noetika

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
sarajlija19

noetika

Post by sarajlija19 » 02/11/2011 17:20

Jeste li čitali knjigu "Buđenje duša distorzija", Jan Wicherink,
Ako jeste želio bih čti vaše mišljenje o idejama koje su predstavljene?

threshold

Re: noetika

Post by threshold » 02/11/2011 19:49

Pa daj ti osnovnu ideju knjige mozda mi se svidi pa je procitam. ;)

sarajlija19

Post by sarajlija19 » 03/11/2011 16:49

Knjiga govori o konvergenciji znanosti i duhovnosti, predstavlja ideju koja počiva na znanstvenim činjenicama kvantne mehanike, nazire rušenje ajnštajnove teorije relativnosti, tj. nekih njenih tačaka kao što je teza da je maksimalna brzina u svemiru brzina svjetlosti i da je čovjek samo objektivni posmatrač te da nema ulogu u provođenju prirodnih zakona. Objašnjava teoriju i objavljuje rezultate istraživanja koji teže da dokažu ulogu svijesti u mijenjanju materije- Npr. na nekom višem nivou "savijanje kašika mislima". I ja sam mislio da je glupost, još jedna bespotrebna filozofija ali ...

Pogledajte pa mi kažite svoje mišljenje:
http://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=b ... 71LTHmblng

Damir0406

Post by Damir0406 » 17/11/2011 23:16

Gdje mogu nabaviti ovu knjigu?

DJ Babo

Post by DJ Babo » 18/11/2011 09:15

sarajlija19 wrote:Knjiga govori o konvergenciji znanosti i duhovnosti, predstavlja ideju koja počiva na znanstvenim činjenicama kvantne mehanike, nazire rušenje ajnštajnove teorije relativnosti, tj. nekih njenih tačaka kao što je teza da je maksimalna brzina u svemiru brzina svjetlosti i da je čovjek samo objektivni posmatrač te da nema ulogu u provođenju prirodnih zakona. Objašnjava teoriju i objavljuje rezultate istraživanja koji teže da dokažu ulogu svijesti u mijenjanju materije- Npr. na nekom višem nivou "savijanje kašika mislima". I ja sam mislio da je glupost, još jedna bespotrebna filozofija ali ...

Pogledajte pa mi kažite svoje mišljenje:
http://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=b ... 71LTHmblng

Samo sam pregledao knjigu na linku, i mogu ti reci da su ovi zajebali knjige S. Osmanagica po kolicini nebuloza :mrgreen:

Nadrobili su svakakvih gluposti, a ima na jednoj stranici cak slika nekog mjesta u Oregonu gdje dva covjeka stoje jedan do drugog i jedan od njih je visi, pa onda zamjene mjesta i nekim cudom je onda onaj drugi visi. to je kao uticaj nekih sila koje djeluju na tom mjestu :)

Post Reply