Neurohirurgija

Sve o zdravlju...
Post Reply
binasa

Neurohirurgija

Post by binasa » 21/02/2010 14:23

Narode, moze li mi neko dati kakvu pouzdanu informaciju kome da se obratim od neurohirurga u BiH. Ovdje u Sarajevu su neki navodno problemi na Klinici... Cula sam da ima odicnih ljekara a opet da su neki katastrofa. A neka je frka i oko sefova. Imam problem sa diskus hernijom i trebam izgleda na operaciju. Hvala na pomoci... :(

modesti

Re: Neurohirurgija

Post by modesti » 21/02/2010 14:41

Dr. Dizdareviću definitvno.

binasa

Post by binasa » 23/02/2010 14:22

Ma za tog sam se raspitala... taj Kemal Dizdarević kažu da nije tako dobar hirurg koliko se hvali...Napuhan mamim sin... A usput, kaže raja iz Klinickog sa Koševa, tip je puk'o... Neki kažu da ima paranoidnu šizofreniju... bio je par mjeseci šef, a onda kad je smijenjen prolupao,... samo psuje, galami po klinici (salata od rijeci) niko ne zna sta hoće... Sestre plaču, psuje im... ne priča izgleda skoro ni sa jednim kolegom na Klinici, a skoro ni sa kime i u kliničkom.... ali ga se boje svi... Njemu ne bih...
Ima neki Haso Sefo , neki ga hvale za kičmu.... A opet čujem da uzima silne pare... hiljade maraka... Ma nije mi žao paa, nego nek valja. A radi neke velike rezove na leđima.... u inostranstvu se zgražavaju kad vide na kontroli šta je ljudima uradio, a poslije bježi od pacijenta... Krivotvorio kažu specijalizaciju, a laže da se vani educirao... Drugarica je čula kaže da ne pere ni ruke prije operacije... A vidim u novinama SIPA i federalni MUP vode istragu protiv njega za uzimanje mita i to.... A neki opet kažu da je dobar... Šta da radim... Da idem Vani...? Ima li još neko?

Jara

Post by Jara » 23/02/2010 16:52

Koševska klinika: Dr Hasan Al Qoud i dr Edin Burazerović ! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :)
Primjer da nisu svi doktori bahati, neuviđavni, neljubazni... :) Svaka im čast!

tesla_001

Post by tesla_001 » 24/02/2010 09:29

Jara wrote:Koševska klinika: Dr Hasan Al Qoud i dr Edin Burazerović ! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :)

Potpisujem! :thumbup:

dzana

Post by dzana » 25/02/2010 01:34

binasa wrote:Ma za tog sam se raspitala... taj Kemal Dizdarević kažu da nije tako dobar hirurg koliko se hvali...Napuhan mamim sin... A usput, kaže raja iz Klinickog sa Koševa, tip je puk'o... Neki kažu da ima paranoidnu šizofreniju... bio je par mjeseci šef, a onda kad je smijenjen prolupao,... samo psuje, galami po klinici (salata od rijeci) niko ne zna sta hoće... Sestre plaču, psuje im... ne priča izgleda skoro ni sa jednim kolegom na Klinici, a skoro ni sa kime i u kliničkom.... ali ga se boje svi... Njemu ne bih...
Ima neki Haso Sefo , neki ga hvale za kičmu.... A opet čujem da uzima silne pare... hiljade maraka... Ma nije mi žao paa, nego nek valja. A radi neke velike rezove na leđima.... u inostranstvu se zgražavaju kad vide na kontroli šta je ljudima uradio, a poslije bježi od pacijenta... Krivotvorio kažu specijalizaciju, a laže da se vani educirao... Drugarica je čula kaže da ne pere ni ruke prije operacije... A vidim u novinama SIPA i federalni MUP vode istragu protiv njega za uzimanje mita i to.... A neki opet kažu da je dobar... Šta da radim... Da idem Vani...? Ima li još neko?

Draga binasa - koliko vidim ti imas raje iz Klinickog centra.
Sto nas bona pitas - pitaj njih - vidis da su puni mahalskih informacija pa ces valjda probrati ono sto tebi treba..

P.S. Od svih spomenutih na temi ja sam cula o dvojici. Citala sam neke tekstove o dr. Dizdarevicu kada je bila ona afera i ucinilo mi se da je momak ok ali je u borbi protiv 'ekipe' a za Burazerovica sam cula sve najbolje..

Gorštak

Post by Gorštak » 25/02/2010 05:05

Iz ličnog iskustva: Zašto se ne bi najavila na pregled na "Rebru" u Zg? Ljudi imaju i znanje i uređaje, a nisu nedokučivo skupi. Toliko će te koštati mita ovdje. A kičma je kičma.

EmeraldGreen

Post by EmeraldGreen » 25/02/2010 13:15

Ovako:

ja ti ne bih odmah preporučila da se zalijećeš na operaciju diskus hernije. Svi doktori svijeta uglavnom najviše vole da odmah pacijenta otvore i "srede" stvar.
Međutim, ja sam bila kod doktora Čebića u Zavidovićima, koji je doktor i kiropraktičar, i koji je čudotvorac bez operacije. Dovoljno je 2 posjete njemu, nekad čak i samo jedna da te "spasi" operacije! Naravno, ako se usudiš prepustiti kiropraktičaru u ruke...

Što se tiče doktora na KCUSu, toplo bih ti preporučila da izbjegavaš doktora Dizdarevića. Prvo zbog dokazane nestručnosti a potom i neprofesionalnog odnosa prema pacijentima. Dr. Hasan (arapin) i Dr. Burazerović su definitivno odlični ljekari, podvučeno i podcrtano. Sa više strana, kao i lično znam da se ljudi kunu u njih. Dr. Sefo isto tako nije loš.

Međutim, imaj na umu da je ležanje na neurohirurgiji jedna noćna mora, da će te recimo mjesec dana zadržati za liječenje i oporavak koji drugdje u svijetu se završava za 7 dana, i poslije ti preporučuju banje, toplice i slično. Stoga, ako imaš kakvo strano osiguranje ili novca da to priuštiš - Dr. Paladino u Zagrebu na Rebru, i ako nije već u penziji Akademik dr.sci. dr. med. VINKO DOLENC na Kliničkom centru u Ljubljani. Što se tiče kliničkog centra u Ljubljani, osoblja na odjelu Neurohirurgije, doktor Dolenca i njegovog cijelog tima, imam samo velike riječi pohvale, zahvalnosti i skoro-pa-ljubavi. :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Jara

Post by Jara » 25/03/2010 01:12

tesla_001 wrote:
Jara wrote:Koševska klinika: Dr Hasan Al Qoud i dr Edin Burazerović ! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :)

Potpisujem! :thumbup:

Drago mi je da nismo jedini sa pozitivnim iskustvom. :) U srijedu, juče, na cijeloj stranici Oslobođenja plaćeni oglas jedne porodice - zahvala dr Burazeroviću (i saradnicima njegovim) za ono što je učinio i što čini za jednog pacijenta!
Biraju se naj muškarci, naj žene, naj ovo, naj ono...trebalo bi i naj doktore, naj medicinske sestre i naj medicinske tehničare, po izboru pacijenata! :)

mneme

Post by mneme » 11/04/2010 10:53

binasa wrote:Ma za tog sam se raspitala... taj Kemal Dizdarević kažu da nije tako dobar hirurg koliko se hvali...Napuhan mamim sin... A usput, kaže raja iz Klinickog sa Koševa, tip je puk'o... Neki kažu da ima paranoidnu šizofreniju... bio je par mjeseci šef, a onda kad je smijenjen prolupao,... samo psuje, galami po klinici (salata od rijeci) niko ne zna sta hoće... Sestre plaču, psuje im... ne priča izgleda skoro ni sa jednim kolegom na Klinici, a skoro ni sa kime i u kliničkom.... ali ga se boje svi... Njemu ne bih...

Hahaha,nasmija me slatko! Cuj Kemal napuhan mamin sin??? Kemal je strucnjak koji se postuje u svijetu vise nego kod nas! Izgleda svako ko je protiv Ravencaptain na KCUS ima paranoidnu sch.
A Sefo ne pere ruke prije operacije...Bez komentara! Pa znas li ti koje lazi pises???? Pa jadna ne bila,smrtnost bi bila 100 %...vela havle...de malo pricaj o cinjenicama,a ne o mahalskim pricama...

kamen spoticanja
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Post by kamen spoticanja » 11/04/2010 16:57

binasa wrote:Narode, moze li mi neko dati kakvu pouzdanu informaciju kome da se obratim od neurohirurga u BiH. Ovdje u Sarajevu su neki navodno problemi na Klinici... Cula sam da ima odicnih ljekara a opet da su neki katastrofa. A neka je frka i oko sefova. Imam problem sa diskus hernijom i trebam izgleda na operaciju. Hvala na pomoci... :(

mozes li hodati na petama i prstima?
ako mozes pokusaj bez operativnog zahvata...ja sam prosao isto...i nisam legao pod noz...hvala Bogu sad je dobro...nikakvih problema...
jer ,u sustini jako mali broj pacijenata bude bolje poslije op.zahvata...paradoxi naseg milenijuma :roll:

nedo81

Post by nedo81 » 16/04/2010 16:26

To za Haso Sefu nije istina.
Ja sam se kod njega operisao i nije mi marke uzeo,samo moras imati vezu da dodjes do njega.

santoandre

Post by santoandre » 21/04/2010 14:23

ljudi sve ove priče su manje više istinite,pa na svakoj klinici ima tračeva i međusobnog nerazumijevanja, al čula sam da najviše dobrih rezultata ima dr. Burazerović,raja priča da radi operacije mozga koje su veoma teške i zahtjevne i da se pacijenti posle operacije dobro oporavljaju uglavnom bez komplikacija odlaze kući.samo što se taj doktor ne hvali i ne promoviše kao ostali koji sebe smatraju najboljim.

Sena_1

Post by Sena_1 » 25/11/2011 18:04

Možda je ovo pravo mjesto da se javno zahvalim tom divnom čovjeku dr Eldinu Burazeroviću koji me operisao prije dvije godine.Radilo se o puknutoj aneurizmi na mozgu,usled koje je nastalo krvarenje.Mogu samo da kažem da se danas kao i odmah nakon napuštanja bolnice osjećam odlično,i nemam nikavih posljedica.Uvijek kad me pitaju kakva je situacija na neurohirurgiji,obzirom na neke probleme koji su gore postojali,ja kažem da sam se osjećala kao da su svi posvećeni meni.Govorim o osoblju intenzivne njege,gdje baš nikog ne mogu odvojiti,predivni su,hvala im.

Mis mekinjas

Post by Mis mekinjas » 26/11/2011 11:33

Gorštak wrote:Iz ličnog iskustva: Zašto se ne bi najavila na pregled na "Rebru" u Zg? Ljudi imaju i znanje i uređaje, a nisu nedokučivo skupi. Toliko će te koštati mita ovdje. A kičma je kičma.
Dr.Josip Paladino Rebro, Zagreb , mislim da ne postoji bolji neurohirurg u bivšoj SFRJ a i šire. Ovo znam, jer su mi prijatelji neurolozi, i oni samo šalju Paladinu, pacijente. Rođak iz BIh je dolazio kod njega. On kad kaže da je nešto neoperabilno, to je tako. I njegov sud niko, ali niko ne dovodi u pitanje.

biram

Post by biram » 14/12/2011 08:28

vrlo sam zainteresovana za pregled na Rebru u Zagrebu molim orjentaciono koliko bi kostao pregled i konsultacija.
Hvala :!:

Mis mekinjas

Post by Mis mekinjas » 14/12/2011 09:37

biram wrote:vrlo sam zainteresovana za pregled na Rebru u Zagrebu molim orjentaciono koliko bi kostao pregled i konsultacija.
Hvala :!:
http://www.kbc-zagreb.hr/klinike_i_zavo ... irurgiju_2

Strani državljani unaprijed podmiruju troškove, pa je nasjigurnije nazvati i pitati. Na stranici ima sve što trebate znati. Sretno!

Post Reply