Nevjerovatno,gnusno,podlo...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

luckylaka

Nevjerovatno,gnusno,podlo...

Post by luckylaka » 13/06/2016 19:20

Ne znam ima li tema o ovom dogadzaju(ako ima neka noderacija spoji u jednu)ali kada sam ovaj nclanakm procitao od neke muke,tuge suze su mi krenule iz ociju,Sako se upitam sta bi mu nuradio da ga uhvatim na licu mjesta :( :oops:

Ilidža: Ukradene metalne table sa šehidskog spomen-obilježja

Piše: N. N./Klix.ba

U noći sa nedjelje na ponedjeljak sa spomen-obilježja u naselju Pejton u općini Ilidža ukradene su table na kojima su bila ispisana imena poginulih boraca u proteklom ratu.

1 / 7
Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba
Spomen-obilježje se nalazi u blizini Centra za socijalni rad i zgrade Mjesne zajednice Pejton.

Drski počinilac odvrnuo je šarafe sa ploča i otuđio 24 ploče koje će najvjerovatnije završiti na nekom od obližnjih otpada kao sirovina.

Uviđaj su obavili pripadnici MUP-a KS.
[url]Image[/url]

PM72

Re: Nevjerovatno,gnusno,podlo...

Post by PM72 » 13/06/2016 19:47

Ti kao da si iz Meksika došao...

Pogledaj svaku tablu ili spomenik borcima.Prljavo,išarano,ruinirano i zapušteno.Na mnogima fale table.Mesing - sastružeš slova i u otpad.Nama ništa nije sveto.Do prije neki dan na Kovačima paščad srala i pišala oko mezara.Prije par godina skinut bakarni lim sa mezaristana na Igmanu.

Mi smo kao narod nula.

zigson

Post by zigson » 13/06/2016 20:00

PM72 wrote:Ti kao da si iz Meksika došao...

Pogledaj svaku tablu ili spomenik borcima.Prljavo,išarano,ruinirano i zapušteno.Na mnogima fale table.Mesing - sastružeš slova i u otpad.Nama ništa nije sveto.Do prije neki dan na Kovačima paščad srala i pišala oko mezara.Prije par godina skinut bakarni lim sa mezaristana na Igmanu.

Mi smo kao narod nula.

To smo mi
:bih: :bih:

PM72

Post by PM72 » 13/06/2016 20:01

Davno je Josip Pejaković rekao :" znam ja nas - jebo ti nas"...

punosvega

Post by punosvega » 13/06/2016 20:09

kakva vlast takav i narod. da nema toliko kriminalaca u predsjednistvu, parlamentu, domu naroda, svekolikim ministarstvima, raznoraznim drzavnim tijelima, agencijama...ne bi ih toliko bilo ni na ulici. a ovako, vidi narod da kriminal i lopovluk prolazi nekaznjeno pa ne bira gdje ce sta ukrasti. kad ne biraju covic i izetbegovic zasto bi i narod.

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 13/06/2016 20:11

Sto li ove ostavise, neko ih potjerao ili im dosta 20 komada.

PM72

Post by PM72 » 13/06/2016 20:14

sve polazi od kućnog odgoja.Šta te mati i otac/babo nauče - imaš u podsvjesti za sva vremena.Ja sam kao dijete dobio degenek od roditelja kad su saznali da sam sa ostalom djecom ušao u pravoslavno groblje i uzeo sa nečijeg groba keks i narandže.Prvo degenek a onda ispiranje mozga jer je to tuđa svetinja,to se ne smije dirati itd,itd...

Danguba

Post by Danguba » 13/06/2016 20:15

Razumijem neimastinu ali ne razumijem kradju.

U proslom sistemu je isto bilo nezaposlenih, bijede, neimastine...ali nije bilo kradje. Rijetki su bili kleptomani i svi su ih znali a ovo dana :?
Neimastina ne moze biti razlog za kradju. Ovo je lopovluk.

mayab

Post by mayab » 13/06/2016 20:16

Korupcija u najširem smislu predstavlja svaku zloupotrebu položaja od strane državnog službenika ili osobe koja vrši određenu javnu funkciju, a koja za cilj ima osobnu i/li materijalnu korist. Protuzakonite aktivnosti državnih službenika koje za neposredan cilj nemaju materijalnu korist - kao vansudske likvidacije političkih protivnika, policijska brutalnost ili ratni zločini - se ne smatraju dijelom korupcije. Njome se ne smatraju ni zloupotrebe položaja u privatnim, odnosno ne-državnim institucija koje umjesto toga potpadaju pod širi pojam tzv. kriminala bijelog ovratnika.

Korupcija se manifestira na razne načine u raznim državama, kulturama i periodima, isto kao što ovisno o tome varira i sama definicija korupcije, odnosno aktivnosti koje se smatraju dijelom te pojave. Korupcija se najčešće javlja u obliku potkupljivanja državnih službenika, ali i iznuđivanja novca građana, zatim kao nepotizam i pronevjere javnih sredstava.

U raznim kulturama postoji i različit odnos prema korupciji. U nekim državama je toliko rasprostranjena da se smatra sasvim normalnim, uobičajenim, a ponekad i prihvatljivim načinom života i poslovanja.

U nekim državama je korupcija, pak, toliko rasprostranjena da se može shvatiti i kao poseban vid društvenog poretka poznat pod nazivom kleptokracija

luckylaka

Post by luckylaka » 13/06/2016 20:21

mayab wrote:
Korupcija u najširem smislu predstavlja svaku zloupotrebu položaja od strane državnog službenika ili osobe koja vrši određenu javnu funkciju, a koja za cilj ima osobnu i/li materijalnu korist. Protuzakonite aktivnosti državnih službenika koje za neposredan cilj nemaju materijalnu korist - kao vansudske likvidacije političkih protivnika, policijska brutalnost ili ratni zločini - se ne smatraju dijelom korupcije. Njome se ne smatraju ni zloupotrebe položaja u privatnim, odnosno ne-državnim institucija koje umjesto toga potpadaju pod širi pojam tzv. kriminala bijelog ovratnika.

Korupcija se manifestira na razne načine u raznim državama, kulturama i periodima, isto kao što ovisno o tome varira i sama definicija korupcije, odnosno aktivnosti koje se smatraju dijelom te pojave. Korupcija se najčešće javlja u obliku potkupljivanja državnih službenika, ali i iznuđivanja novca građana, zatim kao nepotizam i pronevjere javnih sredstava.

U raznim kulturama postoji i različit odnos prema korupciji. U nekim državama je toliko rasprostranjena da se smatra sasvim normalnim, uobičajenim, a ponekad i prihvatljivim načinom života i poslovanja.

U nekim državama je korupcija, pak, toliko rasprostranjena da se može shvatiti i kao poseban vid društvenog poretka poznat pod nazivom kleptokracija

Pa nije ovo korupcija ovo je kradza najnize vrste.Ovaj ili vise njih su zasluzili vjesanje na sred carsije.Ovo je dno,ovo je ljudski rod zadnje klase.

Patriotska_Liga

Post by Patriotska_Liga » 13/06/2016 20:24

Nema ovdje ništa podlo. Ovo su sitne lopine, polusvijet, ljudski šljam kojem ništa nije sveto. Vidilo sirovinu i ukralo. Podljudi.

PM72

Post by PM72 » 13/06/2016 20:28

Šljam je uvijek bili i biće nego je sad isplivao na površinu pa vlada i komanduje.U onom sistemu bi ga milicija našla za 24 sata a garantujem da u čitavoj ondašnjoj državi nije šaraf falio na spomenicima palim borcima.

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 13/06/2016 20:30

Isto tako nije mi jasno zasto postalvjaju ove ploce i dalje, a u starom gradu recimo vec dosta vremena se prica da ce sve te ploce ukloniti. Ostace spomenici tamo gdje su izgradjeni, sa spiskovima imena, a ploce fajront.

Kad sam vec kod spiskova...

junacini iz dijaspore malo dvojica mrtvih iz jedne porodice. Inace, rodno selo Esse Radeljasa.

boogy

Post by boogy » 13/06/2016 20:34

Danas sam prošao onim novim stepenicama prema KŠC.
Vise nekakve žice iz rukohvata, cijelom dužinom stepenica oni metalni okviri gdje su pjesme iskrivljeni, potrgani - kao da je pokušavao skinuti ali nije uspio. Lampa porazbijanih, smeća na stepenicama ....

Baš prolazim i kontam kakvi su to mozgovi, kakvo je to ljudsko dno ....

L u c i f e r

Post by L u c i f e r » 13/06/2016 20:41

Patriotska_Liga wrote:Nema ovdje ništa podlo. Ovo su sitne lopine, polusvijet, ljudski šljam kojem ništa nije sveto. Vidilo sirovinu i ukralo. Podljudi.

Tako je.

Isti oni koji skidaju šahtove.

Pretpostavio bih tačno ko je, al neću da ispadam rasista.

luckylaka

Post by luckylaka » 13/06/2016 23:57

PM72 wrote:Šljam je uvijek bili i biće nego je sad isplivao na površinu pa vlada i komanduje.U onom sistemu bi ga milicija našla za 24 sata a garantujem da u čitavoj ondašnjoj državi nije šaraf falio na spomenicima palim borcima.

Tacno.U ono vrijeme sumnjam da bi nekom palo na pamet da sa partizanskih spomenika skine neki dio.Taj bi kicmukuci odnio u rukama.Sjecam se u Prijedoru vakltile jedan milicioner obezbjedjivao utakmicu i kada pogleda na tribine mi svi glavu dole da nas ne bi zapazio.Ovo danas je opsti haos i neko ce na kraju morati poceti praviti red inace odosmo u qrac.

nadžak

Post by nadžak » 14/06/2016 00:30

luckylaka wrote:
PM72 wrote:Šljam je uvijek bili i biće nego je sad isplivao na površinu pa vlada i komanduje.U onom sistemu bi ga milicija našla za 24 sata a garantujem da u čitavoj ondašnjoj državi nije šaraf falio na spomenicima palim borcima.

Tacno.U ono vrijeme sumnjam da bi nekom palo na pamet da sa partizanskih spomenika skine neki dio.Taj bi kicmukuci odnio u rukama.Sjecam se u Prijedoru vakltile jedan milicioner obezbjedjivao utakmicu i kada pogleda na tribine mi svi glavu dole da nas ne bi zapazio.Ovo danas je opsti haos i neko ce na kraju morati poceti praviti red inace odosmo u qrac.

Od te ljubavi, na moju žalost a vjerujem i vas mnogih drugih, nema ništa! Nametnuta nam demoNkratija, ljudska prava, pravna država, klinci palci.

MI smo najgori narod kojem se mogla dozvolit ovolika sloboda. Mi jednostavno nemamo dovoljan prag lične kulture da bi se znali ponašat u tako zamišljenoj državi. Đaba nama i kad nas opališ po džepu kad je nama u glavi takvo nakardno razmišljanje u kojem osjećaš lični uspjeh ako prevariš sistem ili državu pa tako i bilo koga drugog. Iskvareno, naopako pa hajd.

Ljudi kukaju na vlast. Pitam ih odakle je ova vlast došla? Nismo mi kolonija pa da nam je došo vagon stranaca da nam zasjedne za vrat. Sav ovaj šljam, ovaj neradnički i prevarantski korov na svim nivoima je nastao iz naših kuća, naših porodica, naših mahala.
Masa nas koji kukamo da ništa ne valja, bi se sa lakočom ugradila u taj sistem gdje radiš što god ti iskvarena duša poželi a ništa ne odgovaraš! Ne bojiš se ni Boga ni naroda. Ljepota.

It_is_a_Leclerc

Post by It_is_a_Leclerc » 14/06/2016 01:26

Vrlo praktično rješenje je da ovi otkupljivači sekundarnih sirovina prestanu otkupljivati predmete za koje se zna ili pretpostavlja da su ukradeni, ili da se, prilikom otkupa, mora dati ime, prezime, broj lične karte i slično. Ovaj okot pohara cijeli grad. Ko termiti su. Jedno jutro će iskopati cijevi od grijanja i odnijeti na otkup.

Korisnikk

Post by Korisnikk » 14/06/2016 01:58

dječak sa šibicama wrote:Isto tako nije mi jasno zasto postalvjaju ove ploce i dalje, a u starom gradu recimo vec dosta vremena se prica da ce sve te ploce ukloniti. Ostace spomenici tamo gdje su izgradjeni, sa spiskovima imena, a ploce fajront.

junacini iz dijaspore malo dvojica mrtvih iz jedne porodice. Inace, rodno selo Esse Radeljasa.

Tipicno dijasporaško ponašanje. Ništa me od dijasporaša ne može iznenaditi.

luckylaka

Post by luckylaka » 14/06/2016 02:06

Korisnikk wrote:
dječak sa šibicama wrote:Isto tako nije mi jasno zasto postalvjaju ove ploce i dalje, a u starom gradu recimo vec dosta vremena se prica da ce sve te ploce ukloniti. Ostace spomenici tamo gdje su izgradjeni, sa spiskovima imena, a ploce fajront.

Bravo.Neka si nam objasnio.Tacno se vidi kad malo bolje razmisljas da mozes napisati dobar post...ili nisi razmisljao kada si ovo pisao :-)

detroit-mercy

Post by detroit-mercy » 14/06/2016 02:07

Korisnikk wrote:

Vjerovatno su dijasporasi I plocice poskidali :mrgreen:

Korisnikk

Post by Korisnikk » 14/06/2016 02:33

luckylaka wrote:
Korisnikk wrote:

Bravo.Neka si nam objasnio.Tacno se vidi kad malo bolje razmisljas da mozes napisati dobar post...ili nisi razmisljao kada si ovo pisao :-)

To se neko našao uvrijeđenim?

luckylaka

Post by luckylaka » 14/06/2016 03:31

@Korisnikk ma kakvi uvrijedjen .Pa valjda je poznato da smo mi dijasporci ili kako vi nama tepate od milja pobjegulje otprilike ista vrsta,krezubi,cicije,nafiksani,drogirani evo sad smo izgleda poceli i spomen ploce skidati.A nevjerovatno da nas je skoro pa milion a svi isti :P

zavezata-vreca

Post by zavezata-vreca » 14/06/2016 04:53

Ovo je ukro neki jado kojem treba za horsa ili neko dijete iz zajebancije.

Oni koji su pokrali milijarde donacija u i poslije rata , eh za takve sad glasamo i kunemo se u njih.

Dakle nisu podli i gnusni ovi jadovi sto ploce ukradose ... Mi kao narod smo podli i gnusni. Gnusamo se na ove stnice a na na krupne stvari kao sto je unistavanje nasih vlastitih zivota i jebanje zdravog mozga , e na te stvari klicemo.

luckylaka

Post by luckylaka » 14/06/2016 06:10

zavezata-vreca wrote:Ovo je ukro neki jado kojem treba za horsa ili neko dijete iz zajebancije.

Oni koji su pokrali milijarde donacija u i poslije rata , eh za takve sad glasamo i kunemo se u njih.

Dakle nisu podli i gnusni ovi jadovi sto ploce ukradose ... Mi kao narod smo podli i gnusni. Gnusamo se na ove stnice a na na krupne stvari kao sto je unistavanje nasih vlastitih zivota i jebanje zdravog mozga , e na te stvari klicemo.

Nevjerovatno,,nisu podli oni koji ovo uradise" :-) Ne raspravljamo ovdje o kriminalnim politicarima,profi lopovima i ostaloj bagri nego o slucaju koji se desio kada se desio.Sada je opravdanje Izetbegovic,Covic,Dodik...sto je neki zloco pokrao ploce

Post Reply