"Novi" fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
LekiCA_

"Novi" fakultet

Post by LekiCA_ » 10/03/2012 09:11

Vec neko izvjesno vrijeme razmisljam da upisem neki fakultet vani .Inace,zavrsila sam PRAVO u Sarajevu po starom programu i nakon 2,5 godine volontiranja/rada,dosta mi je ove lakrdije od drustava i sveopceg zatupljivanja.
Interesuju me iskustva raje koja see isto odlucila na taj korak(pretpostavljam da vas ima!),kakvi su preduslovi,finansijska podloga,etc. :)
PS.Inace,imam 26 godina

atko

Re: "Novi" fakultet

Post by atko » 11/03/2012 07:25

moras staviti neki naslov da navuces raju :D ... nesto u fazonu

"tako sam vrela"

... "musterija da upisem jos jedan fakultet ...."

onda svi potrce i kazu ah sto me navuce al kad sam tu da ti kazem to i to :D

sretno u svakom slucaju ... i probaj neki master/magistarski il ista vec kao nastavak na to sto si zavrsial ... ;)

Mlad i Nevin

Post by Mlad i Nevin » 11/03/2012 10:00

Ja da sam na tvom mjestu bih spremao magistarturu, a zatim i doktorat....ne znam baš da li ćeš imati mnogo prednosti sa još jednim fakultetom :roll:

gilbert

Post by gilbert » 11/03/2012 12:44

ocito nemas stele tako da djaba bi gubila vrijeme na drugom fakultetu jos bi se vise razocarala , posto si zavrsila Pravo predpostavljam da intres lezi u drustvenim naukama . Mozda kakva stipendija za magisteriji u inostranstvu , koja godinica vjezbanja jezika , plus magisteriji a i upozna se raje pa mozda bude boljih sansi za zaposlenje po povratku.

Sretno.

LekiCA_

Post by LekiCA_ » 11/03/2012 13:18

Zaboravila sam reci,radim,al ne zelim stati i zacahurit se u ovoj sredini :)
Ono cime ja nisam zadovoljna je drustvena scena kod nas,jer mi vise i ne stagniramo,vec rapidno tonemo u dubiozu.

LekiCA_

Post by LekiCA_ » 11/03/2012 13:19

atko wrote:moras staviti neki naslov da navuces raju :D ... nesto u fazonu

"tako sam vrela"

... "musterija da upisem jos jedan fakultet ...."

onda svi potrce i kazu ah sto me navuce al kad sam tu da ti kazem to i to :D

sretno u svakom slucaju ... i probaj neki master/magistarski il ista vec kao nastavak na to sto si zavrsial ... ;)
Hahaha :)
Balkan,palanka na kraju svijeta :-)

gilbert

Post by gilbert » 11/03/2012 13:28

LekiCA_ wrote:Zaboravila sam reci,radim,al ne zelim stati i zacahurit se u ovoj sredini :)
Ono cime ja nisam zadovoljna je drustvena scena kod nas,jer mi vise i ne stagniramo,vec rapidno tonemo u dubiozu.
a ti zelis da upoznas mlade ljude iz cijeloga svijeta , opet najbolje rijesenje magisteriji u inostranstvu.

melac

Post by melac » 11/03/2012 13:46

LekiCA_ wrote:Zaboravila sam reci,radim,al ne zelim stati i zacahurit se u ovoj sredini :)
"Ne predaji se, i ne kloni duhom". Oliver Mlakar

LekiCA_

Post by LekiCA_ » 11/03/2012 18:37

Svako usavrsavane je u opciji,mislim da se razumijemo :)
Ima li neko iskustva sa tim magisterijem vani?!

Slo Burner

Post by Slo Burner » 11/03/2012 20:43

De ti bona te pare sto si kontala dati za postdiplomski, daj kome da t elijepo uhljebi u kakvu drzavnu instituciju. Veci stepen obrazovanja ti ovdje samo umanjuje sanse

tsunami2311

Post by tsunami2311 » 11/03/2012 21:16

Ma samo pici iz ove "UKLETE" zemlje. Da ti pravo kazem, nisam vidio napretka u BiH od '96. Na vlasti su još uvijek ljudi koji prosipaju istu pricu, koju su prosipali i '96. Kad bi vani zavrsila magistrat ili drugi fakultet i pri tome ostala u zemlji u kojoj završiš fakultet, to bi ti bilo idealno. Ako ništa zbog sigurne buducnosti. Sto dalje od ovog ukletog Balkana. Ja licno zavrsavam "Master" a ne vidim nikakav ozbiljan posao. Primjetio sam da postajemo Kina (sto se tice rada). Vecina danasnjih firmi (iz moje struke) rade outsourcing (fancy rijec za krampanje).

Sto se tice studiranja vani, imam jarana i jaranicu koji zavrsavaju fakultete u Njemackoj i kazu da im je super. Jedino, sto im je bilo neobicno je, sto su ljudi malo "hladni". Naravno, tokom studija rade neke part time poslove, ali nista strasno (samo bjezi od Amerike, tamo se zaduzis i vracas tokom pola zivota skolarinu :)).

LekiCA_

Post by LekiCA_ » 14/03/2012 07:09

tsunami2311 wrote:Ma samo pici iz ove "UKLETE" zemlje. Da ti pravo kazem, nisam vidio napretka u BiH od '96. Na vlasti su još uvijek ljudi koji prosipaju istu pricu, koju su prosipali i '96. Kad bi vani zavrsila magistrat ili drugi fakultet i pri tome ostala u zemlji u kojoj završiš fakultet, to bi ti bilo idealno. Ako ništa zbog sigurne buducnosti. Sto dalje od ovog ukletog Balkana. Ja licno zavrsavam "Master" a ne vidim nikakav ozbiljan posao. Primjetio sam da postajemo Kina (sto se tice rada). Vecina danasnjih firmi (iz moje struke) rade outsourcing (fancy rijec za krampanje).

Sto se tice studiranja vani, imam jarana i jaranicu koji zavrsavaju fakultete u Njemackoj i kazu da im je super. Jedino, sto im je bilo neobicno je, sto su ljudi malo "hladni". Naravno, tokom studija rade neke part time poslove, ali nista strasno (samo bjezi od Amerike, tamo se zaduzis i vracas tokom pola zivota skolarinu :)).
Hvala na razmisljanju i svojim saznanjima o magisteriju :)

Malo pobrkali loncice,mi idem unazad umjesto naprijed.

palamuda

Post by palamuda » 14/03/2012 07:31

Probaj Burch na Ilidži imaju fenomanalnih ponuda i programa studija

Kemo BA

Post by Kemo BA » 19/03/2012 21:59

Slo Burner wrote:De ti bona te pare sto si kontala dati za postdiplomski, daj kome da t elijepo uhljebi u kakvu drzavnu instituciju. Veci stepen obrazovanja ti ovdje samo umanjuje sanse
Daj uozbilji se. Veci stepen diplome uvecava šanse ali veci stepen znanja iste umanjuje :lol:
Prijedlog za ambicioznog postavljaca teme: Pokušaj obezbjediti uslove za, ukoliko želiš, neku drugu oblast ali obavezno u nekoj od zemalja gdje ce cijeniti tvoje znanje. Nakon toga možeš imati jasnu sliku štp dalje. Ovdje ceš za sefa uvijek imati nekoga sa znanjem i drugim ljudskim osobinama ispod sebe (pretpostavljam da je to tvoja trenutna situacija).

nermin9200

Post by nermin9200 » 20/03/2012 22:58

ja nam pravnika, bjeze, pa zato nam i jest ovakvo st(r)anje u drzavi :mrgreen:

LekiCA_

Post by LekiCA_ » 25/03/2012 19:26

nermin9200 wrote:
ja nam pravnika, bjeze, pa zato nam i jest ovakvo st(r)anje u drzavi :mrgreen:
A,ja nam jake drzave,gdje fax vrijedi do drzavne granice :D

Post Reply