Novi Nogometni/Fudbalski Savez Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
Culé

Novi Nogometni/Fudbalski Savez Bosne i Hercegovine

Post by Culé » 29/03/2011 16:59

Novi Savez. Novi statut. Novi sistem i najbitnije, novi članovi saveza. Želje, prijedlozi.

Image

Autobus

Re: Novi Nogometni/Fudbalski Savez Bosne i Hercegovine

Post by Autobus » 29/03/2011 17:01

Koji je sljedeći korak, jesmo li sigurni da će UEFA skinuti ove trenutne sa pozicija? I ko će birati nove? Kako ide procedura? Nekako mi nevjerovatno da će se UEFA umiješati na tom nivou ili da se uopće može umiješati na taj način?

GOLFER

Post by GOLFER » 29/03/2011 17:04

UEFA ce sigurno staviti neke svoje pouzdane ljude na celo koji ce profesionalno izgraditi novi savez. Da ce biti istih faca (hoce sigurno) da ce opet politika pokusati uzeti kontrolu to hoce sigurno, ali vjerovatno ce rukovodstvo biti takvo da ce odgovarat UEFI i zadovoljiti te trazene standarde...

slobodni armirach

Post by slobodni armirach » 29/03/2011 17:08

Osima presjednik! ako bude htio Legenda!
Barbarez, Bolic, Kodro, Škija, Sliškovic, ma ima sportista

palermo
Been thanked: 1 time

Post by palermo » 29/03/2011 17:10

Ne znam, meni to što vi pričate izgleda prilično maglovito. Članstvo u UEFI i FIFI je dobrovoljno, prijaviš se, oni vide da li ispunjavaš uslove i procedure i onda te prime. Zašo bi UEFA birala novo rukovodstvo ? Koji je to njihov interes?

mene to podsjeća na čekanje intervenicije zapada u ljeto 92.

Al eto,uvijek kažem, daj biože da sam ja samo pesimista, a vi u pravu.

Autobus

Post by Autobus » 29/03/2011 17:11

GOLFER wrote:UEFA ce sigurno staviti neke svoje pouzdane ljude na celo koji ce profesionalno izgraditi novi savez. Da ce biti istih faca (hoce sigurno) da ce opet politika pokusati uzeti kontrolu to hoce sigurno, ali vjerovatno ce rukovodstvo biti takvo da ce odgovarat UEFI i zadovoljiti te trazene standarde...

Ovo meni zvuči dosta nevjerovatno, da bi bilo istinito.

Ja mislim da se trebaju navijači organizovati i izvršiti pritisak na Savez. Savez je trenutno pod velikim pritiskom medija, a ako još bude masovno okupljanje, protest uz poneki incident, gotovo je nemoguće da ne popuste. Samo kada se pogledaju intervjui, može se lahko vidjeti da su na ivici propasti. U prilog ide činjenica da 40% ljudi želi usvojiti novi statut.

Čekati da UEFA nešto odluči može biti veoma rizično, uvijek postoji šansa da budu tvrdoglavi i čekaju da sami riješimo probleme. Treba iskoristiti momentum i pritisnuti ih svim snagama. Također, nadam se lobiju velikana našeg fudbala, tipa Osima i Sušića i Vahe, mislim da su oni u solidnom odnosu sa Platinijem.

Ovo može biti najbolji i najgori momenat za BH fudbal, pa čak i za državu, treba ga iskoristiti.

nellington

Post by nellington » 29/03/2011 17:14

Autobus wrote:
GOLFER wrote:UEFA ce sigurno staviti neke svoje pouzdane ljude na celo koji ce profesionalno izgraditi novi savez. Da ce biti istih faca (hoce sigurno) da ce opet politika pokusati uzeti kontrolu to hoce sigurno, ali vjerovatno ce rukovodstvo biti takvo da ce odgovarat UEFI i zadovoljiti te trazene standarde...

Ja mislim da se trebaju navijači organizovati i izvršiti pritisak na Savez. Savez je trenutno pod velikim pritiskom medija, a ako još bude masovno okupljanje, protest uz poneki incident, gotovo je nemoguće da ne popuste. Samo kada se pogledaju intervjui, može se lahko vidjeti da su na ivici propasti. U prilog ide činjenica da 40% ljudi želi usvojiti novi statut.

Čekati da UEFA nešto odluči može biti veoma rizično, uvijek postoji šansa da budu tvrdoglavi i čekaju da sami riješimo probleme. Treba iskoristiti momentum i pritisnuti ih svim snagama. Također, nadam se lobiju velikana našeg fudbala, tipa Osima i Sušića i Vahe, mislim da su oni u solidnom odnosu sa Platinijem.

Ovo može biti najbolji i najgori momenat za BH fudbal, pa čak i za državu, treba ga iskoristiti.

Kasno je sad praviti pritisak kad su delegati otišli kućama. Greška je što su pušteni da izađu iz Žutog Hotela.

simonese
Has thanked: 5 times

Post by simonese » 29/03/2011 17:16

Aleksandar Ristic

Autobus

Post by Autobus » 29/03/2011 17:16

nellington wrote:
Kasno je sad praviti pritisak kad su delegati otišli kućama. Greška je što su pušteni da izađu iz Žutog Hotela.

Shvatam, ali nije nemoguće. Organizovati jedan 'hod' Ferhadijom bi mogao biti učinkovit i dati materijala medijima i na koncu UEFI. Ali ovdje glavnu ulogu igraju navijači Željezničara i Sarajeva, koji jedini imaju taj kapacitet. Koliko je njih briga, to je već druga priča.

slobodni armirach

Post by slobodni armirach » 29/03/2011 17:16

pa novac je u pitanju, naravno da ce Platini da sredi situaciju,
pare su svugdje bile interes.

palermo

Post by palermo » 29/03/2011 17:19

slobodni armirach wrote:pa novac je u pitanju, naravno da ce Platini da sredi situaciju,
pare su svugdje bile interes.

Ne shvatam . Možeš li malo detaljnije

Edin H.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 9 times

Post by Edin H. » 29/03/2011 17:21

palermo wrote:Ne znam, meni to što vi pričate izgleda prilično maglovito. Članstvo u UEFI i FIFI je dobrovoljno, prijaviš se, oni vide da li ispunjavaš uslove i procedure i onda te prime. Zašo bi UEFA birala novo rukovodstvo ? Koji je to njihov interes?

Slazem se palermo.

Clanstvo je dobrovoljno, ali valjda mora na neki nacin predstavljati klubove zemlje koju predstavlja.
Znaci vrticemo se u krug, jer se opet radi o ljudima koji su odbili novi Statut.
Ako im se pokusa nametnuti organizacija koja ih po njihovom ne predstavlja, zalice se Ustavnom sudu ili ce traziti neku slicnu pravnu zastitu.
Ovdje se treba obratiti pravnim ekspertima, ali ja ne vidim neko brzo rjesenje.
Kao sto rekoh nadam se da ce ovi iz UEFE imati malo politicke mudrosti (koju istina nisu pokazali do sada) i dozvoliti da nastavi igrati u kvalifikacijama uz podrsku nekog privremenog, prelaznog Saveza, jer ce u suprotnom takmicenje evidentno postati neregularno.

Uglavnom situacija je jako teska, jer je ovo u stvari borba za Bosnu, ali ljudi su zaokupirani drugim stvarima, zato se i pojavilo sam dvadesetak momaka ispred Holiday Inn-a.

burek_in_space

Post by burek_in_space » 29/03/2011 17:21

Autobus wrote:
Shvatam, ali nije nemoguće. Organizovati jedan 'hod' Ferhadijom bi mogao biti učinkovit i dati materijala medijima i na koncu UEFI. Ali ovdje glavnu ulogu igraju navijači Željezničara i Sarajeva, koji jedini imaju taj kapacitet. Koliko je njih briga, to je već druga priča.

Necete ovu prichu okrenuti na navijache!
Kome se protestvovalo, mogao je to uchiniti sam, bez navijacha danas pred Holiday Innom!

GOLFER

Post by GOLFER » 29/03/2011 17:23

Autobus wrote:

Kako ne shvatas da su delegati POLITICKI i IDEOLOSKI glasali PROTIV novog statuta... Pa sta ce neki predstavnik iz RS-a hajd i da glasa za STATUT? sta ce biti sa tim covjekom kada se vrati u RS pa mu Dodik posalje jednu ''KOMISIJU'' da ga malo prevaspita, pa nema sanse da glasa cak i da ZELI... Ne mozemo mi izvrsiti pritisak koliko mog to uraditi PARE i prijetnje LIDERA najjacih politickih stranaka...

ReD aka Socijalista

Post by ReD aka Socijalista » 29/03/2011 17:23

Ljudi ja ne znam sta je vama problem? Ako sadasnji savez bude suspendovan onda se zdravom logikom moze napraviti novi koji prati sve legalne statute UEFA-e i FIFA-e. Napraviti peticiju medju klubovima u BiH ko je za i ko protiv i zdravo.

Ulaz u FIFA-u i UEFA-u je kao da se prjavis za posao...ako ispunjavas kriterije tu si. ;-)

Autobus

Post by Autobus » 29/03/2011 17:25

burek_in_space wrote:
Autobus wrote:

Necete ovu prichu okrenuti na navijache!
Kome se protestvovalo, mogao je to uchiniti sam, bez navijacha danas pred Holiday Innom!

Navijači su sastavni dio fudbala, nema ništa prirodnije nego pričati o njima u ovom kontekstu. Naravno da neću ulaziti u to zašto manijaci ili Hz nisu zagrijani za proteste, ali samo spominjem da su jedini koji imaju kapacitet izvršiti pritisak kakav je potreban. Ipak za svaki protest je potrebna organizacija, a ta organizacija postoji među navijačima koji su usko vezani za ovo što se dešava.

Nemoj biti tako osjetljiv :)

ReD aka Socijalista

Post by ReD aka Socijalista » 29/03/2011 17:26

Edin H. wrote:
palermo wrote:Ne znam, meni to što vi pričate izgleda prilično maglovito. Članstvo u UEFI i FIFI je dobrovoljno, prijaviš se, oni vide da li ispunjavaš uslove i procedure i onda te prime. Zašo bi UEFA birala novo rukovodstvo ? Koji je to njihov interes?

Slazem se palermo.

Clanstvo je dobrovoljno, ali valjda mora na neki nacin predstavljati klubove zemlje koju predstavlja.
Znaci vrticemo se u krug, jer se opet radi o ljudima koji su odbili novi Statut.
Ako im se pokusa nametnuti organizacija koja ih po njihovom ne predstavlja, zalice se Ustavnom sudu ili ce traziti neku slicnu pravnu zastitu.
Ovdje se treba obratiti pravnim ekspertima, ali ja ne vidim neko brzo rjesenje.
Kao sto rekoh nadam se da ce ovi iz UEFE imati malo politicke mudrosti (koju istina nisu pokazali do sada) i dozvoliti da nastavi igrati u kvalifikacijama uz podrsku nekog privremenog, prelaznog Saveza, jer ce u suprotnom takmicenje evidentno postati neregularno.

Uglavnom situacija je jako teska, jer je ovo u stvari borba za Bosnu, ali ljudi su zaokupirani drugim stvarima, zato se i pojavilo sam dvadesetak momaka ispred Holiday Inn-a.

Ucesce u Ligi BiH nije MORANJE nego stvar htjenja...osnujes novu organizaciju i ko hoce da joj bude clan mora da prihvati odredjene statute, a ko ne je sam pojo govno.

Bitno je da UEFA-a odobri novi savez, ostalo ko hoce hoce ko nece ne mora.

Bilo bi mi zao Borca :D

GOLFER

Post by GOLFER » 29/03/2011 17:27

ReD aka Socijalista wrote:Ljudi ja ne znam sta je vama problem? Ako sadasnji savez bude suspendovan onda se zdravom logikom moze napraviti novi koji prati sve legalne statute UEFA-e i FIFA-e. Napraviti peticiju medju klubovima u BiH ko je za i ko protiv i zdravo.

Ulaz u FIFA-u i UEFA-u je kao da se prjavis za posao...ako ispunjavas kriterije tu si. ;-)

ja se iskreno nadam da ce tako nesto i biti...

FIFA i UEFA ce vjerovatno sa nekom komisijom (na zahtjev nekog incijativnog odbora sacinjenog od nasih ljudi) podrzati izgradnju novog saveza... ja se iskreno nadam da ce tako to biti...

burek_in_space

Post by burek_in_space » 29/03/2011 17:30

Autobus wrote:Navijači su sastavni dio fudbala, nema ništa prirodnije nego pričati o njima u ovom kontekstu. Naravno da neću ulaziti u to zašto manijaci ili Hz nisu zagrijani za proteste, ali samo spominjem da su jedini koji imaju kapacitet izvršiti pritisak kakav je potreban. Ipak za svaki protest je potrebna organizacija, a ta organizacija postoji među navijačima koji su usko vezani za ovo što se dešava.

Nemoj biti tako osjetljiv :)

Moja greshka, jer je ono trebalo biti upozorenje upuceno svima, a ispalo je kao da ti repliciram na malo grublji nachin.
Elem, moram biti osjetljiv, jer znam u kojem ce pravcu otici pricha ako se opet budu spominjale organizovane navijachke skupine. A sa druge strane, ovo nije stvar samo Hordi i Manijaka, nego svih ljudi kojima je reprezentacija BiH u srcu.

ReD aka Socijalista

Post by ReD aka Socijalista » 29/03/2011 17:30

GOLFER wrote:
ReD aka Socijalista wrote:Ljudi ja ne znam sta je vama problem? Ako sadasnji savez bude suspendovan onda se zdravom logikom moze napraviti novi koji prati sve legalne statute UEFA-e i FIFA-e. Napraviti peticiju medju klubovima u BiH ko je za i ko protiv i zdravo.

ja se iskreno nadam da ce tako nesto i biti...

FIFA i UEFA ce vjerovatno sa nekom komisijom (na zahtjev nekog incijativnog odbora sacinjenog od nasih ljudi) podrzati izgradnju novog saveza... ja se iskreno nadam da ce tako to biti...

fifa i uefa moraju podrzati novi savez jer je jedini koji ispunjava uslove tj. STATUT ove dvije krovne fudbalske organizacije, razumijes?

To ce biti jedina DRZAVNA organizacija u BiH na podrucju fudbala koja prihvata statut tih krovnih organizacija, znamo dobro ko to nece ;-)

palermo

Post by palermo » 29/03/2011 17:33

Jeste, a jedan od kriterija je da moraš priložiti dokaz da tvoj savez uistinu predstavlja državu. Inače, mi sa sarajevo x foruma bi mogli priložiti zahtjev za članstvom u UEFI.

@ burek,
slažem se da ovu priču ne treba prebacivati na navijače. Al se ne slažem sa onom drugom rečenicom o tome da ko je htio mogao je doći pred Holliday inn. Nema odziva bez jasne mobilizacije, nema mobilizacije bez pozivai jasnog motiva , nema poziva bez organizacije. Uostalom, nedavni događaji su nam to pokazali.

I zaista ovo nije priča o navijačima. Ovo je mnogo šira priča.I to mislim znamo dobro.

slobodni armirach

Post by slobodni armirach » 29/03/2011 17:35

ne radi se o nikakvom novom savezu!

Radi se o ljudima koji vode Savez,
eh sad sto bi oni htjeli jos dva tri nova saveza, to je druga prica

Pa grcki savez je bio suspendovan na mjesec dana kad su bili evropski prvaci.

ReD aka Socijalista

Post by ReD aka Socijalista » 29/03/2011 17:36

palermo wrote:

Jeste, a jedan od kriterija je da moraš pričožiti dokaz da tvoj savez uistinu predstavlja državu. Inače, mi sa sarajevo x foruma bi mogli priložiti zahtjev za članstvom u UEFI.

@ burek,
slažem se da ovu priču ne treba prebacivati na navijače. Al se ne slažem sa onom drugom rečenicom o tome da ko je htio mogao je doći pred Holliday inn. Nema odziva bez jasne mobilizacije, nema mobilizacije bez pozivai jasnog motiva , nema poziva bez organizacije. Uostalom, nedavni događaji su nam to pokazali.

I zaista ovo nije priča o navijačima. Ovo je mnogo šira priča.I to mislim znamo dobro.

Pa rekao sam vec kako se to radi, mora se napraviti peticija medju klubovima u BiH, ko je za i ko protiv STATUTA. Oni koji su protiv su protiv svjetskog fudbala i oni se nemaju sta pikati u tome svemu...vidjecemo ja mislim da ce biti pozitivno.

ReD aka Socijalista

Post by ReD aka Socijalista » 29/03/2011 17:36

slobodni armirach wrote:ne radi se o nikakvom novom savezu!

Radi se o ljudima koji vode Savez,
eh sad sto bi oni htjeli jos dva tri nova saveza, to je druga prica

Pa grcki savez je bio suspendovan na mjesec dana kad su bili evropski prvaci.

radi se o statutu uefe i fife i o nicemu vise, o ljudima unutar naseg saveza ne treba ni pricati to je valjda jasno da nam trebaju strucnjaci.

burek_in_space

Post by burek_in_space » 29/03/2011 17:38

palermo wrote:Jeste, a jedan od kriterija je da moraš priložiti dokaz da tvoj savez uistinu predstavlja državu. Inače, mi sa sarajevo x foruma bi mogli priložiti zahtjev za članstvom u UEFI.

@ burek,

Pa eno, objasnio sam par postova iznad zashto nisam za to da se potezhe pricha o navijachima, jer kakvi smo, ne bi me zachudilo da dodje do frke samo zato shto su proteste organizovali horde ili manijaci ili robijashi...nadam se da se razumijemo.

Locked