Nova lazna kriza vlasti

User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#1 Nova lazna kriza vlasti

Post by heckler »

Da pokusamo objediniti temu da se ne rasipa u bar 3 pod-teme.

Dakle, SDA lafo odbila budzet, a SDP lafo raskida koaliciju na svim nivoima. Svi mediji rafalaju agencijske vijesti, forumasi prave racun bez krcmara i svi gledaju kako bi "njihovi" mogli najvise profitirati u prici.

Ima li iko u ovom nasem tzv medijskom prostoru da upita prava pitanja i da slozi pravu analizu? Da vidimo sta je to moguce a sta je suplja. Ja sam ovdje napisao vrlo porsan rezime izbornih rezultata vec jednom i onda sam sebe citirao nekoliko puta kad su nebuloze o rekonstrukcijama pocinjale. Evo opet cu se citirati pa bih JAAAAAAAAAAKO zelio da mi neko nacrta tu matematiku koja ce drugacije ove kockice poslagati.

Za drzavni nivo je dovoljno spomenuti da SDA drzi 3 od 5 ruku u Bosnjackom klubu doma naroda i da ako zeli moze oboriti sve i jedan jedini zakon koji se ikad nadje na razmatranju. O cemu dalje pricati? Jedino mozemo pricati ko se od ta 3 lika moze najlakse kupiti ili ucjeniti da predje negdje drugo. Sve ostalo supljak.

Evo za Federaciju:
heckler wrote:Predstavnicki Dom Parlamenta FBiH

- 98 poslanika
- Za vlast potrebno 50
- SDP(28) + SDA(23) + NSRZB(5) + HSP(2) = 58

Minus SDA (23) Plus Fahro (13) = 48 ... Nedovoljno. SDA mogu zamjeniti samo Fahro(13) plus ZaBiH (9) ili vrbovanje bar 2 SDA poslanika za vrlo tijesnu parlamentarnu vecinu gdje niko ne smije odsustvovati ni sa jedne sjednice.

Dom Naroda Parlamenta FBiH

- 58 delegata
- Za vlast potrebno 30 ukupno PLUS minimum 1/3 u svakom od klubova naroda
- Bosnjaci: SDA (9) + SDP (5) + NSRZB (1) ......Fahro (2)
Trecina bez SDA postoji u Klubu Bosnjaka bez SDA sa Fahrom.. ukupno 8
- Hrvati: SDP (4) + NSRZB (1) + HSP (1)
Trecina ostaje ista.... ukupno 6
- Srbi: SDP (9) + NSRZB(1)
Trecina obezbjedjena .... ukupno 10
- Ostali: SDP (3) + NSRZB (1) .... Fahro (1)
Ukupno 5

Sve skupa minus SDA plus Fahro 29. Nedovoljno. Ili vrbovati opet nekog iz SDA ili 1 nezavisnog ili 1 BOSS zastupnika za vrlo tanku vecinu.



U ovom momentu ova trenutna parlamentarna vecina kakva jeste je odprilike jedina moguca. Niti SDA moze sta izkombinovati bez SDPa, niti SDP puno moze izkombinovati bez SDA. U kantone da ne ulazim uopste.

Kome se da neka kantone poreda.




Suma sumarum jebe lud zbunjenog ovdje a mi cemo opet jedini najebati. Ova banda mafijaska je nesposobna da ista drugo dokaze osim toga da ih sve treba po banderama povjesati.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by It_is_a_Leclerc »

Dobro.. Slažem se da su kombinacije vrlo tanke i da je sve osim ostanka ovakve većine poprilično nemoguće. Dom naroda je zeznuta stvar.

Jedino u čemu si pogriješio jeste da "tri Bošnjaka u Domu naroda mogu srušiti sve". Naime, ne mogu. Potrebna je 1/3 svakog kluba i 1/3 svakog entiteta. U protivnom ni današnji budžet ne bi prošao.
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#3 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by heckler »

Pardon, gore ne spomenuh u federaciji jos jednu mogucnost a to je da se sda minjenja sa fahrom i kradezeom sto kad se uzme u obzir ukupna smijajarija mozda bilo i najjidealnija opcija da se i posljednjem sdpovom glasacu posere na glavu :lol:
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#4 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by heckler »

It_is_a_Leclerc wrote:Dobro.. Slažem se da su kombinacije vrlo tanke i da je sve osim ostanka ovakve većine poprilično nemoguće. Dom naroda je zeznuta stvar.

Jedino u čemu si pogriješio jeste da "tri Bošnjaka u Domu naroda mogu srušiti sve". Naime, ne mogu. Potrebna je 1/3 svakog kluba i 1/3 svakog entiteta. U protivnom ni današnji budžet ne bi prošao.
Mogu ne dolaskom povaliti kvorum i tako ujedno i svaki zakon.
User avatar
crusader
Posts: 266
Joined: 30/03/2010 19:37
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#5 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by crusader »

hljeba i igara
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#6 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by MuaDib »

"Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH danas je usvojio Zakon o budžetu institucija biH i međunarodnih obaveza BiH za 2012. godinu u ukupnom iznosu od 1.394.928.000 KM, od čega je za finansiranje institucija BiH predviđeno 950.000.000 KM, a za otplatu spoljnog duga BiH 444.928.000 KM."

U ovom grmu leži zec!!!
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#7 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by bambina78 »

Jos niko ne spominje vandredne opste izbore, pretpostavka da je ovo sve ipak igra za ovce i stado :bih:
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#8 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by gidora »

Ma ovoj jebadi nema kraja... :run:
Bježat iz ove džungle pod hitno,što prije to bolje :(
User avatar
Truba
Posts: 81783
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by Truba »

kako god okreneš najebali smo
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#10 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by gidora »

Black swan wrote:kako god okreneš najebali smo
Po prvi put nakon rata osjećam da neće na dobro.Daj bože da griješim ali...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#11 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by It_is_a_Leclerc »

Ono što je jako interesantno je - zbog čega bi SDP poduzimao takve korake, ako zna da ne mogu proći ni u jednom domu. I zbog čega bi ostali čelanovi petorke to podržali, a SBB-ovci izjavljivali da je to moguće.

Dvije opcije : Oni vjerovatno poznaju mehanizam funkcionisanja vlasti u ovoj zemlji bolje od nas. I druga, sve je jedna velika predstava i ubrzo se svi vraćaju na početne položaje.

Jedino mi je uloga SBB misterija.
User avatar
Truba
Posts: 81783
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by Truba »

sve je u martu nizbrdo krenulo... u martu 2006.
do 2002. je bilo nade...
od 2002 do 2006 je bilo vrijeme čekanja
od 2006 je sve nagore... + neplanirana nepredviđena recesija koja je sve stukla...

sumnjam da ćemo se za života oporaviti :cry:
pa vidi samo hrvatsku u kakvoj je gabuli a nema problema kao mi :shock: :shock: :shock:
User avatar
Truba
Posts: 81783
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by Truba »

It_is_a_Leclerc wrote: Dvije opcije : Oni vjerovatno poznaju mehanizam funkcionisanja vlasti u ovoj zemlji bolje od nas. I druga, sve je jedna velika predstava i ubrzo se svi vraćaju na početne položaje.
ko se sjeća kad su srbi napustili vijeće ministara prije nekoliko godina
i rekonstrukcija vijeća... sve po starom nakon određenog vremena :lol: :lol: :lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#14 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by StupskaBitanga »

gidora wrote:Ma ovoj jebadi nema kraja... :run:
Bježat iz ove džungle pod hitno,što prije to bolje :(
:thumbup: brzo brže najbrže
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#15 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by Canton »

heckler wrote:Da pokusamo objediniti temu da se ne rasipa u bar 3 pod-teme.

Dakle, SDA lafo odbila budzet, a SDP lafo raskida koaliciju na svim nivoima. Svi mediji rafalaju agencijske vijesti, forumasi prave racun bez krcmara i svi gledaju kako bi "njihovi" mogli najvise profitirati u prici.

Ima li iko u ovom nasem tzv medijskom prostoru da upita prava pitanja i da slozi pravu analizu? Da vidimo sta je to moguce a sta je suplja. Ja sam ovdje napisao vrlo porsan rezime izbornih rezultata vec jednom i onda sam sebe citirao nekoliko puta kad su nebuloze o rekonstrukcijama pocinjale. Evo opet cu se citirati pa bih JAAAAAAAAAAKO zelio da mi neko nacrta tu matematiku koja ce drugacije ove kockice poslagati.

Za drzavni nivo je dovoljno spomenuti da SDA drzi 3 od 5 ruku u Bosnjackom klubu doma naroda i da ako zeli moze oboriti sve i jedan jedini zakon koji se ikad nadje na razmatranju. O cemu dalje pricati? Jedino mozemo pricati ko se od ta 3 lika moze najlakse kupiti ili ucjeniti da predje negdje drugo. Sve ostalo supljak.

Evo za Federaciju:
heckler wrote:Predstavnicki Dom Parlamenta FBiH

- 98 poslanika
- Za vlast potrebno 50
- SDP(28) + SDA(23) + NSRZB(5) + HSP(2) = 58

Minus SDA (23) Plus Fahro (13) = 48 ... Nedovoljno. SDA mogu zamjeniti samo Fahro(13) plus ZaBiH (9) ili vrbovanje bar 2 SDA poslanika za vrlo tijesnu parlamentarnu vecinu gdje niko ne smije odsustvovati ni sa jedne sjednice.

Dom Naroda Parlamenta FBiH

- 58 delegata
- Za vlast potrebno 30 ukupno PLUS minimum 1/3 u svakom od klubova naroda
- Bosnjaci: SDA (9) + SDP (5) + NSRZB (1) ......Fahro (2)
Trecina bez SDA postoji u Klubu Bosnjaka bez SDA sa Fahrom.. ukupno 8
- Hrvati: SDP (4) + NSRZB (1) + HSP (1)
Trecina ostaje ista.... ukupno 6
- Srbi: SDP (9) + NSRZB(1)
Trecina obezbjedjena .... ukupno 10
- Ostali: SDP (3) + NSRZB (1) .... Fahro (1)
Ukupno 5

Sve skupa minus SDA plus Fahro 29. Nedovoljno. Ili vrbovati opet nekog iz SDA ili 1 nezavisnog ili 1 BOSS zastupnika za vrlo tanku vecinu.



U ovom momentu ova trenutna parlamentarna vecina kakva jeste je odprilike jedina moguca. Niti SDA moze sta izkombinovati bez SDPa, niti SDP puno moze izkombinovati bez SDA. U kantone da ne ulazim uopste.

Kome se da neka kantone poreda.




Suma sumarum jebe lud zbunjenog ovdje a mi cemo opet jedini najebati. Ova banda mafijaska je nesposobna da ista drugo dokaze osim toga da ih sve treba po banderama povjesati.
HDZovi ulaze u vlast i tako ce imati vecinu. To je to ja mislim.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#16 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by ibizza »

SDP(Zlaja) radi Tihicu(SDA) isto ono sto je Tihić(SDA) radio Silajdzicu(SDP)...
sve u svemu,sjetim je ja njima familije
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#17 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by Opetja033 »

Canton wrote:HDZovi ulaze u vlast i tako ce imati vecinu. To je to ja mislim.
Da nakon svega, svih sranja i svih zastoja koje smo kao drzava imali da bi se ti HDZ-ovi izbacili iz vlasti? Sumnjam da je cak i Lagumdzija u tolikoj mjeri retardiran.
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#18 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by Canton »

Opetja033 wrote:
Canton wrote:HDZovi ulaze u vlast i tako ce imati vecinu. To je to ja mislim.
Da nakon svega, svih sranja i svih zastoja koje smo kao drzava imali da bi se ti HDZ-ovi izbacili iz vlasti? Sumnjam da je cak i Lagumdzija u tolikoj mjeri retardiran.
Koliko ja znam da su HDZovi sami sebe izbacili iz vlasti, i jos reci da se neko trudio da HDZ ne bude dio vlasti.
Prije ce biti da se HDZ trudio da ne udje u vlast(fedeeralnu).
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#19 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by Kemal Malovčić »

tihića & lagumdžiju & dodika & co. sve ušicama od sikire po čelu udarat!
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#20 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by heckler »

Canton wrote:
heckler wrote:Da pokusamo objediniti temu da se ne rasipa u bar 3 pod-teme.

Dakle, SDA lafo odbila budzet, a SDP lafo raskida koaliciju na svim nivoima. Svi mediji rafalaju agencijske vijesti, forumasi prave racun bez krcmara i svi gledaju kako bi "njihovi" mogli najvise profitirati u prici.

Ima li iko u ovom nasem tzv medijskom prostoru da upita prava pitanja i da slozi pravu analizu? Da vidimo sta je to moguce a sta je suplja. Ja sam ovdje napisao vrlo porsan rezime izbornih rezultata vec jednom i onda sam sebe citirao nekoliko puta kad su nebuloze o rekonstrukcijama pocinjale. Evo opet cu se citirati pa bih JAAAAAAAAAAKO zelio da mi neko nacrta tu matematiku koja ce drugacije ove kockice poslagati.

Za drzavni nivo je dovoljno spomenuti da SDA drzi 3 od 5 ruku u Bosnjackom klubu doma naroda i da ako zeli moze oboriti sve i jedan jedini zakon koji se ikad nadje na razmatranju. O cemu dalje pricati? Jedino mozemo pricati ko se od ta 3 lika moze najlakse kupiti ili ucjeniti da predje negdje drugo. Sve ostalo supljak.

Evo za Federaciju:
heckler wrote:Predstavnicki Dom Parlamenta FBiH

- 98 poslanika
- Za vlast potrebno 50
- SDP(28) + SDA(23) + NSRZB(5) + HSP(2) = 58

Minus SDA (23) Plus Fahro (13) = 48 ... Nedovoljno. SDA mogu zamjeniti samo Fahro(13) plus ZaBiH (9) ili vrbovanje bar 2 SDA poslanika za vrlo tijesnu parlamentarnu vecinu gdje niko ne smije odsustvovati ni sa jedne sjednice.

Dom Naroda Parlamenta FBiH

- 58 delegata
- Za vlast potrebno 30 ukupno PLUS minimum 1/3 u svakom od klubova naroda
- Bosnjaci: SDA (9) + SDP (5) + NSRZB (1) ......Fahro (2)
Trecina bez SDA postoji u Klubu Bosnjaka bez SDA sa Fahrom.. ukupno 8
- Hrvati: SDP (4) + NSRZB (1) + HSP (1)
Trecina ostaje ista.... ukupno 6
- Srbi: SDP (9) + NSRZB(1)
Trecina obezbjedjena .... ukupno 10
- Ostali: SDP (3) + NSRZB (1) .... Fahro (1)
Ukupno 5

Sve skupa minus SDA plus Fahro 29. Nedovoljno. Ili vrbovati opet nekog iz SDA ili 1 nezavisnog ili 1 BOSS zastupnika za vrlo tanku vecinu.



U ovom momentu ova trenutna parlamentarna vecina kakva jeste je odprilike jedina moguca. Niti SDA moze sta izkombinovati bez SDPa, niti SDP puno moze izkombinovati bez SDA. U kantone da ne ulazim uopste.

Kome se da neka kantone poreda.




Suma sumarum jebe lud zbunjenog ovdje a mi cemo opet jedini najebati. Ova banda mafijaska je nesposobna da ista drugo dokaze osim toga da ih sve treba po banderama povjesati.
HDZovi ulaze u vlast i tako ce imati vecinu. To je to ja mislim.

Ahaaa i sta onda? Svi pisani zakoni u proceduri u ovom momentu u kantu za smece? I podpis da te covic drzi za muda do sljedecih izbora na kojima te nece na mapi biti :lol:
Bujrum u svakom slucaju od ovih amatera i politickih analfabeta nista pametnije ne treba ni ocekivati :lol:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#21 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by Bodkin »

MuaDib wrote:"Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH danas je usvojio Zakon o budžetu institucija biH i međunarodnih obaveza BiH za 2012. godinu u ukupnom iznosu od 1.394.928.000 KM, od čega je za finansiranje institucija BiH predviđeno 950.000.000 KM, a za otplatu spoljnog duga BiH 444.928.000 KM."

U ovom grmu leži zec!!!
pola drzavnog budzeta ide na vanjski dug..pa majku ti jebem. a ovi se jos 1.5 mld zaduzuju..
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#22 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by heckler »

Bodkin wrote:
MuaDib wrote:"Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH danas je usvojio Zakon o budžetu institucija biH i međunarodnih obaveza BiH za 2012. godinu u ukupnom iznosu od 1.394.928.000 KM, od čega je za finansiranje institucija BiH predviđeno 950.000.000 KM, a za otplatu spoljnog duga BiH 444.928.000 KM."

U ovom grmu leži zec!!!
pola drzavnog budzeta ide na vanjski dug..pa majku ti jebem. a ovi se jos 1.5 mld zaduzuju..
I to za plate i ostala neproduktivna parazitska davanja ;-)
User avatar
trafa
Posts: 119
Joined: 27/11/2011 22:15

#23 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by trafa »

Imao sam teoriju da oni nemaju pojma ni sta rade, al i ovo nije za zanemarit.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#24 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by seln »

@heckler, jesi li i ti dosao tobe? :D
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#25 Re: Nova lazna kriza vlasti

Post by p206 »

debili, lopovi, idioti... kad vidim kako jedinstven stav imaju četnici na nivou BiH, dođe mi da im dam pištolj i nek se sami upucaju
Post Reply