Nesto u grlu - treba mi nesto za ispiranje

Sve o zdravlju...
Post Reply
karanana
Been thanked: 4 times

Nesto u grlu - treba mi nesto za ispiranje

Post by karanana » 28/04/2009 16:17

Cesto mi se pojavi neki osjecaj da mi se negdje izmedju nosa i grla skupila da izvinete ogromna slina. probavam da je nekako izvucem i izbacim iz sebe kasljanjem i hrakanjem ali ne uspijevam. da je barem mogu progutati ne bi mi bilo mrsko ali ni to ne uspijeva. a zaista me nervira. zna li neko neku tekucinu koju mogu popiti ili slicno koja ce mi pomoci da se ova slina razvodni i izbaci iz mene? jeli sljez najbolji za ovo? jeli se popije ili se samo grlo progrkgla?

njonjica

Re: Nesto u grlu - treba mi nesto za ispiranje

Post by njonjica » 28/04/2009 16:33

Karanana....moj muz je mjesecima iz sebe izbacivao slajm.
Jedan fitoterapeut mu je savjetovao:
Na 3 dl vode (prokuhane) staviti po jednu supenu kasiku majcine dusice i nevena.
Inhalirati se 5 min (glavu naravno pokriti peskirom).

Nadam se da ce pomoci; mom muzu jeste i to vec nakon prve inhalacije.

karanana
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 28/04/2009 16:38

hvala njonjice. vrijedi probati, a vidjet cu i sa ovim inhalatorima protiv sinusa pa sta bude radilo.

njonjica

Post by njonjica » 28/04/2009 17:36

Probaj, mislim da ti ovo nikako ne moze naskoditi....znam da se muzu odmah nakon prve inhalacije otcepila lijeva nosnica...vise od dva mjeseca je disao na usta.

slavkoimamodilera

Post by slavkoimamodilera » 28/04/2009 17:39

Trebaju ti sinusi, nemoj korisiti nista protiv njih! :mrgreen:

Sad ozbiljno, ako se mislis inhalirati onda pazi da to uradis kasno popodne/predvecer i da poslije toga ne izlazis van kuce niti da te negdje uhvati propuh, jer mozes samo jos vece njesra napravit...

Dokazan recept (nazalost ukljucuje morsku vodu) je da zabacis glavu unazad i sa onoliko vode koliko ti uspije ostati u nosu i kanalima da tako drzis dokle mozes izdrzat ;-) Neces vjerovat sta izlazi iz nosa i grla poslije toga :-?

Za pocetak, ja bih ti preporucio laganiju metodu, kupi u apoteci sprej Aqua Maris i njega uspricavaj u nos neko vrijeme, vidi kako ide ;-)

njonjica

Post by njonjica » 28/04/2009 17:41

slavkoimamodilera wrote:Trebaju ti sinusi, nemoj korisiti nista protiv njih! :mrgreen:

Sad ozbiljno, ako se mislis inhalirati onda pazi da to uradis kasno popodne/predvecer i da poslije toga ne izlazis van kuce niti da te negdje uhvati propuh, jer mozes samo jos vece njesra napravit...

Dokazan recept (nazalost ukljucuje morsku vodu) je da zabacis glavu unazad i sa onoliko vode koliko ti uspije ostati u nosu i kanalima da tako drzis dokle mozes izdrzat ;-) Neces vjerovat sta izlazi iz nosa i grla poslije toga :-?

Za pocetak, ja bih ti preporucio laganiju metodu, kupi u apoteci sprej Aqua Maris i njega uspricavaj u nos neko vrijeme, vidi kako ide ;-)

Bravo Slavko, ovo nisam napisala...najbolje je to uraditi pred spavanje.

The Nightwatchman

Post by The Nightwatchman » 28/04/2009 19:44

i ja cesto imam slinu izmedju nosa i grla. bude tvrda i zilava. ponekad je uspijem progutat, a ponekad je izbacim kroz usta, sto je puno gora varijanta. kad je vidim onako zelenu i skorenu na povrsini lavaboa ili wc sholje, pocne mi se povracat. najbolje ti je da povuces iz petnih zila, pa onda ona prodje dole u grlo i onda je samo progutas. odvratno je. posebno ako poslije jos podrignes.

inace, ni ja ne kontam zasto mi se to desava.

pustopoljina

Post by pustopoljina » 28/04/2009 20:04

ako ti bude lakse kad pada kisa i odmah nakon kise-onda je uzrokovano alergijom na polen ovog bilja sto sad cvjeta.

Jara

Post by Jara » 30/04/2009 13:07

Jedi (h)ren, onaj iz teglice ili tube! Ima odma' sve da pročisti! :)

pustopoljina

Post by pustopoljina » 30/04/2009 13:32

oj,kako sam se jednom,al' sam se... :-)
mislila da je teglica majoneze,kad ono krenobers i ja fino stavim...osjetila sam kako mi se skalp odvaja od lobanje,lice mi se zguzvalo i ne znam sta je vise krenulo-nos ili suze...
jos ja skoro uvijek koristim chilli,nije da ne podnosim...
NIKAD vise ni pogledala hren.
Last edited by pustopoljina on 30/04/2009 13:40, edited 1 time in total.

texel

Post by texel » 30/04/2009 13:36

Tamiflu :mrgreen:

andrija2007

Post by andrija2007 » 30/04/2009 13:40

Jako je dobra je zalfija za ispiranje grla i usne supljine,iz iskustva, probaj.

sodom

Post by sodom » 30/04/2009 13:44

karanana wrote:Cesto mi se pojavi neki osjecaj da mi se negdje izmedju nosa i grla skupila da izvinete ogromna slina. probavam da je nekako izvucem i izbacim iz sebe kasljanjem i hrakanjem ali ne uspijevam. da je barem mogu progutati ne bi mi bilo mrsko ali ni to ne uspijeva. a zaista me nervira. zna li neko neku tekucinu koju mogu popiti ili slicno koja ce mi pomoci da se ova slina razvodni i izbaci iz mene? jeli sljez najbolji za ovo? jeli se popije ili se samo grlo progrkgla?

ja ću ti pročistiti grlo, samo se malo strpi :D

Jara

Post by Jara » 30/04/2009 14:59

pustopoljina wrote:oj,kako sam se jednom,al' sam se... :-)
mislila da je teglica majoneze,kad ono krenobers i ja fino stavim...osjetila sam kako mi se skalp odvaja od lobanje,lice mi se zguzvalo i ne znam sta je vise krenulo-nos ili suze...
jos ja skoro uvijek koristim chilli,nije da ne podnosim...
NIKAD vise ni pogledala hren.

:lol:
zato i jest dobar za pročiščavanje nosa, grla ( ušiju i eustahijeve trube :D ) i očiju :)

starii

Post by starii » 30/04/2009 17:03

odes u apoteku i kupis stomatidin...izapires dva puta dnevno ne duze od 5 dana....proci ce sigurno..

starii

Post by starii » 30/04/2009 17:04

STOMATIDIN
Rastvor za održavanje higijene usta i sprečavanje infekcija u usnoj šupljini

Sastav:
1 ml rastvora sadrži heksetidina 1 mg

Djelovanje:
Aktivni sastojak smanjuje bol, sprečava nastanak sekundarnih infekcija i ubrzava zarastanje oštećenih površina.

Indikacije:

bakterijska oboljenja usne šupljine (upala sluznice usne šupljine, ubnog mesa i ždrijela; afte-okrugla, bolna puknuća sluznice usta)
gljivična oboljenja usne šupljine (kandidijaza i druge gljivične infekcije)
hirurške intervencije u ustima (kao preoperativna zaštita)
održavanje higijene usta
neugodan zadah
Doziranje i primjena:
Primijeniti 1 veliku kašiku (10-15 ml) nerazblažene otopine i njome ispirati usta (grgljati) u trajanju od 30 sekundi. Nakon završenog ispiranja otopinu odmah ispljunuti. Preporučuje se ispirati usta 2 do 3 puta dnevno, najbolje uvečer poslije jela. Po potrebi se može primijeniti i češće (3 do 4 puta dnevno).

Posebna upozorenja:
Ukoliko se jave znaci preosjetljivosti potrebno je prekinuti primjenu lijeka.

Pakovanje:
Bočica s 200 ml rastvora

Prije upotrebe pažljivo pročitati priloženo uputstvo.

Za zdrava usta

emir222

Post by emir222 » 03/05/2009 19:16

zalfija je definitivno dobra stvar

necropolis

Post by necropolis » 09/03/2011 23:19

Da ne započinjem novu temu, a radi se o istom :D ljudi, treba mi savjeta za umanjivanje bolova kod krajnika...
Otečen mi je desni krajnik strašno... i imam suhi kašalj :S
Doktorica mi rekla da se prirodno liječim čajevima i ispiranjem... Dala mi samo Bisolvin i Septolete, a ja crkoh sa ovim krajnikom :((((
Žalfije trenutno nemam, a da li ima neki drugi metod za liječenje krajnika ( ne računajući penciline i druge lijekove ) što mogu probati u ovom trenutku?

Iko??? :?

Muzikjunki

Post by Muzikjunki » 09/03/2011 23:35

Evo vec su ti iznad rekli - Stomatidin.
Vjeruj mi, muku sam mucio 100 godina s grlom, dok nisam probao Stomatidin i treba spomenik dici onom ko ga izmisli :D
Otopina kosta 5 maraka, ima je kupiti u svakoj apoteci... isperi grlo par puta dnevno, posebno pred spavanje i za dan-dva k'o nov! :)

Edit: Nisam vidio da ti treba lijek bas sad... u ovom trenutku vjerovatno neces ici do apoteke, tako da strpi se do sutra, a sad zagrij vodu i iscijedi limun u nju, pa grgljaj par minuta :)

necropolis

Post by necropolis » 09/03/2011 23:56

Muzikjunki wrote:Evo vec su ti iznad rekli - Stomatidin.
Vjeruj mi, muku sam mucio 100 godina s grlom, dok nisam probao Stomatidin i treba spomenik dici onom ko ga izmisli :D
Otopina kosta 5 maraka, ima je kupiti u svakoj apoteci... isperi grlo par puta dnevno, posebno pred spavanje i za dan-dva k'o nov! :)

Edit: Nisam vidio da ti treba lijek bas sad... u ovom trenutku vjerovatno neces ici do apoteke, tako da strpi se do sutra, a sad zagrij vodu i iscijedi limun u nju, pa grgljaj par minuta :)

Stomatidin je baš za krajnike?
Maloprije sam ispirala grlo slanom vodom ne bi li šta pomoglo, a do sutra se valja strpiti pa doktoru ...
Hvala na savjetu! :)

Post Reply