Nivo kuture -stepen civilizacije

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

pirmin

Nivo kuture -stepen civilizacije

Post by pirmin » 01/07/2007 19:34

http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/sp ... _57029.php

Nesto kontam :oops: ...

...15000 Bosanca posjeti Brisel ,dvije case budu razbijene i to ono mahom ,nehotice , u ne znanju.
Incident?! Ni s`glave.

A komsije :-) ...Srbijanci primjera radi preoru sve na dionici Mariahilferstr-Stefansplatz-Prater u Becu (Zvezda-Leicester prije par godina op.a. :D )-postoje i video zapisi. "Gospoda" zapadne nam komsije razvale malo selo u Stajerskoj (vidi link :) ) i naprave vanredno stanje u Ottakringerstrasse (Bec) svaki put kad kockasti igraju.

...te se pitam :oops: ...kako smo uspjeli ostati civilizovani medju tolikim zlom u okruzenju.

prleitihi

Post by prleitihi » 01/07/2007 19:45

vođeni onom "pozabavi se vlastitom avlijom"..mi nastojimo što više sranja napraviti na domaćem terenu.. :D:D ..i mogu reći da smo u tome itekako uspješni.. 8-)

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Re: Nivo kuture -stepen civilizacije

Post by pape » 01/07/2007 20:08

pirmin wrote:http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/sport/20070701_20273_57029.php

Nesto kontam :oops: ...

...15000 Bosanca posjeti Brisel ,dvije case budu razbijene i to ono mahom ,nehotice , u ne znanju.
Incident?! Ni s`glave.

A komsije :-) ...Srbijanci primjera radi preoru sve na dionici Mariahilferstr-Stefansplatz-Prater u Becu (Zvezda-Leicester prije par godina op.a. :D )-postoje i video zapisi. "Gospoda" zapadne nam komsije razvale malo selo u Stajerskoj (vidi link :) ) i naprave vanredno stanje u Ottakringerstrasse (Bec) svaki put kad kockasti igraju.

...te se pitam :oops: ...kako smo uspjeli ostati civilizovani medju tolikim zlom u okruzenju.

:roll: Pa ne bih se bas slozio da smo mi male mace, ... ima toliko primjera koji govore drugacije.
Gledam ovaj snimak sa linka i razmisljam. Sta ove mlade ljude tjera na ponasanje koje se samo i jedino vandalizmom moze nazvati. Ne shvatam, otici na neku sportsku priredbu i uz to divljati, unistavati sve pred sobom, provocirati sukobe sa policijom??? Kakva je to furka, zasto? Mentalitet copora!? Gadi mi se.
I valjda se kao reakcija na ovo sto vidjeh javlja sjecanje na policiju iz Titinog doba, ... kako je to dobra policija bila. ... :oops:

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 01/07/2007 20:38

Ukini nam vize pa ces vidjeti sta je vandalizam :D, a ova dijaspora koja je bila u Briselu svakako je izdresirana i znaju dobro sta ih sljeduje ako ih se zakon dohvati.

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by black » 01/07/2007 20:42

Fleischfresser

Post by Fleischfresser » 01/07/2007 20:44

Moje misljenje je da se BBB u zadnje vrijeme pokusavaju ''dokazati'' ili cak mozda ''iskupiti'' za one poraze zadnjih godina na hooliganskoj sceni. Jer nije Dinamo jedini koji igra pripremne utakmice, igra i Hajduk i Partizan itd. al jedino BBB na svakoj al bas na svakoj, pa cak i u Hrvatskoj na prijatelljskim, prave nerede sto je po meni pokazatelj za potrebom o nekoj vrsti dokazivanja.

pirmin

Post by pirmin » 01/07/2007 20:46

prleitihi wrote:vođeni onom "pozabavi se vlastitom avlijom"..

Joj edu :D ,ova mi je fraza smor teski :oops: .
Zabavljao sam se vlastitom mahalom od malih nogu i izvukao zakljucak:
-Zivio sam i zivim u sredini mjesanoj Srbima,Hrvatima,Rumunima,Turcima,Chechenima,Nigerijancima,Kinezima,Arapima,Chesima,Poljacima,Slovacima i ko zna kakvim nacijama jos ne i spoznao da agresivnost/destruktivnost koja je prisutna u bosanskom mentalitetu ni do koljena nije gore navedenim nacijama.

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 01/07/2007 20:46

Fleischfresser wrote:Moje misljenje je da se BBB u zadnje vrijeme pokusavaju ''dokazati'' ili cak mozda ''iskupiti'' za one poraze zadnjih godina na hooliganskoj sceni. Jer nije Dinamo jedini koji igra pripremne utakmice, igra i Hajduk i Partizan itd. al jedino BBB na svakoj al bas na svakoj, pa cak i u Hrvatskoj na prijatelljskim, prave nerede sto je po meni pokazatelj za potrebom o nekoj vrsti dokazivanja.

Na koje poraze mislis?
BBB ima najozbiljnije navijacko jezgro od svih grupa u bivsoj jugi, imajo preko 150 navijaca sa aktivnim stazom preko 20 godina, to nema nijedna grupa u ex yu.

prleitihi

Post by prleitihi » 01/07/2007 20:48

nisi me ufrštuljio.. :-) ..ja kažem da mi puno seremo kući..pa nemamo kad to raditi i vani.. :D:D

pirmin

Post by pirmin » 01/07/2007 20:51

prleitihi wrote:nisi me ufrštuljio.. :-) ..

U pravu si :D ...do ove je vrucine ...valjda :oops: :D .
Frshtuljim svaku drugu! :D

prleitihi

Post by prleitihi » 01/07/2007 20:57

uvijek sam u pravu.. :oops: ..još malo pa ide AC .... na putu ka osvajanju lige prvaka - sezona 2008./2009.. :oops::D:D:D

pirmin

Post by pirmin » 01/07/2007 20:59

Ne znam samo zasto je ova tema na "Fudbal" -podforumu kad sa istim nema veze.

Autor teme-citaj "ja" :D -je imao namjeru da potakne diskusiju o mentalitetu nacija kao takvih,prostorno tako bliskih a mentalno dijametralno suprotnih.

:oops: :D

prleitihi

Post by prleitihi » 01/07/2007 21:05

jesi glup..:oops: ..mentalitet je najvažnija sporedna stvar na svijetu.. :D:D:D

cyprus
Been thanked: 9 times

Post by cyprus » 01/07/2007 21:12

pirmin wrote:Ne znam samo zasto je ova tema na "Fudbal" -podforumu kad sa istim nema veze.

Autor teme-citaj "ja" :D -je imao namjeru da potakne diskusiju o mentalitetu nacija kao takvih,prostorno tako bliskih a mentalno dijametralno suprotnih.

:oops: :D

Mentaliteti na cijelom Mediteranu, a pogotovo na Balkanskom poluostrvu, a "najpogotivije" na našem prostoru nisu dijametralno suprotni već ISTI.

Fleischfresser

Post by Fleischfresser » 01/07/2007 21:19

Celicna_saka wrote:Na koje poraze mislis?
BBB ima najozbiljnije navijacko jezgro od svih grupa u bivsoj jugi, imajo preko 150 navijaca sa aktivnim stazom preko 20 godina, to nema nijedna grupa u ex yu.

Mislio sam na hool sceni, one batine koje su dobili od Grobara u Austriji ili Svicarskoj ja mislim, iako znam sve ono da govore nije nam bila prva ekipa inace bi bilo drugacije...., pa onda gdje su isto dobili protiv Firme isto negdje u Europi.
To im svi nabijaju na nos i moze se jednostavno vidjeti da im to nije svejedeno.
A sto se tice ovog sto si napisao u vezi staza i njihovog jezgra nisam bas siguran pratim sve bivse ex-yu skupine, i NEMAJU nikad bolju jezgru ni od Grobara a pogotovo ne od Delija! Cisto uzmi u obzir da Delija ima par miliona, mislim koliko god ih ja mrzio oni su broj 1! bez dvojbe i ja sto sam vidio o njima u dokumentarcima i nekim reportazama je daleko daleko ispred BBB pokreta!
Pa cak i da BBB imaju tih 150ak navijaca sa 20 godina staza, nista im to ne pomaze u odnosu na Grobare i Delije!

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 01/07/2007 21:49

Fleischfresser wrote:

Mislio sam na hool sceni, one batine koje su dobili od Grobara u Austriji ili Svicarskoj ja mislim, iako znam sve ono da govore nije nam bila prva ekipa inace bi bilo drugacije...., pa onda gdje su isto dobili protiv Firme isto negdje u Europi.
To im svi nabijaju na nos i moze se jednostavno vidjeti da im to nije svejedeno.
A sto se tice ovog sto si napisao u vezi staza i njihovog jezgra nisam bas siguran pratim sve bivse ex-yu skupine, i NEMAJU nikad bolju jezgru ni od Grobara a pogotovo ne od Delija! Cisto uzmi u obzir da Delija ima par miliona, mislim koliko god ih ja mrzio oni su broj 1! bez dvojbe i ja sto sam vidio o njima u dokumentarcima i nekim reportazama je daleko daleko ispred BBB pokreta!
Pa cak i da BBB imaju tih 150ak navijaca sa 20 godina staza, nista im to ne pomaze u odnosu na Grobare i Delije!

Vidio si sta bilo na Grbavici kad vam je gostovao Dinamo 8-) , a i to im je samo dio ekipe. Grobara i Delija sigurno ima vise ali mislim da kvalitet samih jezgra je na strani purgera jer sigurno znam da jezgre Grobara i Delija su dosta mladje osim par hardcore agenture koje kontrolisu tribine, a uostalom dobivali su i Grobari batine od tih istih BBB.

wels

Post by wels » 01/07/2007 22:02

pirmin wrote:
prleitihi wrote:vođeni onom "pozabavi se vlastitom avlijom"..

Joj edu :D ,ova mi je fraza smor teski :oops: .
Zabavljao sam se vlastitom mahalom od malih nogu i izvukao zakljucak:
-Zivio sam i zivim u sredini mjesanoj Srbima,Hrvatima,Rumunima,Turcima,Chechenima,Nigerijancima,Kinezima,Arapima,Chesima,Poljacima,Slovacima i ko zna kakvim nacijama jos ne i spoznao da agresivnost/destruktivnost koja je prisutna u bosanskom mentalitetu ni do koljena nije gore navedenim nacijama.

Potpisujem.

Fleischfresser

Post by Fleischfresser » 01/07/2007 22:06

Celicna_saka wrote:
Vidio si sta bilo na Grbavici kad vam je gostovao Dinamo 8-) , a i to im je samo dio ekipe. Grobara i Delija sigurno ima vise ali mislim da kvalitet samih jezgra je na strani purgera jer sigurno znam da jezgre Grobara i Delija su dosta mladje osim par hardcore agenture koje kontrolisu tribine, a uostalom dobivali su i Grobari batine od tih istih BBB.

Pa dobro ipak cemo ostati na razlicitim misljenjima.
A ovo za Grbavicu stvarno ne mogu vise da cujem, na Grbavici nije nista bilo! BBB su ganjali par pitara i neke likove sa RA obiljezjima, sa nama se nisu uopste sukobili. A kome nije jasno ode na badblueboys.hr nadje izvjestaj sa te utakmice i procita izvjestaj od strane BBB tako da ne bude nikakvih nejasnoca, tipa rastjerali vam sjever itd.

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 01/07/2007 22:37

Fleischfresser wrote:
Celicna_saka wrote:

Pa dobro ipak cemo ostati na razlicitim misljenjima.
A ovo za Grbavicu stvarno ne mogu vise da cujem, na Grbavici nije nista bilo! BBB su ganjali par pitara i neke likove sa RA obiljezjima, sa nama se nisu uopste sukobili. A kome nije jasno ode na badblueboys.hr nadje izvjestaj sa te utakmice i procita izvjestaj od strane BBB tako da ne bude nikakvih nejasnoca, tipa rastjerali vam sjever itd.

Pa sta je radio cijeli sjever u terenu?

Fleischfresser

Post by Fleischfresser » 01/07/2007 23:05

Celicna_saka wrote:Pa sta je radio cijeli sjever u terenu?

Pa jarane zato sam ti rekao da procitas oficijelni izvjestaj BBB da ti ja ne bi morao objasnjavati. U tom izvjestaju izmedju ostalog pise, a ne vidim razlog da BBB lazu, citat:

''Na samoj tribini ponovno dolazi do tuče između nas i onih Željinih navijača koji su nam se suprotstavili, a obični gledatelji iz straha preskaču ogradu i bježe na teren.''

Eto ti odgovora zasto je sjever odnosno ko sa sjevera je bio na terenu.
Al da ne bi isli vise off-topic, ionako smo otisli predaleko, procitaj cijeli izvjestaj i dobit ces sve odgovore na sva pitanja vezana za ovu tekmu.

cyprus
Been thanked: 9 times

Post by cyprus » 02/07/2007 00:01

InfraRedRidinghood wrote:E, MOJ NARODE

Hrvati neće na EP 2008 zbog huligana?

Image
Austrija nikada nije bila dalje...

'Austrijanci su vrlo rigorozni, a kao domaćinima EP-a stalo im je do maksimalne sigurnosti. Zato se lako može dogoditi da našima zabrane ulazak u zemlju', kaže Vlatko Marković

Zbrajaju se ozlijeđeni i pohapšeni, krpaju prozori, vrata, bicikli, spremaju koferi za povratak Hrvata u zemlju, ali prave žrtve nakon nereda u Kapfenbergu tek se očekuju.

Kada je saznao, smrklo se i predsjedniku HNS-a. Vlatko Marković je na sastanku nacionalnih saveza o regionalnoj suradnji u Slovačkoj.

"Užas! Ti huligani su sramota Hrvatske, oni su protiv svoga kluba i svoje zemlje. Nemam drugoga objašnjenja", bila je prva reakcija predsjednika kojem još uvijek proradi tik pri spomenu Malte, Budimpešte, Livorna...a sad i Kapfenberga.

No ono što najviše brine, je nepopravljivi dojam o zemlji koji su huligani ostavili na domaćina Europskog prvenstva 2008. Posljedice bi mogle biti katastrofalne upravo za hrvatske navijače.

"Austrijanci su u ovakvim situacijama vrlo rigorozni, a kao domaćinima Europskog prvenstva stalo im je do maksimalne sigurnosti. I zato bi se lako moglo dogoditi da našim navijačima zabrane ulazak u zemlju", zabrinuto je za Večernji ustvrdio Marković.

01.07.2007.
www.net.hr

E da im oće zabranit ulaz bi volio više nego išta.

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 02/07/2007 08:29

Fleischfresser wrote:
Celicna_saka wrote:Pa sta je radio cijeli sjever u terenu?

Pa jarane zato sam ti rekao da procitas oficijelni izvjestaj BBB da ti ja ne bi morao objasnjavati. U tom izvjestaju izmedju ostalog pise, a ne vidim razlog da BBB lazu, citat:

''Na samoj tribini ponovno dolazi do tuče između nas i onih Željinih navijača koji su nam se suprotstavili, a obični gledatelji iz straha preskaču ogradu i bježe na teren.''

Eto ti odgovora zasto je sjever odnosno ko sa sjevera je bio na terenu.
Al da ne bi isli vise off-topic, ionako smo otisli predaleko, procitaj cijeli izvjestaj i dobit ces sve odgovore na sva pitanja vezana za ovu tekmu.

Nema potrebe, sam sebe demantujes u dva posta ali haj da trolujemo vise.

mostarac

Post by mostarac » 02/07/2007 09:07

Joj da hoce i u nas, a i na cijelom balkanu donijet i sprovest zakone ko u engleskoj pa da na utakmice dolaze ljudi koji gledaju utakmicu, a ne bave se glupostima i da nam stadioni pocnu liciti atmosferom na engleske, a ne da svaku tekmu mora biti brdo murije, jer se nekom neizivljenom huliganu digla neka stvar da maltretira 2.000 ljudi kako bi krijuci se iza mase i tzv. navijacke (citaj huligansko-antisportske) skupine pokazao kako je on kao zajeban lik.
Ubacis petardu u teren i fasujes 3 godine zatvora, iscupas stolicu 5 godina, pogodis igraca 10 godina zatvora... Nama takav zakon treba i onda bi se fudbal poceo igrati zbog navijaca a ne zbog huligana i kojekakve bagre koja nema drugog posla osim pravit nerede na tekmama, cesto i ne plativsi ulaznicu.

Isabell

Post by Isabell » 02/07/2007 13:50

cyprus wrote:
InfraRedRidinghood wrote:E, MOJ NARODE

Hrvati neće na EP 2008 zbog huligana?

Image
Austrija nikada nije bila dalje...

'Austrijanci su vrlo rigorozni, a kao domaćinima EP-a stalo im je do maksimalne sigurnosti. Zato se lako može dogoditi da našima zabrane ulazak u zemlju', kaže Vlatko Marković

Zbrajaju se ozlijeđeni i pohapšeni, krpaju prozori, vrata, bicikli, spremaju koferi za povratak Hrvata u zemlju, ali prave žrtve nakon nereda u Kapfenbergu tek se očekuju.

Kada je saznao, smrklo se i predsjedniku HNS-a. Vlatko Marković je na sastanku nacionalnih saveza o regionalnoj suradnji u Slovačkoj.

"Užas! Ti huligani su sramota Hrvatske, oni su protiv svoga kluba i svoje zemlje. Nemam drugoga objašnjenja", bila je prva reakcija predsjednika kojem još uvijek proradi tik pri spomenu Malte, Budimpešte, Livorna...a sad i Kapfenberga.

No ono što najviše brine, je nepopravljivi dojam o zemlji koji su huligani ostavili na domaćina Europskog prvenstva 2008. Posljedice bi mogle biti katastrofalne upravo za hrvatske navijače.

"Austrijanci su u ovakvim situacijama vrlo rigorozni, a kao domaćinima Europskog prvenstva stalo im je do maksimalne sigurnosti. I zato bi se lako moglo dogoditi da našim navijačima zabrane ulazak u zemlju", zabrinuto je za Večernji ustvrdio Marković.

01.07.2007.
www.net.hr

E da im oće zabranit ulaz bi volio više nego išta.

Sto? Ljubomoran ti na njihove uspjehe ili ???

vinnie_jones

Post by vinnie_jones » 02/07/2007 15:37

ne znam @celicni kako ti gledas na ovo ali ovdje im je bila klasicna "razguziva" od strane groblja
http://www.youtube.com/watch?v=pKMc6aPrXa8

Post Reply