Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Tambure

#15876 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tambure » 30/03/2020 20:35

Challenger_ wrote:
30/03/2020 20:12
Tambure wrote:
30/03/2020 19:55
Ovo ce jednog dana samo stati bice receno vratite se normalnim zivotima ... samo dok se zavrsi ono sto je trenutno u toku u svijetu.
Šta misliš da je "trenutno u toku"?
Nesto sigurno jeste

demagog

#15877 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by demagog » 30/03/2020 20:36

biglebovski wrote:
30/03/2020 20:32
I po Hrvatskoj luduju sa mjerama.... Ustavni sudac o mjerama protiv pandemije u Hrvatskoj...

"Zatvaranje ljudi u vlastite kuće bez testiranja stavlja ih u prekarni položaj: postaju niti zdravi niti bolesni, stigmatizirani su do mjere ugroženosti od većine. Svjedoci smo da ih legitimiraju neovlaštene osobe (apotekari!), a priprema im se (navodno) i mjera praćenja mobitela. Zbog nedefiniranosti mjere i zbog postojanja testa na bolest mjera samoizolacije nije niti proporcionalna prema čl. 16., niti primjerena prema čl. 17. Ustava. Njome je dana prednost štednji na testovima tj. ekonomskim interesima države nad temeljnim ljudskim pravima. To je nedopustivo, to čak nisu vrijednosti istog ranga", smatra Abramović."

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ust ... x_tid=3409
Cijeli svijet luduje sa mjerama.
:skoljka:

Mogy87

#15878 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 30/03/2020 20:36

Enticer wrote:
30/03/2020 20:24
Cherry-Cherry wrote:
30/03/2020 20:17
Ja bih voljela da teoretičari zavjere napišu, šta misle ko je odgovoran za ovo, kome je to u interesu, koji je razlog, šta kako.... Da objasne u koju konkretno teoriju zavjere vjeruju. I posebno da objasne, šta je 5G i kakve veze ima sa svim ovim. Ali lijepo, detaljno da objasne, ako nije problem. :)
Nadji na yt video od David Icke :), mrsko mi pisati...
Preporucujes covjeka koji vjeruje da postoje ljudi gusteri? :run:
"David Icke is a well-known political commentator and proponent of the theory that human civilization descended from reptilians in the constellation Draco. "
https://www.theguardian.com/lifeandstyl ... -bundy-jfk

Benjo34

#15879 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Benjo34 » 30/03/2020 20:36

Cupko_ wrote:
30/03/2020 20:29
Volio bi da uspijem pronaći UKUPAN BROJ smrtnih slučajeva u Italiji na dnevnom nivou (dakle svi smrtni slučajevi, ne samo od koronavirusa) u zadnjih mjesec dana pa da to uporedimo sa dnevnim/mjesečnim brojem smrtnih slučajeva u 2019./2018. godini.

Ako ima netko ko zna talijanski pa da eventualno probamo preko web portala njihovog zavoda za javno zdravstvo. Ja sam pokušao odabrati engleski jezik ali su frajeri preveli samo nazive sekcija na portalu a ostalo sve ostavili na talijanskom :lol: Pored toga sam i prerovio milion stranica ali je teško sada doći do bilo čega jer svako guglanje vodi na koronavirus :cry:

Po nekim brojkama koje sam nalazio, broj smrtnih slučajeva dnevno bi u prosjeku trebao biti oko 2000 (za prošlu ili pretprošlu godinu). E sad ovisi sve od perioda godine, vjerujem da sezonske bolesti doprinesu možda većem broju umrlih u određenim mjesecima pa bi bilo fino pronaći detalje ali ono što je najvažnije je ukupan broj smrtnih slučajeva u zadnjih mjesec dana npr, uključujući i ovih oko 11.000 od ovog virusa.

Baš bi volio ovo pogledat pa uporedit koliko se zaista povećao broj mrtvih u odnosu na prošlu/pretprošlu godinu u ovom periodu pa ako ima netko da pomogne, javite se pa da istražimo, možda osvanemo i na klix-u :)
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... TsyIDYxt7M

https://www.istat.it/it/archivio/decessi
Možda će ti ovo biti od koristi
Last edited by Benjo34 on 30/03/2020 20:40, edited 1 time in total.

GandalfSivi

#15880 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi » 30/03/2020 20:37

ćiribiribela wrote:
Svaki put kad trazis od teoreticara zavjere neko objasnjenje, oni te upute na neki yt link. Pa imate li vlastito misljenje, ili bar neke cinjenice sa relevantnim izvorima?
Nemoj svega ti da ljudi pocnu iznositi "vlastito misljenje", tek smo onda najebali. Valjda imaju neki svjetski autoriteti (ali oni priznati, a ne bilo kakav doktor, jer i oni imaju "vlastito misljenje"), pa onda treba njih pratiti. Ali u ovome kao i u svemu ostalom, ljudi biraju samo one izvore koji njima odgovaraju. A masina radi, ubacuju se hiljade nebuloznih informacija svaki dan. Rusi najvise love u mutnom, ali ima i dosta drugih.

Pitar sa Kariba
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#15881 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Pitar sa Kariba » 30/03/2020 20:37

Cherry-Cherry wrote:
Ja bih voljela da teoretičari zavjere napišu, šta misle ko je odgovoran za ovo, kome je to u interesu, koji je razlog, šta kako.... Da objasne u koju konkretno teoriju zavjere vjeruju. I posebno da objasne, šta je 5G i kakve veze ima sa svim ovim. Ali lijepo, detaljno da objasne, ako nije problem. :)
Kakvi teoreticari zavjere?! To su ti oni "Sta's ti meni govooriti" tipovi koji ne shvacaju da zivot u urbanim sredinama pociva na zakonima i uredbama svidjalo se to nekome ili ne. To su tipovi koji ne mogu da shvate da se kokoske ne mogu drzati na balkonu na 8 spratu na Otoci. Tipovi "Sta ima veze sto je nedjelja ujutru ja obijam plocice u kupatilu kad ja hocu". A u stvari su sitni seljacici koji vodnjikavim, zmirkavim okicama nepovjerljivo gledaju svijet oko sebe. I radi svoga sitnog ćara dovode u pitanje cijeli normalan svijet.
I pun mi ih je qrc (da izvines)!

japin_mutapi
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#15882 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by japin_mutapi » 30/03/2020 20:38

Challenger_ wrote:
Tambure wrote:
Ovo ce jednog dana samo stati bice receno vratite se normalnim zivotima ... samo dok se zavrsi ono sto je trenutno u toku u svijetu.
Pandemija korona virusa.

pici

#15883 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pici » 30/03/2020 20:38

[LIVE] Coronavirus Pandemic: Real Time Counter, World Map, News

Lajavikrelac

#15884 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Lajavikrelac » 30/03/2020 20:40

Ima Bosne_Bice Bosne wrote:
30/03/2020 20:25
Lajavikrelac wrote:
30/03/2020 19:24
Nije ni demokraCkoj Čemeriki mane u pogledu zdravstva. Milioni nemaju propisno osiguranje....
Radio sam 20 god. u americkom zdravstvu i znam kako fercera. ;-)

Zdravstvo je tu biznis i sve se vrti oko novca. Koliko para toliko i muzike. ;-)

Preventiva im je zapostavljena vec decenijama, sto ce im se obiti o glavu sa ovom pandenijom.

A sto se tice miliona ljudi koji nemaju zdr. osiguranje je posljedica nekoliko razloga.
Cijana osiguranja (vrlo skupo), mladi ne zele da kupuju osiguranja (kontaju da su zdravi i ne treba im), firme ispod x zaposlenih (nisam siguran koliko, mozda 10, 20) nisu obavezne da placaju osiguranje radnicima, nezaposleni koji nisu u evidenciji, beskucnici, itd.

I jos nesto, osiguranja ne pokrivaju sve 100% (cak ako kupis i ono najskuplje), pa veliki dio troskova lijecenja pada na teret pacijenta. (Racuni za lijecenje su na prvom mjestu razloga za bankrupciju).

Tzv. Obamacare je bio samo "flaster" na velikoj rani zvanog zdrv. osiguranja, ali je Trump i taj "flaster" zamjenio manjim.

Nahebali kako god. :(
Ukratko, sva se medicina vrti oko love. A kad kažem da farmako-koncerni ubiru milijadne na lijekovima onda sam teoretičar zavjere :skoljka:

Ironmen

#15885 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ironmen » 30/03/2020 20:40

Pitar sa Kariba wrote:
30/03/2020 20:37
Cherry-Cherry wrote:
Kakvi teoreticari zavjere?! To su ti oni "Sta's ti meni govooriti" tipovi koji ne shvacaju da zivot u urbanim sredinama pociva na zakonima i uredbama svidjalo se to nekome ili ne. To su tipovi koji ne mogu da shvate da se kokoske ne mogu drzati na balkonu na 8 spratu na Otoci. Tipovi "Sta ima veze sto je nedjelja ujutru ja obijam plocice u kupatilu kad ja hocu". A u stvari su sitni seljacici koji vodnjikavim, zmirkavim okicama nepovjerljivo gledaju svijet oko sebe. I radi svoga sitnog ćara dovode u pitanje cijeli normalan svijet.
Klasinco razmisljanje SDA uhljebovca na drzavne jasle kojem radno vrijeme pocinje od 9 sati ujutro...

GandalfSivi

#15886 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi » 30/03/2020 20:40

Ima Bosne_Bice Bosne wrote:
30/03/2020 20:25
Lajavikrelac wrote:
30/03/2020 19:24
Nije ni demokraCkoj Čemeriki mane u pogledu zdravstva. Milioni nemaju propisno osiguranje....
Radio sam 20 god. u americkom zdravstvu i znam kako fercera. ;-)

Zdravstvo je tu biznis i sve se vrti oko novca. Koliko para toliko i muzike. ;-)

Preventiva im je zapostavljena vec decenijama, sto ce im se obiti o glavu sa ovom pandenijom.

A sto se tice miliona ljudi koji nemaju zdr. osiguranje je posljedica nekoliko razloga.
Cijana osiguranja (vrlo skupo), mladi ne zele da kupuju osiguranja (kontaju da su zdravi i ne treba im), firme ispod x zaposlenih (nisam siguran koliko, mozda 10, 20) nisu obavezne da placaju osiguranje radnicima, nezaposleni koji nisu u evidenciji, beskucnici, itd.

I jos nesto, osiguranja ne pokrivaju sve 100% (cak ako kupis i ono najskuplje), pa veliki dio troskova lijecenja pada na teret pacijenta. (Racuni za lijecenje su na prvom mjestu razloga za bankrupciju).

Tzv. Obamacare je bio samo "flaster" na velikoj rani zvanog zdrv. osiguranja, ali je Trump i taj "flaster" zamjenio manjim.

Nahebali kako god. :(
Koje ba, pazi sada kada Trump uvede Universal Health Care, ali ga nazove nesto tipa Patriot Health Care, i cijela desnica poludi za istim :D

Majke mi, cak se i ne zajebajem, kako sam vidio da Fox News brani Universal Basic Income, sve je moguce...

GandalfSivi

#15887 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi » 30/03/2020 20:41

Pitar sa Kariba wrote:
30/03/2020 20:37
Cherry-Cherry wrote:
Sta fali kokoskama, pa nije pticja gripa :D

biglebovski

#15888 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski » 30/03/2020 20:41

demagog wrote:
30/03/2020 20:36
biglebovski wrote:
30/03/2020 20:32
I po Hrvatskoj luduju sa mjerama.... Ustavni sudac o mjerama protiv pandemije u Hrvatskoj...

"Zatvaranje ljudi u vlastite kuće bez testiranja stavlja ih u prekarni položaj: postaju niti zdravi niti bolesni, stigmatizirani su do mjere ugroženosti od većine. Svjedoci smo da ih legitimiraju neovlaštene osobe (apotekari!), a priprema im se (navodno) i mjera praćenja mobitela. Zbog nedefiniranosti mjere i zbog postojanja testa na bolest mjera samoizolacije nije niti proporcionalna prema čl. 16., niti primjerena prema čl. 17. Ustava. Njome je dana prednost štednji na testovima tj. ekonomskim interesima države nad temeljnim ljudskim pravima. To je nedopustivo, to čak nisu vrijednosti istog ranga", smatra Abramović."

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ust ... x_tid=3409
Cijeli svijet luduje sa mjerama.
:skoljka:
Al ga ovi naši zakucaše pravo. Šta kaže sudija, ne možeš u karanten staviti čovjeka a da mu ne platiš, ima član zakona koji to definiše. A oni ostrvo zatvorili. Biće tužbi... Hop-cup, krizni štab, šta kako, bogtepito...

-daniel-

#15889 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by -daniel- » 30/03/2020 20:42

ćiribiribela wrote:
Svaki put kad trazis od teoreticara zavjere neko objasnjenje, oni te upute na neki yt link. Pa imate li vlastito misljenje, ili bar neke cinjenice sa relevantnim izvorima?
Ma svako će ti neku svoju teoriju ponuditi.
Moje mišljenje je da se sve vrti oko novca.

Ukucaj u pretraživač.
Šta je petrodolar i kako je nastao?
Zašto novac nema podlogu u zlatu?
Ko je vlasnik MMF-a, FED-a?
Šta je SWIFT a šta CIPS ( ovdje napiši CIPS Iran)
Itd...

:meza1:

Challenger_
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije

#15890 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Challenger_ » 30/03/2020 20:43

japin_mutapi wrote:
30/03/2020 20:38
Challenger_ wrote:
Tambure wrote:
Pandemija korona virusa.
Ma jok, misli da se pandemija sa ili bez navodnika koristi kao magla za glavnu radnju. Vidiš šta mi gore odgovara, "nešto", a to nešto ne zna da imenuje.

ćiribiribela

#15891 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by ćiribiribela » 30/03/2020 20:43

Jeste, sva se medicina vrti oko love, spasavanje ljudskih zivota je onako usput. Sljedeci put kad dobijes migrenu, ili ako ti perforira slijepo crijevo, ako te zaboli zub, ako slomis ruku... ne uzimaj nikakve lijekove i ne idi doktoru, ne daj da mafija zaradjuje!

MacaZ

#15892 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MacaZ » 30/03/2020 20:45

Cupko_ wrote:
Volio bi da uspijem pronaći UKUPAN BROJ smrtnih slučajeva u Italiji na dnevnom nivou (dakle svi smrtni slučajevi, ne samo od koronavirusa) u zadnjih mjesec dana pa da to uporedimo sa dnevnim/mjesečnim brojem smrtnih slučajeva u 2019./2018. godini.

Ako ima netko ko zna talijanski pa da eventualno probamo preko web portala njihovog zavoda za javno zdravstvo. Ja sam pokušao odabrati engleski jezik ali su frajeri preveli samo nazive sekcija na portalu a ostalo sve ostavili na talijanskom :lol: Pored toga sam i prerovio milion stranica ali je teško sada doći do bilo čega jer svako guglanje vodi na koronavirus :cry:

Po nekim brojkama koje sam nalazio, broj smrtnih slučajeva dnevno bi u prosjeku trebao biti oko 2000 (za prošlu ili pretprošlu godinu). E sad ovisi sve od perioda godine, vjerujem da sezonske bolesti doprinesu možda većem broju umrlih u određenim mjesecima pa bi bilo fino pronaći detalje ali ono što je najvažnije je ukupan broj smrtnih slučajeva u zadnjih mjesec dana npr, uključujući i ovih oko 11.000 od ovog virusa.

Baš bi volio ovo pogledat pa uporedit koliko se zaista povećao broj mrtvih u odnosu na prošlu/pretprošlu godinu u ovom periodu pa ako ima netko da pomogne, javite se pa da istražimo, možda osvanemo i na klix-u :)
mjesečno uobičajeno umire cca 50.000

imaš eto po mjesecima za 2019

Image

Mogy87

#15893 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 30/03/2020 20:46

Da ponovimo:
"Svijet je kompleksan, bolesti su kompleksne, mehanizmi širenja epidemije i način na koji virus djeluje na ljude zahtjevan je za razumijevanje i stručnjacima, a posebno nama laicima. Uz to, postoji nešto primamljivo u tome da mi imamo spoznaje koje drugi nemaju. Daje nam na važnosti. Drugačiji smo od drugih. Naizgled razumijemo ono što "ovce" ne razumiju. Ovakvi internetski ratnici u ovim trenucima spremno dijele, pa čak i stvaraju, lažne vijesti te biraju stvari koje odgovaraju njihovom stajalištu, a ignoriraju informacije koje ne razumiju ili se ne uklapaju u njihovu zavjerom obavijenu sliku svijeta."
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2170104

Diwan

#15894 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Diwan » 30/03/2020 20:48

eltroxin wrote:
30/03/2020 20:20
Diwan wrote:
30/03/2020 19:36
Kad čovjek pogleda šta se dešava iz dana u dan, kako se sve više strah uvlači u ljude, koji se skoro pa nožem može rezati, uz sva medijska dešavanja, pisanja, intervjue, govore, savjete, predviđanja, informacije koje dolaze iz minutu u minutu, uz naslućivanje gdje i čemu sve ovo ide - može se reći da su nam masoni dobro ovo zabiberili i zamutili vodu.

Za mene lično veoma tužno u šta smo se prevorili za kratko vrijeme, a sam Bog zna u šta možemo da se pretvorimo. Tuga. Najmanje na virus mislim kad ovo pišem.

Pravo totalitarno društvo.
Strah koji "mozes rezati nozem" je nista naspram paranoje i psihoze u kojoj ti i takvi zivite.
Hoce da nac pelcuju, truju nas, cipove nam ugraduju, brnice nam nabacuju, nemamo "pravih" informacija...
Deep state, banke, farmaceuti, masoni, cionisti, ljudi gusteri i svemirci, kapitalisti, neoliberali, mainstream mediji, naftasi i naravno Dzej!
Jebeni virus se ne moze dogoditi da ne iskocite sa nekim teorijama i zavjerama :run:
Baš si mi se nagovorio

Cupko_

#15895 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Cupko_ » 30/03/2020 20:48

Benjo34 wrote:
30/03/2020 20:36
Cupko_ wrote:

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... TsyIDYxt7M

https://www.istat.it/it/archivio/decessi
Možda će ti ovo biti od koristi
Nažalost ovdje su samo podaci koje sam već ranije i pronašap (za prošle godine), ali hvala u svakom slučaju.
Teško ću izgleda pronaći podatke o broju umrlih u ovoj godini bar (ako već ne u zadnjih mjesec dana) :?

Cupko_

#15896 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Cupko_ » 30/03/2020 20:51

MacaZ wrote:
30/03/2020 20:45
Cupko_ wrote:

Image
U ovim mjesecima i blizu 60.000, ali svakako ovo je za prošlu godinu, trebalo bi mi za ovu što očito još nigdje nema..

mO k3

#15897 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by mO k3 » 30/03/2020 20:52

ćiribiribela wrote:
Masa ih je tu , masa još se pozivaju na intervjue nekih dubioznih doktora koje su dali Russia Today ...,

Treba otvoriti extra temu teorija zavjere pa neka tamo orgijaju

MacaZ

#15898 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MacaZ » 30/03/2020 20:54

Cupko_ wrote:
30/03/2020 20:51
MacaZ wrote:
30/03/2020 20:45
Cupko_ wrote:

Image
U ovim mjesecima i blizu 60.000, ali svakako ovo je za prošlu godinu, trebalo bi mi za ovu što očito još nigdje nema..
sam kažeš da bi moglo bit razlika po mjesecima
što je naravno tačno, a onda isticeš "najjači" mjesec a ja stavio prosjek 50.000
nijedan statisticki zavod ne može pratit mjesec za mjesecom, nego s odgodom id 2-3 mjeseca
tako da je to TO
za mart 2020 bit će u junu/julu 2020

elem poenta koju ti ganjaš je da kontas da će bit isti broj unrlih kao i 2019 a to je 57.800
jel tako ?
Last edited by MacaZ on 30/03/2020 20:57, edited 1 time in total.

stajeba

#15899 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by stajeba » 30/03/2020 20:56

„Želim da zapamtite da ljudi umiru uglavnom SA korona virusom, a ne ZBOG korona virusa“

Ja sam bio ovakvog uvjerenja i prije 15 dana, i piso sam to ovde po forumu, pa sam bio teoretičar zavjere.

Mogy87

#15900 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 » 30/03/2020 20:58

Cupko_ wrote:

Stvar je u sljedecem: ISTAT ce podatke o ukupnom broju umrlih objaviti tek u junu. Tako je svake godine. Podatke za smrti od COVIDA imamo na dnevnoj osnovi jer to je u fokusu. Slika koju postavljam je poredjenje broja umrlih po regijama u 2019 (plava boja) sa umrilim SAMO od COVIDA (crvena boja) na sta je potrebno dodati jos umrle od ostalih bolesti. Vidimo da je u Lombardiji broj umrlih od COVIDa premasio ukupan broj umrlih prosle godine. Na ovo za sve regije treba dodati jos umrle od ostalih bolesti. Kljucno je uociti da se vecina smrti od COVIDA desava u jednoj regiji dok u ostalim ljudi umiru od drugih razloga. Kad bi pretpostavili da ce broj umrlih u 2020 biti na nivou 2019 od ostalih uzroka (jer tad nismo imali COVID) broj umrlih u Lombardiji bi bio cca. 2000+2000, u
Piemonteu 1000 od ostalih uzroka + 100 COVID o tako dalje. Srecom umrli su vecinom u Lombardiji tako da teza "ko god je umro pise se da je od COVIDa ne pije vodu"
Image
Last edited by Mogy87 on 30/03/2020 21:03, edited 1 time in total.

Post Reply