Nije da neće oni u stvari ne znaju, a i ne zanima ih...!!!!!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Locked
uvjek dobar gost

#1 Nije da neće oni u stvari ne znaju, a i ne zanima ih...!!!!!

Post by uvjek dobar gost » 10/01/2007 16:22

Grad postaje mjesto opasnog življenja, ljudi bivaju udareni na tramvajskim stanicama, na trotoarima, ljude se pljačka i imovina im se otima.... ljudima se dok spavaju ulazi u stanove i kradu im se umjetnine...

Pored toga grad postaje ruglo, divlja gradnja cvijeta, nepropisno parkiranje, bacanje svakakvih otpada... svuda i svakuda....
U glavni grad jedne države se ulazi (automobilom) bar sat vremena, a o prometnom haosu neću ni da govorim.....
Miljacka postaje otpadni kanal, grad je pun kojekakvih propalih građevinskih projekata, parkova je sve manje, a auta i velikih piljara sve više....
usljed cvjetanja divlje gradnje i javašluka nadležnih mi nemamo ni vodu sa česme više... (mislim na izvor Bačevo)....

Sad se ja pitam jeli iko odgovarao zbog toga, pored Denisa Zvizdiića , Zlatka Petrovića, Semihe Borovac, načelnika opština i svih inspektora koji su još to ljudi koji su krivi za to....naravno direktori javnih preduzeća su dio tala.... Ovi gore pomenuti bi trebali pod hitno biti predmet istraga...

Ili da opet pitam koji su to svi njihovi ljudi.... koji su krivi za ovu tužnu sliku jednog glavnog grada.
Last edited by uvjek dobar gost on 21/01/2008 09:47, edited 3 times in total.

pitt

Post by pitt » 10/01/2007 16:25

Snose i gradjani......pored toga sto su glasali za iste i sada mirno sjede i promatraju javasluk, gradjani (ako se mogu takvi nazvati) su ti koji bacaju smece gdje stignu i ne vode obzira o cistoci svoga grada.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 10/01/2007 16:26

Jedna opsta nekultura, javasluk, bahatost i letargija.
Dosli divlji otjerali domace...

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 10/01/2007 16:27

Slažem se , sa malom ispravkom, građana nema.... mislim bukvalno u ustavu postoji kategorija narodi, odnosno tri konstitutivna naroda i ostali...građane niko ne spominje....

pitt

Post by pitt » 10/01/2007 16:30

uvjek dobar gost wrote:Slažem se , sa malom ispravkom, građana nema.... mislim bukvalno u ustavu postoji kategorija narodi, odnosno tri konstitutivna naroda i ostali...građane niko ne spominje....
pa mislim na ljude koji zive u gradu.....kako ces ih nazvat :?

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 10/01/2007 16:31

pitt wrote:Snose i gradjani......pored toga sto su glasali za iste i sada mirno sjede i promatraju javasluk, gradjani (ako se mogu takvi nazvati) su ti koji bacaju smece gdje stignu i ne vode obzira o cistoci svoga grada.
i parkiraju na samom ulazu u parking, blokiraju ulaz, upale sva 4 i rahat odu u market u kupovinu...

oj kad im sad izgrebala auta nisam srafcigerom, necu nikad!!!!!

Selim se odavde cim prije!

zena21

Post by zena21 » 10/01/2007 16:32

Ode ti za Gertrudom mIRcy :? :D

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 10/01/2007 16:33

Zbog svega što vidim oko sebe ja h nazivam malograđani... jer djelima nisu drugačije ni zaslužili... mene skoro zamalo pred ulazom nije zgazilo auto.... paša je parkirao golfa II i za divno čudo mene nije na trotoaru vidio... prosto se iznenadio kad sam htio da primjenim silu....

Ne fakat ovi kvazi građani su najgori....

pitt

Post by pitt » 10/01/2007 16:34

zena21 wrote:Ode ti za Gertrudom mIRcy :? :D
gertruda=mircy za neupucene :D:D

Sad ce neko reci da su "doslje" za sve krive al kad skontas nije njihova greska sto su im "domorodci" dopustili takvo ponasanje. :?

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 10/01/2007 16:37

Većina se ponaša u skladu sa svojim navikama....

Oni se međusobno druže, posjećuju, oni su zaposleni mi nismo, oni su u svim upravnim odborima i na svim pozicijama... a zašto zato što šute i ne talasaju... zato što oni mogu da se istaknu jedino u masi ispod prosječnih... zato su istjerali i otjerali masu obrazovanih i progresivnih... otjerali su masu pravih građana...... a ovi su došli na svoje....

A koje su navike...?

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 10/01/2007 16:40

Jarane, meni puno auto smecha, stid me kada ga odvezem na pranje. To je zato sto nemam naviku da svoje smeche izbacujem kroz prozor u toku voznje.
Parkiram tamo gdje je predvidjeno.
Normala zesca, ali dzaba kada vidish dzikane (ne kazem da su tu samo doslje, ima puno i domacih) da nemaju ni trunke kulture niti obzira.
Ja mislim da je 90% stvar kucnog odgoja.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 10/01/2007 16:40

zena21 wrote:Ode ti za Gertrudom mIRcy :? :D
Necu za njom, odo ja u Afriku. Tamo makar nece biti ugrozenih bosnjaka hrvata i srba, i nece biti nacionalnog preseravanja, vec cemo svi cekati humanitarnu rizu i jescemo govna istim zlatnim kasikama.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 10/01/2007 16:42

chuchumbamayumbe wrote:Jarane, meni puno auto smecha, stid me kada ga odvezem na pranje. To je zato sto nemam naviku da svoje smeche izbacujem kroz prozor u toku voznje.
Normala zesca, ali dzaba kada vidish dzikane (ne kazem da su tu samo doslje, ima puno i domacih) da nemaju ni trunke kulture niti obzira.
Takav sam i sam, a naravno da svi poprimamo osobine većine... pa ja imam masu raje koja sad idenajnormalnije u kafanu na pjevaljuku... i u tome ne vide ništa loše....

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 10/01/2007 16:43

A Mirci ako ima mjesta za Afriku.... jaaavii seee

pitt

Post by pitt » 10/01/2007 16:43

mene ne zabrinjava sto se neki od tih nisu okanuli tih svojih navika, al mi je cudno i neshvatljivo da je mnostvo starih gradjana "sa pedigreom" poprimilo te lose navike. Asimilacije otisla u pogresnom smjeru. Pocelo je sa turbo folkom koji se ko kuga prosirio i medju "gradskom rajom", a vidio sam i svojim ocima svoje prijeratne komsije kako se bahato ponasaju. helem, izmedju ostalih.......potrebna je i jedna kulturna revolucija :D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 10/01/2007 16:45

pitt wrote:potrebna je i jedna kulturna revolucija :D
nemas ljude za to...necu reci kriticna masa, jer mase nikakve nema...
mozda bude masa onih sto su umrli od zime ili gladi, jer nemaju od cega platiti racune ili kupiti hranu, ali da se neko digne protiv necega - to je utopija.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 10/01/2007 16:47

uvjek dobar gost wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Jarane, meni puno auto smecha, stid me kada ga odvezem na pranje. To je zato sto nemam naviku da svoje smeche izbacujem kroz prozor u toku voznje.
Takav sam i sam, a naravno da svi poprimamo osobine većine... pa ja imam masu raje koja sad idenajnormalnije u kafanu na pjevaljuku... i u tome ne vide ništa loše....
Ma hajde, to i nekako...ja sam bio na Bazenima 2 puta u zivotu, poslije pete pive mi je bilo svejedno. Ali je razlika sto takve redovne goste neces vidjeti na Dzibinom koncertu. Njima je Izoni zakletva i zbog njih on i postoji.
Sve bi me manje bolilo da nisam bio po svijetu i svasta vidio, zapadna Njemacka mi se najvise svidjela.
A mi svake godine tonemo sve dublje i dublje.
Evo, pita bilo koga kada mu je bilo bolje 1996-te, 200-te ili sada.
Ako mu je sada bolje svaka cast, samo naprijed!

Vingo

Post by Vingo » 10/01/2007 16:49

Mi smo narod "in denial"....sve se ovo desava nekom drugom.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 10/01/2007 16:49

chuchumbamayumbe wrote:
uvjek dobar gost wrote:
Ma hajde, to i nekako...ja sam bio na Bazenima 2 puta u zivotu, poslije pete pive mi je bilo svejedno. Ali je razlika sto takve redovne goste neces vidjeti na Dzibinom koncertu. Njima je Izoni zakletva i zbog njih on i postoji.
Sve bi me manje bolilo da nisam bio po svijetu i svasta vidio, zapadna Njemacka mi se najvise svidjela.
nemoj da nam Dzibo bude mjerilo gradjanstva tita ti!
I sto si vidio na njegovom koncertu, trecinu otpisi na one DA BUDEM VIDJEN JER JE COOL.
PS Ja auto od stida sama perem, kad krenem cistiti smece unutra zalaufam se pravo, a _Bosanac mi jos nije halalio jedan papiric od cokolade bacen u nabujalu Miljacku, pije mi krv zbog toga redovno.
Last edited by mIRCerka on 10/01/2007 16:51, edited 1 time in total.

karanana

Post by karanana » 10/01/2007 16:50

joj ne bih htjeo da se ovo pretvori u jos jednu od tema za i protiv turbo folka, ali stajem mu u odbranu, jer mi nije jasno kako je slusanje turbofolka povezano sa bacanjem smeca kroz prozor, udaranjem ljudi na pjesackim prelazima, obijanjem stanova, bespravnom gradnjom....i kakva je razlika hocu li ja popiti i napiti se uz seku ili uz Djibu ili letu stuke? Vidis ovo bi bila dobra teza za istraziti: 5 piva utjecu teze na mozak uz kombinaciju turbo folka, nego uz kombinaciju s pop-rockom.
Last edited by karanana on 10/01/2007 16:53, edited 2 times in total.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 10/01/2007 16:53

chuchumbamayumbe wrote:
uvjek dobar gost wrote:
Kad se sjetim atmosfere na U2 koncertu.... evo naježih se... fakat i para je sve manje , a nekako i manje smo ljudi....a više smo plastika....

A kad je riječ o intelektualcima i kulturnim radnicima.... oni šute .. znači odgovara im ovo stanje i ova stagnacija il nazadovanje.... jer se oni tad kao ističu svojim intelektom...
Pitanje je čemu isticanje...

A ja fakat slabo izlazim otkad je ukinut policijski sat... nekako se osjećam nelagodno...

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 10/01/2007 16:54

uvjek dobar gost wrote:
chuchumbamayumbe wrote:
uvjek dobar gost wrote: Takav sam i sam, a naravno da svi poprimamo osobine većine... pa ja imam masu raje koja sad idenajnormalnije u kafanu na pjevaljuku... i u tome ne vide ništa loše....
Kad se sjetim atmosfere na U2 koncertu.... evo naježih se... fakat i para je sve manje , a nekako i manje smo ljudi....a više smo plastika....

A kad je riječ o intelektualcima i kulturnim radnicima.... oni šute .. znači odgovara im ovo stanje i ova stagnacija il nazadovanje.... jer se oni tad kao ističu svojim intelektom...
Pitanje je čemu isticanje...

A ja fakat slabo izlazim otkad je ukinut policijski sat... nekako se osjećam nelagodno...
To je bio definitivno najbolji koncert u mome zivotu!
Bili smo u onom ogradjenom prostoru u 1530, mahnuli ga ko veliki i uspjeli se otrijezniti do MOFO-a!
A vidi nas sada!

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 10/01/2007 16:54

Samo malo pojašnjenje ima knjiga geneza problema u SFRJ kroz turbo folk... strašna knjiga... a moram se sjetiti imena autora...

Skyfox

Post by Skyfox » 10/01/2007 16:54

Vingo wrote:Mi smo narod "in denial"....sve se ovo desava nekom drugom.
Zar nisu svi "in denial", mislim da to nije pojava samo kod nas...

Vingo

Post by Vingo » 10/01/2007 16:56

Skyfox wrote:
Vingo wrote:Mi smo narod "in denial"....sve se ovo desava nekom drugom.
Zar nisu svi "in denial", mislim da to nije pojava samo kod nas...
KOji svi? Mozda medju svima ima mnogo onih koji negiraju, ali kod nas SVI negiraju....

Locked