Nero 7 problem

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#1 Nero 7 problem

Post by Frutek »

Pozdrav svima,

Dakle imam problem kad hoću da iskopiram dvd sa jednog na drugi disc. Kad izaberem opciju „recode dvd”, on „skenira” film i trazi drugi disc da na njega sprzi taj isti film. Film se iskopira i sve je u redu. Međutim prije nego krene sa przenjem, on trazi „destination file” koji ja selektujem (bez toga ne može dalje) ali sam primjetio da kada se sve zavrsi, da mi je uzeo prostora sa hard drive-a onoliko kolko je bio tezak taj film?!

Znaci ako je film bio 3 GB, meni je za toliko manji hard drive a u destination drive-u nema ničega, nikakvih fajlova. Pokusavam da nađemgdje je to otislo i da povratim izgubljenu memoriju. Probao sam sve moguće search-ve po racunaru ali nigdje ništa.

Ista se stvar desava kad izaberem opciju „copy DVD”.
Jel imao neku sličnu situaciju?
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#2

Post by shin »

Vjerovatno je sve u temp folderu, obrisi sadrzaj temp foldera pa provjeri.

C:\WINDOWS\TEMP
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#3

Post by Frutek »

Nema nista u temp folderu...pokuso sam tamo i ranije...nikakvih video fajlova...neki druga ideja?
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#4

Post by shin »

Onda je ovaj C:\Documents and Settings\xxxxx\Local Settings\Temp (ako koristis winXP)

Ovo XXXXXX je naziv korisnika.
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#5

Post by irfan2 »

ja sam jednom imao oko dvioje gige "viska", tj ono kad sracunam skontam nemoze bit...i onda krenbem u inspekciju :D ...windows treba da je oko 1,5 do 1,8 giga, program files oko 2 gige ako nemas igrica, i onda ides od folfdera do folderea :D ...
meni je glupi 40 tude, program za news-e, nekakvih podataka naslagao (cuuj dvije gige :shock: :D) ..odma sam ga se kutariso :D ....

znaci ides od foldera do foldera, ne koristi search) ...ako to vec nisi pokusao...
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#6

Post by Frutek »

shin wrote:Onda je ovaj C:\Documents and Settings\xxxxx\Local Settings\Temp (ako koristis winXP)

Ovo XXXXXX je naziv korisnika.
Pogledo sam i ni tamo nema nista...Ukupno u ovom folderu je 17.7 MB a meni fali nekoliko GB, 3 filma sam sprzio prije nego sam primjetio da jede i hard disc....Znaci nije ni to...

A iso sam i od foldera do foldera...Isto ko da je samo uzeo prostor sa Hard disca, a nigdje niceg...
LordRaven
Posts: 286
Joined: 11/05/2006 21:37
Location: Seher Sarajevo

#7

Post by LordRaven »

he sad to je malo problematično,mogao ga je snimiti gdje hoće!!
Pogledaj još na c:\Program Files\Common Files\Ahead pa provjeri koliko je težak folder!!
Ako ne pomogne pokušaj sa Disk Cleanup-om al ti nisu neke velike šanse ni s ovim!
The Man
Posts: 240
Joined: 20/05/2006 14:01

#8

Post by The Man »

Idi u program files, i potraži Nero...klikni ga i potraži Nero Vision...klikni njega i onda idi na Open File...ja mislim da ti je tamo to što ti tražiš....al me nemoj držat za rijeć :)
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#9

Post by Frutek »

NeroVision tezak 77 MB, premalo...Sve sam pretitro, nigdje nista...Nero je definitivno najgori za bilo koje rezanje...vecina CD-va koje sprzim sa njim preskace, a sad mi pojeo nekolko gigabajta memorije...brisem ga djuture s racunara :x :x
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#10

Post by ztluhcs »

1. Nadji sve *.nrg fajlove.. Nero image?
2. Prebaci¹ na "image recorder" snimi¹ image DVD-a gdje hoæe¹ i snimi¹ poslije taj image
3. Koristi¹ CloneCD :)
4. NAdje¹ neki program koji ti èisti Temp folders na sistemu...

Milion opcija :)
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#11

Post by ztluhcs »

Btw, on kopira datoteke u neki temp folder, ali kolko se ja sjeæam samo manje od ne znam koliko kb, jer mu je to potrebno zbog ke¹iranja da ne obara brzinu snimanja tra¾eæi neke male desne fajlove...
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#12

Post by neko iz mase »

u nero opcijama ti oznacava gdje je temporary folder. otvori glavni nero, i potrazi malo gdje je taj upis. Meni inace napravi taj temp file, ali ga i izbrise kad zatvorim taj projekt. to takodje stoji u opcijama
User avatar
vatana
Posts: 547
Joined: 25/04/2006 15:32
Location: Pejton
Contact:

#13

Post by vatana »

Ukljuci u Windows Exploreru opciju:

Tools / Folder Options / View / Show hidden files and folders

i onda ga potrazi ;)
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#14

Post by Qler »

neko iz mase wrote:u nero opcijama ti oznacava gdje je temporary folder. otvori glavni nero, i potrazi malo gdje je taj upis. Meni inace napravi taj temp file, ali ga i izbrise kad zatvorim taj projekt. to takodje stoji u opcijama
u pravu je neko iz mase :) kad ono kliknes na burn imas ono laber i sl. e negdje u tim tabovima imas i gdje da snima temp files... i imad opciju da li da ih brise... to su ti dva klika samo malo se potrudi...


kod mene je na D:\Nero Temp\ jer mi je to najveca particija :)
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#15

Post by shin »

Plus ima kvakica ''delete temporary files after burning''.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#16

Post by Altsa »

nisam imao slicnu situaciju ali meni je pravio isto probleme pa sam ga na kraju skinuo i opet vratio sesticu. kod mene su pjesme preskakale nakon przenja kao da je gramofonska ploca. sranje program. a dok ga skines ima da se dobro namucis. moras ici i u registri i tamo sve poskidati pa tek onda mozes instalirati staru verziju.
a moja ti je preporuka da za kopiranje dvd-a koristis DVD shrink. meni je solidan.
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#17

Post by ztluhcs »

Altsa wrote:nisam imao slicnu situaciju ali meni je pravio isto probleme pa sam ga na kraju skinuo i opet vratio sesticu. kod mene su pjesme preskakale nakon przenja kao da je gramofonska ploca. sranje program. a dok ga skines ima da se dobro namucis. moras ici i u registri i tamo sve poskidati pa tek onda mozes instalirati staru verziju.
a moja ti je preporuka da za kopiranje dvd-a koristis DVD shrink. meni je solidan.
C.L.O.N.E C.D jer proèita i one medije *o¹teæene* na kojim se veæina uredno razlijepi...
Post Reply