Nepotrebno mucenje zivotinja?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Mihael24
Posts: 200
Joined: 19/01/2013 11:45
Location: Burgenland

#1 Nepotrebno mucenje zivotinja?

Post by Mihael24 »

U Njemackoj se godisnje vrse pokusi na oko 2, 6 milijuna kicmenjaka, u medicinske i farmakolosko-farmaceutske svrhe. Pokusi koje pravi kozmetika nisu uracunati. Neki pokusi su cisto besmisleni, ali se ipak prave i uz velike boleve ubija se zivotinje, a da se od svega ne vidi neka veca korist. Neki medicinski pokusi i neki koje provode farmakolosko-farmaceutske firme u produkciji lijekova su dobro kontrolirani i mozda potrebni, ali da li su i moralni, tu postoji dvojba.

Sto mislite o pokusima na zivotinjama? Da li su moralno korektni ili su nekorektni i amoralni?
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#2 Re: Nepotrebno mucenje zivotinja?

Post by zvrk »

razdvojila bih testiranje na testiranje kozmetike i drugih stvari koje svakodnevno koristimo i testiranje lijekova

kozmetiku, deterdzente i sve drugo - tipa deterdzenti za veš i gluposti - testiranu na životinjama zaobilazim u širokom luku.
Kad vidim sliku zeca na kojem je testirana loreal kozmetika dodje mi da plačem


lijekovi - i nekako mogu progutati, ali isključivo oni koji se ne mogu testirati na ljudima

sve drugo _ FUJ
User avatar
Mihael24
Posts: 200
Joined: 19/01/2013 11:45
Location: Burgenland

#3 Re: Nepotrebno mucenje zivotinja?

Post by Mihael24 »

zvrk wrote:razdvojila bih testiranje na testiranje kozmetike i drugih stvari koje svakodnevno koristimo i testiranje lijekova

kozmetiku, deterdzente i sve drugo - tipa deterdzenti za veš i gluposti - testiranu na životinjama zaobilazim u širokom luku.
Kad vidim sliku zeca na kojem je testirana loreal kozmetika dodje mi da plačem


lijekovi - i nekako mogu progutati, ali isključivo oni koji se ne mogu testirati na ljudima

sve drugo _ FUJ
U potpunosti se slazem sa tvojim upisom i smatram, da je doslo vrijeme da dokinemo zivotinjske muke, jer se radi o zivim bicima koja osjecaju bol kao i mi ljudi.

Cak sam misljenja, da bi i testiranje lijekova trebalo prebaciti na ljude, kao sto je i cinjenicno stanje diljem zapadnog svijeta, ali naravno tu je rijec o ljudima koji to cine dobrovoljno i za placu. Covjek je slobodan i moze odluciti da li da to radi ili ne!
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#4 Re: Nepotrebno mucenje zivotinja?

Post by Nero Histrion »

Zanimljivo kako se malo judi javilo da prodiskutuje temu :? Gledao sam dokumentarnu emisiju u kojoj se govorilo bas o ovome. Pokazali su snimke majmuncica zatvorenih u tijesne kaveze iz kojih ih ljudi u bijelim mantilima vade kao obicne komade namjestaja pa im onda daju elektrosokove :( ... slicno su radili i macama i psima. Bilo je vrlo mucno gledati, ali je bilo i krajnje osvjescujuce. Zatim su pokazali kako sa zivotinja otpadaju komadi koze i to zbog kemikalija koje se stavljaju u razne kozmeticke preparate ... a onda su zavrsili sa onim predivnim psom Lajkom sto prvi ode u svemir ... i nikad se ne vrati. Znam da ovo nekome moze zvucati smijesno, pateticno ... sta se moze, nismo svi isti. Sve cesce mislim kako je covjek stvarno tuzna pojava u svemiru. :(
User avatar
Truba
Posts: 82843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: Nepotrebno mucenje zivotinja?

Post by Truba »

meni su tu žene najveći licimuri

vamo svršavaju na male kučiće po ulicama a tamo koriste produkte kompanija koje žive deru razne životinje

brrr
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#6 Re: Nepotrebno mucenje zivotinja?

Post by It_is_a_Leclerc »

Nastojim ignorisati kompanije koje svoje produkte testiraju na životinjama. Uglavnom su to brandovi tipa Head and Shoulders, Wash & Go, Nivea, Oriflame, Axe, Bruno Banani, and rest of the shit. (Negdje imam i spisak tih kompanija).
Kompanije koje testiranjem na životinjama ne ugrožavaju moje zdravlje su uglavnom Afrodita, Saponia, Avon, Johnson itd.

Testiranje kozmetike i lijekova na životinjama je imbecilno do bola. Naime, svaki ozbiljan i nezavisan zdravstveni radnik će vam potvrditi da životinja, taman se radilo o primatu, ne može biti ni približna imitacija čovjekovog organizma. Nebrojeno je mnogo slučajeva u kojima su lijekovi testirani na životinjama dali pozitivne rezultate, ali na čovjeka su ostavili strašne poslijedice.
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#7 Re: Nepotrebno mucenje zivotinja?

Post by bizet »

citam naslov teme i buni me upitnik na kraju

@It_is_a_Leclerc, ako imas listu sa proizvodima dostupnim u nasim prodavnicama postavi nam je, ako ti nije problem....koliko sam uspjela naci na netu jedino sto je prepoznatljivo mom oku su par firmi koje se bave kozmetikom ....ostalo mi je spansko selo....iznenadila sam se ugledavsi na listi onih koji testiraju na zivotinjama baby liniju Johnsons & Johnsons
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#8 Re: Nepotrebno mucenje zivotinja?

Post by nasa »

Sto se tice kozmetike uglavnom brendovi koji ne testiraju na zivotinjama to i stava na ambalazu...
Osim testiranja ja bih pomenula i posljedicu masovne potraznje za mesom svih vrsta sto je dovelo do nehumanog uzgoja zivotinja :( na malom prostoru,neuslovnu ,tretiraju se samo kao proizvod...
Ne mora nuzno biti rjesenje vegetarijanska ishrana ali malo manje mesa u ishrani je i zdravije ,a ujedno i smanjuje potraznju za istim sto bi mozda nekad moglo vratiti krave,koke,ovce i ostale zivotinje u za njih prihvatljive i ugodne zivote,na livadu. :)
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#9 Re: Nepotrebno mucenje zivotinja?

Post by Cober »

Mihael24 wrote:Sto mislite o pokusima na zivotinjama? Da li su moralno korektni ili su nekorektni i amoralni?
Dno dna. Minimum moralnosti je da svako ovo treba pogledati do kraja... pilići, krave i ostali ukusni obroci uz tjesteninu i povrće.

User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18190
Joined: 11/02/2013 11:32

#10 Re: Nepotrebno mucenje zivotinja?

Post by Ramzess Veliki »

J...im ... ja sam prestao pecati ribu jer mi je teško u duši da je ubijem.
Ali sam licemjeran jer ipak jedem meso. Šta ću ... nulta krvna grupa, ne godi mi zelenje i tjestenina, samo biftek. :sad:
irmanon
Posts: 136
Joined: 13/03/2013 20:51

#11 Re: Nepotrebno mucenje zivotinja?

Post by irmanon »

Ma ljudi su najvece zlo, nazalost..
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#12 Re: Nepotrebno mucenje zivotinja?

Post by TheMule »

Uzas, mozda se ne moze izbjeci, ali se itekako moze umanjiti.
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#13 Re: Nepotrebno mucenje zivotinja?

Post by Krizzia »

Cemu pokusi na zivotinjama, pored toliko pedofila, ubojica etc etc..

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
Post Reply