Novi PASSAT

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
probuseni $
Posts: 837
Joined: 18/08/2010 16:12

#1 Novi PASSAT

Post by probuseni $ »

Novi Volkswagens Passat BlueMotion. prelazi 2463 km sa jednim rezervoarom goriva ... :-)

Na test voznji na otvorenim putevima prosjecna potrosnja goriva je bila 3,66L/100km ....
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#2 Re: Novi PASSAT

Post by respo »

koliki mu je to rezervoar
po mojoj gruboj racunici ispade preko 90 litara
cisto sumnjam da je tolika zapremina
JAsoniC
Posts: 53
Joined: 14/09/2010 16:54
Location: Tuzla

#3 Re: Novi PASSAT

Post by JAsoniC »

trosio sam i ja na otvorenom s audijem 1.8 4,2 mala je to razlika. Pitaj ih koliko trosi kad se normalno nagazi :D
User avatar
probuseni $
Posts: 837
Joined: 18/08/2010 16:12

#4 Re: Novi PASSAT

Post by probuseni $ »

Neki engleski novinar je testirao voznju i vozio je u najmanju ruku, "spar" voznju...ali ipak preci skoro 2500km sa rezervoarom je velika stvar.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#5 Re: Novi PASSAT

Post by respo »

ti ili si se nesto zaje*o ili nisu na toj tamo stranici preracunali kako treba
ja nadjoh da je presao 2458KM i da je prosjecno trosio 3,1l/100kmh koristeci 77,25 litara
motor je 1.6 78kw
opet kad se izracuna meni ispade da je potrosio 76,16 litara

p.s. u rezervoar moze stati 70 litara :-)
gdje mu stade tih 6-7 litara?
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#6 Re: Novi PASSAT

Post by citroen »

U njegov rezervoar nasuli tacno 77,25l diesela,a prije toga rezervoar bio potpuno prazan
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#7 Re: Novi PASSAT

Post by respo »

sinoc nadjoh da je zapremina rezervoara ukupno 15,4 galona
znaci kad je skroz prazan
online konvertor izracuna da je to 70 litara
tih 7 litara su nasuli jedino preko hudinija u taj isti rezervoar
uglavnom po ovim podacima koje su napisali neko tu nekog je*e
User avatar
probuseni $
Posts: 837
Joined: 18/08/2010 16:12

#8 Re: Novi PASSAT

Post by probuseni $ »

Evo link o clanku, gdje pise da je voznja bila pod nadzorom komisije za Ginsovu Knjigu Rekorda..

http://www.bilpriser.dk/news.do?newsid=3851 ( na danskom je, koristite prevodioc za engleski )

Meni je izislo da je rezervoar od 90 l- ...Jeste velik rezervoar ako je toliki ? , ali ipak preci skoro 2500km sa jednim punjenjem je stvarno impozantno...Krenes iz Stokholma i stignes u Bosnu sa jednim rezervoarom...wow ... :-)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#9 Re: Novi PASSAT

Post by respo »

evo clanka koji sam ja nasao
http://www.caradvice.com.au/85724/volks ... ngle-tank/
evo njegovih specifikacija koje sam nasao
http://www.carpages.co.uk/guide/volkswa ... mption.asp
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#10 Re: Novi PASSAT

Post by AmADin_gospo »

ja mislim da nemože somun bez najmanje 4 kifle da balansira :P
Post Reply