Nova vrsta kriminala Otmica Pasa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
lajkujMe
Posts: 12256
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#1 Nova vrsta kriminala Otmica Pasa

Post by lajkujMe »

Lijep pozdrav, danas sam malo je reci ostao sokiran informacijom da postoji nova kriminalna grana u Sarajevu a mozda i sire a to je otmica vlasnickih rasnih pasa i kasnija ucjena za placanjem odredjenih novaca za povrat psa vlasniku. Policija je nemocna i ne moze nista da radi u krivicnom gonjenju istih.

Dosad sam upoznat sa dva slucaja otmice psa, u prvom slucaju placena je otkupnina. U drugom slucaju, poucen prvim slucajem i nevjerovatnim spletom okolnosti i srece, vlasnik psa je uspio locirati vozilo otmicara i pratiti ga sve do I.Sarajeva i uz pomoc prijatelja su pokucali na vrata, usli na silu i otkrili psa (i druge pse vjerovatno ukradene i koristene za borbe pasa...). Lopov je naleman on je pozvao policiju koja je samo odmahnula rukom da ne mogu nista uraditi povodom otmice psa i sugerisali da kad sad oni odu da sami odluce sta ce s lopovom (drugim rijecima nismo nista vidjeli nastavite s lemisanjem), policija je otisla i lopov je dobio po bubrezima.

Tako da sugerisem svima koji vole svoje pse i koji ih smatraju svojom familijom da ako su sami u avliji ili ih ostavljaju ispred prodavnica i slicno da dobro paze. Jer se lopovi ne stide i da ih drogiraju u cilju smirenja istoga...
Moenx
Posts: 1659
Joined: 26/06/2013 10:36

#2 Re: Nova vrsta kriminala Otmica Pasa

Post by Moenx »

Malo je cudan naziv teme Otmica Pasa , trebalo je malo p
Alieto krimosi se dovijaju osobito inazalost unasem najvecem gradu
Cini se da je vjestina i spretnost takovih tipova postalo neso sto karakterise nsu prijestonicu po "uzoru" na neke druge slicne sredine
Recimo tek kao primjer mozda dobar mozda ne primjer kradje automobila uBeogradu vrijeme ekspanzije kriminala
No sta je tu je
Nadati se da ce grad Sarajevo uspjeti izboriti sa tim i takovim devijacijama u drustvu
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4476
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3 Re: Nova vrsta kriminala Otmica Pasa

Post by VladaFBiH »

Da hoće počet otimat ove lutalice i ucjenjivati organizacije ala dog trust, bau-mjau i sl. :)
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#4 Re: Nova vrsta kriminala Otmica Pasa

Post by Warashii »

hahaha pade mi na pamet film "Seven Psychopaths" , bit ce da je to taj fazon :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#5 Re: Nova vrsta kriminala Otmica Pasa

Post by Thorgerson »

Ovo je po meni omanji trening za otmicu ljudi.

Misilm da uskoro mozemo to ocekivati.
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#6 Re: Nova vrsta kriminala Otmica Pasa

Post by l33t »

Warashii wrote:hahaha pade mi na pamet film "Seven Psychopaths" , bit ce da je to taj fazon :D
hahah dobar film :D luud
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#7 Re: Nova vrsta kriminala Otmica Pasa

Post by spreca »

Thorgerson wrote:Ovo je po meni omanji trening za otmicu ljudi.

Misilm da uskoro mozemo to ocekivati.
:thumbup:

Vec htjedoh napisati....tako to pocinje.....ovoga gore iz I Sa su trebali dovesti u Sa pa ga par dana na tena ne lupati
Ci-Nick
Posts: 5179
Joined: 15/03/2015 17:38

#8 Re: Nova vrsta kriminala Otmica Pasa

Post by Ci-Nick »

Thorgerson wrote:Ovo je po meni omanji trening za otmicu ljudi.

Misilm da uskoro mozemo to ocekivati.
Nažalost sigurnost u BiH ne ide u pravcu sigurnosti kakva je u Kanadi ili Skandinaviji nego u pravcu sigurnosti u Meksiku, Kolumbiji, Brazilu,...
Zakoni su preblagi a mjesta u zatvorima jako malo. Dešavaju se već prvi slučajevi pljačkanja ljudi na kućnom pragu,. vrlo brzo će na red će doći i otmice.
Post Reply