nevjesta genocida

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Post Reply
Bljuzgo

nevjesta genocida

Post by Bljuzgo » 14/02/2007 09:19

Prije svega zelim da se izvinem svim nasim stalnim posjetiocima koji na ovim stranicama nisu navikli, a Bogami ni ocekivali ovakav clanak, ali huja me je natjerala pa se nadam da ce te mi oprostiti. Huja, jer u grad i drzavu u kojoj su hiljade mojih zemljaka na silu zalutasmo, dolazi da pjeva Ceca Raznatovic, princeza kriminalne tranzicije i nevjesta genocida.
Image
U svedskom Malmeu ce 24. februara stotine, a mozda i hiljade, Cecinih obozavetlja u jedan glas pjevati i pjesmu posvecenu jednom od najvecih zlocinaca covjecanstva. Pjevat ce pjesmu covjeku koji je harao po Vukovaru i istocnoj Slavoniji, organizovao logor za obuku ubojica u Erdutu, i usput se slikao, na dar pripadnicima njeznijega spola, s mladuncetom tigra. Nakon sto je pocelo u Bosni, on je bio prvi kada se cistila Bijeljina i Semberija.

NEMOJTE BITI JEDNO OD GRLA!

Nemojte radi svojih familija, svojih prijatelja, svojih zemljaka koji nisu vise medju nama, pjevati pjesmu covjeku koji je upadao u kuce mirnome svijetu i dok su ovi sjedili u svojim dnevnim boravcima s heklanim prekrivacem na televizoru i gipsanom bistom druga Tita u kuhinjskome kredencu, istjerivao ih iz svojih kuca, da bi u kucnim papucama bili ustrijeljeni u obliznjem kukuruzistu.

NEMOJTE BITI JEDNO OD GRLA!

Nemojte biti jedan od pratecih vokala pjevacici koja izjavljuje da nikada nebi zapjevala kada bi znala da je bosanci slusaju.

Nemojte puniti dzepove pjevaljki koja se nikada nije distancirala od zlocina svoga muza. Imala je za to vremena i prilika vise nego dovoljno, jer decenija i kusur nakon rata je itekako dug period.

Nemojte, jer sebi ne smijete dopustiti da zaboravite da Cece nebi bilo na balkanskoj estradnoj mapi da nije bilo Vukovara i Bijeljine, da nije bilo krvi nasih deda, nena, oceva, majki, brace, sestara, malih tek na svijet pristiglih beba, prijatelja, komsija, zemljaka.....

I ako imate web stranicu, pisete blog, posaljite mail, SMS, ..., prenesite ovaj clanak !

NEMOJMO BITI SPONZORI NEVJESTI GENOCIDA !

Image

BIHBOSNJAK

Post by BIHBOSNJAK » 14/02/2007 09:26

podrzavam.

imanX

Post by imanX » 14/02/2007 12:14

Mnogo hvala za ovaj tekst! Nazalost nas narod nikada nece doci pameti. I ja se pridruzujem tvom apelu i pokusat cu da proslijedim ovo pismo gdje god mogu. Ne smijemo dozvoliti da nas varaju i gaze a kad smo vec kod pjevaca i muzicara NE PODRZAVAM niti jednog od njih koji iz Srbije dolaze u Bosnu i pune sale i dvorane na racun nas gradjana koje su ugnjetavali i mucili cetri godine. Da li cemo se ikada probuditi i shvatiti da isti nikada ne bi ugostili nase umjetnike i da nas zauvijek koriste, prave budalama i uzimaju i ovo malo novca sto nam je ostalo nakon sto su nas pokusali unistiti!! U ovu ekipu ubrajam i Zeljka Joksimovica i njemu slicne namazane likove koji se sjajno prodaju - iako ga postujem kao umjetnika.

[email protected]@

Post by [email protected]@ » 14/02/2007 12:29

Zivim blizu Malmö ali nepada mi na pamet da idem na njen koncert.

seln

Post by seln » 14/02/2007 12:36

Ne pada mi na pamet da idem na bilo koji folk koncert...

imanX

Post by imanX » 14/02/2007 12:44

Mozda je trenutak da se malo sjetimo Srebrenice i da nas jedna potresna pjesma vrati u ono vrijeme!!!

http://www.youtube.com/watch?v=dx3Re1ti4ZQ

:bih:

tempora

Post by tempora » 20/02/2007 16:40

Tony, upravo sam slusala o vasoj akciji na radiju Q na kojem je citano i vase pismo! Od srca Vam se zahvaljujem na ovom pokusaju i nadam se, da ce vas apel imati sluha medju ljudima i da ce shvatiti da svojim prisustvom na ovom "koncertu" placaju i podrzavaju nove genocide!
Gubili smo i gubimo puno, a dostojanstvo ponajvise ubijamo sami! :(

Post Reply