Na test voznji na otvorenim putevima prosjecna potrosnja goriva je bila 3,66L/100km ....
Novi PASSAT
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- probuseni $
- Posts: 837
- Joined: 18/08/2010 16:12
#1 Novi PASSAT
Novi Volkswagens Passat BlueMotion. prelazi 2463 km sa jednim rezervoarom goriva ...
Na test voznji na otvorenim putevima prosjecna potrosnja goriva je bila 3,66L/100km ....
Na test voznji na otvorenim putevima prosjecna potrosnja goriva je bila 3,66L/100km ....
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#2 Re: Novi PASSAT
koliki mu je to rezervoar
po mojoj gruboj racunici ispade preko 90 litara
cisto sumnjam da je tolika zapremina
po mojoj gruboj racunici ispade preko 90 litara
cisto sumnjam da je tolika zapremina
-
JAsoniC
- Posts: 53
- Joined: 14/09/2010 16:54
- Location: Tuzla
#3 Re: Novi PASSAT
trosio sam i ja na otvorenom s audijem 1.8 4,2 mala je to razlika. Pitaj ih koliko trosi kad se normalno nagazi 
- probuseni $
- Posts: 837
- Joined: 18/08/2010 16:12
#4 Re: Novi PASSAT
Neki engleski novinar je testirao voznju i vozio je u najmanju ruku, "spar" voznju...ali ipak preci skoro 2500km sa rezervoarom je velika stvar.
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#5 Re: Novi PASSAT
ti ili si se nesto zaje*o ili nisu na toj tamo stranici preracunali kako treba
ja nadjoh da je presao 2458KM i da je prosjecno trosio 3,1l/100kmh koristeci 77,25 litara
motor je 1.6 78kw
opet kad se izracuna meni ispade da je potrosio 76,16 litara
p.s. u rezervoar moze stati 70 litara
gdje mu stade tih 6-7 litara?
ja nadjoh da je presao 2458KM i da je prosjecno trosio 3,1l/100kmh koristeci 77,25 litara
motor je 1.6 78kw
opet kad se izracuna meni ispade da je potrosio 76,16 litara
p.s. u rezervoar moze stati 70 litara
gdje mu stade tih 6-7 litara?
- citroen
- Posts: 5863
- Joined: 19/05/2009 18:08
- Location: Sarajevo,memli strana
#6 Re: Novi PASSAT
U njegov rezervoar nasuli tacno 77,25l diesela,a prije toga rezervoar bio potpuno prazan
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#7 Re: Novi PASSAT
sinoc nadjoh da je zapremina rezervoara ukupno 15,4 galona
znaci kad je skroz prazan
online konvertor izracuna da je to 70 litara
tih 7 litara su nasuli jedino preko hudinija u taj isti rezervoar
uglavnom po ovim podacima koje su napisali neko tu nekog je*e
znaci kad je skroz prazan
online konvertor izracuna da je to 70 litara
tih 7 litara su nasuli jedino preko hudinija u taj isti rezervoar
uglavnom po ovim podacima koje su napisali neko tu nekog je*e
- probuseni $
- Posts: 837
- Joined: 18/08/2010 16:12
#8 Re: Novi PASSAT
Evo link o clanku, gdje pise da je voznja bila pod nadzorom komisije za Ginsovu Knjigu Rekorda..
http://www.bilpriser.dk/news.do?newsid=3851 ( na danskom je, koristite prevodioc za engleski )
Meni je izislo da je rezervoar od 90 l- ...Jeste velik rezervoar ako je toliki ? , ali ipak preci skoro 2500km sa jednim punjenjem je stvarno impozantno...Krenes iz Stokholma i stignes u Bosnu sa jednim rezervoarom...wow ...
http://www.bilpriser.dk/news.do?newsid=3851 ( na danskom je, koristite prevodioc za engleski )
Meni je izislo da je rezervoar od 90 l- ...Jeste velik rezervoar ako je toliki ? , ali ipak preci skoro 2500km sa jednim punjenjem je stvarno impozantno...Krenes iz Stokholma i stignes u Bosnu sa jednim rezervoarom...wow ...
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#9 Re: Novi PASSAT
evo clanka koji sam ja nasao
http://www.caradvice.com.au/85724/volks ... ngle-tank/
evo njegovih specifikacija koje sam nasao
http://www.carpages.co.uk/guide/volkswa ... mption.asp
http://www.caradvice.com.au/85724/volks ... ngle-tank/
evo njegovih specifikacija koje sam nasao
http://www.carpages.co.uk/guide/volkswa ... mption.asp
- AmADin_gospo
- Posts: 2202
- Joined: 14/05/2010 11:29
#10 Re: Novi PASSAT
ja mislim da nemože somun bez najmanje 4 kifle da balansira 
