NOVA WEB STRANICA GRADA SARAJEVA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#26

Post by daduli_sa »

E drame!
Zaista, nema potrebe da postas linkove stranica nekih gradova ciji je budzet veci od budzeta nase cijele drzave!
Iskreno receno meni su za sada samo Zagreb i Ljubljana nesto sto treba da se "osmotri" a kad to dvoje pogledam dodjem do zakljucka da se ova nova stranica Grada Sarajeva nalazi upravo po vizuelnom kvalitetu izmedju zagrebacke i ljubljanske.

Zagrebacka me podsjeca kao da je stranica nekog klinickog centra - sterilna i bezlicna do bola!!!
Ljubljana - cista desetka!

Tako da kad se sabere i oduzme... dobro smi mi. Naravno da moze uvijek biti bolje ali... polako, sjetite se kako je to izgledalo prije par godina...

I da, molim ove web experte da postaju koji link na svoje licne dosadasnje "uradke" :D
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#27

Post by daduli_sa »

bug wrote:onako usput, kad se vec spominje atlantski "profesionalizam"...
http://www.hotelsaraj.com/
OCAJ!
Ako vec nemaju pojma o estetskom, onda su barem mogli istestirati stranicu u nekoliko browsera.
OCAJ 1/1! :x
meatoverhere
Posts: 415
Joined: 09/03/2005 05:47

#28

Post by meatoverhere »

Kakva gradonacelnica-takva i stranica. A koliko nas je ova slika cevapcica kostala?
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#29

Post by manki »

Web site je jadan :(
Onaj stari je bio 10000000000000x bolji :)
btw web site od Zenice cool izgleda http://www.zenica.ba :D
SirAlan
Posts: 38
Joined: 02/01/2006 15:02

#30

Post by SirAlan »

daduli_sa wrote:E drame!
Zaista, nema potrebe da postas linkove stranica nekih gradova ciji je budzet veci od budzeta nase cijele drzave!
Iskreno receno meni su za sada samo Zagreb i Ljubljana nesto sto treba da se "osmotri" a kad to dvoje pogledam dodjem do zakljucka da se ova nova stranica Grada Sarajeva nalazi upravo po vizuelnom kvalitetu izmedju zagrebacke i ljubljanske.

Zagrebacka me podsjeca kao da je stranica nekog klinickog centra - sterilna i bezlicna do bola!!!
Ljubljana - cista desetka!

Tako da kad se sabere i oduzme... dobro smi mi. Naravno da moze uvijek biti bolje ali... polako, sjetite se kako je to izgledalo prije par godina...

I da, molim ove web experte da postaju koji link na svoje licne dosadasnje "uradke" :D
Upravo ima potrebe za takvo sto da se vidi kako je slabo uradjeno i koji diletanti su radili tu stranicu.

Izgovori tipa budzet malen su za malu djecu. Svaki grad u BIH ima toliki budzet da moze izraditi stranicu kao sve i jedan u Europi. Problem nije u budzetu nego u losoj izradi onog sto je vjerojatno vec papreno placeno. Deanet je los i diletant koji uzima lovu na nista? Ono sto su oni napravili od one stranice pored toga sto su UKRALI slike koje nisu njihovo vlasnistvo je cisti diletantizam i onako se stranica moze uraditi sa instant web programima za pet minuta. Sto se tice nasih ruku web djela mi nismo uzeli pare za izradu zvanicne web stranice grada Sarajeva niti smo krali slike niti su nas porezni obveznici Sarajeva placali za te usluge tako da nema potrebe da se prezentiramo na netu s tim.

Sto se tice Zagreba, Zagreb ima seriju stranica koje su povezane i stranica je odlicna sa hrpom informacija, slika, vremenom, a ne kao stranica za turizam Sarajevo koju je radio sad opet neki diletant Dikic na kojoj kliknes na vrijeme dobijes sipak ili ako hoces stranicu na bosanskom jeziku moras kliknuti opciju "lokalni jezik"? Koji bi to bio "lokalni jezik"? Zasto nije bosanski jezik i kome se to iz Sarajeva treba uvlaciti u guzicu pa izostavljati bosanski jezik? Da li na zvanicnoj stranici Parisa pise lokalni jezik umjesto francuskog? Da li na lokalnoj stranici Banjaluke pise srpski jezik ili nekakv izmisljeni lokalni jezik?

Takodjer i na oficijelnoj stranici Sarajeva by diletanti Deanet, kliknes na engleski jezik (na cirilici) vidis anketu ovo je engleski jezik, ili tekst napisan "ovo je tekst, ovo je tekst, ovo je tekst" itd?

Mora da si iz Deaneta kad hvalis ono sranje? Treba poslati adresu Avdicu iz Slobodne Bosne i adresu ovog topika pa da vidis eksluzive u sljedecem broju Slobodne Bosne?

Stranica od 1 do 10 je cista kecina.
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#31

Post by daduli_sa »

SirAlan wrote:
daduli_sa wrote:E drame!
Zaista, nema potrebe da postas linkove stranica nekih gradova ciji je budzet veci od budzeta nase cijele drzave!
Iskreno receno meni su za sada samo Zagreb i Ljubljana nesto sto treba da se "osmotri" a kad to dvoje pogledam dodjem do zakljucka da se ova nova stranica Grada Sarajeva nalazi upravo po vizuelnom kvalitetu izmedju zagrebacke i ljubljanske.

Zagrebacka me podsjeca kao da je stranica nekog klinickog centra - sterilna i bezlicna do bola!!!
Ljubljana - cista desetka!

Tako da kad se sabere i oduzme... dobro smi mi. Naravno da moze uvijek biti bolje ali... polako, sjetite se kako je to izgledalo prije par godina...

I da, molim ove web experte da postaju koji link na svoje licne dosadasnje "uradke" :D
Upravo ima potrebe za takvo sto da se vidi kako je slabo uradjeno i koji diletanti su radili tu stranicu.

Izgovori tipa budzet malen su za malu djecu. Svaki grad u BIH ima toliki budzet da moze izraditi stranicu kao sve i jedan u Europi. Problem nije u budzetu nego u losoj izradi onog sto je vjerojatno vec papreno placeno. Deanet je los i diletant koji uzima lovu na nista? Ono sto su oni napravili od one stranice pored toga sto su UKRALI slike koje nisu njihovo vlasnistvo je cisti diletantizam i onako se stranica moze uraditi sa instant web programima za pet minuta. Sto se tice nasih ruku web djela mi nismo uzeli pare za izradu zvanicne web stranice grada Sarajeva niti smo krali slike niti su nas porezni obveznici Sarajeva placali za te usluge tako da nema potrebe da se prezentiramo na netu s tim.

Sto se tice Zagreba, Zagreb ima seriju stranica koje su povezane i stranica je odlicna sa hrpom informacija, slika, vremenom, a ne kao stranica za turizam Sarajevo koju je radio sad opet neki diletant Dikic na kojoj kliknes na vrijeme dobijes sipak ili ako hoces stranicu na bosanskom jeziku moras kliknuti opciju "lokalni jezik"? Koji bi to bio "lokalni jezik"? Zasto nije bosanski jezik i kome se to iz Sarajeva treba uvlaciti u guzicu pa izostavljati bosanski jezik? Da li na zvanicnoj stranici Parisa pise lokalni jezik umjesto francuskog? Da li na lokalnoj stranici Banjaluke pise srpski jezik ili nekakv izmisljeni lokalni jezik?

Takodjer i na oficijelnoj stranici Sarajeva by diletanti Deanet, kliknes na engleski jezik (na cirilici) vidis anketu ovo je engleski jezik, ili tekst napisan "ovo je tekst, ovo je tekst, ovo je tekst" itd?

Mora da si iz Deaneta kad hvalis ono sranje? Treba poslati adresu Avdicu iz Slobodne Bosne i adresu ovog topika pa da vidis eksluzive u sljedecem broju Slobodne Bosne?

Stranica od 1 do 10 je cista kecina.
Ne vidim samo razloga da si ti toliko izvrces zeludac... ali hajd... Ili si slucajno ti izgubio taj posao pravljenja stranice? Ne sumnjam da bi utom slucaju ona sva blinkala, klinkala, skakutala, pjevala etc etc...
A sto se tice da li sam ili ne iz ove gore navedene firme - ne nisam ali ipak mogu da imam svoje misljenje koje se ne poklapa sa tvojim.
Ujedno, kad se toliko osjecas prozvanim mojim pisanjem onda pogledaj i zadnju recenicu mog predhodnog posta pa nam svima odgovori na taj dio... zaista jedva cekam da vidim...
SirAlan
Posts: 38
Joined: 02/01/2006 15:02

#32

Post by SirAlan »

daduli_sa wrote:
SirAlan wrote:
daduli_sa wrote:E drame!
Zaista, nema potrebe da postas linkove stranica nekih gradova ciji je budzet veci od budzeta nase cijele drzave!
Iskreno receno meni su za sada samo Zagreb i Ljubljana nesto sto treba da se "osmotri" a kad to dvoje pogledam dodjem do zakljucka da se ova nova stranica Grada Sarajeva nalazi upravo po vizuelnom kvalitetu izmedju zagrebacke i ljubljanske.

Zagrebacka me podsjeca kao da je stranica nekog klinickog centra - sterilna i bezlicna do bola!!!
Ljubljana - cista desetka!

Tako da kad se sabere i oduzme... dobro smi mi. Naravno da moze uvijek biti bolje ali... polako, sjetite se kako je to izgledalo prije par godina...

I da, molim ove web experte da postaju koji link na svoje licne dosadasnje "uradke" :D
Upravo ima potrebe za takvo sto da se vidi kako je slabo uradjeno i koji diletanti su radili tu stranicu.

Izgovori tipa budzet malen su za malu djecu. Svaki grad u BIH ima toliki budzet da moze izraditi stranicu kao sve i jedan u Europi. Problem nije u budzetu nego u losoj izradi onog sto je vjerojatno vec papreno placeno. Deanet je los i diletant koji uzima lovu na nista? Ono sto su oni napravili od one stranice pored toga sto su UKRALI slike koje nisu njihovo vlasnistvo je cisti diletantizam i onako se stranica moze uraditi sa instant web programima za pet minuta. Sto se tice nasih ruku web djela mi nismo uzeli pare za izradu zvanicne web stranice grada Sarajeva niti smo krali slike niti su nas porezni obveznici Sarajeva placali za te usluge tako da nema potrebe da se prezentiramo na netu s tim.

Sto se tice Zagreba, Zagreb ima seriju stranica koje su povezane i stranica je odlicna sa hrpom informacija, slika, vremenom, a ne kao stranica za turizam Sarajevo koju je radio sad opet neki diletant Dikic na kojoj kliknes na vrijeme dobijes sipak ili ako hoces stranicu na bosanskom jeziku moras kliknuti opciju "lokalni jezik"? Koji bi to bio "lokalni jezik"? Zasto nije bosanski jezik i kome se to iz Sarajeva treba uvlaciti u guzicu pa izostavljati bosanski jezik? Da li na zvanicnoj stranici Parisa pise lokalni jezik umjesto francuskog? Da li na lokalnoj stranici Banjaluke pise srpski jezik ili nekakv izmisljeni lokalni jezik?

Takodjer i na oficijelnoj stranici Sarajeva by diletanti Deanet, kliknes na engleski jezik (na cirilici) vidis anketu ovo je engleski jezik, ili tekst napisan "ovo je tekst, ovo je tekst, ovo je tekst" itd?

Mora da si iz Deaneta kad hvalis ono sranje? Treba poslati adresu Avdicu iz Slobodne Bosne i adresu ovog topika pa da vidis eksluzive u sljedecem broju Slobodne Bosne?

Stranica od 1 do 10 je cista kecina.
Ne vidim samo razloga da si ti toliko izvrces zeludac... ali hajd... Ili si slucajno ti izgubio taj posao pravljenja stranice? Ne sumnjam da bi utom slucaju ona sva blinkala, klinkala, skakutala, pjevala etc etc...
A sto se tice da li sam ili ne iz ove gore navedene firme - ne nisam ali ipak mogu da imam svoje misljenje koje se ne poklapa sa tvojim.
Ujedno, kad se toliko osjecas prozvanim mojim pisanjem onda pogledaj i zadnju recenicu mog predhodnog posta pa nam svima odgovori na taj dio... zaista jedva cekam da vidim...
Kako sam ja skontao natjecaj za izradu stranice nije bio ni raspisan tako da nisam mogao ni izgubiti ni da sam htjeo.

Sto se tice nasih ruku web djela mi nismo uzeli pare za izradu zvanicne web stranice grada Sarajeva, niti smo krali slike, niti su nas porezni obveznici Sarajeva placali za te usluge tako da nema potrebe da se prezentiramo na netu s tim niti da se kome pravdamo. Medjutim to i dalje ne mijenja cinjenicu da je web stranica Sarajeva uradjena vrlo diletentski i da je najbolje rjesenje da Deanet dobije otkaz i da se na natjecaju izabere novi izvodjac radova koji ce to uraditi po EU kriterijima i koji ce odrzavati tu stranicu redovno i tacno.
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#33

Post by daduli_sa »

Ja i ne trazim da postas linkove na svoj rad da bi se ti (vi) nekome pravdao(li) ili ne nego da bi stekao dojam koliko uopste diskutujem sa kompetentnom osobom, nista vise. Zelim samo da vidim koliko je prisutan onaj bosanski sindrom "Nobelovac,pise li se sta?!"...
Ali hajd, zaboravi, vidim da je ovo pretakanje iz supljeg u prazno...
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#34

Post by kub lajkan »

A super je ona anketi na cirilici:


Да ли мислите да?

- Мислим

- Не мислим



:lol:
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#35

Post by Pooll »

kub lajkan wrote:A super je ona anketi na cirilici:


Да ли мислите да?

- Мислим

- Не мислим



:lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Uze mi rijec iz usta :D
SirAlan
Posts: 38
Joined: 02/01/2006 15:02

#36

Post by SirAlan »

daduli_sa wrote:Ja i ne trazim da postas linkove na svoj rad da bi se ti (vi) nekome pravdao(li) ili ne nego da bi stekao dojam koliko uopste diskutujem sa kompetentnom osobom, nista vise. Zelim samo da vidim koliko je prisutan onaj bosanski sindrom "Nobelovac,pise li se sta?!"...
Ali hajd, zaboravi, vidim da je ovo pretakanje iz supljeg u prazno...
Pokusavas prebaciti lopticu na mene???

Sto se tice kompetentnosti mene to u opste nije ovdje pitanje. Pitanje je da li Deanet stranica grada Sarajeva zadovoljava potrebe grada Sarajeva. odgovor je NE i dovoljan dokaz za takvo sto je ako se poredi sa web stranicama glavnim gradovima u Europi. U tom slucaju stranica je smijesna, jadna i bez veze. Medjutim tu prica nije zavrsena. Autorska prava na koristene slike tzv. banere na toj stranici??? Stranica je zvanicna i ako autori tih slika vide da su njihove slike bez pitanja koristene moze doci do sudske tuzbe koja ce zavrsiti lose po grad Sarajevo. Znaci ne ulazeci u moju kompetentnost u vezi izrade web stranice ( i ako te uvjeravam da sam jako kompetentan sto se toga tice i ako se time ne bavim, barem ne zivim od toga) moze se doci do zakljucka da su stranice jako lose i da krse autorska prava. Za pametnog dosta.
SirAlan
Posts: 38
Joined: 02/01/2006 15:02

#37

Post by SirAlan »

kub lajkan wrote:A super je ona anketi na cirilici:


Да ли мислите да?

- Мислим

- Не мислим



:lol:
Ovo je jos bolje? :D
Sarajevo News


Test News


Test news this is a test news. Test news this is a test news. Test news this is a test news. Test news this is a test news. Test news this is a test news. Test news this is a test news.

English poll


Yes

No
meatoverhere
Posts: 415
Joined: 09/03/2005 05:47

#38

Post by meatoverhere »

Анкета
Да ли мислите да?


Мислим

Не мислим




:-)
Volio bih cuti Semihin odgovor na ovo pitanje.
User avatar
Qler
Posts: 23745
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#39

Post by Qler »

SirAlan wrote:
daduli_sa wrote:Ja i ne trazim da postas linkove na svoj rad da bi se ti (vi) nekome pravdao(li) ili ne nego da bi stekao dojam koliko uopste diskutujem sa kompetentnom osobom, nista vise. Zelim samo da vidim koliko je prisutan onaj bosanski sindrom "Nobelovac,pise li se sta?!"...
Ali hajd, zaboravi, vidim da je ovo pretakanje iz supljeg u prazno...
Pokusavas prebaciti lopticu na mene???

Sto se tice kompetentnosti mene to u opste nije ovdje pitanje. Pitanje je da li Deanet stranica grada Sarajeva zadovoljava potrebe grada Sarajeva. odgovor je NE i dovoljan dokaz za takvo sto je ako se poredi sa web stranicama glavnim gradovima u Europi. U tom slucaju stranica je smijesna, jadna i bez veze. Medjutim tu prica nije zavrsena. Autorska prava na koristene slike tzv. banere na toj stranici??? Stranica je zvanicna i ako autori tih slika vide da su njihove slike bez pitanja koristene moze doci do sudske tuzbe koja ce zavrsiti lose po grad Sarajevo. Znaci ne ulazeci u moju kompetentnost u vezi izrade web stranice ( i ako te uvjeravam da sam jako kompetentan sto se toga tice i ako se time ne bavim, barem ne zivim od toga) moze se doci do zakljucka da su stranice jako lose i da krse autorska prava. Za pametnog dosta.


e jesi ti neki iskomleksiran lik, a nemas pojma o zivotu. na onoj temi o procesorima sam vidio koliko se razumijes u bilo sta! nemoj vise majke ti, ako si ti bolji web dizajner, daj da vidimo bar jednu stranicu koju si ti napravio, onako da zajebe i mocrosoft.com........

:x
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#40

Post by Pooll »

meatoverhere wrote:Анкета
Да ли мислите да?


Мислим

Не мислим




:-)
Volio bih cuti Semihin odgovor na ovo pitanje.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#41

Post by daduli_sa »

Qler wrote:
SirAlan wrote:Pokusavas prebaciti lopticu na mene???

Sto se tice kompetentnosti mene to u opste nije ovdje pitanje. Pitanje je da li Deanet stranica grada Sarajeva zadovoljava potrebe grada Sarajeva. odgovor je NE i dovoljan dokaz za takvo sto je ako se poredi sa web stranicama glavnim gradovima u Europi. U tom slucaju stranica je smijesna, jadna i bez veze. Medjutim tu prica nije zavrsena. Autorska prava na koristene slike tzv. banere na toj stranici??? Stranica je zvanicna i ako autori tih slika vide da su njihove slike bez pitanja koristene moze doci do sudske tuzbe koja ce zavrsiti lose po grad Sarajevo. Znaci ne ulazeci u moju kompetentnost u vezi izrade web stranice ( i ako te uvjeravam da sam jako kompetentan sto se toga tice i ako se time ne bavim, barem ne zivim od toga) moze se doci do zakljucka da su stranice jako lose i da krse autorska prava. Za pametnog dosta.


e jesi ti neki iskomleksiran lik, a nemas pojma o zivotu. na onoj temi o procesorima sam vidio koliko se razumijes u bilo sta! nemoj vise majke ti, ako si ti bolji web dizajner, daj da vidimo bar jednu stranicu koju si ti napravio, onako da zajebe i mocrosoft.com........

:x
Uh! :shock: Zaboli! :oops:
ibnHome
Posts: 182
Joined: 05/03/2004 00:00

#42

Post by ibnHome »

digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#43

Post by digger »

E da vam Da Vinci napravi websajt, ve bi ste se qur...i. :)
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#44

Post by daduli_sa »

ibnHome wrote:gramatika:

biblotecki :? :?
http://www.sarajevo.ba/ba/stream.php?kat=97

semantika:
amaterizam :? :?
http://www.sarajevo.ba/ba/stream.php?kat=100

:( :( :( :( :(
:x :x :x :x :x
A sta je pisac zelio da kaze? :roll:
SirAlan
Posts: 38
Joined: 02/01/2006 15:02

#45

Post by SirAlan »

Qler wrote:e jesi ti neki iskomleksiran lik, a nemas pojma o zivotu. na onoj temi o procesorima sam vidio koliko se razumijes u bilo sta! nemoj vise majke ti, ako si ti bolji web dizajner, daj da vidimo bar jednu stranicu koju si ti napravio, onako da zajebe i mocrosoft.com........

:x
Cekaj, nemoj mi reci da si ti ona kreatura sto tvrdi da je kanta AMD Athlon 64 3000 bolji od Intel Pentiuma 4 660? Uglavnom nije rijec o tome. Kako sam vec rekao ja nisam uzeo pare da se moram bilo kome pravdati. Stranica Sarajeva kako vidimo i prema komentarima drugih i inace kad se usporedjuju stranice drugih glavnih gradova je smijesna i lova je uzeta na foru od strane Deaneta, da ne spominjem ukradene slike? To je bitno, a moja umijesnost ili ne u izradu web stranica je sekundarna stvar. Covjek ne mora biti strucnjak u toj oblasti da zna sta je sranje, a sta ne. Zvanicne web stranice grada Sarajeva su sranje i tehnicki i po designu.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#46

Post by mIRCerka »

:D pa napravite bolje :D
nemam nista protiv ni ukradenih slika, ni cirilice :D

ali imam protiv neazuriranih podataka i starih brojeve telefona i adresa...
:oops: ne znam ja sve nazive ulica , neke jos uvijek zovem predratnim imenima....

i jedino sto mi fakat pomaze je http://navigator.ba/maps/sarajevo/dispmap.php
papak_eliminator
Posts: 941
Joined: 06/01/2005 20:39
Location: Sarajevo-x
Contact:

#47

Post by papak_eliminator »

Locked