Nezaposlenost u BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
zuti_kokos
Posts: 7
Joined: 12/06/2012 19:48

#1 Nezaposlenost u BiH

Post by zuti_kokos »

Pravim anketu za skolu u vezi nezaposlenosti u BiH , pa bih vas zamolio samo da napisete nekoliko pitanja koje bi ste voljeli da je netko vama postavio u vezi nezaposlenosti , ako moze i dva ili tri ponudena odgovora , mogu to biti bilo kakva pitanja , treba mi za sutra anketa , pa ako mozete da pomognete , netreba puno , petnaestak pitanja u vezi nezaposlenosti u BiH . Hvala .
User avatar
debeljko20
Posts: 854
Joined: 03/04/2012 11:39

#2 Re: Nezaposlenost u BiH

Post by debeljko20 »

da li ste nezaposleni?
koliko dugo ste nezaposleni?
razlozi zbog kojih ne možete da nađete posao?
u kojem gradu/kantonu se najlakše dolazi do posla?
u kojem gradu/kantonu se najteže dolazi do posla?
da li aktivno tražite posao?
da li vam je biro za nezapsolene ikada na bilo koji način pomogao da dođete do posla?
na koliko oglasa za posao ste se do sada javili?
koliko ste odbijenica dobili?
razlozi zbog kojih ste odbijeni?
kako se najlakše dolazi do posla?
da li je prilikom zapsolenja stručna sprema najvažniji uslov?
da li mislite da ćete u roku od godinu dana dobiti zaposlenje?
u kojim institucijama se najlakše dolazi do posla?
u kojim institucijama se najteže do posla?
zuti_kokos
Posts: 7
Joined: 12/06/2012 19:48

#3 Re: Nezaposlenost u BiH

Post by zuti_kokos »

ako imas neke ponudene odgovore stavi , npr neznam koja 2 3 pitanja da stavim za pitanja razlozi zbog kojih ne možete da nađete posao? , da li vam je biro za nezapsolene ikada na bilo koji način pomogao da dođete do posla? ,razlozi zbog kojih ste odbijeni? , u kojim institucijama se najlakše dolazi do posla?
u kojim institucijama se najteže do posla?
User avatar
debeljko20
Posts: 854
Joined: 03/04/2012 11:39

#4 Re: Nezaposlenost u BiH

Post by debeljko20 »

da li ste nezaposleni?
koliko dugo ste nezaposleni?
razlozi zbog kojih ne možete da nađete posao? - korupcija, nepotizam, "pogrešno" ime
u kojem gradu/kantonu se najlakše dolazi do posla?
u kojem gradu/kantonu se najteže dolazi do posla?
da li aktivno tražite posao?
da li vam je biro za nezapsolene ikada na bilo koji način pomogao da dođete do posla? - ne
na koliko oglasa za posao ste se do sada javili?
koliko ste odbijenica dobili?
razlozi zbog kojih ste odbijeni? - formalni razlozi, unaprijed se zna ko ce dobiti posao
kako se najlakše dolazi do posla?
da li je prilikom zapsolenja stručna sprema najvažniji uslov?
da li mislite da ćete u roku od godinu dana dobiti zaposlenje?
u kojim institucijama se najlakše dolazi do posla? - u javnim, državnim institucijama ako imaš štelu
u kojim institucijama se najteže do posla? - u javnim, državnim institucijama ako nemaš štelu
zuti_kokos
Posts: 7
Joined: 12/06/2012 19:48

#5 Re: Nezaposlenost u BiH

Post by zuti_kokos »

Hvala brate , mnogo si mi pomogao ,a ko ti ikad zatreba nesto salji poruku odmah .
User avatar
SandraB.
Posts: 87
Joined: 19/04/2012 13:46

#6 Re: Nezaposlenost u BiH

Post by SandraB. »

Da bi ti anketa bila kompletnija pokusaj da u svakom pitanju ponudis nekoliko mogucih odgovora koja ispitanici mogu zaokruziti (odabrati) i na kraju opcija da ti bude drugo gdje oni sami mogu napisati odgovor, u slucaju da im ne odgovara ni jedan od ponudjenih... :)

Evo primjer na vec ponudjeno pitanje
Pitanje: razlozi zbog kojih ne možete da nađete posao?
a) korupcija,
b) nepotizam,
c) "pogrešno" ime
d) drugo __________________ (ovdje naprimjer neko napise kao svoj odgovor :-velika konkurencija na trzistu, ili nedovolja potraznja kadra moje struke i slicno)

:-D
User avatar
debeljko20
Posts: 854
Joined: 03/04/2012 11:39

#7 Re: Nezaposlenost u BiH

Post by debeljko20 »

zuti_kokos wrote:Hvala brate , mnogo si mi pomogao ,a ko ti ikad zatreba nesto salji poruku odmah .
nema na čemu, evo i sandrab. ti daje dobar prijedlog., uvijek ostavi i opciju da ispitanik da neki svoj odgovor kojeg možda nema u anketi.
zuti_kokos
Posts: 7
Joined: 12/06/2012 19:48

#8 Re: Nezaposlenost u BiH

Post by zuti_kokos »

hahah , Sandra ja evo pravim anketu a tako isto sam napravio pitanje , a ovo tek sad gledam , ali tebi hvala .
tester33
Posts: 206
Joined: 13/12/2011 19:24

#9 Re: Nezaposlenost u BiH

Post by tester33 »

SandraB. wrote:Da bi ti anketa bila kompletnija pokusaj da u svakom pitanju ponudis nekoliko mogucih odgovora koja ispitanici mogu zaokruziti (odabrati) i na kraju opcija da ti bude drugo gdje oni sami mogu napisati odgovor, u slucaju da im ne odgovara ni jedan od ponudjenih... :)

Evo primjer na vec ponudjeno pitanje
Pitanje: razlozi zbog kojih ne možete da nađete posao?
a) korupcija,
b) nepotizam,
c) "pogrešno" ime
d) drugo __________________ (ovdje naprimjer neko napise kao svoj odgovor :-velika konkurencija na trzistu, ili nedovolja potraznja kadra moje struke i slicno)

:-D

Prve 3 stavke su ispravne .... 4 izbacite jer nisu isti uslovi za sve 8-)
User avatar
SandraB.
Posts: 87
Joined: 19/04/2012 13:46

#10 Re: Nezaposlenost u BiH

Post by SandraB. »

zuti_kokos wrote:hahah , Sandra ja evo pravim anketu a tako isto sam napravio pitanje , a ovo tek sad gledam , ali tebi hvala .

Nista, sretno :thumbup:
Post Reply