Normalni kao ugrozena vrsta

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
_BosanaC

Normalni kao ugrozena vrsta

Post by _BosanaC » 05/10/2006 11:57

Ako je sta postalo relativan pojam od '92. pa na ovamo onda je to pojam normalan (u kontekstu covjek, insan, gradjanin, vjernik itd). Na njega danas polaze pravo svaka budala, jer je valjda svako pred svojim ogledalom - normalan.

Ljudi su ubjedjeni u to da je normalno nekome naturati svoje misljenje, da je normalno nekoga vrijedjati jer mu se ime ne poklapa sa nijednim imenom iz knjizice po kojoj se djeci biraju imena na tom podrucju, da je normalno ne zaposliti nekoga zato sto se takodje ne nalazi u toj knjizici a moze biti veliki strucnjak u svom poslu, da je normalno zaposliti nekoga samo zato sto je amidzic, dajdzic, ili pak mu se ime nalazi u gore spomenutoj knjizici.

O podjeli na torove, i tome da su normalni samo oni koji funkcionisu i djeluju unutar svog tora, te zive u republici/kantonu u kojem samo i strogo njegov tor cini i treba da cini vecinu, mislim da ne treba ni govoriti, pogotovo sto ti isti smatraju kako su samo i iskljucivo oni normalni.

Pa me, eto, interesuje misljenje forumasa. Da li im je ova situacija i svijest kod ljudi generalno normalna?

(P.S. Ova tema nije inspirisana niti jednom strankom, izborima, a posebno ne SDP-om i Zlatkom Lagumdžijom a takodje ne ni Damirom Hadžićem. Moj osvrt i pitanje se odnosi iskljucivo na vase misljenje o generalnom stanju odnosa morala i svijesti kod ljudi u okruzenju u kojem vecina nas s ovog foruma danas zivi.)

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 05/10/2006 11:59

Apsolutno ne...

debela

Post by debela » 05/10/2006 12:01

ne smatram se normalnom jer mi nista normalno nije normalno.
izolacija je rjesenje, na srecu ili zalost.

zena21

Post by zena21 » 05/10/2006 12:07

A ko je uopce kompetentan da odredi ko je normalan a ko nije, ili sta je normalno a sta nije??

danas

Post by danas » 05/10/2006 12:07

ni ja nisam normalna. ako sam ikada i bila, sada vise sigurno nisam :D

zena21

Post by zena21 » 05/10/2006 12:10

Ma i da je neko normalan, poludio bi :oops: :lol: :lol:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 05/10/2006 12:10

zena21 wrote:A ko je uopce kompetentan da odredi ko je normalan a ko nije, ili sta je normalno a sta nije??

Sredina, pogotovo zadrta i zatucana u kakvoj mi zivimo, govori sta je normalno, a sta moralno.

I, kao sto vidimo, ta sredina smatra da je trenutno stanje, kao i ono sto sam gore napisao, normalno.

Interesuju me subjetivna misljenja, znaci svako je kompetentan da da svoje vidjenje i misljenje.

[email protected]

Post by [email protected] » 05/10/2006 12:11

Za "normalnog" je "normalno" smatrati se "normalnim" i misliti da je "normalno" da ostali prihvate da je to sto on/ ona misli "normalno". :D

Ima li vas? :D :D

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 05/10/2006 12:11

"Ovo je jedno veliko ludilo sastavljeno od bezbroj ludila na istom mestu"

Onaj BG krimos iz Vidimo se u čitulji

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 05/10/2006 12:13

_BosanaC wrote:
zena21 wrote:A ko je uopce kompetentan da odredi ko je normalan a ko nije, ili sta je normalno a sta nije??

Sredina, pogotovo zadrta i zatucana u kakvoj mi zivimo, govori sta je normalno, a sta moralno.

I, kao sto vidimo, ta sredina smatra da je trenutno stanje, kao i ono sto sam gore napisao, normalno.

Interesuju me subjetivna misljenja, znaci svako je kompetentan da da svoje vidjenje i misljenje.

Ova sredina je uvijek bila zadrta i zatucana samo je sada jaz izmeðu nas i njih out there veæi i novi razlozi dodani... Balkanci ostaju Balkanci - s mobitelom, autom i laptopom ili bez njih, nije bitno...

spongebob

Post by spongebob » 05/10/2006 19:48

ztluhcs wrote:Ova sredina je uvijek bila zadrta i zatucana samo je sada jaz između nas i njih out there veći i novi razlozi dodani... Balkanci ostaju Balkanci - s mobitelom, autom i laptopom ili bez njih, nije bitno...

ne, bojim se da on prica o jazu izmedju pameti i ludila kod nas "Bosanaca". Ima ljudi koji su normalni, bili i ostali, misle progresivno i nisu optereceni glupostima a s druge strane ima onih koji se savijaju poput suncokreta, al hajd samo da je to, oni se do bolesti ufuravaju u svojim tripovima.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 05/10/2006 20:54

Dobro pitanje, ali posto nisam u BiH necu ti odgovarat. Samo cu reci da "normalno" je tako sirok pojam da u njega moze svasta stati, osim onog krajnje ekstremno ne-normalnog, kao skinut gace i s*at na stolu, sve prije te krajnje ekstremnosti je normalno pa kako kome, nekome je preko veze dobit posao normalno, a nekome prevara i ne-normalno, a narucito u bosanskom drustvu situacija je takva, ali da vas utjesim, nije bas bolje ni na Zapadu.

idiotcide

Post by idiotcide » 06/10/2006 01:24

Ja mislim da sam poprilično običan. Ne normalan, samo običan. Vjerojatno toliko običan da sam dosadan.

I onda se potegnu neki moji stavovi, pederluk, i druge moje lične stvari, pa se kaže da nisam normalan.

Ali ja i dalje kažem da sam običan. I dosadan. "Normalniji od normalnijeg", kao što je to lijepo jedan moj bivši sročio.

Inače, zaboli me jesu li ljudi normalni ili ne, i ne pokušavam razmišljat o tome. Znam da nisu jer su neinformirani, tupi&glupi, ne zanimaju se za svijet oko njih, nepromišljeni su i nemaju pokriće za svoja mišljenja i stavove. Ljudi su lame, very lame, lame like a llama, with two l's.

ClonedAgain

Post by ClonedAgain » 06/10/2006 01:57

HONKEYISM IS COMING TO AN END

'i can't wait' spoken in uk accent is 'i cunt white'

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 06/10/2006 10:25

There´s nothing worse then being regular :D

American Beaty ko je gledao zna...

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 06/10/2006 10:32

ClonedAgain wrote:HONKEYISM IS COMING TO AN END

'i can't wait' spoken in uk accent is 'i cunt white'

:lol: :lol: :lol:
I'm cummin' :D

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 06/10/2006 10:36

kad su pitali pinju(a :D ) zasto trci po cijeli dan s jabukom u ustima, odgovorio im je "suti jarane, da ne trcim, poludio bih" :D

rashid

Post by rashid » 06/10/2006 10:37

ztluhcs wrote:
_BosanaC wrote:

Ova sredina je uvijek bila zadrta i zatucana samo je sada jaz između nas i njih out there veći i novi razlozi dodani... Balkanci ostaju Balkanci - s mobitelom, autom i laptopom ili bez njih, nije bitno...

Nazalost istina ... ali nadajmo se boljim ... ustvari ne nadajmo se, bice razocaranje toliko vece.

manijak1
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times

Post by manijak1 » 06/10/2006 10:45

:oops: Ne priznajem termin normalni :D :D toga nema :D :D ako je politika u pitanju :D što se tiče torova .....torovi postoje za svaku opciju :D kako je došlo ......čekam ko će prvi tražiti oružje :D :D .
A situacija je uslovljena situacijom u okruženju ......pa ti vidi ako te zanima BiH :D odakle pušu raznorazni vjetrovi .....mene istočni tangira do bola i ide mi na ganglije .....definitivno :D :D .
Zapadna strujanja su pokazala da nisu deklarativna :oops: :D već i praktična ......a ako se osvrnemo na ekonomiju ......dobro reče Lijanović sinoć ( na Hayatu :D ) zato nam i jeste ekonomija ovakva jer većina ministara pima platu od nas a radi za komšije i susjede ......to je on osjetio na svojoj koži .....pa Violeta ....pa svi poljoprivrednici ......pa Bira ......pa svi kolektivi koji hoće da budu a mogu biti konkurentni drugima iz okruženja :oops: :D .
eto .....jebo normalne :D kad ne kontaju da s nenormalnima treba biti lud :D :D

Post Reply