima sa nasim juznim susjedima. Trideset mjeseci je proslo od posljednjeg radovanja jugoslovenskih reprezentativaca na nasim stadionima. Oni su posljednji put pobjedili selekciju Velsa u Beogradu u proljece 1976. godine! Od tada su nasi selektori mnoge case zuci ispili. U reprezentaciji su se izmjenili brojni igraci, ali porazi su bili najcesci njihovi pratioci. Sve je to trajalo do tog prohladnog 15. novembra, kada je Drazen Jerkovic u Skoplje doveo mladu i ambicioznu reperzentaciju. Nekada neustrasivi centarfor, bio je prakticno selektor samo jedan dan, zapoceo je seriju pobjeda koju je kasnije nastavio Miljan Miljanic sa svojim izabranicima. Preokret su u stavri zapoceli mladici iz Mostara Vahid Halilhodzic i debitant Blaz Sliskovic. U 32. minutu susreta, Grci su izbacili loptu u korner. Udarac s ugla uputio je mladi Sliskovic; dok je lopta lagano putovala prema golu Grka, Halilhodzic je visoko poletio u vazduh i snaznim trzajem glavom pogodio loptu, a ona protivnicku mrezu. Bilo je to izjednacenje i erupcija odusevljenja medju hiljadama nasih ljudi koji su bili na stadionu u Skoplju i milionima Jugoslovena koji su utakmicu gledali na malim ekranima. Centarfor Halilhodzic se nasao u zagrljaju svojih drugova. Za izvanredan gol dobio je aplauz sa tribine. To je dalo podstrek nasim igracima da u nastavku susreta zaigraju jos bolje i izbore briljantnu pobjedu. Drugo poluvrijeme tek sto je pocelo, Savic je na centarsut Petrovica doveo Jugoslaviju u vodstvo. I taj gol bio je lijep kao i Halilhodzicev. Nije to bio kraj serije golova: Halilhodzic je u 56. i 81. minutu jos dva puta pogodio mrezu Grka i tako Jugoslaviji obezbjedio visoku pobjedu - 4:1! Bila je to treca cijela utakmica u dresu reprezentacije koju je Vahid odigrao. Te jeseni on je igrao 90 minuta u Maksimiru i postigao gol protiv Spanije. Igrao je 90 minuta i u Bukurestu kada je nad njim bio penal, a Petrovic postigao gol. U tercoj utakmici od 90 minuta dao je tri gola! Taj briljantan pocetak nije mu osigurao standardno mjesto u reprezentaciji. Selektori su ga kasnije kao i ranije zaobilazili. A on se nadao i cekao... Dvije i po godine kasnije, ponovo su se sastale reprezentacije Jugoslavije i Grcke. I dok je ona utakmica u Skoplju uvela Jugoslaviju u finale Balkanskog kupa; pobjedom u Splitu. 29. aprila 1981. otvorili smo vrata Svjetskog prvenstva u Spaniji. U toj utakmici ponovo je nas centarfor udarne snage bio Vahid Halilhodzic. Cio Split, Dalmacija i Jugoslavija zivjeli su za tu utakmicu i tu pobjedu. Jugoslovenski fudbaleri pripremali su se deset dana u gradu pod Marjanom. Grci su pratili te pripreme i najavljivali iznenadjenje. Za dres sa brojem devet u jugoslovenskoj reprezentaciji konkurisali su Halilhodzic i Bajevic, koga je Miljanic ponovo pozvao u najbolju selekciju. Grci su se cudili kad su saznali da ce Miljan ukazati sansu Vahi. Govorili su: "Zar imate boljeg centarfora od Bajevica?" Vahid je bio jedan od najboljih u nasoj reprezentaciji koja je ovaj put jos ubjedljivije savladala Grke. Bilo je 5:1! Najljepsi je bio drugi gol kada je Sljivo snazno sutirao, a Halilhodzic neustrasivo podmetnuo glavu i loptu munjevito ubacio u mrezu. Bio je to gol kakav se rijetko vidja. Treci gol smo postigli poslije penala nad Halilhodzicem, koga su Grci srusili u kaznenom prostoru. Bio je to 45. minut: golman Pantelic je sa penala pogodio mrezu. Na kraju te nezaboravne price bilo je 5:1 za Jugoslaviju. Cio stadion u Poljudu, cio Split, cijela Jugoslavija pretvorili su se u razdragani hor koji je uzvikivao: "Plavi, plavi..." Bila je to jedna od najboljih igara Jugoslavije u posljednjih deset godina i jedna od najblistavijih pobjeda nase reprezentacije. Junak te pobjede bio je centarfor Veleza Vahid Halilhodzic. Stadion u Splitu je skandirao: "Vahide, Vahide..." Jugoslavija u Skoplju, 15. novembra 1978: Avramovic, Dzoni, Hrstic, Cukrov, Zajec, Stojkovic, Bakota, Petrovic, Halilhodzic, Sliskovic, Savic. Jugoslavija u Splitu, 29. aprila 1981: Pantelic, Krmpotic, Hrstic, Zajec, Stojkovic, Buljan, Zl.Vujovic, Sliskovic, Halihodzic, Sljivo, Pasic.

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 19/12/2007 19:35

Crvena Tifoza wrote:Jedan je Vaha.

Sama pomisao da ce se opet tribine prolamat "vahiiideeee, vahiiideee"...uhhh...hajde Boze budi drug!!! :thumbup:
Sve si dobro rek`o, samo ..... sve to ide sa jednim drugim imenom, .... :-) Haj` pogodi sa kojim, .... :oops:

WASISTNO

Post by WASISTNO » 19/12/2007 21:14

Plišek traži najmanje para,a kod nas to tako ide :angry:

bruce lee

Post by bruce lee » 20/12/2007 01:23

WASISTNO wrote:Plišek traži najmanje para,a kod nas to tako ide :angry:
mozda sad otkako pasalica nema, a usanovic na sudu bude vise ostalo za kvalitet ;) nadajmo se.

suad-sarajevo

Post by suad-sarajevo » 20/12/2007 03:41

Vaha mi izgleda previše narcisoidno za tu funkciju ali, eto...Bog te čuo!!!

JEDRILICA

Post by JEDRILICA » 20/12/2007 21:51

suad-sarajevo wrote:Vaha mi izgleda previše narcisoidno za tu funkciju ali, eto...Bog te čuo!!!
Dobro, de objasni sada kakve veze ima narcisoidnost sa tom funkcijom?
Kakva je razlika izmedju narcisoidnog trenera u klubu i reprezentaciji?

Narcis voli sebe i svoj uspjeh pa nam valjda zbog toga trebaju narcisoidni treneri a ne tipovi poput Muzura i Bake! Pravo me stid kada se pojave negdje! Fuj

nokturno

Post by nokturno » 21/12/2007 00:10

JEDRILICA wrote:
suad-sarajevo wrote:Vaha mi izgleda previše narcisoidno za tu funkciju ali, eto...Bog te čuo!!!
Narcis voli sebe i svoj uspjeh pa nam valjda zbog toga trebaju narcisoidni treneri a ne tipovi poput Muzura i Bake! Pravo me stid kada se pojave negdje! Fuj
Velika je razlika biti trener u klubu i reprezentaciji. Fudbaleri u svojim klubovima moraju igrati jer im je to hljeb i placeni su da trpe svakakve trenere. Mislim da je za selektora bitno da je karizmatican, da zna sa ljudima, da prije svega ima ljudske pa onda trenerske kvalitete..

Vaha je narcis samo takav i koliko god se trudio da to zanemarim jer je nas zemljak, ne ide brate. Sjecam se utakmice protiv Marseja kad ih je PSG digo u gostima, okrece se Vaha PSG-ovoj tribini i gestikulira da ON poklanja pobjedu navijacima. Igraca ni na mapi. Tesko je opisati rijecima ali je izgledalo bas ljigavo.

Halilhodzic je sigurno najveci strucnjak od svih ovih koji se dovode u vezu sa nasom reprezentacijom ali ne vjerujem da bi bio uspjesan na ovom poslu. Moje misljenje...

Nele

Post by Nele » 21/12/2007 00:11

vaha vaha imas li daha :-D

max_power

Post by max_power » 21/12/2007 01:30

Eto nek najveci treneri danasnjice Jose Mourinho i Fabio Capello nisu narcisoidni, da ne pominjem neke od ovih starijih Trapatonija i slicne :lol:

max_power

Post by max_power » 21/12/2007 01:33

JEDRILICA wrote:

Radije narcisoidan trener koji ne voli gubiti nego neki dobricina koji je skroz ravnodusan :oops:

nokturno

Post by nokturno » 21/12/2007 01:43

max_power wrote:Eto nek najveci treneri danasnjice Jose Mourinho i Fabio Capello nisu narcisoidni, da ne pominjem neke od ovih starijih Trapatonija i slicne :lol:
Njidje veze poredjenje, otprilike kao kad bi poredili ovlasti Busha i premijera BiH

Kod Mourinja kad igraju zaradjuju milione dok u bh reprezentaciju dolaze na hladne tuseve...znaci ovdje im ne mozes prosipati neku strogocu, nemas na sta....preduslovi nebo i zemlja

Ko shvata, skontat ce :D

fyshek

Post by fyshek » 21/12/2007 13:07

Vaha nije ni u jednoj od opcija...Kranjčar, Plišek i Stepanović. Amar OSim i Sušić otpali iz svih kalkulacija.

JEDRILICA

Post by JEDRILICA » 21/12/2007 14:33

nokturno wrote:
JEDRILICA wrote:
Velika je razlika biti trener u klubu i reprezentaciji. Fudbaleri u svojim klubovima moraju igrati jer im je to hljeb i placeni su da trpe svakakve trenere. Mislim da je za selektora bitno da je karizmatican, da zna sa ljudima, da prije svega ima ljudske pa onda trenerske kvalitete..

Vaha je narcis samo takav i koliko god se trudio da to zanemarim jer je nas zemljak, ne ide brate. Sjecam se utakmice protiv Marseja kad ih je PSG digo u gostima, okrece se Vaha PSG-ovoj tribini i gestikulira da ON poklanja pobjedu navijacima. Igraca ni na mapi. Tesko je opisati rijecima ali je izgledalo bas ljigavo.

Halilhodzic je sigurno najveci strucnjak od svih ovih koji se dovode u vezu sa nasom reprezentacijom ali ne vjerujem da bi bio uspjesan na ovom poslu. Moje misljenje...
Ne moras ti meni objasnjavati sta znaci biti trener u reprezentaciji i u klubu.
Stvar je u narcisoidnosti. Gdje je god Vaha bio trener bio je uspjesan. To je cinjenica i prema tome te pitam "zasto ne bi bio uspjesan i u reprezentaciji"!

Imace sigurno vise uticaja na fudbalere od Muzurovica i Sliskovica. Kada ovu dvojicu vidim u trenerci dodje mi lose! Daj brate nekoga da uz ZNANJE i lici na nesto!

Zato VAHIIIIDEEEE!!!!

fyshek

Post by fyshek » 21/12/2007 16:19

Šta je vama ljudi?! Vaha, Faruk i Meho su tražili bruka para. Najlakše je u novinama i u inostranstvu biti patriot. Da se njima vraća, davno bi se oni vratili.
Kažem vam, br. 1 - Cico Krnjčar, 2- Jirži Plišek, 3 - Stepanović. Taj trojac je u igri.

nokturno

Post by nokturno » 21/12/2007 17:02

fyshek wrote:Šta je vama ljudi?! Vaha, Faruk i Meho su tražili bruka para. Najlakše je u novinama i u inostranstvu biti patriot. Da se njima vraća, davno bi se oni vratili.
Kažem vam, br. 1 - Cico Krnjčar, 2- Jirži Plišek, 3 - Stepanović. Taj trojac je u igri.
Kod tebe vazda neki bombasticni naslovi, provjerene info itd..

Hadzibegic je bio selektor ove reprezentacije i kad se zaradjivalo puno manje nego sad, zato nemoj bezveze da blatis covjeka zato sto si ti cuo ili nagadjas da on nece za ovoliko para...

Post Reply