Nova Top Lista Nadrealista

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...
Locked
BoliMeGlOva

#1 Nova Top Lista Nadrealista

Post by BoliMeGlOva » 24/09/2012 22:40

Nekadašnji frontmen Zabranjenog pušenja Nele Karajlić ponovo pokreće projekt Top lista nadrealista u Srbiji.Glavne uloge će tumačiti Nele Karajlić, Nikola Kojo, Vesna Trivalić, Zoran Cvijanović, Miloš Samolov, Katarina Marković...
Mislim da stare novi nikad nece moci nadmasiti ali opet radujem se posto ce biti na onaj zonfaš.
Šta velite?

karanana
Has thanked: 60 times
Been thanked: 230 times

#2 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by karanana » 24/09/2012 22:43

bez ikakvog ulaska u politiku ili price koje pricamo 20 godina, to sigurno nije to. probali su i ovi u sarajevu i nista nisu napravili nego par otrcanih skecheva. od beogradske frakcije ocekujem jos manje odnosno ne ocekujem nista.

BoliMeGlOva

#3 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by BoliMeGlOva » 24/09/2012 22:47

Ne treba mjesati politiku sa ovim tako i ja mislim ali meni je srpski humor mnogo kvalitetniji sto se vidi iz dosta filmova poslje rata do danas a i ranije.Mi svo vazda tuđe đonili zato nam je slabo sve u tom pogledu.

Bušman
Been thanked: 1 time

#4 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Bušman » 24/09/2012 22:51

BoliMeGlOva wrote:Ne treba mjesati politiku sa ovim tako i ja mislim ali meni je srpski humor mnogo kvalitetniji sto se vidi iz dosta filmova poslje rata do danas a i ranije.Mi svo vazda tuđe đonili zato nam je slabo sve u tom pogledu.
Ne znam, meni je beogradski humor retardiran. Previse pokusavaju vulgarnoscu ispasti smijesni. Meni je smijesniji skec "Da li zelite biti anonimni?" od bilo kog srbijanskog filma.

karanana
Has thanked: 60 times
Been thanked: 230 times

#5 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by karanana » 24/09/2012 22:53

meni licno poslije rata niti jedan humor sa ovih prostora ne lezi. ne mogu imenovati jedan film da sam se bas dobro nasmijao pa bio to srpski, bosanski a posebno ne hrvatski.
nisam siguran sta mislis sa dzonjenjem. original nadrealiste mozemo nazvati bosanskim i mogu se sloziti da su neke stvari podzonjene od monty paytona ali da smo dzonili sta od srbije, to ne znam. jedino obratno. pa i kad su oni htjeli napraviti stagod smijesno probavali su sa bosanskim i humorom i glumcima pa i karakterima koji su bili unutar tih filmova.

Bušman

#6 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Bušman » 24/09/2012 23:02

Shega mi je sto Nele Karajlic pokusava ovako nesto. Pokusao je (valjda) revitalizirati Nadrealiste kroz Sloznu bracu i to
je bilo poprilicno retardirano, ko je gledao sjetit ce se da je 90% skeceva bilo totalno glupo.
Lud i ponosan wrote: Kako je Nele tvorac i scenarista, onda to nije srpski humor. Inace, srpska kinematografija je sigurno najkvalitetnija na nasim prostorima, bila i ostala, ali su se velika djela pravila i kod nas, a primjera je mnogo.
Nego sta je? Sarajevski sigurno nije. Isto kao kad bi rekao da je Only Fools and Horses i Liverpulski humor. Nije, nego konkretno eastenderski cockney. Bez obzira sto je glumac koji glumi Rodneya (Lyndhurst) rodjen poprilicno daleko od Londona.

Isto tako i za humor Nadealista - to je 99% sarajevski humor, jer je inspiracija za smijanje trazena na ulicama Sarajeva. Sto se ne moze reci za nove Neletove Nadrealiste.

Bušman

#7 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Bušman » 24/09/2012 23:07

Lud i ponosan wrote:Prvo, nemas pojma sta ce biti i kako ce se zvati, a vec unaprijed donosis svoj sud. Meni su se Slozna braca dopala i bilo je mnogo genijalnih skeceva.
Drugo, ideja koja mirise na Nadrealiste, a glavni i odgovorni urednik je Nele - ne moze nikako biti beogradska prica, odnosno, ne cisto beogradska.
Doduse, to si upravu. Ne znam sta moze izaci. Samo mislim da je proslo malo previse vremena da bi u Neletu ostalo nesta od onog Sarajevskog. Posebno ako uzmes u obzir koliko ga prezire :D :D

dječak sa šibicama
Has thanked: 239 times
Been thanked: 1081 times

#8 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by dječak sa šibicama » 24/09/2012 23:13

Ideja je vec silovana u Nadrealiti show... ovo ce biti samaranje mrtvog magarca.

Max Bunker
Been thanked: 11 times

#9 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Max Bunker » 24/09/2012 23:19

Nele nije tvorac TLN, niti vecine skeceva. Bila je ona emisija na BHT-u o njima i kompletan tim je stajao oko njih a u pocetku ( kada su kako oni to kazu, scenarije radili na kutiji cigara ) " scenarije " su radili svi.
Neletu ne treba davati veci znacaj nego sto ima. Najvece hitove Zabranjenog Pusenja napisao je Sejo, scenarije za TLN je radio kompletan tim okupljen oko njih ( u pocetku oni sami ) a ne samo Nele. Nele je imao karizmaticnost i sigurno ma koje pare i sta bilo u igri da bilo koji pokusaj nekon ozivljavanja TLN bez Zenita, Dade, Djure i Neleta u tom projektu je fijasko i to nije to, kao sto neko rece danas, isto kao cevapi bez somuna i luka.

Sto se tice filmova nakon rata u bivsoj nam drzavi, slazem se sa @karananom da su mahom ( osim nekih sitnih provalica ), operisani od humora. Konkretno svi ti srbijanski filmovi idu na tu kartu primitivizma i psovanja pa ako prodje, dobro je. Od novijih filmova iz Srbije bih izdvojio " Kad porastem bit cu kengur " i " Apsolutnih 100 " a od nasih " Kod amidze Idriza " i " Remake " ( rekao bih da su nasi filmovi kao sevdalinka, topli i emotivni ) a od Hrvatskih filmova, stvarno ne znam ni jedan film da je sada fascinantan i da moze uci u neku kategoriju ovih gore pomenutih ( mozda " Kenjac " mada mi je to opet vise nas film, nego hrvatski ).

racionalista
Has thanked: 1 time

#10 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by racionalista » 24/09/2012 23:22

realno gledajuci ona serija slozna braca sto je nele furo je bolje od svih pokusaja reanimiranja nadrealista kod nas

dragonz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

#11 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by dragonz » 25/09/2012 00:03

Lajanje na zvezde je jedini film iz srbije sa prijeratnim šmekom bez ikakvih preseravanja koji mogu pogledati u svako doba noći i dana, sve ostalo je dovoljno dobro da odgledaš jednom i da poslije čekaš sljedeći film.

Donnie Darko

#12 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Donnie Darko » 25/09/2012 00:13

dječak sa šibicama wrote:Ideja je vec silovana u Nadrealiti show... ovo ce biti samaranje mrtvog magarca.
;)

Ako ces vec pravit neki show, napravi nesto svjeze a ne reciklirati vec reciklirano ://

BoliMeGlOva

#13 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by BoliMeGlOva » 25/09/2012 00:54

Puno im je trebalo da ga aktiviraju mada su mogli komotno pozvat đuru i zenita bilo bi sasvim drugacije.Pristala bi i minka ja mislim.Nije mi kojo za nadrealista.

drag_gost
Has thanked: 143 times
Been thanked: 116 times

#14 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by drag_gost » 25/09/2012 01:15

Srbijanski humor je dobar, brutalan i nama blizak. I u staroj Jugi je tako bilo. Ali Neletov humor i kombinacija tog nekog neohumora kod Srbijanaca mislim da nije plodan spoj. Prvo sto je Nele postao "brutalan" i "bez onog sarajevskog smeka", drugo sto Srbijanci, iako i dalje prave dobre filmove, ne mozes spojiti sa idejom Top Liste Nadrealista. To je sarajevska skola, i potpuno novi humor, onaj prirodniji - na rijecima blazi, a u umu ostar. Srbijanski, ovaj noviji, je dosta povrsniji i za obicnog covjeka, onako, dobar. Bice interesantno to vidjeti i u kojem pravcu ce se ta prica kretati, ali meni licno ne obecava. Sto se tice imena "Nova Top Lista Nadrealista", to je obicno dizanje medijske prasine.

irac300
Has thanked: 102 times
Been thanked: 161 times

#15 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by irac300 » 25/09/2012 10:45

TLN na ekavici-NEPROCJENJIVO. :D

p206
Has thanked: 24 times
Been thanked: 35 times

#16 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by p206 » 25/09/2012 11:05

- Znaš šta bi doktor Arslanagić reko za ovo.
- Šta, šta?
- Ovo je uvala.
- Kakva uvala?
- Uvala borova!

dječak sa šibicama

#17 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by dječak sa šibicama » 25/09/2012 11:12

Zapravo je TLN cista kopija Monti Pajtona, pa bi ovo bilo samaranje vec isamaranog mrtvog magarca.

To su emisije koje pripadaju odredjenom vremenu, Monti je recimo pripadao vremenu kada je shega bilo sprdati se sa kraljicom jer to niko prije nije radio, a danas joj buducoj snahi regularno uslikaju gole sise i to objavljuju po tabloidima. Bar pola Monti skeceva su bili na temu necega sto je danas sasvim normalna stvar, a tada je to bio bum i nesto novo, ne racunam sada sarkazam i ironiju sto je po meni i prava vrijednost Monti Pajtona.

TLN je Montijevce kopirala u dosta stvari, to se najbolje vidi kad se neizmjenicno gledaju epizode jednog i drugog serijala. Od formalnih kopija muskaraca obucenih u zensku odjecu ili one sinhronizacije politicara, pa do sustinske kopije vrste humora, onog sarkazma i ironije.

I TLN pripada odredjenom vremenu, ali eto hajde da vidimo sta ce Nenad i Kojo napraviti. Nesto mi Kojo sa onom facom debele zabe koja je upravo pojela muhu bas i ne spada pod tu vrstu humora, ali realno receno sta Nele moze drugo nego glumiti samog sebe. To i radi, cijelo vrijeme svog zivota u Beogradu. Toliko je dobar glumac, da sada Beogradjanima prodaje ono sto je nama prodavao godinama, covjek stvarno dobro glumi jalijasa sa sarajevskog asfalta. Ja bi samo volio makar jednom vidjeti pravog Nenada Jankovica.

Tayyip

#18 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Tayyip » 25/09/2012 11:27

Smiješno i uvredljivo

Sudeći prema riječima Borisa Šibera, bilo je pokušaja da se u nove "Nadrealiste" uključe i neki od članova originalne postave. Ali...

- Mene su zvali prije jedno šest mjeseci, kao, trebali bismo ići svi u Beograd da se dogovaramo za "Nadrealiste". Rekao sam da nema teoretskih šansi da ja idem u Beograd kod Neleta da pričam o "Nadrealistima". Jer "Nadrealisti", to je bosanski humor, ako ćemo uže, to je sarajevski humor, a, ako ćemo još uže, to je koševski humor. I ako se igdje treba pričati o tome, treba u Sarajevu. Druga stvar, nema smisla raditi "Nadrealiste", ako smo pametni, haj'mo nešto novo napraviti - jasan je Šiber.

Popularni Šibi poziv za okupljanje u Beogradu nazvao je "vrlo nemoralnom ponudom".

- Da se mi sad kupimo iz Sarajeva u Beograd zato što Nele ne smije doći u Sarajevo. To je smiješno, da ne kažem, čak, i uvredljivo. Nele dođe sa ženom do Pala i onda žena dođe u Sarajevo, pozdravi se i obiđe raju, a on je čeka na Palama - govori Šiber.

Nele se na poziv iz Sarajeva javio na engleskom

U sklopu ove teme htjeli smo čuti i mišljenje Neleta Karajlića te smo ga pozvali na mobilni telefon. Da ima problem sa Sarajevom, to je već svima poznato, ali da telefonski poziv sa sarajevskim brojem kod njega izazove konfuziju pa počne pričati na engleskom jeziku, to nismo očekivali.

Naime, javio nam se nakon poduže zvonjave i počeo mrmljati: "Hello, hello..." Na pitanje jesmo li dobili Neleta Karajlića, kazao je: "Yes, yes." Kada smo se predstavili i rekli da zovemo iz Sarajeva, prekinuo je vezu, a potom isključio telefonski aparat.

ovdje se najbolje predstavio

dječak sa šibicama

#19 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by dječak sa šibicama » 25/09/2012 11:54

A vala i ovaj Siber, on je u TLN isti kurac ko i Neletov brat, inventar. Sta se on javlja :D

Zenit, Nele, Minka i Dinka, originalna postava, njihovo misljenje me zanima. I eto Djuro, jer se dobro uklopio.

dust in the wind

#20 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by dust in the wind » 25/09/2012 11:55

karanana wrote:bez ikakvog ulaska u politiku ili price koje pricamo 20 godina, to sigurno nije to. probali su i ovi u sarajevu i nista nisu napravili nego par otrcanih skecheva. od beogradske frakcije ocekujem jos manje odnosno ne ocekujem nista.
apsolutno se slazem. i totalno mi je bezveze sto to pokrecu. . to je bilo. bilo je extra. ali to vise nije za njih, stare prdonje... oce para da klepe

rajvosa mahala

#21 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by rajvosa mahala » 25/09/2012 12:20

Na stranu sve,Nadrealisti bez stare postave i opcenito bez Sarajeva i Sarajevskog humora je unaprijed osudjeno na propast.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2 Beta-5

irac300
Has thanked: 102 times
Been thanked: 161 times

#22 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by irac300 » 25/09/2012 12:25

rajvosa mahala wrote:Na stranu sve,Nadrealisti bez stare postave i opcenito bez Sarajeva i Sarajevskog humora je unaprijed osudjeno na propast.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2 Beta-5
Ma da li će to biti promašaj ili ne tek će se vidjeti. Možda se novim generacijama svidi, ali nama koji smo odrastali uz TLN neće sigurno. Isto kao što nema teorije da mi se može svidjeti ova najavljenja američka verzija Mućki. Jednostavno neke stvari ne idu.

Sezam

#23 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Sezam » 25/09/2012 12:27

Jel to onaj Nele sto pjeva KO NE VOLI RADOVANA NE VIDEO DJURDJEVDANA? Jel taj?

Necu ja to vnogo ni pogledat.

Altsa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

#24 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Altsa » 25/09/2012 12:34

Lud i ponosan wrote:
karanana wrote:meni licno poslije rata niti jedan humor sa ovih prostora ne lezi. ne mogu imenovati jedan film da sam se bas dobro nasmijao pa bio to srpski, bosanski a posebno ne hrvatski.
nisam siguran sta mislis sa dzonjenjem. original nadrealiste mozemo nazvati bosanskim i mogu se sloziti da su neke stvari podzonjene od monty paytona ali da smo dzonili sta od srbije, to ne znam. jedino obratno. pa i kad su oni htjeli napraviti stagod smijesno probavali su sa bosanskim i humorom i glumcima pa i karakterima koji su bili unutar tih filmova.
Ja sam uzivao u mnogim naslovima... Od Munja, Mi nismo andjeli, Tri palme za dvije bitange i ribicu, do Mrtav ladan, Pljacka Treceg rajha, Kad porastem bicu kengur,...

Mnogo je vrhunskih filmova. Da ne spominjem drame/akcije.
ukusi su razliciti jer ja sve ovo sto si pobrojao smatram da je tesko sranje...sam im se humur svodi na vulgarnosti, bijes i primitivizam...ako je to nekome smjesno onda dobro...nele sta god da snimi ne moze biti ni blizu TLN-u i bit ce brzo zaboravljeno

Hugo Chavez

#25 Re: Nova Top Lista Nadrealista

Post by Hugo Chavez » 25/09/2012 12:37

dječak sa šibicama wrote:A vala i ovaj Siber, on je u TLN isti kurac ko i Neletov brat, inventar. Sta se on javlja :D

Zenit, Nele, Minka i Dinka, originalna postava, njihovo misljenje me zanima. I eto Djuro, jer se dobro uklopio.
Bez uvrede dječače, ali ako Šiber nije "originalna postava", ne znam ko jeste :-D

Locked