Novi filmovi!

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...
anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 08/06/2006 05:59

THE BREAK UP (2006)

Image

Rezija: Peyton Reed

Uloge: Jennifer Aniston, Vince Vaughn, Jon Favreau (ujedno najsmjesniji :D)

Najave za ovaj film su bile presmijesne. I onako kako se to cesto desava sa Hollywoodskim filmovima glavni smijesni dijelovi su vec bili sadrzani u toj najavi. Gary i Brooke zive zajedno, medjutim nakon jedne zesce svadje, desava se RASKID. Medjutim ni jedno ni drugo ne zele da napuste stan koji su zajedno kupili. Nakon toga slijedi rat oko "teritorije", dobronamjerni savijeti prijatelja, prepucavanje itd itd. Film je laganica, brzo prodje, ima par dobrih dramaticnih i par pravo smijesnih scena, ali iskreno bas nista posebno, i kraj je nigdje veze :D Nije vrijedan odlaska u kino, moze sacekati DVD :D

water

Post by water » 09/06/2006 16:24

anais_nin wrote:THE BREAK UP (2006)

Image

Najave za ovaj film su bile presmijesne. I onako kako se to cesto desava sa Hollywoodskim filmovima glavni smijesni dijelovi su vec bili sadrzani u toj najavi. Gary i Brooke zive zajedno, medjutim nakon jedne zesce svadje, desava se RASKID. Medjutim ni jedno ni drugo ne zele da napuste stan koji su zajedno kupili. Nakon toga slijedi rat oko "teritorije", dobronamjerni savijeti prijatelja, prepucavanje itd itd. Film je laganica, brzo prodje, ima par dobrih dramaticnih i par pravo smijesnih scena, ali iskreno bas nista posebno, i kraj je nigdje veze :D Nije vrijedan odlaska u kino, moze sacekati DVD :D

jah a sta ako imas zesci poriv glede Jen?

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 09/06/2006 17:04

water wrote:jah a sta ako imas zesci poriv glede Jen?

u tom slucaju jos je vaznije da taj neko saceka DVD, jer se Jenniferka veci dio filma shetka ili gologuza ili u malenim haljinicama :D

pirmin

Post by pirmin » 09/06/2006 17:04

Jos jedan remake...

Image

water

Post by water » 09/06/2006 17:15

anais_nin wrote:

u tom slucaju jos je vaznije da taj neko saceka DVD, jer se Jenniferka veci dio filma shetka ili gologuza ili u malenim haljinicama :D

onda da sacekam :lol:

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 09/06/2006 17:40

water wrote:
anais_nin wrote:

:lol: :D mene je film na momente podobro nazivcirao...cini mi se da je namjera bila da se implicira da zene ne znaju sta hoce :lol: :D

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post by black » 09/06/2006 18:18

anais_nin wrote:
water wrote:
anais_nin wrote:

:lol: :D mene je film na momente podobro nazivcirao...cini mi se da je namjera bila da se implicira da zene ne znaju sta hoce :lol: :D

a to k'o znate :oops: :D :lol: znaci vrijedi ga pogledati samo radi gologuze dzeniferke :oops: 8-)

water

Post by water » 09/06/2006 18:24

black wrote:
anais_nin wrote:
water wrote:
anais_nin wrote:

a to k'o znate :oops: :D :lol: znaci vrijedi ga pogledati samo radi gologuze dzeniferke :oops: 8-)

jednom rjecju to bi sazelo sve sto vrijedi u jednom filmu :razz:

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 09/06/2006 18:43

black wrote:a to k'o znate :oops: :D :lol: znaci vrijedi ga pogledati samo radi gologuze dzeniferke :oops: 8-)

:D mrsh tamo :D ja znam sta hocu :D a znam i drugih primjeraka zeMskog roda koje znaju :D nego jenny je bila pravo fina u filmu...ma ima film super momenata...vince je lafac i po :D a mislim da ce se puno frajera prepoznati u nekim njegovim "ponasanjima" :lol: :D

FAtka

Post by FAtka » 11/06/2006 01:16

Shadows in the Sun by Brad Mirman
Harvey Keitel Joshua Jackson Claire Forlani
super romanticna komedija....o 2 najvaznije stvari za svakog covjeka

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 22/06/2006 17:08

napisah sinoc odmah prve utiske o filmu i naravno cim sam kliknula "potvrdi" forum nije radio :lol: sad cete dobiti reprizu prvih utisaka :D mene pravo krenulo sa akcionim filmicama u zadnje vrijeme, vise sam ih odgledala zadnjih par sedmica nego u zadnjih godinu dana :D uglavnom na redu je bio:

THE FAST AND THE FURIOUS: TOKYO DRIFT (2006)

Image

Eh sad...film na isti kalup kao i prethodna dva...ko se lozi na brzinu i auta, ili ide u kino samo zbog malo adrenalina nece mu biti lose....muzika fenomenalna, fina auta, ali i mali milion stvari koje su me nanervirale....eh sama prica: glavni lik je srednjoskolac Sean koji stalno upada u probleme zbog ulicnih trka...mamica i on se stalno moraju seliti zbog toga...nakon zadnjeg njesra koje napravi mama ga salje kod tate u Tokyo da ga ovaj dovede u red....naravno Sean vrlo brzo u novoj skoli pronalazi adekvatnu ekipicu koja se mota oko auta...eh samo sto je u Tokyo malo drugacija furka, takozvani drifting (nemam pojma kako se ovo prevodi na nasem, to je neki fol kad auto kliza na stranu u brzinama, ono pustaju zadnji dio auta da kliza lijevo ili desno u krivini)....i kolo vodi japanska mafija yakuza....naravno Sean dripac koji jeste nalozi se na kolegicu iz skole, mladu australijanku koja je ujedno i koka glavnog tipa u trkanju, koji je u tom momentu imenovan D.K. (drift king) i eto odmah konflikta...

Znam da je u ovakvim filmovima poenta da navijas za glavnog junaka ali meni je glumac koji igra Seana pravoooo isao na zivce hahahaha nije ni u malom noktu Paul Walkeru (koji i nije neki glumac ali je dopadljiv)...i njegov akcenat hahaha jao jao valjda ono da naglase cinjenicu da je amerikanac u Japanu namaknuli mu onaj otegnuti juznjacki naglasak, meni ko po mozgu....onda glavni zloco, japanac, ima drama misice, i kao zeznut je lik, ali engleski govori tuc muc, nisam ni mogla obracat paznju na misice dok sam se naprezala da ga razumijem....koka navodno strasno driftuje, ali to je nebitno jer veci dio filma ona provodi u minicama kao igrackica na navijanje izmedju dva glavna lika, cas jedan, cas drugi, cas jedan, cas drugi...nigdje veze....jedini dopadljiv lik je krim-partner glavnog zloce, Han, koji uzima Seana pod svoje...njega boli briga za sve :D driftuje da bi kupio koke, zeza se malo nako s kriminalnom i sve mu je smjesno :D

nemam pojma ali imam osjecaj da je ovaj film namjenjen uglavno tinejdzerskoj publici i to je to....muzika je extra, ali kao i obicno 2/3 pjesama koje su koristene u filmu se NE nalaze na soundtracku....meni se u po frku plesalo u kinu :lol: a vidjela sam jos par ljudi kako cupkaju tokom filma :D ma nako, nije nesto, ali eto opet nekako brzo prodje, valjda to i jest poenta akcionih filmova da ne razmisljas puno....i eto kao ima iznenadjenje na kraju :D uglavnom ko voli nek izvoli :D

irfan2

Post by irfan2 » 22/06/2006 17:52

kako ti se dalo pisat tolko za tako beznacajan film :-)

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 22/06/2006 17:57

irfan2 wrote:kako ti se dalo pisat tolko za tako beznacajan film :-)

vjerovatno jer mi se prvi dio pravo svidio, a u ovom me milion stvari nazivciralo, morala sam se negdje ispuhat :D a uostalom bice onih kojima ce se film svidjet :D kino je sinoc bilo puno :D

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 26/06/2006 23:30

CLICK (2006), Adam Sandler :D

Image

iako je dobio pravo lose kritike profesionalnih kriticara, kod publike dobro prolazi. Ja nisam mogla odoliti jer mnogo voljem Adam Sandlera...i legao mi je ovaj film :D ne zbog neke kinematografske vrijednosti, naravno da nije nikakvo remek dijelo, ali je nekih sat i 45 minuta zabave i smijeha, kao i obicno sa Sandlerom...ne mislim da mu je ovo najbolji film, ali je meni bila efikasna komedija jer se vise od pola filma kino sala orila od smijeha (ukljucujuci i moj :D)...
Sandler glumi prezaposlenog arhitektu kojeg zli sef (David Hasselhof) stalno tovari poslovima i poslicima, koje ovaj obavlja u nadi da ce jednog dana postati partner u firmi. Kroz sve ovo Sandler naravno zapostavlja svoju porodicu, 2 klinaca i zenicu Kate Beckinsale. Uz sve to mu zivot zagorcavaju silnih daljinski upravljaci po kuci, za koje nikako da skonta koji je za sta. I tako u potrazi za jednim daljinskim koji bi mu olaksao zivot nabasa na nesto cemu se nije nadao...daljinski kojim moze kontrolisati raznorazne stvari u svom zivotu (tipa stavljanja zenine ronce na MUTE :lol:)...sve bi bilo bajno i bajkovito da nakon nekog vremena daljinski ne preuzima kontrolu nad njegovim zivotom :D
laganica, ugodna :D

legionarka

Post by legionarka » 26/06/2006 23:36

Bubble, Steven Soderbergh, novi
Sombre, Phillipe Grandrieux, nesto stariji
The wayward clouds, Tsai Ming Liang
Breakfast on Pluto, Neil Jordan

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 03/08/2006 22:37

Saraswati wrote:
irfan2 wrote:da vinci je njesra zesce...

inside man je fekin fenomenalan :) ...preporucujem :)

Ozbiljno? Jedva cekam da ga pogledam... :-D

A ovaj Owen je mrakkk :oops:

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 03/08/2006 22:41

nego, ja pogledala hrpu ovih novih filmova sa prostora ex Juge.

Posebno mi se dojmio Duga mracna noc, a ovim zenskicama preporucujem Pogled sa Ajfelovog tornja sa Darkom Rundekom :)

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 06/08/2006 17:16

MIAMI VICE (2006) - Colin Farrell, Jamie Foxx

Image

Film je cista katastrofa....pogledala sam ga jer sam nekadasnju seriju sa Don Johnsonom pravo gotivila i zato sto mi Colin (priznam) nije nimalo mrzak, ali koje razocarenje...muzika iz filma je super, i film ima onako par pozitivnih momenata, npr kad jamie foxx "vodi ljubav" sa zenom, i jos jedna scena kad oslobadjaju njegovu zenu, a osim toga prica je katastrofa, za jedan policijski film sami pocetak je nemoguce razvucen, ja sam se vec u prvih sat vremena nenormalno dosadjivala....da je barem bilo malo vise pucanjave, brzine i krvi, pa da vrijeme malo brze prodje :lol: :D u svakom slucaju ne preporucujem :D

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 06/08/2006 17:21

THE PIRATES OF THE CARIBBEAN: DEAD MAN'S CHEST (2006) - Johnny Depp, Orlando Bloom, Kiera Knightly

Image

Kome se svidio prvi dio, svidjece se i drugi....znam da su se neki ljudi zalili eto kao sto se prica bas ne zavrsava na kraju filma, ali svi vec odavno znamo da se za par mjeseci sprema treci dio, tako da ne znam u cemu je problem....kao i u prvom dijelu, prica je brza, dinamicna, interesantna, puna zivopisnih likova, od kojih kao i do sada prednjaci Johnny Deppov Kapetan :D Otkrivaju se jos mnoge stvari iz proslosti nekih od glavnih likova, kao i njihova medjusobna povezanost.... cista zabava, bas onako ljetni film, ja cu ga vjerovatno odgledati jos koji put...toplo preporucujem :D

bug

Post by bug » 24/08/2006 23:48

Image

90ak nikad prezaljenih minuta :D odron :oops:

bug

Post by bug » 24/08/2006 23:49

anais_nin wrote:CLICK (2006), Adam Sandler :D

Image

iako je dobio pravo lose kritike profesionalnih kriticara, kod publike dobro prolazi. Ja nisam mogla odoliti jer mnogo voljem Adam Sandlera...i legao mi je ovaj film :D ne zbog neke kinematografske vrijednosti, naravno da nije nikakvo remek dijelo, ali je nekih sat i 45 minuta zabave i smijeha, kao i obicno sa Sandlerom...ne mislim da mu je ovo najbolji film, ali je meni bila efikasna komedija jer se vise od pola filma kino sala orila od smijeha (ukljucujuci i moj :D)...
Sandler glumi prezaposlenog arhitektu kojeg zli sef (David Hasselhof) stalno tovari poslovima i poslicima, koje ovaj obavlja u nadi da ce jednog dana postati partner u firmi. Kroz sve ovo Sandler naravno zapostavlja svoju porodicu, 2 klinaca i zenicu Kate Beckinsale. Uz sve to mu zivot zagorcavaju silnih daljinski upravljaci po kuci, za koje nikako da skonta koji je za sta. I tako u potrazi za jednim daljinskim koji bi mu olaksao zivot nabasa na nesto cemu se nije nadao...daljinski kojim moze kontrolisati raznorazne stvari u svom zivotu (tipa stavljanja zenine ronce na MUTE :lol:)...sve bi bilo bajno i bajkovito da nakon nekog vremena daljinski ne preuzima kontrolu nad njegovim zivotom :D
laganica, ugodna :D

ajd ovaj je sladak :D

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 25/08/2006 05:40

bug wrote:

Image

90ak nikad prezaljenih minuta :D odron :oops:

:D samo mi reci sta si ti zakljucila na kraju? :D jer se ja raspravljam sa ovim malo mladjima, oni su svi dozivjeli happy end pa ne znam jesmo li isti film gledali :lol:

(P.S. nisam ni ja ocekivala neku filmcinu, al sam mislila da ce barem biti smjesno :roll:)

P.P.S od ljetnih limunada mene je samo prijatno iznenadio THE LAKE HOUSE...koji sam otisla cak 2 puta da pogledam :D priznam jedno 60% toga je bio Keanu :D ali pricica je bila bas onako slatka... :D

Jasho

Post by Jasho » 25/08/2006 19:56

Ko želi da pogleda dobar film, preporučujem The Proposition, po scenariju legendarnog Nick Cavea!

Black swan

Post by Black swan » 28/08/2006 10:32

anais_nin wrote:P.P.S od ljetnih limunada mene je samo prijatno iznenadio THE LAKE HOUSE...koji sam otisla cak 2 puta da pogledam :D priznam jedno 60% toga je bio Keanu :D ali pricica je bila bas onako slatka... :D

jesi li gledala original korejski

http://www.imdb.com/title/tt0282599/

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 28/08/2006 16:37

komi wrote:
anais_nin wrote:P.P.S od ljetnih limunada mene je samo prijatno iznenadio THE LAKE HOUSE...koji sam otisla cak 2 puta da pogledam :D priznam jedno 60% toga je bio Keanu :D ali pricica je bila bas onako slatka... :D

jesi li gledala original korejski

http://www.imdb.com/title/tt0282599/

nisam jos :roll: ali sam ga "porucila" :D cim mi se gore navedeni film svidio, posumnjala sam da je kopija neceg sa orijenta i pitala jednog jarana koji mi je pojasnio (a vidis mogla sam i tebe pitat :lol:)...sigurna sam da ce mi se orginal puno vise svidjeti, obicno je tako....ali za divno cudo ameri nisu zbombali ovaj :D ili ja to mislim samo zbog Keanu-a :D

Post Reply