Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Mogy87

#34126 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 23/10/2020 10:30

Naslovnica wrote:
23/10/2020 10:17
Mogy87 wrote:
23/10/2020 10:05
Naslovnica wrote:
23/10/2020 09:58

Nije tačno.
3 su kreatori, a ispod njih na naslovnoj stranici su supotpisnici, što svako može i da provjeri.
Na stranu to što je i za tih 5300 način provjere vjerovatno podložan prevari, ali ja ne dovodim u pitanje tih 5300 potpisa, ja vjerujem a ti konstanto trubiš o samo 3 potpisa na deklaraciji, ali neće moći. ;-)
Svako ko ima pristup internetu može da provjeri za sebe ko stoji iza obje deklaracije je to.
Svi koji su supotpisnici GBD se ne provjeravaju.

Sta kazes podlozno prevari :lol:

Lancet

https://www.thelancet.com/journals/lanc ... X/fulltext

Medscape

https://www.medscape.com/viewarticle/939161
Ja, i? Podložno prevari, zašto da ne?
Ali ja kažem da vjerujem da su svi potpisi legitimni.
Ti naučnici koji su kreirali GBD (i glavni supotpisnici) su sigurno znali šta potpisuju i sigurno su pametniji od Mogy87 i Naslovnice.
To isto važi za ove druge.
Što se tiče imuniteta krda, mene interesuje kako se ugasi epidemija Španske gripe? Mutacijom ili imunitetom? Ili oboje?
Imunitet krda je prirodni fenomen i nije nepoznat u nauci. Prevashodno se postiže vakcinacijom, ali i na prirodan način, zarazom.
Da li je opasno? Jeste.
Da li je nemoguće? Ko zna?
Evo i da ga postignemo, kako mislis "odrzavati" taj kolektivni imunitet?
Za bolest kod koje imunitet traje 6 mjeseci?
Ljudi se konstantno radjaju takodjer?
Nismo imali kolektivni imunitet "prirodnim putem" ni za bolesti koje se preboluju jednom u zivotu poput morbila i varicela. A ti bi ga ostvario za bolest gdje je reinfekcija dokazana.
Ja razumijem da tebi normalizacija zivota, posebno skolstva, super zvuci. I meni isto. Ali ovi ljudi nisu dali odgovor na pitanje KAKO.
O tome i samo o tome se radi. Kako ovo provesti u praksi.

laik1981

#34127 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 » 23/10/2020 10:31

Mogy87 wrote:
23/10/2020 10:30
Naslovnica wrote:
Mogy87 wrote:
23/10/2020 10:05

Svi koji su supotpisnici GBD se ne provjeravaju.

Sta kazes podlozno prevari :lol:

Lancet

https://www.thelancet.com/journals/lanc ... X/fulltext

Medscape

https://www.medscape.com/viewarticle/939161
Ti naučnici koji su kreirali GBD (i glavni supotpisnici) su sigurno znali šta potpisuju i sigurno su pametniji od Mogy87 i Naslovnice.
Što se tiče imuniteta krda, mene interesuje kako se ugasi epidemija Španske gripe? Mutacijom ili imunitetom? Ili oboje?
Imunitet krda je prirodni fenomen i nije nepoznat u nauci. Prevashodno se postiže vakcinacijom, ali i na prirodan način, zarazom.
Da li je opasno? Jeste.
Nismo imali kolektivni imunitet "prirodnim putem" ni za bolesti koje se preboluju jednom u zivotu poput morbila i varicela. A ti bi ga ostvario za bolest gdje je reinfekcija dokazana.
Ja razumijem da tebi normalizacija zivota, posebno skolstva, super zvuci. I meni isto. Ali ovi ljudi nisu dali odgovor na pitanje KAKO.
Svjesno izostavljas odgovor T memorijskih stanica?

Mogy87

#34128 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 23/10/2020 10:34

laik1981 wrote:
23/10/2020 10:31
Mogy87 wrote:
23/10/2020 10:30
Naslovnica wrote:

Da li je opasno? Jeste.
Svjesno izostavljas odgovor T memorijskih stanica?
To su vrlo komplikovani mehanizmi koje ne razumijemo ni za mnogo ozbiljnije bolesti. Imas taj odgovor i za morbile pa zasto nije postignut kolektivni imunitet prirodnim putem?
Jedna od najkompleksijih oblasti imunologije, ali ti garantujes da stiti :roll:

laik1981

#34129 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 » 23/10/2020 10:35

Diplomirao je na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu, a doktorirao je na sveučilištu u Bruxellesu. Poslijedoktorski studij je nastavio u Francuskoj i SAD-u. Izvanredni je od 1972. godine, a poslije i redoviti profesor genetike na Sveučilištu u Bruxellesu, a od 1988. profesor stanične biologije. Voditelj je Laboratorija za evolucijsku i molekularnu biologiju. Savjetnik je premijera Republike Hrvatske za znanost i direktor MedILS-a, jedinstvenog instituta u Splitu koji okuplja sjajne znanstvenike u Hrvatskoj.

Objavio je 177 radova, opisao 25 originalnih otkrića citiranih više tisuća puta, te je dobitnik 12 svjetskih nagrada. U Jutarnjem je izabran za vodećeg hrvatskog intelektualca.

Dana 4. srpnja 2011. uručena mu je europska nagrada za mikrobiologiju, koju mu je u sklopu proslave srebrnog jubileja Federacije europskih mikrobioloških društava (FEMS) u Ženevi uručio predsjednik FEMS-a, profesor Bernhard Schink.[2] Riječ je o nagradi koju dodjeljuje Federation of European Microbiological Societies (FEMS), a nosi ime profesora Andréa M. Lwoffa, prvog FEMS-ovog predsjednika. Nagrada se od 2000. godine dodjeljuje za vrhunska znanstvena postignuća u mikrobiologiji i predstavlja najprestižniju mikrobiološku nagradu koju pojedinac ili skupina znanstvenika mogu dobiti u tom području. Profesor Radman tek je peti dobitnik ovog iznimnog priznanja.[
Radman: U Hrvatskoj je skoro dvije hiljade smrti manje nego prošle godine, više štete pravi panikaNel Pavletic/PIXSELL
Čuveni hrvatski naučnik akademik Miroslav Radman za RTL Direkt je govorio o epidemiji koronavirusa.

Rekao je da su sve veće brojke zaraženih svakako zabrinjavajuće, a kada je riječ o rigoroznim mjerama nekih evropskih zemalja, kaže da se njihov rezultat još ne može znati.

"Veoma je teško kritizirati opreznost onih koji su odgovorni. Ne možemo znati rezultat tih mjera, ali do sada su one dobro radile. A koja je dimenzija ovog problema javnog zdravlja, ja sam ne znam, ali kad pogledam podatke Hrvatskog zavoda za statistiku, onda se fino može pročitati da u ovom dijelu godine ima 1.967 smrti manje nego u istom periodu prošle godine", kazao je on.

Čovjek se onda zdravim razumom pita gdje je tako strašan problem, nastavio je.

"Ne znam koji je nivo inžinjerstva ovog puta i zašto je Covid postao takva zvijezda, celebrity, kad imamo manje smrtnih slučajeva nego u isto doba prošle godine", rekao je Radman.
Ravnozemljas? Covjek guster?
Last edited by laik1981 on 23/10/2020 10:40, edited 1 time in total.

Naslovnica

#34130 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica » 23/10/2020 10:37

@Mogy87
Pretpostavljam da ćemo se vakcinisati svakih 6 mjeseci, mada bi neki ovdje to i voljeli. :lol:
Ne znam samo kako prestadoše one silne pandemije kojekakvih H1N1&co virusa u prošlosti? Neke od tih pandemija su trajale godinama, bez vakcina, pa opet se završile. 🤔
Mnogi virusi su kroz istoriju izgubili na snazi kroz mutacije. Pretpostavljam da je tu djelimičnu ulogu odigrao i kolektivni imunitet, preko kojeg je virus oslabio i na kraju nestao.
Uostalom, ne mislim ja ništa, ko sam ja da mislim?
Pitajte ove glupe naučnike i nobelovce kako su mogli zaboraviti na tu sitnicu...
:thumbup:

armin071

#34131 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 » 23/10/2020 10:40

laik1981 wrote:
23/10/2020 10:35
Radman: U Hrvatskoj je skoro dvije hiljade smrti manje nego prošle godine, više štete pravi panikaNel Pavletic/PIXSELL
Čuveni hrvatski naučnik akademik Miroslav Radman za RTL Direkt je govorio o epidemiji koronavirusa.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Rekao je da su sve veće brojke zaraženih svakako zabrinjavajuće, a kada je riječ o rigoroznim mjerama nekih evropskih zemalja, kaže da se njihov rezultat još ne može znati.

"Veoma je teško kritizirati opreznost onih koji su odgovorni. Ne možemo znati rezultat tih mjera, ali do sada su one dobro radile. A koja je dimenzija ovog problema javnog zdravlja, ja sam ne znam, ali kad pogledam podatke Hrvatskog zavoda za statistiku, onda se fino može pročitati da u ovom dijelu godine ima 1.967 smrti manje nego u istom periodu prošle godine", kazao je on.

"Ne znam koji je nivo inžinjerstva ovog puta i zašto je Covid postao takva zvijezda, celebrity, kad imamo manje smrtnih slučajeva nego u isto doba prošle godine", rekao je Radman.
Pa gdje nadje tog gustera i ravnozemljasa pored zivog Faucija i Drostena?? Nije niko lud da slusa tog anonimusa koji sigurno negdje u stanu ima svastiku sakrivenu ispod jorgana....

Mogy87

#34132 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 23/10/2020 10:43

Naslovnica wrote:
23/10/2020 10:37
Pretpostavljam da ćemo se vakcinisati svakih 6 mjeseci, mada bi neki ovdje to i voljeli. :lol:
Ne znam samo kako prestadoše one silne pandemije kojekakvih H1N1&co virusa u prošlosti? Neke od tih pandemija su trajale godinama, bez vakcina, pa opet se završile. 🤔
Mnogi virusi su kroz istoriju izgubili na snazi kroz mutacije. Pretpostavljam da je tu djelimičnu ulogu odigrao i kolektivni imunitet, preko kojeg je virus oslabio i na kraju nestao.
Uostalom, mislim ja ništa, ko sam ja da mislim?
Pitajte ove glupe naučnike i nobelovce kako su mogli zaboraviti na tu sitnicu...
Pa upravo zato je izazov napraviti vakcinu za koju ce imunitet trajati duze od 6 mjeseci. Na tome rade ovi "glupani".
Ne bi ti da komentarises, ali ipak si dao svoje misljenje.

Ja bi prije svega pitala ove naucnike KAKO misle provesti svoju strategiju. Jer o tome nista nisu rekli.

A opet 5.300 provjerenih naucnika kaze da je taj pristup opasno pogresno razmisljanje koje nije zasnovano na naucnim dokazima.

E sad vjerovati 3 ili 5.300 koji daju dokaze za svoju tvrdnju...

The arrival of a second wave and the realisation of the challenges ahead has led to renewed interest in a so-called herd immunity approach, which suggests allowing a large uncontrolled outbreak in the low-risk population while protecting the vulnerable. Proponents suggest this would lead to the development of infection-acquired population immunity in the low-risk population, which will eventually protect the vulnerable. This is a dangerous fallacy unsupported by scientific evidence.

Naslovnica

#34133 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica » 23/10/2020 10:56

Mogy87 wrote:
23/10/2020 10:43
Naslovnica wrote:
Pa upravo zato je izazov napraviti vakcinu za koju ce imunitet trajati duze od 6 mjeseci. Na tome rade ovi "glupani".

Ja bi prije svega pitala ove naucnike KAKO misle provesti svoju strategiju. Jer o tome nista nisu rekli.

A opet 5.300 provjerenih naucnika kaze da je taj pristup opasno pogresno razmisljanje koje nije zasnovano na naucnim dokazima.

The arrival of a second wave and the realisation of the challenges ahead has led to renewed interest in a so-called herd immunity approach, which suggests allowing a large uncontrolled outbreak in the low-risk population while protecting the vulnerable. Proponents suggest this would lead to the development of infection-acquired population immunity in the low-risk population, which will eventually protect the vulnerable. This is a dangerous fallacy unsupported by scientific evidence.
Uuuu, ali si se našpanovala jutros, mako je reći...
Jesam li te to triggerovao prije druge kafe ili šta?!
:kiss:
Nije 3, više ih je. ;-)
I nije ih 5300, manje ih je.
Nema potrebe da porediš kruške i jabuke i da dovodiš ljude u zabludu.
Svako ko zna koristiti internet može pogledati prve stranice dokumenta, tu su glavni potpisnici i supotpisnici. ;-)
I ne zaboravi, appeal to authority. :kiss:
Hej, a šta ćemo ako se u dogledno vrijeme ne pronađe efikasna vakcina za period duži od 6 mjeseci? Pa onda te mutacije, doduše sporije nego sezonska gripa, ali opet... 🤔

Mogy87

#34134 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 23/10/2020 11:04

Naslovnica wrote:
23/10/2020 10:56
Mogy87 wrote:
Naslovnica wrote:

Nije 3, više ih je. ;-)
Svako ko zna koristiti internet može pogledati prve stranice dokumenta, tu su glavni potpisnici i supotpisnici. ;-)
Hej, a šta ćemo ako se u dogledno vrijeme ne pronađe efikasna vakcina za period duži od 6 mjeseci? Pa onda te mutacije, doduše sporije nego sezonska gripa, ali opet... 🤔
Kako su kruske i jabuke kad je John Snow memo odgovor naucne zajednice na GBD?

Kako ih je manje od 5.300? Slobodno ih prebroji.

Isto sto i do sad: maska u zatvorenom, distanca, pranje ruku, ostanes kuci ako si bolestan i to je to.

Trappist

#34135 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist » 23/10/2020 11:10

laik1981 wrote:
Diplomirao je na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu, a doktorirao je na sveučilištu u Bruxellesu. Poslijedoktorski studij je nastavio u Francuskoj i SAD-u. Izvanredni je od 1972. godine, a poslije i redoviti profesor genetike na Sveučilištu u Bruxellesu, a od 1988. profesor stanične biologije. Voditelj je Laboratorija za evolucijsku i molekularnu biologiju. Savjetnik je premijera Republike Hrvatske za znanost i direktor MedILS-a, jedinstvenog instituta u Splitu koji okuplja sjajne znanstvenike u Hrvatskoj.

Objavio je 177 radova, opisao 25 originalnih otkrića citiranih više tisuća puta, te je dobitnik 12 svjetskih nagrada. U Jutarnjem je izabran za vodećeg hrvatskog intelektualca.

Dana 4. srpnja 2011. uručena mu je europska nagrada za mikrobiologiju, koju mu je u sklopu proslave srebrnog jubileja Federacije europskih mikrobioloških društava (FEMS) u Ženevi uručio predsjednik FEMS-a, profesor Bernhard Schink.[2] Riječ je o nagradi koju dodjeljuje Federation of European Microbiological Societies (FEMS), a nosi ime profesora Andréa M. Lwoffa, prvog FEMS-ovog predsjednika. Nagrada se od 2000. godine dodjeljuje za vrhunska znanstvena postignuća u mikrobiologiji i predstavlja najprestižniju mikrobiološku nagradu koju pojedinac ili skupina znanstvenika mogu dobiti u tom području. Profesor Radman tek je peti dobitnik ovog iznimnog priznanja.[

Ravnozemljas? Covjek guster?
Ima li on 2-3 profila na forumu da nam pojasni neke stvari? Nema! Sto bi ga onda slusali, nebitan totalno lik

Naslovnica

#34136 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica » 23/10/2020 11:17

Mogy87 wrote:
23/10/2020 11:04
Naslovnica wrote:
23/10/2020 10:56
Mogy87 wrote:

Nije 3, više ih je. ;-)
Kako su kruske i jabuke kad je John Snow memo odgovor naucne zajednice na GBD?

Kako ih je manje od 5.300? Slobodno ih prebroji.

Isto sto i do sad: maska u zatvorenom, distanca, pranje ruku, ostanes kuci ako si bolestan i to je to.
Miješaš broj kreatora i glavnih supotpisnika prve deklaracije sa brojem potpisa na drugoj deklaraciji.
Poređenje brojeva 3 i 5300 na način na koji ti to predstavljaš će nekoga ko ne zna o čemu se radi dovesti u zabludu.
Nema potrebe za poluistina i uvijek imaj na umu appeal to authority. :thumbup:

geralt

#34137 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt » 23/10/2020 11:30

Trappist wrote:
23/10/2020 10:07
"Radman: U Hrvatskoj je skoro dvije hiljade smrti manje nego prošle godine, više štete pravi panika"

Teoreticar zavjere ?
Izgradis betonski bunker oko kuce jer je najavljeno granatiranje. kuca ti prezivi granatiranje sa minimalnom stetom, i onda ti neko dodje i kaze "jesi budala sto si pravio bunker, vidis da ti kuci nije nista bilo".

Trappist

#34138 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist » 23/10/2020 11:32

geralt wrote:
23/10/2020 11:30
Trappist wrote:
"Radman: U Hrvatskoj je skoro dvije hiljade smrti manje nego prošle godine, više štete pravi panika"

Teoreticar zavjere ?
Izgradis betonski bunker oko kuce jer je najavljeno granatiranje. kuca ti prezivi granatiranje sa minimalnom stetom, i onda ti neko dodje i kaze "jesi budala sto si pravio bunker, vidis da ti kuci nije nista bilo".
Odlicno poredjenje, nema sta. Sto onda ne uvedu trajni lockdown 365 dana u godini, spasili bi onda miliona zivota po tvojoj logici.

Dozer

#34139 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer » 23/10/2020 11:36

Osim onih sto umru od raka, malarije, ebole, side, cigara, itd...

BadBoy

#34140 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy » 23/10/2020 11:39

laik1981 wrote:
23/10/2020 09:45

Pa dobro te kolege ne podrzavaju, a ove podrzavaju.. Ovi sto podrzavaju su nesto novo, s obzirom iz kojeg "svijeta" dolaze..

A stari ce se cuvati kako su se i do sada cuvali.. Mjere nisu postovane citavo ljeto i dio jeseni do uvodjenja kazni, pa stari nisu nastradali kako se to mjesecima najavljivalo.. Bajrami, Neumi, svadbe sa po 500 zvanica, razni skupovi, ma bio raspasoj totalni, a citavo vrijeme imali masu pozitivnih, visoke procente pozitivnih u odnosu na testirane i sve mane naseg zdravstva, pa opet nista dramaticno.. To je ralnost kojoj smo svi svjedocili, a price i najave citavo vrijeme nisu bile u skladu sa onim cemu smo svjedocili u realnosti.. Mjere zastite se i danas postuju samo u vecim sredinama.. Ne znam koliko si upoznata, ali u manjim sredinama virus je jedino tema na kafama, a i tu rijetko.. U praksi se niko ne obazire.. Citavo vrijeme sam na tockovima, prije svega na terenu Hercegovine i Istocne Bosne. U tim djelovima korona nije postojala. Nije se moglo uopste primjetiti da je stanje epidemije i da je nesto drugacije u odnosu na vrijeme prije korone. I danas je u tim sredinama tako.

Jednostavno realnost se ne podudara sa onim sto svakodnevno slusamo..
laik1981 wrote:
23/10/2020 10:12
Nadzorna_ploca wrote:
23/10/2020 10:09
Joj argumenata, Neum, Bajrami i svadbe :mrgreen:
Pa na osnovu toga su se najavljivale apokalipse od strane struke i eksponencijalni rastovi.. Samo sto realnost opali samar, a onda se ti prognozeri poklope usima..
Image

Nema se ko šta poklapati ušima, samo ima zabijanje glave u pijesak. Eto ti rasta.

geralt

#34141 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt » 23/10/2020 11:42

Dozer wrote:
23/10/2020 11:36
Nista hajmo onda ukinuti javno zdravstvo i raspustiti epidemioloske sluzbe. Sta ce nam koji k kad vec ljudi umiru od raka.

BadBoy

#34142 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy » 23/10/2020 11:43

geralt wrote:
23/10/2020 11:30
Trappist wrote:

Teoreticar zavjere ?
Paradoks zaštite.

biglebovski

#34143 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski » 23/10/2020 11:54

armin071 wrote:
23/10/2020 10:40
laik1981 wrote:
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Pa gdje nadje tog gustera i ravnozemljasa pored zivog Faucija i Drostena?? Nije niko lud da slusa tog anonimusa koji sigurno negdje u stanu ima svastiku sakrivenu ispod jorgana....
Baca mi na izoteriju, bongova i šiša po tavanu kamara... :D :D :D

Dozer

#34144 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Dozer » 23/10/2020 12:01

geralt wrote:
23/10/2020 11:42
Dozer wrote:
23/10/2020 11:36
Nista hajmo onda ukinuti javno zdravstvo i raspustiti epidemioloske sluzbe. Sta ce nam koji k kad vec ljudi umiru od raka.
Niko to nije rekao, pa nema potrebe ni da se imputiraju ovakve gluposti.

Cinjenica je u tome da puno vise miliona ljudi umire svake godine od raznoraznih zaraznis virusa, tvrdi se cak da neki uzrokuju i rak, ali nikad niko ne uvede nikakav lockdown radi toga.
Cinjenica je i da je sezonska gripa prosle sezone, 19/20, bila traljava. Vidjecemo sta ce biti ove sezone, 20/21, koja je tek pocela.

daddy-kool

#34145 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool » 23/10/2020 12:03

geralt wrote:

Od ili uz? :roll:

zubi

#34146 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi » 23/10/2020 12:04

daddy-kool wrote:
23/10/2020 12:03
geralt wrote:

:lol:

Trappist

#34148 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist » 23/10/2020 12:09

zubi wrote:
23/10/2020 12:04
daddy-kool wrote:
geralt wrote:

Eh eto kakvi likovi ovdje "drze predavanja", gledaj s cim se oni ismijavaju. Mislim nisu to likovi. ovo je jedan te isti lik, to je vise ljudi skontalo. Samo da ti kazem da si odvratan, ko god da si, i da se nadam da neces nikad u zivotu gledati nekog bliskog kako se bori sa rakom :thumbup:

daddy-kool

#34149 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool » 23/10/2020 12:10

Trappist wrote:
23/10/2020 12:09
zubi wrote:
23/10/2020 12:04
daddy-kool wrote:

Eh eto kakvi likovi ovdje "drze predavanja", gledaj s cim se oni ismijavaju. Mislim nisu to likovi. ovo je jedan te isti lik, to je vise ljudi skontalo. Samo da ti kazem da si odvratan, ko god da si, i da se nadam da neces nikad u zivotu gledati nekog bliskog kako se bori sa rakom :thumbup:
Pa ne razumijem kada pojedinci sve propituju i sumnjaju, kako im ovo nije na um palo? I kako je to smiješno kada se neko bori sa koronom ali nije smiješno ako se bori sa drugim bolestima? :?

Nadzorna_ploca

#34150 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nadzorna_ploca » 23/10/2020 12:15

Pasha moj, bezveze ces dobiti bananu zbog ovih likova.. :cry:

Post Reply