"Novi" dnevnik FTV

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...
Post Reply
ins

"Novi" dnevnik FTV

Post by ins » 09/11/2006 09:45

Hmmm, gledao sa sinoc po prvi put.
I moram priznati da mi je bilo drago gledati dnevnik na nasoj televiziji koji pocinje da zauzima stav oko onih stvari o kojima izvjestavaju, bez da tupo prenose raznorazne BH nebuloze, samo zato sto moraju.
Naravno, nisam pao sa Marsa, svjestan sam da ce to povuci za sobom nuspojave pocev od bezazlenog pogresnog izvodjenja zakljucaka, do kretenskih ispada Bakirovskog tipa, ali mislim da je nacinjen kvalitativni pomak. Pogotovo mi se svidio prilog sa press konferencije Rijaseta BiH, koji je ukazao na kontradiktorno ponasanje same IZ BiH.
Sve u svemu, Dnevnik FTV je bio najbolji do sada, sto nije bilo tesko s obzirom na konkurenciju, ali ovo je sada puno bolje... 8)
Vidjet cemo sta dalje...

Grom iz vedra neba

Re: "Novi" dnevnik FTV

Post by Grom iz vedra neba » 09/11/2006 09:51

ins wrote:Hmmm, gledao sa sinoc po prvi put.
I moram priznati da mi je bilo drago gledati dnevnik na nasoj televiziji koji pocinje da zauzima stav oko onih stvari o kojima izvjestavaju, bez da tupo prenose raznorazne BH nebuloze, samo zato sto moraju.
Naravno, nisam pao sa Marsa, svjestan sam da ce to povuci za sobom nuspojave pocev od bezazlenog pogresnog izvodjenja zakljucaka, do kretenskih ispada Bakirovskog tipa, ali mislim da je nacinjen kvalitativni pomak. Pogotovo mi se svidio prilog sa press konferencije Rijaseta BiH, koji je ukazao na kontradiktorno ponasanje same IZ BiH.
Sve u svemu, Dnevnik FTV je bio najbolji do sada, sto nije bilo tesko s obzirom na konkurenciju, ali ovo je sada puno bolje... 8)
Vidjet cemo sta dalje...

Gledao sam prilog Anise Setke, ali mislim da cura (nezavisno od ovog priloga) ima bolesnu potrebu da se probije i dokaze kao da je Christiane Amanpurova...mislim da se previse nafurala u toj ulozi. Mislim, ipak to je bila samo press konferencija, a ne izvjestaj sa prve linije...

Zbog toga sam skeptican, jer prvo novinari (pogotovo ovi mladji) su strahovito slabo obrazovani. Istrazivacke priloge rade veterinari, masinci, vjeciti studenti i sl.

Da se napravi sljedeci tim: Mufid Memija, Gojko Beric, Senad Hazifejzovic, Mladen Maric, tada bi dnevnik bio dnevnik...ovako corak...

makondo

Post by makondo » 09/11/2006 10:12

dnevnik treba da nam da suhu informaciju i prepusti gledateljima da donose zakljucke, a ne da nam se u njemu govori sto bakir, ili bilo koji drugi urednik, misli o necemu i sto bi mi trebali da mislimo.

nesvrstan

Post by nesvrstan » 09/11/2006 10:16

jusuff

Post by jusuff » 09/11/2006 11:05

Grom iz vedra neba wrote:Gledao sam prilog Anise Setke, ali mislim da cura (nezavisno od ovog priloga) ima bolesnu potrebu da se probije i dokaze kao da je Christiane Amanpurova...mislim da se previse nafurala u toj ulozi. Mislim, ipak to je bila samo press konferencija, a ne izvjestaj sa prve linije...

Zbog toga sam skeptican, jer prvo novinari (pogotovo ovi mladji) su strahovito slabo obrazovani. Istrazivacke priloge rade veterinari, masinci, vjeciti studenti i sl.

Da se napravi sljedeci tim: Mufid Memija, Gojko Beric, Senad Hazifejzovic, Mladen Maric, tada bi dnevnik bio dnevnik...ovako corak...

gledao sam prilog gorepomenute a. setke... totalni corak, djevojka pokusava nesto ali mi se cini da ni sama ne zna sta govori... najbolji mi je zakljucak priloga u kojemu novinarka skoro osudjuje reisa sto je ponovio poziv na toleranciju ???????????????? :(

ins

Post by ins » 09/11/2006 11:51

Kako rekoh, tek nas ocekuju biseri i gluposti.
To za toleranciju je jedan od bisera, ali isto tako stoji izjava da je Reis demantirao maltene sam sebe govoreci stvari koje su suprotne samoj rezoluciji o kojoj je rijec...I to treba reci uvijek!
Slazem se da bi Dnevnik trebao samo prenositi informacije, ali to u ovoj zemlji nije moguce, zbog intelektualnog nivoa ljudi koji daju te informacije.
Primjer: sjetite se da je prilikom napada prilikom polaganja temeljca Ferhadija dzamije, u svojoj prvoj izjavi tadasnji Predsjedavajuci Vijeca Ministara Bozo Matic kretenski rekao da on "inace osudjuje terorizam svake vrste", a recimo to baljezganje definitivno tada nije smjelo proci bez posebnog komentara....

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 09/11/2006 11:59

Dnevnik nipošto nebi trebao samo prenositi informacije!

Dnevnik kao koncepcije je ionako totalno zastario u modernom novinarstvu.

Svaka vijest treba da ima komentar, što je objektivnije moguće.

Primjer modernog novinarstva:

http://www.youtube.com/watch?v=zPwrB8FUwo8

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 09/11/2006 12:01

jusuff wrote:
Grom iz vedra neba wrote:Gledao sam prilog Anise Setke, ali mislim da cura (nezavisno od ovog priloga) ima bolesnu potrebu da se probije i dokaze kao da je Christiane Amanpurova...mislim da se previse nafurala u toj ulozi. Mislim, ipak to je bila samo press konferencija, a ne izvjestaj sa prve linije...

gledao sam prilog gorepomenute a. setke... totalni corak, djevojka pokusava nesto ali mi se cini da ni sama ne zna sta govori... najbolji mi je zakljucak priloga u kojemu novinarka skoro osudjuje reisa sto je ponovio poziv na toleranciju ???????????????? :(

Da upravo, medjutim ona bi svoje politcke simpatije ili antisimpatije prema reisu ili bilo kome trebla potisnuti, jer ce samo praviti karikaturu od vlastitih priloga.

Zaista da pamet stane?! Covjek poziva na toleranciju, a ona ga osudjuje...Imal ovdje iko normalan?!

nesvrstan

Post by nesvrstan » 09/11/2006 12:13

Grom iz vedra neba wrote:Gledao sam prilog Anise Setke, ali mislim da cura (nezavisno od ovog priloga) ima bolesnu potrebu da se probije i dokaze kao da je Christiane Amanpurova...

Sto se tice Amanpour Sindroma niko nije ravan ovoj Suzani Stambol.

Nakon njenog intervjua sa Cengicem ja sam potonjeg zavolio! Imam osjecaj da bi se isto desilo i sa Karadzicem kad bi ga Suzana intervjuisala!

Uh, izmori me svaka njena emisija.

Pretposljednji Mohikanac

Post by Pretposljednji Mohikanac » 09/11/2006 12:17

hehe

isto ko kad je Pecanin ugostio Ivanica u "Pecnici"

jebote poslije emisije mi je doslo da glasam za pdp :D

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 09/11/2006 12:19

nesvrstan wrote:
Grom iz vedra neba wrote:Gledao sam prilog Anise Setke, ali mislim da cura (nezavisno od ovog priloga) ima bolesnu potrebu da se probije i dokaze kao da je Christiane Amanpurova...

Sto se tice Amanpour Sindroma niko nije ravan ovoj Suzani Stambol.

Nakon njenog intervjua sa Cengicem ja sam potonjeg zavolio! Imam osjecaj da bi se isto desilo i sa Karadzicem kad bi ga Suzana intervjuisala!

Uh, izmori me svaka njena emisija.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Stambol strijelja pogledom naprosto :shock:

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 09/11/2006 12:53

...

Post Reply